Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WLAN router
 
Témaindító: Androla, idő: Nov 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 20
(#) adri9692 hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Nem 8 darabos, hanem az antennàja 8dB legyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) pipi válasza adri9692 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ha sma csatis: Bővebben: Link
(#) papa22 hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Sziasztok van egy netgear wnr2000v3 routerem tegnapi nap probáltam rá tenni dd-wrt-t de sajnos a dolog megbukot a frisités után nem volt hajlandó elindulni. Nem ijedtem meg mert egy másik pont ugyan ijen tipusú routerrel is csináltam már ijet, és tftpn keresztül simán vissza raktam a gyári fw-t és semmi baj nem volt most viszont ez kifogot rajtam tftpn komonikál felrakom a gyári fw-t ki is irja hogy sikeres átvitel de ha kikapcsolom, és vissza utána semi nem történik nem hajlandó elinulni pár másodpercig sárgán virit a power utána már csak az 1-es hálozati csatlakozó vissza jelzöje villog ahova a kábel van dugva mi lehet a baj szerintetek? És hogy tudom életre kelteni? Segitséget elöre is köszönöm.
Egyépként a frisités célja a sorosport használata lett volna.
(#) misike hozzászólása Júl 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Egyik haverom meg kért hogy ha már az én WRT54GL ruteremet meg csináltam akkor az övét is nézem meg.
2 éve porosodik a WRT54GL kicsike rossz frissítés miatt.
Sikerült fel raknom a FW de WAN IP nincsen más szám csak 0.0.0.0.?
Nem tudom mit csináljak vele.
Tud segíteni valaki ebben?
Köszike
Hali
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2013

linksys.png
    
(#) dB_Thunder válasza misike hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Ugye a WAN a net bemenete a routernek, alapbeállításként úgy kapja az ip-t a net felől.
Persze választható statikus vagy pppoe bejelentkezés is.
(#) misike válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Szia
Hiába állítom be neki a pppoe ha nincsen ip.
Lehet hogy egy másik FW frissítené és helyre jönne?
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2013
(#) kadarist válasza misike hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Szia!
A PPoE-nél beállítottad a felhasználói név-jelszó párost? A router csatlakozott a szolgáltatóhoz?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2013
(#) dB_Thunder válasza misike hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
ppoe bejelentkezésnél is úgy kapja a szolgáltatótól az ip-t.
Szerintem állítsd dinamikusra a WAN portot a WRT-n, és kössél rá egy másik routert amin be van kapcsolva a DHCP server, tehát ad ipt a LAN portjain. Azzal ki lehet próbálni hogy jó e.
(#) lacik2 hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
Sziasztok.

TP-LINK tl-wr740n routert szeretném úgy átalakítani,hogy egy kapcsoló beiktatásával ki (ki-be)lehessen kapcsolni a WI-FI-t de a LAN része tovább üzemeljen.
Megoldható e ez? És ha igen és tudtok segíteni hogy hogyan megköszönöm.
Az én elképzelésem hogy a WI-FI chip áramellátását szakítanám meg egy kapcsolóval.Csak nem tudom hogy ha kikapcsolás után ismét bekapcsolom akkor fog e működni.
(#) Ghoost válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia!

WEBes feluleten minden ordongoseg nelkul szoftveresen megteheto. -altalaban-
Miert szeretned fizikailag megszakitani...?
(#) bányaman válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Ha az antenna vezetékét szakítanád meg? Drasztikusan lecsökkenne a hatótáv, de nem lenne semmilyen hibaüzenet sem.
(#) kadarist válasza bányaman hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A rádióadó végfokozata nem szereti, ha antenna (terhelés) nélkül hagyják.
(#) bányaman válasza kadarist hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Akkor ha valami ellenállást kapcsolna eléje?
(#) Leraz válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia.
Jobban jársz ha olyant veszel amin már kilehet kapcsolni a wifit.
Inkább mint buherálni a mostanit.Mi a gondod a wifivel ha megy?
(#) Gafly válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Ezzel több bajom van:
- Mamár a chip-ek intelligensek, tehát szoftveresen fel kell húzni őket bekapcsolás után hogy a tevezett módon működjenek. Nos ez itt sérül...
- Kikapcsolt chip táp nélkül terheli a buszokat.
- Tovább is van, mondjam még?

Ha megvan a kapcsolási rajza és szoftverei, akkor lehet persze okosságokat találni

A többit meg mondják már a tanult kollégák...
(#) Szárnyas válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Esetleg firmware frissítéssel lehet még próbálkozni, ha az eredeti gyáriban nincs benne a wifi ki-bekapcsolási lehetőség. Az én Asus routerem gyári firmware-je sem tartalmazta, majd frissítettem másikra, és abban már benne volt. Igaz nem gyári firmware-t tettem rá, hanem TOMATO RAF-ot.
(#) misike válasza kadarist hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Szia kadarist!
Meg probáltam azt a tanácsot amit mondtál.
De semmi változás.
Az ip 0.0.0.0
Esetleg valamelyik alkatrész ment tönkre benne?
Szia
(#) Matt hozzászólása Okt 7, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy routerem, ddwrt már rajta van illetve feltelepült rá sikeresen a ser2net. amikor el akarom inditani a következő szépséget mondja:
xT w6e
/$&8HG<%r,z.QKEi>kRA}C#N'5LqOj0: not found
/jffs/usr/sbin/ser2net: line 3:EL@4P4: not found
PuTTY/jffs/usr/sbin/ser2net: line 4: syntax error: ")" unexpected
root@DD-WRT:/sbin# PuTTY

valakinek valami ötlete?

Üdv,
Matt
(#) usane hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Hello!

RT-N13 U router kifelé kapcsolódik, viszont a belső hálózat felé nincs internet. Wifin sem. Áramszünet után zakkant meg. Vajon meg lehet javítani?
(#) Thowra hozzászólása Márc 28, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Van esetleg valakinek Linksys WRT54G V5.1 rouerről mentése (CFE vagy bármi más?
Működő ddwrt t szeretnék visszaállítani az eredeti firmwarere.
Előre is köszönöm.
(#) Tom-ee válasza Thowra hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Itt nézz körül, hátha.
(#) Huginn válasza usane hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Esetleg egy RESET segíthet rajta. Ha viszont a WAN portja szállt el fizikálisan, onnantól legfeljebb AP-ként használhatod egy másik routerrel összekötve. Legrosszabb esetben a switch ment el benne, akkor viszont kuka az egész.
(#) Thowra válasza Tom-ee hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Üdv!
Összejött .
Bővebben: Link
Amikor a DDWRT végez a frissítéssel és bejön, hogy ellenőrizd a címet... és egy gomb középen, NEM kell rákattintani hanem új lapon 192.168.1.1 et írni.
Bejön egy menü ahol be lehet tallózni az eredeti FW t és felmegy.
A hiba nem a CFE vel volt hanem azzal, hogy tftpvel akartam feltenni az eredetit és nem a DDWRT alól.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) Tom-ee válasza Thowra hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
(#) Tom-ee hozzászólása Jún 9, 2014 /
 
Üdv. Bár már nem mai, lehet, hogy valakinek segít majd.

Linksys beállítások ENG
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2014
(#) misike hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Linksys ruterem.

Ami most nem müködik rendesen mert áram szünet volt a környéken a villám miatt.

Az összes led villágit és a gépem meg nem látja, a nagy BGA meg melegszik.

Jtag kábelel se tudom vissza hozni mert ott meg hiba üzenet jelenik meg hogy nem látja.


Üdv
Misike
(#) Johnycorp válasza misike hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Szia.

Ha kicsit megélezed az egyik oldalát, még jó lehet ajtóéknek.

A villámlás valószínűleg véglegesen elrontotta. A nagy BGA melegedése ilyenkor tipikus jelenség. Sokat nem tehetsz vele.
(#) Tom-ee hozzászólása Aug 2, 2014 / 1
 
Üdv mindenkinek.

Örömhírrel szolgálhatok. Sikerült szert tennem egy cf.bldb fájlra. Ez az a fájl, amit a SkyNet Repair kit az első indítás során a netről szeretne letölteni, de évek óta megszűnt a szerver, amiről le tudná tölteni. E nélkül nem hajlandó CFE fájlt generálni, ami sok fejtörést okozott, amióta az itt látható cikket megírtam. Ezen fájlt be kell másolni a /SKYNET/MkCFE mappába, és a MAC cím ismeretében már készíthető is a boot fájl. Köszönet érte And nevű kollégának az egyik társoldalról.

T

cf.zip
    
(#) Thowra válasza Tom-ee hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Köszönöm, hogy megosztottad velünk, még jól jöhet
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 18, 2014 /
 
Sziasztok! Az egyik osztálytársam hozott egy routert a suliba, mert az osztályunkba van húzva LAN.
A sulihálózatról annyit kell tudni, hogy az infólaborban van egy szerver ami switchekre van kapcsolva, és így kapcsolódik hozzá a többi számítógép, és az küldi a netet is. DHCP osztja ki az IP-ket. Azt hiszem a mi osztályunk kábele a switchhez csatlakozik.
A mi routerünk TP-LINK TL-WR543G típusú, és az a bajom vele, hogy simán bedugva a gépre 192.168.1.1 Ip ami a hátúlján van nagyon nehezen enged be konfigurálni. Ezért is csináltam rá egy firmware update-et de semmi változás. Itthon sikerült kikapcsolni a DHCP-jét a routerünknek, utánna is kötöttem az itthoni TL-WR740N routert, és PC re meg is ossza a netet, de a WLAn égő hiába ég nem találja a telefonom, és nemtudok belépni újra hogy konfiguráljam. Még a reset gombra se reagál...
Következő: »»   10 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem