Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   39 / 843
(#) liman válasza fongab hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
valoszinuleg ellenallas vagy kondenzator hiba miatt nem mukodott mivel a regipanel diodait es tranzisztorait epitettem be az ujba is.ahhoz meg nem volt erom hogy kiszedegessem a regibol az alkatreszeket hogy megtalaljam a hibasat de ha meglesz akkor szolok.
(#) Djatis hozzászólása Nov 14, 2007 /
 
Sziasztok !
No vajon mi lehet a baj ?
Megépítettem a topicban szereplő legelső tápot lásd képen
Egyébként semmi gond nincs vele szépen szabályoz tartja a feszt az áramot is szépen hajtja a lézerdiódát is pedig az érzékeny kütyü, tehát jó.
Viszont rákötöm a nyákfúrómat elkezdem feltekerni a feszt és beindul a motor eddig ok.
Ha vissza letekerem a feszt nullára akkor a motor lüktetve
beindul de ezerrel és leáll és megint így tovább.
leveszem a motort a kimenetről és visszarakom és nem kezdi a hülyeséget csak ha megint rátekerem és utána visszaveszem nullára.
Lézerdiódánál ilyet nem tapasztaltam
mi lehet a gondja ?
(#) Attila86 válasza Djatis hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Szia!
Szerintem a terhelés milyensége okozza a gondot. A motor induktív terhelés, a lézer meg ohmikus. Sokat mondjuk ezzel nem segítettem.
(#) vicsys válasza Djatis hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Akassz a kimenetre egy puffert. Kb. 220uF~1000uF. Feszültségére figyelj!
(#) kerteszsasa válasza Djatis hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Hello
Én is megépítettem ezt a kapcsolást, kis terheléssel próbáltam, elsőre indult. Az a problémám, hogy az áramkorlátot nem bírom változatni. 0-kb3A ig szépen működik, de tovább nem tudom emelni, hiába cseréltem ki a potmétereket. /4db 2n3055 van benne, tehát az bírni fogja a terhelést./ Mit kellene megváltoztatnom, hogy kb 10A-ig felmehessek?
(#) PCB válasza kerteszsasa hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Szia !

"D" müv.er-t, az hajtja az áramot.

Üdv!
(#) kerteszsasa válasza PCB hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Én arra gondoltam hogy a D műveleti rősítő előtti oszrón kellene álítani, pl R13-at változtatni. Csak mielőtt belebarmolok inkább megkérdezem. Végigolvastam az egész topicot, páran írták hogy sikerült megemelni a terhelhetőséget, de azt hogy mit változtattak azt nem
(#) fongab válasza kerteszsasa hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Elfogy, a feszültség. Azért nem megy, 3A fölé. D2 dióda helyett, kettőt tegyél be. Így a 0.6V helyett, 1,2V lesz. Vigyázz így 6A lesz a kiszedhető,a P3 állítani kell. Vagy a Rx helyére 0,12ohm.
(#) Erick válasza mtomihun hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Kedves Mtomihun!!!
Azt szeretném kérni hogy ha tudja,küldje már el nekem a kapcsrajzokat,beültetési rajzokat és nyákterveket a labortápjáról!!!

Segítségét előre is köszönöm!!
(#) Djatis válasza kerteszsasa hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Ha 10 A akarsz és a trafóis megfelel ennek akkor az áramkorlátozó Rx ellenállást azt a 0,2 ohmosra tegyél még párhuzamosan egyet vagy kettőt is.
A másik meg hogy a belső P3 potit állítottad mert azzal lehetne meghatározni mekkora legyen a kimenő áram.
az van sorbakötve az előlapi P1 potival.
Nekem meg hát megoldotta az ingadozási problémát egy 150 mikros 200 voltos kondi a kimeneten.
Viszont más is van bár ez nem egy egetverő de terheletlenül fürészjel jön ki a kimeneten.
Ha már csak egy leddel vagy egy kerékpárizzóval is leterhelem akkor már meg is szűnik ez a probléma.
Tegyek a kimenetre egy állandó műterhelést ?
(#) kerteszsasa válasza Djatis hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget; sikerült megemelnem az áramkorlátot. Képeket a ki mit épített topicba rakok.
(#) zetef hozzászólása Dec 3, 2007 /
 
Sziasztok,
kis segítségre lenne szükségem, labortápomhoz van két 7107-es LED-es alapműszer, egyik feszültség másik áramerősség mérését végezné. Hosszú ideje csak a feszültségmérő van bekötve mert az ampermérővel együtt már nem csípik egymást. Olvastam itt is, volt hasonló probléma, kipróbáltam sok lehetőséget hogy pozitív-negatív ágba mértem az áramot, külön tápellátás stb. de nem sikerült megoldanom. Tudtnátok ebben valamit javasolni?

A jelenlegi bekötés ábráját mellékeltem.

mérés.jpg
    
(#) mex válasza zetef hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
Külön,külön táp mindkettőnek. Pazarlásnak tűnik,de megoldja.
(#) Erick hozzászólása Dec 4, 2007 /
 
Sziasztok!!!
Azt szeretném kérdezni hogy meg akarom építeni a pcb-féle tápot,és lenne egy bolti a panelmüszerem és hogy a táplálását az elemes megoldáson kívül hogy lehetne megoldani ugy hogy ne menjen tönkre???
(#) zetef válasza mex hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Köszi, sikerült megoldani és tényleg ez volt a gond. Pedig anno megcsináltam külön trafó, külön tápot mindkettőnek de ugytünik akkor pont rossz ágban próbáltam az áramerősséget mérni (nekem a negatívban jó). Köszi mégegyszer!

üdv. zetef
(#) tuxpingu hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy valakinek van esetleg egy kettős labortáp kapcs. rajza?
(#) Slope válasza Erick hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Veszel egy kis paneltrafót (pár négyzetcentin elfér), és építesz neki egy kis tápot. Én is azt csináltam, mert az elem nem volt szimpatikus.
A trafó tudjon 12VDC körüli értéket produkálni, arra mehet egy 7808-as 100mA-es stabkocka.

Az árammérő söntöléssel sem nagyon kell vesződni... fogsz egy 1Mohm-os helikális trimmert és leosztod vele a sönt feszültségét. Nagyon precízen be lehet állítani.
(#) tuxpingu hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
bocs, elfelejtettem, szeretném a fesz. szintet szabályozni, kb 0 és +-30 v között....
(#) Erick hozzászólása Dec 9, 2007 /
 
Csőztök!!
Megépítettem a pcb féle tápot és az a baj hogy a feszt szépen tudom szabályozni 0-25v ig mivel 26v a tápfesz.,de az áramnál 5A helyett csak 2.5A-t ad le!!!???
Szerintetek mi lehet a baj????
A trimmert már próbáltam és nem segít???
Segítségeteket előre is köszönöm!!
(#) Pafi válasza Erick hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Idézet:
„Megépítettem a pcb féle tápot”


Majd keresgélni fogom, hogy hol is van ez...

2,5 A? Mekkora feszültségen?
(#) PCB válasza Erick hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Szia !

"D" jelü müveletinél méregess és gondolkozz.

Üdv!
(#) kerteszsasa válasza Erick hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Hello
Nekem is ez volt a problémám először.
Köss Rx-el párhuzamosan még egy ugyanolyan ellenállást és jó lesz
(#) fongab válasza Erick hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
RX = 0,2ohm. 2,5A –nál az hány volt? D2 = 0,5-0,6V
D műveleti erősítőnek, lesz eltérése?
Vagy az egyiket csökkented vagy a másikat növeled.
(#) hapro hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Sziasztok!

Érdeklődök, hogy szerintetek ezért a tápegységért mennyit lehet adni max?
Semmi adatot nem tudok róla, csak ez a képem van... de folyamatban van az adat kérdezés.
Gondolom szimmetrikus tápegység, áramkorlátos, meg duplán szimmetrikus.

köszi a válaszokat.

üdv.:

Zoli


0b2_1_big.jpg
    
(#) mex válasza hapro hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
A 40 pénz is bőven elég amit adnál érte látatlanba....
(#) Attila86 válasza hapro hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Az nem duplán szimmetrikus. Csak godolom áramot és feszültséget is mér mindkét ágban külön-külön.
Én 40k-t biztos nem adnék érte. Pláne nem 60-at.
(#) KTobi válasza hapro hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Szia!

Mintha láttam volna valamelyik Budapesti webárúházban ezt a képet, megpróbálom megkeresni.

Üdv. Tóbi
(#) KTobi válasza KTobi hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Megtaláltam, valószínüleg ez az a tápegység. Újonan 65kHUF. Ha ez, akkor legalább van némi adatod róla.

Tóbi
(#) Benzol hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Ha jól láttam van ott 300ezer forintos tápegység is
(#) Benzol hozzászólása Dec 10, 2007 /
 
Meg egymilliós szóp
Következő: »»   39 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem