Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Körömlakk meg parkettlakk felejtős. Nagyon sűrű mindegyik, és a parkettlakkot nem is látod hová rajzoltál vele.
Mi régen csőtollat használtunk, de a hozzá való zöld vagy piros lakkszerő tustintával együtt azt hiszem ez már kiment a divatból. Egy hátránya volt, minden alkalommal ki kellett mosni a tollat, és az elég macera volt. De vannak mostanában is kézi rajzolatokhoz megoldások, nézz körül Itt
Köszi a linket, jó ötletek. Majd ha Magyarországon járok, (itt Németországban nem találtam) megpróbálok csőtollat szerezni, vegytintám (amivel ruhát számoznak) van, de lehet, hogy híg. Az inekcióstűs megoldást próbáltam egyszer olajfestékkel, de szétfolyt, és összeértek a vezetősávok a IC-k körül. Lehet, hogy a körömlakk anyaga jó lesz hozzá?
A TN 191 típusjelű lakkfilccel mi a tapasztalat? Állítólag nem az igazi. A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
A csőtollat tönkreteheti a körömlakk.A vegytinta is kétséges,hogy nem fog -e szétfolyni.Az Edding 400 tuti kapható Némethonban is.Abból van elég vékony,és a tintája tuti jó.
Amikor kézzel rajzoltam , nekem a lakkfilc vált be legjobban.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
Szia! Megpróbálok szerezni, de ha lesz csőtollam, akkor az abba való sima kék/fekete tustinta jól bírja a vas-kloridot? (tustintát lehet kapni, a testvéremnek rajzórára kellett még az ősszel, mikor még Magyarországon laktunk.)
Nem a sima tinta nem jó , valami német tintát használtak és fém csőtollat, mert a műanyagot ette a tinta ..
A TN191 típusú tollról mi a véleményetek?
Próbáld ki , sokat nem veszítesz ha nem jó . Legfeljebb a gyerek-az unoka -a szomszéd gyerek elhasználja színezni ...
ezt is műnyomóra kell lézernyomtatóval?
Pesten kapható valahol? (Arra megyek haza, be tudok érte majd menni.)
Tőlem kérded? Szegedi vagyok ! De ha a link nem hazudik akkor a HE store-ben kapható ...
Viszont olvasgattam egy kicsit a témában. szeretnék áttérni a vasalásos "technológiáról" más gyártási módszerre, otthoni körülmények között.
Ebben szeretnék egy kis felvilágosítást kérni Tőletek. Összefoglalnám a témában szerzett ismereteimet, és kérlek, javitsátok ki, ha valamit rosszul tudok: Első megoldás: 1.1. A nyák tervet kinyomtatom fóliára (lézer vagy tintasugaras?) 1.2. A nyákot lefújom P20-al. ? 1.3. Megszárad majd a fóliatervet ráteszem, majd üveglappal leszorítva, levilágítom UV levilágítóval. 1.4. Levilágítás után előhívom. Mivel? 1.5. Majd kimaratom, lakkozom. Második eljárás: 2.1.. A nyák tervet kinyomtatom fóliára (lézer vagy tintasugaras?) 2.2. Veszek dry fóliát, majd a fóliát laminálóval rámelegítem a nyákra. 2.3. Erre ráteszem a fóliatervet, majd üveglappal leszorítom. 2.4. Levilágítom, majd előhívom. Mivel? 2.5. Kimaratom. Lötstop hozzá: 2.6 Dry fóliát laminálóval rámelegítem a nyákra. 2.7 Erre ráteszem a kinyomtatott csak forszemeket tartalmazó fóliát, majd üveglappal leszorítom. 2.4.Levilágítom, majd előhívom. Mivel? Illetve ha kihagytam volna valami lépést, akkor várom a javaslatotokat, észrevételeteket. Előre is köszönöm. Üdv. Péter
Ez a topic olyan, mint egy tankönyv Én végig olvastam az elejétől. Minden kérdésedre, sőt, amire nem is gondolsz, arra is kapsz kimerítő választ. Érdemes.
Minden anyagnak van technológiai adatlapja. A gyártónál ez elérhető. Legtöbbször valamilyen lúg az előhívó. Általában NaOH (nátronlúg), vagy Na2CO3 (mosószóda). Megfelelő hígításban.
Egy kis olvasmány.
Köszönöm a válaszokat. Akkor nekiállok olvasni (is).
Üdv. Péter
Sziasztok!
Kicsit visszájára fordítva a dolgot: Gyári Lötstop fóliát mechanika módszeren kívül mivel lehet eltávolítani?
Kalapács
Egyébként miért akarod eltávolítani ?
kalapács=mechanika (az elektromos fúrókalapács is )
Van pár 8x10 - 10x15 kétoldalas panel széle ami hulladékként keletkezik. A rézfelület sértetlen csak lötstop bevonatos. A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy a Nátriumperszulfát-os marató oldat kb hányszor használható fel illetve mennyi ideig? Természetesen tudom,hogy nagyban függ a maratott nyákok méretétől(maratandó rézfelület),de mégis meddig használható?! Köszönöm a válaszokat!
Szeretném kizárni az alábbi és azokkal rokon megoldásokat mivel ezek mind mechanikusak és a kérdés nem ezekre irányult.
Ezekről tudok, párat alkalmaztam is: - csiszolópapír - csiszolóvászon - kés, csavarhúzó, stb. (barbár megoldás, barbár eredménnyel) - dörzsike (fémgyapot, fémszövet) - gravírozó - miniflex - flex legyezőkoronggal Német oldalon említettek kálium hidroxidot. Erről esetleg tud valaki valamit?
Pedig elhiheted szépen le lehet szedni , és nem károsodik a nyák tőle.A babár megoldás abban rejlik ki hogy csinálja , lehet szépen , vagy barbár módra.Ez már ember függő.
Keress valami oldószert, valami csak oldja...
Aceton, vagy valami agresszívabb dolog?
Speciel , így lehet leszedni fém gyapottal.semmi perc alatt.És nincs vegyszer stb stb stg .Ettől hova kell jobb megoldás?
Egy ilyen lakkfilc-et lemarna-e a vasklorid vagy nem? Lehetne-e egy ilyennel rajzolni vagy nem?
Szerintem jó lenne: Nem kapható. A terméket már nem forgalmazzuk.
Már van egy ilyenem zöld színűben. Csak azért kérdeztem. A TN191-em meg két használat után kiszáradt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |