Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Motorola mikrovezérlők programozása
Témaindító: illestibor, idő: Feb 9, 2007
Szkópom nincs, pedig nem nagy beruházás lenne...max cserélek 1 kvarcot, az belefér még a keretbe... elvileg ugyanez a vezérlő van a gép főpanelján is, amit egy 4 lábas csatin keresztül tud a szerviz írni/olvasni... Pécsen voltak olyan segítőkészek, h felajánlották, hogy tesznek egy próbát a kijelzőn lévő vezérlő olvasására (mivel azon is van egy 4 lábas kivezetés erre), de ahhoz pár hétig nélkülözni kellene a gépet és kétséges az eredmény... érdekes, hogy erre eddig nem volt igény, holott ez típushiba és ugyanúgy megfizetné a német a javítást, mint a magyar, v bárki. Szerintem a felprogramozott vezérlőket olyan 30-40 euro között el lehetne adni akár az ebay-en, mert jó kijelzőből is hiány van...
A kódvédelemről nincs ötletem, ez hardware-es vagy software-es megoldás (gondolom az utóbbi) ? Hogy működik?
A programmemória védelem hardwares, és van két bájt a amivel a flash blokkok a visszaolvasását le tudod tiltani. Tekintve, hogy ez egy viszonylag új termék szinte kizártnak tartom, hogy a gyártó ne alkalmazta volna ezt.
Amúgy a Freescale AN2317 application note-ban találhatsz több elég egyszerű kapcsolást amivel fel lehet programozni.
Nos természetesen maga a panel két oldalas, full smd alkatrészekkel szerelt..kivéve pár elkót. A korábban említett kvarcról mellékeltem 1 fotót... beazonosítása számomra nem egyszerű, pláne a cseréje, ezért lehet h inkább kérek kölcsön 1 szkópot.
A mellékletet köszönöm, egy ideig el leszek vele.
ma találtam ezt a linket:
Chip Works Technology Limited vajon kamu oldal lehet? Talán nem meglepő, h a székhely kínában van... :S A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
4,91 MHz. Gondolom a CAN busz miatt van ilyen nem kerek freki.
Motorolának sohasem volt saját félvezető gyára, mindíg is gyártatott. A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
Meglehet... furcsálom én is.
Találtam még egy kis érdekessége(ke)t: Breaking copy protection in microcontrollers és az itt felfedezhető (igazából a 22. oldaltól izgalmassá váló) pdf: Semi - invasive attacks Idézet: „However some manufacturers intentionally leave backdoor access to the code for testing purposes after fabrication. Normally the information on these test protocols is kept secret by the manufacturers, but if an attacker finds out how to use this interface,he will get access to the code” napersze ha kínában gyártják a chippeket, akkor naná, hogy vissza is tudják fejteni azok tartalmát...egésszen véletlenül...persze A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
Sokan ráfáztak a kínában gyártatásra. A teljesség igénye nélkül: Nokia, Ericcson . . .
Nem kell nagy összesküvés elméleteket szőni. Egyfelől sok félvezetőgyártó tróger és a "fuse biteket" úgy alakítja ki, hogy azok UV-vel megvilágítva kiüthetők. Ez természetesen a chip burkolat lebontása illetve a "fuse bitek" kimaszkolásával oldható meg.
A freescale cuccra csak felületesen néztem rá, de a doksiban amit linkeltem 19. oldalon a Target MCU Security bytes szekciuóban egy 8 bájtos szám van megadva mint security bytes. Simán lehet, hogy lehet brute force próbálkozni és a kis kínaiak erre szálltak rá. Meg kell őket kérdezni, hogy mennyi idő alatt és mennyiért csinálnak ilyet. Ebből lehet következtetni az alkalmazott technológiára.
Szevasztok. Egy motorola 68HC11 típusú vezérlőt kellene programoznom. Egy renault immo ECU, ami meghibásodott, és egy fickó valahol megcsinálta. Belenéztem az ECUba, és utána akarok járni, mit is csinált vele. Amint látható az IC lábaira volt forrasztva drót, de maga az IC nem volt kivéve, tehát ugy volt programozva, hogy az IC a nyákba volt. Ilyen UPA programozóval kell (lehet) az ilyet programozni?
Üdv Mindenkinek.
Szereztem egy X-prog-m névre hallgató programozót. Egy olyan gondom van vele, hogy frissítettem a szoftverét, véletlenül, vagyis próbálkozás céljából (hiba volt) Ezt kellene visszaállítanom, állítólag van hozzá egy Downgrade XPROG to V5.0 nevezetű program, de azt nem találom sehol, ebbe kérnék segítséget, vagy bármi ilyen jellegű infót szívesen fogadok. Érdekel minden, akár még szerviz is aki ezt megtudná csinálni. Köszönöm!
Sziasztok
Van egy MC68HC908 vezérlős áramkör, ami meghalt. Az oszcillátort mértem (16mhz) de semmi, igaz multival mértem ami 10mhz-ig mér, de gondolom akadnia kéne. (szkópom nincs) Az osc2 láb és Gnd között mérek kivett kristály mellett 1,4 kohmot. Szerintetek is kuka? Üdv
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg van egy eszközöm amiben van 2db mc68hc11e1cfne3 és egy mc68s711e96fne2 motorola vezérlő, az eszköz jelenleg slave módban működik és szeretném átállítani master -re. Megoldható a dolog? Mivel lehet programozni?
Sziasztok! Van egy autó diagnosztika eszközöm, ami minden előjel nélkül megszűnt rendesen működni.
A gyártó (kis kínai) küldött hozzá egy file-t, amit egy M32C-re kell rátölteni. Van valakinek hozzá, eszköze, tudása?
Bár itt nagy csend honol illő megzavarni már a csendet.
MC68HC908AZ60A Ha Xprogra keresek fórum infót akkor találtam több olyan írást, ahol in circuit azaz a nyákon a megfelelő pontokra becsatlakozva az Xprogban beállítva a MHz adatot nem lehet hozzáférni se olvasás se írás. Hát nekem is ez lett, teszteltem és eredmény a sikertelenség. Fogtam 2 darab PC t egyiken az Xprogot futtattam a másikra írtam egy emulátort, ami tökugyanazt csinálja kommunikációban, mint a motorola 908... Az Xprog mit is csinál. előkészít, majd kommunikáció indul security byte kiküldés de minden kiküldött után ismétlő választ kap majd motorola küld engedélyező üzenetet aztán lekérdezi az sp t beír sp +4 re 01 sp+5 re 01 et majd írja a 4byteos formában a RAMba(0x0100) a saját kis kiszolgáló programocska első byte-ját majd 2byte os indexes gyors módban a folytatását ezután adja a sp szerinti RUN parancsot ezután Xprog küld AA << 55 << majd [card;cím] majd [card;olvasandó hossz] és a motorola ontja magából a folyamot ha minden kiküldöttre kap 1 byte megerősítést. Tehát azért tűnik gyorsnak a kiolvasás, mert nem használunk el a baud üzenetekben 7 byte-ot egyetlen 1 értékes byte kiolvasásához. És hogy, hogy lehet összehozni az Xprog gal egy hozzáférést in circuit módban (vagyis amikor ott hagyjuk a nyákon a MCU t)? Xprog access datasheet (in circuit mode) MC68HC908AZ60A MCU - Xprog 1.Vss-GND 2.Vdd-Vcc +5V 3.PTC0-B4 assign 1(up) 4.PTC1-B6 assign 0(low) 5.RST-B5 reset 6.PTA0-B3 communication <-> 7.IRQ instruction external voltage ~7.7V okay use LM317(T) stabilisator Adjust[47-Ohm]Output and GND[243R]Adjust Input pin +12V to 8.PTC3 instruction if PTC3 to Vss/GND then communication baudrate 8MHz 14400BPS if PTC3 to Vdd/+5V then communication baudrate 8MHz 7200BPS PTC3 to Vss/GND 16MHz 28800BPS 8MHz 14400BPS 4MHz 7200BPS PTC3 to Vdd/+5V 16MHz 14400BPS 8MHz 7200BPS 4MHz 3600BPS If PTC3 in circuit Vdd(+5V) then edit Xprog_MHz=crystal_MHz/2 Vagyis az Xprog Vpp kontra IRQ jével nem jön össze Ha viszont IRQ nak külsőleg adok már előre fix stabil +7.7V majd Xprog használat akkor hibátlan. Pedig ilyen feszültséget mértem az Xprog Vpp jén is. Nem kell bekötni az Xprogra a PTC0 PTC1 et se ha mi gondoskodunk róla külsőleg illetve a B5 re se az RST t ha tudunk rá mi kapcsolni tartósan GND vagy +5V ot akár DIP kapcsolóval. Ekkor RST:GND majd IRQ:7.7V pici várakozás után RST:5V majd mehet az Xprog használata 1 alkalommal. Következő művelethez újra előlről, persze egyszerűbb, ha bekötjük. Tehát a minimális Xprog bekötése Vss-GND Vdd-Vcc RST-B5 PTA0-B3 és külön az MCU nak adni IRQ tartós 7.7V ez a 1.5xVdd felett már tökéletes. És a Megahertz is jó kérdés. Ismernünk kell hogy a nyákon a PTC3 nincs e kötve GND vagy Vdd hez. Örüljünk ha GND hez van kötve vagy mi tudjuk kötni mert úgy gyorsabb. Ha +5V re felhúzták a PTC3 at, akkor az Xprogban írjuk be a valós MHZ felét. Szívesen felvenném a privátkapcsolatot Xprog hoz értő emberrel mert jópár kérdésem felmerült.
Nézi még valaki ezt a topikot?
Egy kis segítség kellene ASM programozásban. A program termesztésen MC68K-n futna. Van egy alap kódom ami kiír egy szöveget, de nekem kellenének újabb sorok. Minimum még 1+ sor, ami a másik sor alatt vagy felett jelenne meg. Ha valaki tudna segíteni ez ügyben az privátban, vagy itt jelezzen és adom a meglévő kódot. Köszi előre is.
Mire véljem, ha írok neked Privát üzenetet
és mintha nem is írtam volna. Nem tudom ki hogy van vele, de én akkor is írok valamit, ha nem tudok érdemben válaszolni. Vagy csak nem szoktad észrevenni zoz11.
Hali
Nem vettem észre az új üzenetet, értesítés meg nem jött róla. Hamarosan válaszolok. Elnézésedet kérem. Üdv!
Kedves zoz11
November 30.án írtam privátot. Nehéz észrevenni vagy nem ment át vagy olvastad már csak nem jött ihlet pár karakter leütéséhez ? Ha bármi okból most nem alkalmas a privát kontakt adj erre vonatkozó jelet. A semmiből nehéz érteni.
Kedves Elektronikások!
Én az mc908az60a vezérlőhöz egy Orange5 programozót használok. Olyan kérdésem lenne, hogy ha kiolvasok egy 1L87J maszkos vezérlőből egy programot, az beírható pl. egy 3K85K maszkosba? Én úgy látom a leírásból, hogy NEM, mivel maszk kell a megfelelő bitek nullázásához. Hátha valaki többet tud erről. Előre is köszönöm a válaszokat! Üdvözlettel: olika76
Sziasztok!
Motorola 9s12dg128-at szeretnék carproggal olvasni. Az MCU-n a 3L40K maszk van. Carprogban ez a maszk a 9S12DT128-hoz tartozik, a DG-hez az 1L59W. Az utóbbit olvassa, az előbbinél mindig mást. A program tudná rosszul a maszkot? 10.93 és 9.31 ugyanez.
Kedves molnarp!
Én inkább arra gyanakodnék, hogy esetleg kontakthiba van egy-egy lábon. Ugyanis én már jártam úgy, hogy egy MCU-ból mindig mást olvastam ilyen jellegű hiba miatt. Ha foglalatba tudod tenni az olvasandó MCU-t, akkor érdemes polirpapírral a lábak alját megsúrolni előtte, ahol érintkezik a foglalatban. Így nem lesz kontakthiba. Ha ez sem hat rá, akkor az MCU hibára gyanakodnék. Remélem segítség lesz. Üdvözlettel: olika76
MCU hiba kizárva, mert az eszköz amiben van az működik.
Kontakt hiba szintén, mert a másik maszkal mindig ugyanazt olvasom.
Srácok, nem tudom mennyire releváns még ez a topik, bár ha még akad egy két ember mint én is, hogy rendszeresen "programoz" (vagy szeretne) M68K-t, akkor esélyes, hogy lesz mindig valaki aki tud segíteni.
Szóval van egy érdekes hiba, amit egyelőre nem értek és hátha itt vannak olyanok akik egyből rávágják mi lehet a gond. Az első képen az látható, hogy mozgatni próbálok 4byte adatot a4-ről d0-ba, közben implementálom a4-et.
A 3.-4. képen pedig ugyan ez látható más regiszterrel de már csak 1 byte-ot másolva. ekkor a másolás nem történik meg, de a program nem akad ki. Ebben az esetben is üres az adat regiszter, amibe másolni akarok. 5.-6. képen pedig d0 regiszterben van érték és úgy akarom rámozgatni a4 tartamát szintén csak 1 byte-ban mert úgy nem akad ki a program. De random értékkel tölteni fel, ez esetben 00 lesz ott, de lehetne ott bármi csak nem az aminek kellene lennie. Minden esetben (a4)+ vagy is az a4-es regiszter értékét megnöveli 1-el ahogyan az elvárható. Mi lehet a gond, ha nem feltételezzük, hogy DEBUG hibás?
A hiba nem hiba, az egy pointer, egy adott memóriacímre mutat és onnan veszi az adatot. Benéztem. Köszi.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |