Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   202 / 576
(#) umiak hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit és köszönöm a segítséget!
Úgy néz ki, hogy mégis a szerelőmnek van igaza Vaillant ügyben és nem váltószelep, hanem VRT390 panelhiba.
Termosztát cserével ugyanis minden ok.
(#) DoDo69 válasza edoka77 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Szia !
Priviben Írtam .
(#) Gombszem válasza szerviz hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Idézet:
„A műszerész kollega elmagyarázta a működését, akkor talán értettem is, de most nehogy megkérdezd, hogy mi, mit, miért.”

Röviden: a konnektorban 230V-os váltófeszültség van, a kazán paneljének a működéséhez pedig (típustól függően) 12-24V egyenfeszültség kell. Egy kis transzformátor (vagy újabban kapcsoló üzemű táp) adja a kis feszültséget, amit diódákkal egyenirányítanak. De ez még nem egyenletes, hanem "lüktető". Ezért van ott egy elektrolit kondenzátor (ami kis térfogatban nagy kapacitást tud adni). Ez az "elkó" szűri meg egyenletesre a tápfeszültséget (nem hagyja lüktetni). Ha ez kiszárad, vagy kifolyik a benne levő folyadék (elektrolit), akkor újra lüktető lesz a tápfeszültség. Ettől pedig megbolondul minden áramkör. És jó, ha nem megy tönkre.
Ha púpos, vagy maga alá piszkított, akkor új kell. Cserénél az értéke, és a feszültsége a fontos (meg az hogy elférjen a régi helyén). Az érték lehet azonos, de ha nagyobb 30-50%-kal, az nem baj. A feszültségnek legalább annyinak kell lenni, mint a réginél, de ha nagyobb, az biztos hogy hosszabb életű lesz. Akármennyivel lehet nagyobb, ha még elfér.
(#) toro válasza edoka77 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Lehet a termosztátod és a kazán valamelyik pontja (is) kontakt hibás!
Az meg azért elgondolkodtató, hogy a rendszerre van kötve egy vízteres kandalló!
Áramszünet esetén a keletkező gőzzel mit tesztek? A parázs levizelésén kívül.
(#) toro válasza umiak hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Ok, siker!
Azért a váltószelepet sem árt megtakarítani!
(#) toro válasza BD249 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Valahol van egy kontakt hibád a kazánon.
(#) Robo67 hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Vaillant VU 246-os kondenzációs kazánom, F32-es hibával nem indul. Utánanézve, a füstgáz ventillátor hibára utal. Motor elekronikát mrgvizsgálva, valóban nem kap feszültséget a motor (24 V-os). Panel ki, MOS FET az egyik zárlatos. Kicseréltem mind a négyet, de sajnos továbbra is megmaradt a hiba. A motor kézzel könnyedén forog. Valaki segítsen.
Köszi!
(#) szerviz válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Köszönöm, Gombszem, bizony így van!
Tudod, gépész létemre nekem az az egyértelmű, amit meg lehet fogni, nézegetni, mozgatni.
Azt is tudom, hogy a villanyt is meg lehet fogni. túlvagyok rajta......párszor.....
És azt is tudom, hogyha valaki valaminek nem mestere, akkor az annak gyilkosa.

Ezért ha a moderátorok megengednek egy rövid sztorizgatást, akkor leírom (végülis elektromos történet).
Környékbeli faluba mentünk közönséges Termoöv kazánhoz, ahol már mindenki megfordult, aki csak számít. Még a negyvenkilométerre lévő szerviz is volt ott. A különböző mesterek számtalan remek ötlettel álltak elő, termosztátcserétől kezdve a gyújtásvezérlőig sziporkáztak az ötletek. A gyújtásvezérlőt el is vitték a falu bölcs műszerészéhez, ugyan, javítsa már meg, hiszen csak az lehet a rossz. Mert, ugye, ők már "behatárolták" a hibát.
De a kazán csak verte a biztosítékot, így a következő szaki kimondta a megoldást: a gázszelep a bűnös!
A tulaj szerencséréje nem tudtak ilyen szelepet venni, ekkor mentünk mi oda. A tulaj a kezembe nyomta a kiszerelt szelepet, hogy na, ilyen kell!
A szelep persze jó volt, ennek eldöntése két mérés a tekercsekre.
Rövid nézegetés után a következő kép állt össze:
Valaki kicserélte a régi szobatermosztátot digitálisra. A mester szembesült azzal a problémával, hogy a régi termosztát háromeres vezetékkel volt bekötve, tehát azokat neki valahogy hasznosítania kell. Így hát azokat bekötötte a termosztát 1,2,3 pontjaira, a kazánban pedig a ződsárgát a földre. Úgy, ahogy tanulta.
Innentől kedődött a káosz........
De ez nem volt elég, a "gázszerelő mesterek" közül az, aki diagnosztizálta a gyújtásvezérlő hibáját, az műszerészhez vitte a "rossz" panelt. No, ha már odavitték, a műszerész igyekezett hibát találni. Talált is, két forraszpontot, ami meg volt szakadva. Nosza, azt ő gondosan összeforrasztotta.
De a kazán csak nem akart indulni.
Miután mi kikötöttük a "ződsárgát" a földről, akkor a kazán már indult, de nem érzett lángot. Nosza, irány a műszerész kolléga, aki rövid nézelődés után megkérdezte , hogy vajon miért van rövidrezárva a panelon a szikraköz?
Innen már egyszerű a történet, vissza ...-ra, gyújtásvezérlő feltesz, kazán működik, tulaj boldog......

Én meg mégegyszer elnézést kérek Köbzolitól, hogy hülye sztorizgatással rabolom az idejét.....
(#) kgsandor hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Vaillant vu 240-es kombikazánom és F 63 hibakódot írt ki és nem működik. Mi a teendőm? Előre is kösz Sándor
(#) toro válasza kgsandor hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
F.60-F.69 Helyreállíthatatlan elektronika-hiba Meghibásodott az elektronika.
Panel csere!
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Köszi, hogy megosztottad "élményed" a kazán javítókról.
(#) toro válasza Robo67 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Nincs fordulatszám-jel a ventilátortól, vagy fordulatszám-eltérés túl nagy induláskor
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
EEPROM hibás
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Szia! A ventillátor szinkron-(inditó)-kondija nem lehet lepukkannva? Ha jól emlékszem 50volt 4700mikro. Vmi ilyesmi.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Lehet, de az F32-es kód ezt jelzi.
(#) Gombszem válasza merciabc hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Bocs hogy belekotty. Nem ismerem ezt a ventilátort, de a váltóáramú (rövidrezárt forgórészes) motorok indító kondenzátora 3-15 µF között van, és 400V-osak (230V hálózatról működnek). 4700 µF csak elektrolit kondenzátor kivitelben képzelhető el gyakorlatilag. Ezek pedig polaritásfüggőek.
(#) szerviz válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
És bocs, hogy tovább fokozom a káoszt!
De a kombikazánok ventilátorain van kondenzátor???
(#) Gombszem válasza szerviz hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Az enyémen biztos hogy nincs, mert az egy kisfeszültségű frekvencia/fázis vezérelt motor.
Csodálkoztam is, hogy ilyen lenne a ventilátor. Ezért írtam, hogy nem ismerem ezt a ventilátort.
A szivattyú ellenben olyan, mint amit írtam. Valószínűleg az összes kazánban.

És akkor már kérdeznék én is a szakiktól.
A kazánomban egy Grundfos szivattyú van, ami úgy tűnik, hogy nem fut "simán". Azaz "reszket", és berázza az egész kazánt, az meg a falon át jól hallható búgást ad a házban. Jól van ez így? Mert a régi FÉG kazánban levő olyan simán futott, mint a pinty. Igaz, az 30 évvel öregebb volt, mint az új.
(#) dzsomi hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
üdvözlök mindenkit .
Kérem ha valaki tud akkor segítsen !
Egy kb. 12 éve jól működő Hermann laser 24 E kombi gázkazánról lenne szó. A hibajelenség a következő : Elindul a fűtés, begyújt a kazán, a hőmérséklet szépen emelkedik 40-50-60 c', aztán egyszer csak a hőmérséklet visszajelző ledek kialszanak de a kazán fűt tovább, nemsokkal később
hirtelen a hőmérséklet jelző ledek kigyulladnak 90'c - ig s a kazán rögtön kikapcsolja a lángot, de a kazán nem teljesen áll le mert a keringtető szivattyú tovább működik. Kis idő múlva ismét begyújt a kazán és most minden rendben működik. A radiátorok gyorsan melegszenek.
A meleg víz készítésénél is néha felfűtés közben kikapcsol a láng aztán meg újra elindul és jól működik.
Mi lehet a hiba oka ?
Köszönettel :Zsolt
(#) szerviz válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Háát, bizony, a turbós falikazánok füstgázventilátorain nincs kondenzátor. Legalábbis azokon, amiket én ismerek. Így azok el sem romolhatnak....

A saját kazánod szivattyújáról.
Tudni kéne, milyen kazán. Régebbi típusoknál előfordult, hogy rögzítés nélküli hosszabb csőszakaszok tartották a szivattyút, így az képes volt berezegni.

Újabb, műanyagházas kivitelnél ez nemigen fordul elő, ezeknél, ha egyértelműen a szivattyú indulásakor kezdődik a rezgés, akkor meg lehet nézni, hogy a járókerékbe nem rakódott-e bele szennyeződés.
A kazánból hallható zajokat, rezgéseket okozhatja a hőcserélő szennyeződése is, ez a zaj jellemzően a hőfok emelkedésével fokozódik.
(#) toro válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Vagy a lapáton van sok lerakódás, vagy a tengely kezdett el kopni.
A kondenzációs kazánok frekvencia szabályzós 230V-os motorok.
Üzemelés közben folyamatosan változik a fordulata.
A tengely forgását egy un. hallszenzor "figyeli" és adja az infót a vezérlésnek.
(#) toro válasza dzsomi hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Valamilyen kontakt hiba van!
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Igazad van "szerviz", a turbós kazánokon nincs kondenzátor.
Ja, most látom, hogy írtad a járókerék koszolódást.
(#) toro válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ez azért van, mert a kondenzációs kazánok un. kényszer levegős égővel vannak felépítve.
Frekvencia szabályzással változtatja folyamatosan a fordulatot.
(#) Gombszem válasza szerviz hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Idézet:
„... Tudni kéne, milyen kazán ... ... ha egyértelműen a szivattyú indulásakor kezdődik a rezgés ...”


A típus: BAXI Prime HT 240. Ahogy beindul a kazán, folyamatosan és egyforma mértékben rezeg a szivattyú. Azt már én is láttam, hogy nem a turbó ventilátor, mert az nagyobb, és változó fordulatszámon megy. Az a bosszantó, hogy nagyon zavaró, főleg éjszaka.
Szét fogom szedni (műanyagházas, a cső csatlakozásai szimmering gyűrűs gyors csatlakozók). Csak éppen fűtés is van, és véletlenül sérül valami, akkor szívok, mint a torkos borz.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) szerviz válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
A szivattyú szétszedéséhez nehogy megbontsd a csőcsatlakozásokat!
Szemből látsz négy imbuszcsavart, azokat kiveszed, és a szivattyúfej a "kezedbe hullik"!
És máris látni fogod a ház belsejét és a járókereket.
Ellenőrizheted a forgórész csapágyazását is, radiálisan nem "lötyöghet", de ne tévesszen meg, mert axiálisan mozog előre-hátra!
(#) Laci 1972 hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Erdekelne hogy a Vaillant VUW SOE 322/2-5 R 3 kombi bojlerban mijen tipusu a gaz szelep vagyis az egesz regulator.
Jo volna egy par jo tanacs hogy hogyan alitsam be,mert sobat fogyaszt!
Koszonom elore !
(#) merciabc válasza Laci 1972 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Szia! Ki kellene takaritani, mert attol tud fogyasztai! Ha nem vagy szervizes, ne nyulj bele komolyabban! Baleset veszélyes! Zoli
(#) Laci 1972 válasza merciabc hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ki van rendszeresen tisztitva,valoszinuleg a gaz bealitasa rosz!!!
Mekora langnak kel lenni amikkor hasznalom a meleg vizet pl.tusolasra?
Viz njomasa rendes kb 3 bar.
(#) Laci 1972 hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Ha valakinek van U csoves milli bar meterje megkernem hogy vazlatolja le ,fenykepeze le es kuldje el.N
Nalunk sehol se le kapni,a digitalis nyomas mero meg mereg draga!!
Elore is koszonom!!!!
Következő: »»   202 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem