Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1573 / 2208
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Nov 9, 2013
Módosított cső 'védő':
(#) Orbán József válasza szili83 hozzászólására (») Nov 9, 2013
Már egészen pofás lett...
(#) tyraw hozzászólása Nov 10, 2013
Üdv,

http://www.jogis-roehrenbude.de/Verstaerker/Amp_4xGU50.jpg - Ezt a kis GU50PP-t még a hónapban meg akarnám építeni. A kérdés, mekkora anódáramra kéne biasolni?

Üdv
(#) tyraw válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Illetve, itt a tápegysége. Tudtok küldeni valami kapcsolást, mire válthatók ki a fojtók?
(#) varttina válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Üdv!

Nem tudom pontosan, hogy mekkora anódáram kell majd Neked, csak viszonyítási alapokat tudok mondani. CIROKL Laci fórumtársunk GU50 PP-jénél 35mA folyik csövenként, 500V anódfeszültség mellett. Nálam 50mA vált be, 450V anódfeszültség mellett. Igaz teljesen más a két kapcsolás, az övé visszacsatolásos, az enyém visszacsatolás nélküli.
(#) CIROKL válasza varttina hozzászólására (») Nov 10, 2013
Szia István , igen a nyugalmi áram nagysága függ az anódfeszültségtől is de kb 35 mA környékén már jó .
GU50pp
(#) CIROKL válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Szia!
A táp csupán egy erősítő tápja amennyiben sztereo lesz akkor ennek a duplája amit fog igényelni az erősítő !
Az erősítő kapcsolását is módosítanám egy kicsit , csövenkénti nyugalmi áram be állitás itt az eredetinél nem megoldott ! A G2 nek stabil 250Volt -ot adnék ...
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) granpa válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Miért akarod kiváltani a fojtókat, kell az oda.
(#) CIROKL válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Idézet:
„Tudtok küldeni valami kapcsolást, mire válthatók ki a fojtók?”

Különös kapcsolás nem kell a fojtó kiváltására , egyszerűen egy ellenállás a fojtó helyére.
Van aki esküszik a fojtóra de létjogosultsága szerintem csak a csöves tápnál van ...
(#) Szpisti válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Van ugyanezen az oldalon egy fele ekkora GU50 projekt, teljes leíással, nyáktervvel. Én azzal szemezgetek egy ideje.
GU50PP
Neked az kevés lenne? Mert azt írod, "ezt a KIS GU50PP-t" - azért az nem olyan kicsi!
Mi lenne belőle, hangszer erősítő, vagy mi célból ?
(#) bta válasza mc-4 hozzászólására (») Nov 10, 2013
Idézet:
„A kimenetnél lévő három párhuzamosan kapcsolt kondenzátornak mekkora feszültségűnek kell lenni minimum és milyen szigetelő anyagúnak?”


1) 250V
2) Mire mész pusztán a szigetelőanyaggal? A konkrét gyártó és típus a lényeg.
3) Miután szervizkönyv csak a mesében van hozzá, nézz bele egy eredetibe
4) Éppen a kimeneti és fokozatközti csatolókondi, ahol a Jadis-ket előszeretettel tuningolgatják. Nem lepne meg, ha a gyári készülékek egyes szériái is eltérnének...
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) bta válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Ilyesmivel.
A konkrét megvalósítással azonban gondjaid lesznek, a kellő feszültséget és áramot elviselő félvezetők nem olcsók, az aktív reaktanciának saját tápfeszre van szüksége, továbbá ne hidd, hogy a hangminőségre nincs hatással.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) Orbán József válasza bta hozzászólására (») Nov 10, 2013
Idézet:
„4) Éppen a kimeneti és fokozatközti csatolókondi, ahol a Jadis-ket előszeretettel tuningolgatják.”


Hoppá:
Nincsen semmilyen hatással, kondi az kondi!
Tuningolják, mert nem olvasnak minket, kidobják csak a pénzt az ablakon.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) tyraw válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 10, 2013
Nem sztereo lesz, vegyes használatú mono végfok lesz, leginkább gitár előfokok fognak elé kerülni. Az előfeszt csövenként állítható akarom megcsinálni, illetve valahogy a fojtókat és az egyenirányító csövet kidobni a fenébe, félvezetős egyenirányítást adni neki, és szintúgy félvezetősen stabilizált anódfest. Bár még nem találtam olyan kapcsolást amivel szépen lehetne ekkora feszültségeket stabilizálni.
(#) tyraw válasza granpa hozzászólására (») Nov 10, 2013
Mert az erősítő árának és tömegének is a felét kitennék.
(#) varttina válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Szerintem felesleges az anódfeszültséget stabilizálni, elegendő a segédrácsfeszültséget, amihez számos félvezetős ill. csöves megoldás található.
(#) tyraw válasza varttina hozzászólására (») Nov 10, 2013
Szűrni, bocsánat. egy 8H - 300mA-es fojtó nem egy kis dolog, ezt szívesen kiváltanám valamivel.
(#) kristikoma válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Valami hasonlót kellene elkövetned. Ha nagyobb áramra van szükséged, akkor vagy nagyobb teljesítményű cső(EL 84 helyett mondjuk PL 500, vagy 519), vagy több cső párhuzamos kapcsolása segíthet.
Stabilizált táp
(#) varttina válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Ha félvezetős egyenirányítást használsz, akár több száz µF-nyi szűrőkapacitást is rakhatsz a Graetz után. Egyébként meg nem kell sajnálni a tápból az alkatrészt, mivel az egész erősítőnek ez az alapja. A következő módon oldottam meg a szűrést: 470µF-75 ohm-3x470uF.
(#) tyraw válasza kristikoma hozzászólására (») Nov 10, 2013
Köszönöm, csövet nem akarok a tápba.
(#) tyraw válasza varttina hozzászólására (») Nov 10, 2013
Nem sajnálom én a pufferkondikat bele, csak 3 ekkora fojtót belepakolni nincs kedvem.
(#) Szpisti válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
Hogyha gitáralap lesz belőle leginkább, akkor ne is forszírozd a több tíz kilós fojtót! Ahogy javasolták a többiek : SiDióda_C_R_C szűrésnek elégnek kell lennie!
Fontos szempont, hogy néha odébb is kell vinni azt az erődítményt...
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2013
Mert a második az nem puffer? Puffer=Buffer Hm ?
(#) spirik hozzászólása Nov 10, 2013
Szia mindenki..
lassan készül ,mert azt mondtátok hogy igényes munka a szép munka.
Szeretném meg kérdezni hogy a betü beosztás hogy és miképpen van ..
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) granpa válasza tyraw hozzászólására (») Nov 10, 2013
A téma képei közt találhatók nagyon jó félvezetős tápok (fojtó nélkül).
(#) szili83 válasza spirik hozzászólására (») Nov 11, 2013
Szép lesz, de vagy a hangkimenőket vagy a tápfesztrafót forditsd el 90 fokkal, mert a tàpfesztrafo zavarni fogja a hangkimenőt. Ha a hangkimenő szek. oldalára rákötöd a multimétert s bekapcsolod a tápfesz. trafot akkor mérni is fogod.
(#) spirik válasza szili83 hozzászólására (») Nov 11, 2013
Szia mindenki.
Köszönöm szépen ..
(#) szili83 válasza spirik hozzászólására (») Nov 11, 2013
Nincs mit, de sikerült megmérned, amit mondtam?
(#) Orbán József válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 11, 2013
Nekem is megütötte a szememet az a séma. Csábító a nyákterv megléte és bizalmam a német alaposságban, ugye... Aztán az első cső "nálunk" szintén orosz lesz, ha jól gondolom...
Ha dob akkorát az erősítő így is, hogy nem érdemes drágább csővel kényeztetni a kapcsolást.
Az a VB408 stab IC izgalmas - mármint honnét kerül majd elő...?
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) Szpisti válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 11, 2013
A felvetésed jogos, az a kis háromlábú elég ritka (és valószínű védett) állatfajta
Egy helyen találtam ebayen, 50 Euroért - vicc!
Viszont megoldás lehet egy IRF840 és 4 darab 100V körüli zener a gátjába + RC a lassú felfutáshoz. Egyik EL84SE-ben ilyennel oldottam meg az anódfeszt, és pöpecül végzi a dolgát.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
Következő: »»   1573 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem