Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm a segítséget! Körbenéztem a net-en, de nem találtam megfelelő armatúrát. A legközelebbi amit találtam az ez: armatúra A probléma az, hogy az UV lámpa hossza 604mm (C max) és ilyen hosszúságú armatúrát nem találtam, valamint a wattokkal is gondban vagyok, amit belinkeltem az 36w, gondolom ez megfelelő a 20w-os lámpához. Megoldható, hogy a linkelt armatúrát lerövidítem a kívánt méretre és azt használom az UV lámpához? Az UV lámpa specifikációi itt érhetőek el: Bővebben: Link
Csak nekemtünt fel az adatlapon, hogy feszültség: 59volt? Jó lennetöbbet tudni erről a csőről, mindjárt rákeresek! Amúgy jó húzós az ára, egy "sima" f csőhöz képest, biztos kihasználják, hogy orvosi célra való.
Aha, jókora feszültség esik a fojtón, amit ő "eldiszipál"
Hello! Arra nem gondoltál, hogy a sima ólomüvegen, az UV nem megy át. Ahhoz, hogy az is átmenjen kvarcüvegre van szükség.. Az olcsóbb? üdv!
Szia!
Ez nem az én projektem, de szerintem az lesz, ott még nem tartunk , örülök,hogy jelezted ezt.
Szerintem 15wattos kompakt fénycső elektronikájával is menne, mert a normál fénycső működik vele.
Szia! Azt hogy érted, hogy nincs lába?
Idézet: Simpi barátunknak ilyen a humora... „elektronikájával is menne” A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
pfű.... kopp. leesett! Bocsánat én fogalmaztam rosszul üzemelne.
Sziasztok!
Hol lehet vásárolni fázisjavító kondenzátorokat? Olyan kellene ami 8-as menettel rendelkezik a végén, és simán bele kell dugni a vezetéket(nem csavaros). A lámpák amik vannak a gyárban, 2x30W-os fénycsövekkel mennek, az egyik fénycső sima bekötéssel van megoldva, a másik fénycső trafójával sorba van kötve a kondenzátor. Ide milyen értékű kell? Illetve 36W-os fénycsőnél változik az érték? Ahol ilyen lámpa van, ott elég sok nem működik már. Köszönöm!
Biztos, hogy nem a trafóval van sorbakötve a kondenzátor, nézd meg jobban. Ha kondenzátort teszel bele, nem fog megjavulni a nem működő, illetve a működő nem fog tovább üzemelni, mint kondenzátor nélkül.
Üdv!
Venni nem tudom, talán villamossági boltokban? Bár még nem láttam sehol. Itt egy másik topicban van erről szó: bekötés Végső esetben hagyd ki a kondit. Gondolom a fojtó ugyanaz, csak így induktív terhelést okoz a lámpa, eddig viszont az egyik cső induktív, a másik kapacitív volt, kiegyenlítette egymás a kettő. Tervezéskor nem mindegy szerintem, a vezetékek és a kapcsoló terhelése így változik, nő!
Üdv!
De használnak ilyen kapcsolást, igaz ritka az ilyen armatúra. A philips fojtókon rajta is szok lenni a rajz - soros kondenzátoros - értékekkel. Holnap lefényképezhetem a fojtót.
Bármelyik villanyász boltban kapsz. A betápon párhuzamosan van 2 kondi: egy néhány µF-os, és egy 2-400nF-os. Anélkül is működik, csak ahol sok a fénycső világítás oda már kell a fázisjavítás. 40W-os csőnél, 4.2µF + 470 (vagy 330)nF.
Nem mondom, fogtam már pár típusú armatúrát a kezemben, de ilyen kapcsolással még soha nem találkoztam, elméletben sem. Hiába, minden nap tanul valamit az ember.
Pedig ~45 évvel ezelőtt már (még?) tanították.
40 W-os fénycső fojtóval + 3,6 µF sorba. A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
Van itt pár kép egy armatúráról:
(telefonos, nem túl jók). Régi, de ma is működik.
Üdv!
Ma már nem nagyon gyártanak vasmagos gyujtótrafós armaturákat. Szinte mindegyik elektronikus gyujtású 100 hz-es. A fázisjavitó kondi az armatura begyujtásánál(bekapcsolásásnál) van nagy szerepe. Rendszerint kicsipik mivel egy hiba forrás. Pedig hasznos !
Vicces: Már többször láttam, hogy a "döglődő" fénycső érdekes mintában világít. Például stabilan "sötét karika", "világító karika" sokszor egymás után ismétlődve. Valami oka biztosan van... Ti tapasztaltatok hasonlót?
Helló!
Mint írtam gyárban van ez. És ez olyan lámpatest ahol sorban van a kondenzátor. A nF-os az csak zavarszűrő kondi. Elég sok lámpa van, úgyhogy pótolni szeretném. Én néztem elég sok boltban, de sehol sem találtam ilyet. ui.: A 18W-os fénycsöveknél párhuzamosan van a kondi a bejövő fázis és N között, de ez más gyártó is.
A fázisjavító kondenzátor a fázisjavításhoz kell (kevesebb legyen a meddő teljesítmény), nem a begyujtáshoz. Egy normál cső működéséhez elég egy tekercs és egy gyújtó.
Üdv!
Pont olyat szerintem nem nagyon találsz, de nézz körül a motorokhoz való kondik között! 3µF-os kell? Gondolom legalább 450V, de mekkora az eredeti? Itt nézd meg: Kondik A felfogatásuk olyan, be a bekötésük nem beledugós csatis.
De a begyujtásnál keletkezik a legtöbb meddő! Igen tudom, hogy elég egy gyujtó és trafó elég több ezer ilyen armaturát javítok évenete! De mi már ledes fénycsövekre térünk át, amihez nem kel semmi csak hálozati feszültség 230 V.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
De a begyújtás a további üzemeléshez képest érzékelhetetlen ideig tart, mi értelme közben fázist javítani? A LED-es csőben is van elektronika, és legalább az is tönkre tud menni, ellenben PFC nagyon ritkán, mert az adott teljesítményosztályhoz nem előírás, tehát ott is lesz gond a meddővel.
Állóhullám. Az instabil működés jele, tudja az előtét hibája produkálni és a gázhiányos, vagy elhasznált elektródájú cső, meg éppenséggel a vadiúj cső is.
Nem, semmi köze a gyújtáshoz a fázisjavító kondinak. 100 Hz a normál előtéttel elért villogás frekvenciája, az elektronikus előtét (az elektronikus gyújtó az más) többtíz kHz-en üzemel.
Sziasztok. Vettem 4 db t5 ös 39-W os neoncsövet. Ebből szeretnék csinálni egy világítást. Tudnátok segíteni hogy milyen trafót és milyen patront vegyek hozzá? Segítséget előre is köszönöm.
Sziasztok!
Van nekem egy uv neon csövem tetem rá másik dug villát kapcsolósat és sajnos nem kapcsol be a neon mért van ez ? Előre is köszönöm a segítségeteket. |
Bejelentkezés
Hirdetés |