Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   194 / 578
(#) VIM válasza BD249 hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Szia! A nyomáskapcsoló jó? Melyik is ez az SD? (....a bitermikust cserélted?)
(#) merciabc válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Lehet hogy igazad van, nekem ez bevált egy agyonázott peugeot206 autónál,az biztos! Beleesett a dunába,összeraktam a wd40-el az összes csatit, és a mai napig megy.
(#) Kerol hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Nagyon szeretném, ha segítenétek!
Van egy Buderus Logamax U012-24 K kombi kazánunk. A fűtési oldallal egyenlőre nincs probléma,de a meleg vizes rendszerrel gond van. Fürdés közben a meleg víz sokszor langyosra vált.
Ha fürdés után elzárjuk a csapot,a kazán kattog,zörög ,csörög,a nyomásmérő fel-le ugrál és a vízhőfok felkúszik 120 fokra. A kazán hibát jelez. Amíg a víz nem hűl vissza, égnek a vészlámpák. Ha elzárás után újra kinyitom a csapot, leforrázom magam!!!
Az áramlásszelep ki lett cserélve,mert eltörött!A hő korlátozó vagy hőcserélő ( géppel bemérték) rendben van! A vízszűrő fura módon elolvadt!!!!!
A szerelők, (nem egy, nem kettő) tanácstalanul csóválják a fejüket, a hibát nem találják!
Szívesen vennék minden ötletet, ami esetleg megoldás lehetne!Köszönöm!!!!
(#) toro válasza Kerol hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Pedig a dolog egyszerű!
Koszos a kazánod fűtőköre.
S mivel a lelkem a közkedvelt és olcsó bitermikus hőcserélővel rendelkezik, a fűtőkörön keresztül adja át a hőt!
(#) toro válasza BD249 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Mi a pontos típusa?
(#) toro válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Azért elgondolkodtató, hogy üzem közben tönkre megy a HMV tömítés!
Őszintén, én még nem találkoztam vele. Ha megbabrálják, lehet gond, de a gyári biztos, hogy nem megy tönkre!
(#) Gombszem válasza toro hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Idézet:
„Azért elgondolkodtató, hogy üzem közben tönkre megy a HMV tömítés!”

Bocs, de ilyesmiről én nem írtam. Egy másik hozzászólásra válaszolhattál.
(#) BD249 válasza VIM hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
pontos tipus:
Saunier Duval Renova C24E kéményes
(#) toro válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Bocsi, akkor nem Te vagy a címzett!

Lala88-nak szólt!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) toro válasza BD249 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Nem alakult ki a láng.
Több esélyes a kérdésed.
Küldök egy gépkönyvet!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) zolee76 hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
Sziasztok!
A Termomax gimax 24k kazánom végleg elhalálozott. Kb. (nem túlzás) 15. alkalommal kezdett folyni a keringető szivattyú hollanderénél. Új szivattyút már tudok és már nem is akarok bele venni. 9 év alatt, átlag évi 3 alkalommal javíttattam-javítottam. Panel javítás 3X, feltöltő csap folyás, a már említett keringető folyás stb. Tehát ezt nem szeretném még egyszer átélni. Ez a 9 év megtanított arra, hogy a szerviztapasztalatok után válasszak kazánt. Tehát a kérdésem: milyen kazánt vegyek?
Kombi, turbós, 72nm-es társasházi lakásba kellene. 6 db. radiátor van a lakásban. Sorba vannak kötve, tehát nagyon kevés víz van a rendszerben. Ja és kb.150e Ft-ot szánnék a kazánra.
(#) Kerol válasza toro hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Kedves Toro!
Nagyon köszönöm a gyors válaszodat és nagyon örülök, hogy Szerinted sincs komoly problémája a kazánnak! A takarítása ugyan megtörtént, de úgy látszik a fűtőkör kimaradt! Üzenetedet továbbítom a szerelő felé. Remélem, a fűtőkör takarítása már nem ütközik majd nehézségekbe!Szomorú,hogy kb hárman próbáltak meg rábeszélni egy új kombi kazán vásárlására!
Még egyszer nagyon köszönöm!!!
(#) VIM válasza Kerol hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Szia! Gondolom, hogy Neked is megvan EZ a leírás amiben az 56. oldalon részletesen le van írva a kijelzőn lévő ledek jelentései üzemzavar alkalmával. Nem mindegy, hogy melyik led mit jelez és hogyan. Ha pontosabban elmondanád a történteket és a kijelző jelzéseit, talán előbbre lehetne jutni. Az pedig érdekes lesz ha Te a fórumon szerzett információval akarod traktálni a szerelőt.
(#) BD249 válasza toro hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Köszönöm.
Elsőre az F1 hogy nincs láng
ezt én is észre vettem..........................
majd még tovább olvasom
(#) Kerol válasza VIM hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Kedves VIM!

Aranyos az utolsó mondatod, de az biztos, hogy az információ eredetét nem fogom megosztani a szerelővel. Csak megkérem, vagy valahogy megpróbálom rávezetni, hogy nézze meg, mert ezt és ezt hallottam stb.stb
Kérdésedre a válasz: Ha fürdés után elzárjuk a csapot, a kazán kattog, zörög, csörög, a nyomásmérő fel-le ugrál, és a vízhőfok felkúszik 120 fokra, akkor a kazán a 4.10.5 előremenő hőmérséklet érzékelő hibajelzést mutatja. ( Ég az üzemjel is.) Ha a víz hőmérséklete lecsökken, (pár perc) akkor a kijelző visszaáll alapállásba. Tehát csak az üzemjel világít. Ezt felgyorsíthatom azzal, ha elzárás után újra kinyitom a csapot és kiengedem a forró vizet. Ilyenkor szoktam leforrázni magam.
Viszont, ami nagyon gyakran előfordul: A meleg víz egyáltalán nem indul el. Ilyenkor a kijelzőn a 4.10.1 kikapcsolás hibát írja ki. Itt is ég az üzemjel. Úgy oldom meg, hogy reset gombbal törlöm, és megint van meleg víz!
Nagyon köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni!
(#) toro válasza zolee76 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Részvétem "kedvenced" halálához.
Javaslatom Wolf CGG 1 k24 vagy Vaillant VUW242.
A jövőben ezekkel nem lesz gondod, természetesen az éves karbantartáson kívül.

Azért megérne egy bővebb értekezést, az új építésű lakások kazánjainak beszerzéseit is.
A 15 perces üzembehelyezésekről nem is szólva, ami a papír kitöltésével ki is merül.
Utána jön egy másik kolléga, aki megméri - mert vannak műszerei - a gáznyomásokat-, elmagyarázza a takarékos fűtés szabályozást-, füstgáz elemzést végez!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) toro válasza BD249 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Elküldtem a leírását a kazánnak.
Több hiba lehet ennek az oka.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Idézet:
„Javaslatom Wolf CGG 1 k24 vagy Vaillant VUW242.
A jövőben ezekkel nem lesz gondod, természetesen az éves karbantartáson kívül.”

A karbantartással a garanciaidőt is meghosszabítod.
(#) toro válasza Kerol hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Ezért írtam a fűtőkör tisztítását!
(#) zolee76 válasza toro hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Köszönöm válaszod.
Mind két kazán, jóval a 150.000Ft-os lélek és anyagi határ felett van. Tudom, nem 50-60e Fttal jobbak, de korlátoltak az anyagiak. Ha jól tudom minden kazánhoz venni kell még egy "szerelvény csomagot", plusz a "15 perces" felszerelés. Ezért nem fér bele egy 200 ezres kazán. Megkérdeztem 2 ismerős szakit is. Az egyik a SAUNIER DUVAL Semia F24E kazánt ajánlotta, a másik meg a WESTEN PULSAR D 240 Fi -t.
Autószerelő szemmel, látom nem egy liga a Wolf meg a Westen, a Duval már egy jobb kategóriának látszik. Lehet túlspirázom a dolgot... Nagyanyáméknál 23 éve megy, egy kombi Westen, bármiféle javítás nélkül.
Nehéz döntés, de mihamarabb döntenem kell. (nincs sok kedvem lavórba "fürdeni" tovább
(#) zolee76 hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Most kaptam egy 50-60e Ft-os hozzávetőleges munkadíj ajánlatot egy Wolf kazán felszerelésére.
Ilyen összeg, mennyire reális egy kazán felszerelésért? Autós szakmában ezért a pénzért elég sok mindent elkövetek egy autón. Bár lehet én gondolom rosszul és eltart a felszerelés 8-10 órát. Akkor természetesen érthető az 50-60e Ft. Pofám leszakad...
A kedvenc storym: Kazán "karbantartásra" jött a szervizes, 10 perc alatt burkolatok le, drótkefével sika-mika a hőcserélőn majd kért (volna) egy porszívót tőlem, hogy kiszívja a kormot trugyit a kazánból. Mondtam hogy, ezt a sajátjával kell megoldania (pont nem volt nála). Kiseperte, szájjal kifújta a szervizelés végtermékét, Majd 45perc munka után elkérte a 10.000Ft-ot a "szervizelésért".
Ez 2006-ban történt.
Félre ne értsetek, nem a pénzt sajnálom a szakemberektől, de van egy határ, amit úgy néz ki ebben a szakmában hamar megugranak a szerelők.
(#) merciabc válasza zolee76 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Szia! Én Toroval egyetemben a Vaillant-ot javasolnám. Van olyan kazánom,ami közel 20 éve megy,hiba nélkül,persze minden évben takaritás,átnézés! Tudom hogy soknak tünik az ár,de ha nem kell 4-6 évente hozzányulni...? Ha gyüjtesz még hozzá, akkor tudok neked segiteni hogy termomax-al kihuzd addig!
(#) VIM válasza Kerol hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Szia! Pontosan ezért kérdeztem, mert amit leírtál az azt hiszem egyértelmű. Akkor talán a 4.10.5 szerint leírtakat kellene komolyan venni és kicserélni az érzékelőt. Azért csinálja ezt a kazán, mert a HMV és a fűtési hőfokérzékelők különbségéből képez jelet a lángmodulációhoz. Szerintem első körben ezt kellene megpróbálni a javítás érdekében és ha ez nem hozna eredményt akkor jöhet a hőcserélő tisztítása ha még nem volt.
(#) Libus válasza zolee76 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Nézz körül Vaterán, 45-50 körül van Vaillant 5-6 éves kazán, 30-40-ért felrakják általában.
Ha karban volt tartva, illetve felrakás elött ki van takarítva, akkor még ennyi évet el kell menjen. Szerintem megéri, a végük általában az elektronika hibája szokott lenni, más is csak akkor, ha nagyon koszos a fűtési kör, stb.
(#) tanca1 válasza szerviz hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Kedves "szervíz", "toro" és azok még segítettek.
Valamelyik nap kérdezősködtem a Quasar kazánomról, ami azóta sem működik..

Meg tudnátok mondani hogy a panelon lévő 3 relé közül melyik-melyik?
Van 2db egymás mellett (egy kisebb és egy nagyobb), valamint 1db külön tőlük.
(#) toro válasza zolee76 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Hát a pesti árak arcátlanúl drágák
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Megfontolandó!
(#) toro válasza tanca1 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Hát ez egy jó kérdés!
Az egyik a szivattyú-, a másik a ventillátor-, a harmadik a gázszelep.
De látnom kellene a vezetékek csatlakozását (is).
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) toro válasza zolee76 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Hát...
Azért a tisztességnek is vannak határai!
Keress másik szervízt!
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Idézet:
„Ezért írtam a fűtőkör tisztítását!”
Következő: »»   194 / 578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem