Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   300 / 442
(#) FPeter hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Itt már kérdeztem a problémámmal kapcsolatban, de hátha ezen a fórumon többen olvassák akik EAGLE-t használnak...

Szóval a problémám röviden annyi, hogy készítettem egy saját lib-et egy USB aljzathoz amiben a lábak nagyon közel vannak egymáshoz - 1.4mm távra kerülnek a 0.8-as furatok - így túl kevés lenne auto átmérő beállítással a köz két forrszem között, ezért átírtam azt 1.1mm-re. A lib-ben jó is, így 0.3mm van két pont között katt viszont amikor berakom magába a nyáktervbe, akkor ott valami rule felülírja ezt és megnöveli a forrszemek méretét katt, alig 0.1mm-t hagyva ami már gyárthatatlan, 0.2mm a gyártó minimuma. A design rules > restring > pads paramétereivel játszva változik a mérete, de vele együtt az összes többi padnak is. Hogyan lehetne megadni hogy ami auto az auto legyen, ami pedig egyedileg definiált ahhoz ne nyúljon hozzá?
(#) niedziela válasza FPeter hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Megint csak azt tudom mondani, milyen jó lett volna ha felteszed azt az alkatrészt, hogy lássuk, mert megoldható a dolog, és célirányosabban lehet elmondani mi az amit másként kellett volna csinálnod. Igy meg kezdhetném a megoldás leírását méterekről is.
(#) bbb válasza FPeter hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
A prohardveren meg is válaszolták neked a kérdésed.
(#) FPeter hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
most olvastam, hát sajnos nem sok jóval bíztat, de a fúróméret utólagos átírása az működhet jobb híjján...

a lib-et tényleg berakhattam volna, hátha ad valakinek ötletet... katt
(#) eyess válasza titi hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Például a több poligonra egy kép .Nem tudom , hogy így gondoltad e.

poligon.PNG
    
(#) titi válasza VaZso8 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Nem az a probléma. Hiába nagyítok rá, hogy pontosan tudjam illeszteni, akkor se jó.
(#) titi válasza eyess hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Igen, erre gondoltam. Korábban még nem próbáltam több poligont, most meg egyelőre egyet se akar megcsinálni nekem. Majd megpróbálom újrarakni a progit, vagy vissza a régit, csak most nem vagyok gép előtt.
(#) Bari- válasza titi hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szia

Ilyen jelenséggel én is találkoztam már akkor amikor egy üres alkatrészektől mentes területre próbáltam meg polygont lerakni. A megoldás az volt, hogy azon a rétegen a tervezett poligon határain belül kellett lennie legalább egy minimális wire szakasznak, aminek ugyan az a neve mint a tervezett polygonnak.

Bari
(#) titi válasza Bari- hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szia!
Korábban raktam fel képet, hogy néz ki a terv.
A Top oldalra akarok a LED-ek köré egyesével, különálló poligonokat, de nem megy, pedig az nem üres terület.
(#) Bari- válasza titi hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szia

Kell lennie minimális wire-nek vagy net-nek azon a néven mint a polygont is el akarod nevezni, legalábbis nálam ez oldotta meg. Fogsz egy darab "wire"-t arra a rétegre rajzolod amin a polygon is lenne, a name parancsal elnevezed, vagy megjegyzed mi a neve és a polygonnak is ugyan azt a nevet adod. Próbáld ki.

Bari
(#) titi válasza Bari- hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Az a baj, hogy addig el se tudok jutni, hogy elnevezzem...
(#) Bari- válasza titi hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Tedd fel a brd file-t aztán okosabbak leszünk.
(#) titi válasza Bari- hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Ha hazaértem felrakom.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Nem hiszem el!
Napok óta nem jött össze a dolog, most meg hogy hazaértem, mondom még egyszer megpróbálom, mielőtt felrakom a brd.-t, erre simán megtudtam csinálni.
Nem értem, eddig mi volt a programmal...
Köszi mindenkinek, hogy foglalkoztatok a problémámmal!
(#) niedziela válasza titi hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
6.5 verziónál tart a dolog, a 6.0 - 6.1 még tele volt hibákkal, lehet az tréfál meg téged.
Frissíteni kellene.
(#) titi válasza niedziela hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
6.4-et használok.
(#) niedziela válasza titi hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Abban már ennek a hiba lehetősége nincs benne.
(#) Sir-Nyeteg válasza niedziela hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Üdv!
Ez az egyik kis méretű áramkör.
Szeretném felvenni alkatrésznek, hogy komplett modul legyen, ezáltal a jelenlegi nyák egy alkatrészként szerepeljen.
Ezt megrajzolni így 1-2 óra talán, hogy jól nézzen ki, de a nagyobbakkal már gondban lennék. Emiatt keresek import lehetőséget erre.
Tudnál segíteni?

AVRHome.jpg
    
(#) eyess válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Nem kell ehhez külön alkatrészt csinálni belőle.
(#) vzoole válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Hát importot nem tudok, de én úgy csinálnám...

Megnyitnám a modul panel rajzát.
Megnyitnám a rajta levő alkatrész könyvtárát.
Ott a tokozást kimásolnám majd beilleszteném a nyák-on pl a dimenzió rétegre.
Ha megvan minden alkatrész, akkor minden réteget ki kéne kapcsolni, csak a dimenziót meghagyni. Ott mindent kijelölni, lemásolni, majd a saját alkatrészed tokozásán beilleszteni.

A fenti nyák így 5-10perc.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) eyess válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Nos le írom neked hogy hogy csináld.
Az ilyen megtervezett board nézetet mentsd el mint egy bármilyen projektet .Persze megfelelő névvel ellátva.
Utána ha fel szeretnéd használni egy másik board hoz , vagy egy másik projekt boardjához be tenni , akkor nincs más dolgod , mint hogy az a board legyen nyitva ahová tenni akarod , és fent a menüből a Szerkesztés / beillesztést kiválasztod.És szépen megkeresed a meghajtón amit be akarsz illeszteni , és már bent is lesz.Ha feljön egy ablak , azt nyugodtan nyomj ok-t.Persze nyilván a további összekötések szükségesek lesznek , de mint írtad az újra rajzolás már nem kell.
Próbáld ki .
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Idézet:
„Ha feljön egy ablak , azt nyugodtan nyomj ok-t”

Na ja.. konzisztencia mi a francnak, az csak egy úri sport
(#) bbb válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Szia!

Van import-export ulp, amit pont erre lehet használni. A CadSoft oldaláról Andreas Weidner importexport ulp-jét próbáld ki.
(#) Sir-Nyeteg válasza eyess hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
vzoole: Ez egy jobb megoldás! Köszi!
eyess: Sajnos a szerkesztés/beillesztés nem jó, mert akkor minden réteget is magával hoz, ami által nem lehet egyből gyártani a nyákot, csak törölgetések árán.
bbb: Pont ilyent kerestem! Sajnos "pin" hibaüzenettel kilép, de megpróbálom életre lehelni.

bbb import/exportban segített, vzoole pedig gyorsaságban adott nagyon jó tanácsot.

Köszönöm mindenkinek!
(#) niedziela válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Alkatrésznek ha igy gondoltad.
(#) titi válasza eyess hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Na végre volt időm megoldani a dolgot.
Persze a tényleges változatban majd jóval több VIA fogja összekötni a két oldalt, csak itt már nincs kedvem vele bajlódni. Azt majd kifúrom.

ledlamp.png
    
(#) lionsec hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Üdvözlet!

Olyan gondom lenne,hogy szeretnék hűtőbordát tervezni egy áramkörhöz de mivel ilyet még nem csináltam csak alkatrész ezért a nagyok segítségét kérném a dologban.
Köszi
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
(#) bbb válasza lionsec hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Szia!

Ugyan úgy alkatrészként rakd be, mint a többit is csináltad. Csak gondolom itt nem lesz szükséged másra a tdocu, document meg tnames rétegeken kívül...
(#) lionsec válasza bbb hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
És rajzot v valami sémát lehet neki rajzolni?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
(#) bbb válasza lionsec hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Szia!

Kezeld úgy, mint egy sima mezei alkatrészt! Rajzot is rajzolhatsz neki, s akár a több különböző méretű bordát berakhatod úgy, mint különböző "tokozást" egyazon alkatrészhez.
Következő: »»   300 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem