Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2181 / 3965
(#) laszlo raduj válasza enree hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Szegény mar a DEL helyet a nevemet írta a billentyűre .
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok! Egyen áramnál, számít az áramerősség? Szóval mondjuk, hogy ha van egy routerem ami 12voltto igényel akkor 0,00001A-val is tudom működtetni? Ha igen miért? Ha nem akkor miért nem?
(#) sany hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy USB kábelnek hány méter lehet a maximuma, hogy minimális legyen rajta jelvesztesége?
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) tcupper válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
A feszültség és az áramerősség az 2 különböző dolog.
(#) tcupper válasza sany hozzászólására (») Dec 10, 2013 / 1
 
Énnekem maximum 5 méteren ment át a jel. De árulnak ilyesmi ,,repeater,,-eket amiket megkell táplálni és ő már képes a hosszabbitásra.
(#) Zsora válasza sany hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Őőőő... A minimális jelveszteséghez szerintem 0 (zéró) hossz kell.
(#) sany válasza Zsora hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
(#) enree válasza sany hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Azt hiszem az USB2 5méterig garantált jó kábellel. De láttam már olyat, hogy valami a másfeles kábellel sem ment, és láttam olyat, hogy 15m-re toldott USB-n keresztül pendrive tökéletesen működött... Sok minden befolyásolhatja.
(#) depi52 hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Üdv.
Valaki használt már innen kettős erősítésű hangfalakat? Jelenetős a különbség a zenei minőségben ha kettős erősítésű erősítővel vagy normál erősítővel hajtjuk?
Végül mennyire bonyolult egy kettős erősítő (biamp) elkészítése?
(#) mlaci79 hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy akkum amire a következő van írva: 12V 1.3Ah / 20hr.
Most ez mit jelent? 1.3A képes leadni 1 óra alatt vagy 20 órán keresztül képes 1.3A -ra?

Még egy az elemek és akkukkal kapcsolatban:
Melegben vagy hidegben bírják tovább? Én mintha azt venném észre, hogy télen a hidegben tárolt akkus gépek, elemes műszerek hamarabb merülnének.
(#) depi52 válasza mlaci79 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Szia 1,3A tud leadni egy órán keresztül és igen télen hidegben hamarabb merülnek.
(#) mlaci79 válasza depi52 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Akkor nem értem az a "/20hr" mit jelent.
Ha télen hamarabb merülnek (persze én is ezt tapasztalom) akkor miért írják sok helyen, hogy tedd a hűtőbe, ha nem akarod, hogy gyorsan merüljön? Ellen propaganda?
(#) nedudgi válasza mlaci79 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Húsz órán keresztül az 1,3A huszadát képes leadni úgy, hogy a feszültsége 1V felett marad.
(#) nedudgi válasza mlaci79 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Hűtőbe téve kisebb az önkisülés.
(#) mlaci79 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Tehát, ha pl. egy akkus fúrót hidegben tárolok akkor lassabb az önkisülés, de használat közben gyorsabban merül? Ezt nem igazán értem.
5 C alatt tárolom télen (autóban van), de melegben használom. Mégis hamarabb kell tölteni. De elemnél is mintha azt tapasztalnám, hogy ami télen ott volt az autóban azt műszerbe téve hamar kierítem.
(#) nedudgi válasza mlaci79 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
A hideg akkumulátor kapacitása is kisebb. Milyen akkumulátor van a fúróban? A fúrógép használati utasítása nem ír semmit a működtetés hőmérsékletéről?
(#) mlaci79 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Ezt most csak általánosan kérdezem mert a tapasztalatom is az. A kérdés lényege talán az lehetne, hogy mi tesz jobbat az elemnek/akkuna: A hideg vagy a meleg tárolási hőmérséklet?
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok! Erről a videóról tud valaki valamit? Ez tényleg működhet?

http://www.youtube.com/watch?v=pgpE7D6yywo
(#) nedudgi válasza mlaci79 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Milyen akkunak?
(#) nedudgi válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Kamu. Nem működhet.
(#) laszlo raduj válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Szerintem működhet , miért ne tudnál pörgetni egy tucat mágnest egy kis motorral. )
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok! Adott 7db led. Hogyan, vagy mivel oldható meg vezérlésük? Hogy egyszer pl csak a 2,5,7 led villanjon fel, egyszer pedig a 1,2,6,7. Illetve a felvillanás időtartamát mivel tudnám szabályozni?
(#) vladcepes hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok! Szétszedtem egy rádiósmagnó előlapját mert nincs benne vílágítás. Azt hittem led van benne,de valami vékony kis hosszùkás izzò van benne. Ez hány voltos lehet? Elektronikai boltba lehet ilyet kapni? Tennék esetleg helyette ledet csak nem tudom mekkora áram folyik ott. Segìtséget előre is köszönöm.
(#) Csupasz válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Szia
Azt hogy hány voltos meg tudod mérni a lábain, vagy a tápon.Látatlanban nehéz megmondani hogy az a fajta hol kapható, de a webshopokban meg tudod nézni.
A led előtétellenállását akkor tudod kiszámolni, ha ismert a tápfeszültség.
(#) vladcepes válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm. Így van.A baj csak ott kezdődik hogy a magnó be van építve a kocsiba.(ja és nem az enyémbe),én csak az előlapot kaptam meg,hogy nem világít és kitudnám e cserélni az (izzót-ledet stb. ami benne van). Gondoltam esetleg valahol rákeresni a netten a rádiófajtára és annak szerelési kézikönyvére hátha le van írva,csak ilyet nehéz találni. Igen a led előtét ellenállásra én is gondoltam hogy csak akkor fogok tudni valamit számolni ha már van tápfeszültség. Max csinálnék egy képet róla hátha ti több mindent ki tudtok belőle hámozni.
A panelon van egy csomó leírás de én úgy sejtem hogy az az LCD lábkiosztására szolgál. Képet majd este tudok csinálni. A rádió márka egyébként: Clarion DB168R ,de próbálok keresni róla valamit hátha.

Üdv!
(#) vladcepes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Húúúúú. Nagyon köszönöm!!! és akkor biztos hogy 12V-os? Persze ha kisebb kellene akkor max a 12V-ossal nem világít annyira,de akkor inkább 12V-osat rakok bele.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) maria hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
hali!
Egy ledet akkarok megvilagitani 3v-al ezt a 3v-ot meg lehet novelni?
elore is koszonom!
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) sastas01 válasza maria hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Szerintem ezt gyorsan írd újra, mert se kis-nagybetű különbséget se pedig értelmes magyar mondatot nem véltem felfedezni...(Azt pedig alig sejtem, hogy mit szeretnél...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) proli007 válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Hello! Ez így nem érthető! Mert nem tudni, hogy ezeket a Led-eket (pld. 2-5-7) egyszerre, vagy egymás után szeretnéd "felvillantani". Aztán, hogy ez ciklikus vagy ne, milyen időközzel szeretnéd villantani, a felvillanás idejét szeretnéd szabályozni, vagy a köztük lévő szünet idejét stb.
Talán legjobb lenne ha egy idődiagramon ábrázolnád, mikor, melyik, mennyi időre villanjon fel, beírva az időket-szünetek. stb.. üdv!
(#) elektros90 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok. Olvasgattam cikket a tantál kondik előnyeiről hátrányairól az aluminium elektrolittal szemben.
Van rengeteg jó tulajdonsága ami mellette szól, viszont kíváncsi vagyok, hogy hogy is van ez a valóságban. Nekem a hely igénye miatt lenne előnyös egy smd panelre. Viszont nagyrészt tápfeszültség szűrésre kellene. Viszont olvastam azt is, hogy a tüskéket nemszereti, képes tüzet okozni. Ha pedig olyan jó, akkor miért vannak ott az alaplapokon, graf. kártyákon stb. a klasszikus elektrolitok? Gondolom nem csak az lehet az oka, hogy az alu kondi nagyobb kapacitású és nagyobb feszültségű.
Következő: »»   2181 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem