Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hogyan mérem ki a diakot?
 
Témaindító: rudolf992, idő: Dec 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) rudolf992 hozzászólása Dec 18, 2007 /
 
Hello !
van egy porszivom es kiegett benne a triak (a teljesitmeny szabalyzo reszbol, ki szeretnem merni a mellette levi diakot is (valto aramra dioda) ha rateszem a meromuszert egyik fele se mutat?
Hogy kell ezt megnezni hogy jo-e?
(#) proli007 válasza rudolf992 hozzászólására (») Dec 18, 2007 / 4
 
Két módja is lehet, de valami táp kellene hozzá.
- Sorba kötsz vele egy 1kohm-os ellenállást és egy árammérőt, és ráteszed a tápra. Lassan tekered felfelé, kb. 30V felett "begyújt" és akkor folyik az áram. Innen csökkented a feszültséget, és lesz egy pont ahol "kikapcsol" és az áram hirtelen leesik. A diac-nak mindegy a polaritása, ezért megfordítod éas úgy is kipróbálod. Ha jó, közel szimmetrikusan ugyan azt kell produkálnia.

- Másik módszer, hogy készítesz belőle egy relaxációs oszcillátort. Egy ellenálláson keresztül töltesz egy kondit (kb. 50V-ról). A kondival párhuzamosan kötöd a diac-ot (Azért tegyél vele sorba egy 100ohm-ot).
Ha a kondi feltöltődik kb.30V-ra, a diac begyújt, és kisüti egy szintig a kondit. Ott kiolt, és a kondi újból el kezd töltődni. Így egy fűrészjel keletkezik. Azt szkópon megnézheted, és a gyújtási és oltási pontot láthatod.
Ja, és itt is megpróbálhatod fordítva is a diac-ot.

Megértéshez, nézz meg egy diac karakterisztikát.

üdv! proli007
(#) Medve válasza rudolf992 hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Hello, úgy hogy sorbakötsz vele egy ellenállást pl 10kOhmot, majd növeled rajta a feszültséget. Igy megláthatod, hogy hol törik le...Ha az árammal óvatosan bánsz, akkor ellenállás nélkül, az U-I karakterisztikát is felveheted.
(#) valve válasza rudolf992 hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Szia;
Itt egy kis info, leiras stb, igaz angol de el tudsz ezen mar indulni, van karakterisztika es tesztaramkor is,.. Pontosan nemtudod kimerni, csak valami segedkapcsolassal,.. Ez nem ellenallas, hogy rateszed a muszert es adja is az erteket,..
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Na, itt a teszt áramkör is a katalógban!

TRIACS DB3

üdv! proli007
(#) ferci válasza rudolf992 hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Csinálhatsz egy berregőt is...

berregő.JPG
    
(#) valve válasza rudolf992 hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Szia rudolf992

Itt a lap alján le van írva, hogy hogyan lehet kimérni a diac -ot,.. Külön köszönet Skori kollégának,..
Egyebként ez látható ferci kolléga hozzászólásában is,.. (+ kapcsolás,..)
(#) rudolf992 hozzászólása Dec 18, 2007 /
 
Mindenkinek koszonok mindent vegul vettem egy bt139-et
es egy db 3 diakot,es megy a dolog ha lesz idom megnezem a diakot hogy mi a helyzet vele,remelem tobb bajom nem lesz vele 1600w-7.27A bta12b volt benne es a bt139 16A 800v ugyhogy
Megegszer koszonok mindent mindenkinek
(#) czibulak válasza rudolf992 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Üdvözletem!

Skorynál olvastam a diak vizsgálatának módszerét. A kapcsolást 100nF-os kondenzátorral, 38 V-al 8 ohmos hangszóróval és 6,6 Mohmos ellenállással próbáltam ki. 3 azonos jelölésű darabot (de más tokozásúakat db3) vizsgáltam. egyikük azonnal elkezdett kattogni, a két testvére viszont csak 1Mohmon volt hajlandó kattogni.

Kérdésem hogy ez rossz diakokat jelent vagy csak ezek nagyobb áramon működnek? Esetleg próbáljam magasabb feszültséggel? (hirtelen csak 3 akksi volt kéznél)

Válaszokat köszönöm előre is.

Jó forrasztgatást!
Lőrinc

diak.png
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem