Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1462 / 2514
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Legfőbb bajom hogy wattmániás vagyok és csak az erősítőnél is a wattok, nemtudsz ajánlani valami weboldalakat(esetleg privátban is) ahol lehet nézni használt végfokot.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Nem tudom, hogy itt lehet e ajánlani oldalakat. Nem szeretném ha a Moderátorok lefagyasztanának.
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Rendben.
(#) pjg hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Szeretném megkérdezni, valaki megépítette e már a Rádiótechnika 1989 1-2 számában megjelent "Kiváló minőségű előerősítő" -t? Érdemes e foglalkozni vele?
(#) kadarist válasza pjg hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia!
Csak ha van hagyományos lemezjátszód mozgótekercses hangszedővel.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia! A TDA7294 híd nem fog csalódást okozni, de nem mindegy hogyan fog hozzá az ember.
Mivel magad tekered a transzformátort járj el a következő képen: készíts két 50VAC terheletlen feszültségű 5A leadására képest szekundert, (wattmániás tekerhet 55VAC-t is, én beértem 36VAC-vel) valamint egy 9,5VAC-s 500mA-est.
Az elektronikát itt találod, Alkotó által gondosan dokumentálva.
A témában melyre a link mutat, egyéb hasznos kivitelezési tanácsokra is bukkansz. Példa.
Eddig úgy néz ki elnyűhetetlen
Arra a trafódra mely ±70V tápfeszültséget szolgáltat építheted bátran azt az erősítőt amit Koncsar Gyuri ajánlott. A két pár végtranzisztor elegendő 8 ohm-os terhelésre, ha belevágnál, majd átszámolom az áramkorlátozót. A tranzisztoros erősítő kivitelezését azért macerásabbnak tartom. Már csak a több alkatrész - több hibalehetőség elve alapján is.
(#) pjg válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Van, igaz mozgó mágneses. Ortofon FF15. De azt a részt teljesen elhagynám róla.
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Köszi. Könnyen rábeszéltél, mert az az RT-cikk tele van hibával. A kapcsolás és a nyák nem stimmel. Mondjuk az az OPA elég húzós árú. A RET-nél majd egy ezres. Remélem a minőség arányos vele.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) melorin hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Szia Reloop, itt van a kapcsolás amit kértél.
Annyi különbség van, hogy LM3875 az IC.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013

LM.jpg
    
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A visszacsatolás 680 ohm ellenállásának csökkentésével növelném az erősítést. Amennyiben a 22k-t választod, a neminvertáló bemenet ellenállását is ugyan olyanra célszerű módosítani a kimeneti DC változatlanul hagyása érdekében. Az alacsonyabb bemeneti lezáró ellenállás viszont az alapzajt növelheti.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Tehát ha csak a 680 ohmot csökkentem, akkor se az alapzaj se már zenét romboló tulajdonság nem fog erősödni?
Idézet:
„Az alacsonyabb bemeneti lezáró ellenállás viszont az alapzajt növelheti.”

Úgy érted, hogy a 22K ellenállásnál nagyobb zaj tapasztalható, mintha 47K lenne mind a visszacsatolásban, mind a bemeneten?
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ezt elírtam, a magasabb bemeneti lezáró ellenállás lehet zajforrás.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Teljesen igazad van, hogy macerásabb a tranyós mint a hidacska. Öszintén még én is híd párti vagyok egyszerüsége miatt. 2 darab trafóról fog menni, amik sorba lesznek kötve. (EI mag és fektetve) mert nagyon szeretnék 2 U nál maradni. Megpróbálok összehozni valamit, mert folyamatosan tervezgetek, hogy lenne jobb viszont olcsobb is. Alkoto panelje ugye nem kétoldalas? csak amiatt van más szinüvel huzva mert ott megkel ónozni.
(#) Robi85 hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Sziasztok. A mellékelt kapcsolásban használhatok a BD139-BD140 helyett 2SB631K-2SD600K tranzisztort? Illetve a BC559 helyett BC557 lenne.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ezt ollóztam össze. Mondanál róla véleményt? Kösui.

enyém.jpg
    
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Szia! Igen, megfelelnek.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Akkor még egy kérdés. A végtranzisztorok miért így vannak benne? Arra gondolok, hogy miért a kollektor lábak vannak a kimeneten?
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A lepke hangszínhez köt valami, vagy csak épp erre bukkantál rá? Egy Baxandall jobb lenne, az például középállásban lineáris átvitelű.
A balanszot nem változtatnám, jó az Elliott-féle.
Mekkora lesz az előerősítőt követő fokozat bemeneti ellenállása? Az előerősítő egybe lesz építve a végfokkal? Az impedancia illesztéseket eszerint kéne megvalósítani.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A végtranzisztor a meghajtójával úgynevezett kompozit darlingtont alkot.
Még egy értekezés az előnyökről, hátrányokról: Bővebben: Link
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Természetesen nem ragaszkodom a lepkéhez.
A ballansznál az zavart meg, hogy a ballansz poti pár kilója párhuzamosan kapcsolódik a hangerőszabályzó 100kilójával.
Még nem végleges a végfok.
Vagy STK4132 55kOhm vagy
TDA7294 100KOhm vagy
QUAD405 22KOhm bemeneti impedanciával. Külön dobozolva.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) Beringer 600 válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Szia! Én már többször össze raktam ezt a kapcsolást,és gond nélkül indult,csak a nyugalmival kell variálnod kissé,és a kimeneti DC szintet kell belőnöd 0- ra.
Egyébként nekem van ehez a kapcsoláshoz egy modernebb át alakítású nyákterv,és beültetési is.Ha kell el küldöm szívesen.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Na itt az igazság ebbe a kapcsolásba.
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A balansz úgy értendő, hogy előtte 1,5k van az IC kimenetén, azt osztja le a balansz-poti.
Amit Elliott ír a 100k lineáris potira kötött 15k terhelésről szintén remek elgondolás, nagyon jó együttfutást eredményez. A csúszka és a test közé kötött ellenállás a végfok bemenővel együtt kell kiadja a 15k-t. Természetesen a potinak nem kell feltétlen 100k-nak lenni, a szabály: a lezáró ellenállás mindig a poti érték 1/6-a.
Javaslatom szerint tehát 6dB-es előerősítő, Baxandall hangszín, mely szintemelést is végezhet, ennek kimenetén 1,5k ellenállás, majd az általad belinkelt poti felállás. Ennek lerázó ellenállását pedig a fentiek szerint kell méretezni.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Korolasz hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Ágota ds300 típúsú végfokom a régi fajta és most éppen javítom torzított mind a 2 oldala kicseréltem benne az össze diódákat 1n4148 és a kis meghajtó bc182,bc212 tranyókat sikerült is megszólalnia szépen a jobb oldal szól szépen a másikkal az a baj hogy ha bekapcsolom az erősítőt szól szépen rendesen egy darabig kb 1 perc aztán eltorzul a hangja és krákogva torzítva szól.Ez miért lehet?jah és a "rossz" oldalba nem cseréltem ki a végfokokat csak a bal oldalba.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
(#) szaka hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Felújjítottam egy Ágota DS-1200 as végfokot.
SMD alkatrész csere, végtranzisztor csere stb.
Rákapcsolom a tápfeszt (persze 2 db izzó van áramkorlátnak) és nem kapcsol át a védelem.
A 0.47 ohmos ellenállásokon 9 mV-ot mértem.

Mekkora nyugalmi áram kell ennek a ketyerének? Valamint van ötletetek miért nem húzz be a relé? (kimeneten nincs DC)
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Szia! Nézd meg a koppanásgátlóban mely tranzisztorok vannak nyitva (Uce 1V körül).
Következő: »»   1462 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem