Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 1160
(#) TyeDa válasza GrandF hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Szia!
Igen, tudom mi a prell.
De pl. miért van a műszeren két idő-kijelző, és mi értelme lenne egy kapcsoló idejét mérni?
Esetleg egy relé meghúzási idejének mérése lenne a cél?
Mire lehetne használni a gyakorlatban ezt a műszert?

Nixie-órát terveztem belőle, ha nem sikerül megfejteni kilétét. Bár Topi egyenlőre la akar beszélni róla.
(#) GrandF válasza TyeDa hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
"mi értelme lenne egy kapcsoló idejét mérni?"

Hát ez jó kérdés
Esetleg digi áramköröknél, ahol az időzítés fontos.
A két kijelző meg szerintem azért lehet, mert ugye a kapcsoló megnyomáskor is, és elengedéskor is prellel, és talán azt mérheti.

A csövek felhasználásáról meg neked kell döntened (én pl. nem tudom, hogy mit kezdenék vele. :nemtudom: ) Akarom mondani nyugodtan csinálj belőle nixie órát, ha úgysem használnád.
(#) vtsoftware hozzászólása Dec 14, 2007 /
 
Sziasztok

Kellene nekem egy ZTX384, csak ahogy néztem nem lehet kapni...
Tudtok nekem mondani valamit amivel helyettesíteni lehet?
Csatoltam mihez kőne'...

Köszi szépen

tonebstr.gif
    
(#) vicsys válasza vtsoftware hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Sztem bármilyen hangfrekis tranya (NPN) jó helyette. Pl. BC413
(#) vtsoftware válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Okés, és mit mondasz ezt a kütyüt erősítő elé vagy után kell kötni?
(#) Norberto válasza vtsoftware hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Egyértelműen elé...
(#) vtsoftware válasza Norberto hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Köccöntem
(#) jdani hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
helló. Szeretném megtudni, hogy léteznek-e ilyen alkatrészek, amiket a képen bekarikáztam. Az a netes oldal, ahonnan én szoktam rendelni ott nicsen.
(#) GrandF válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Helló!
Ilyen értékü ellenállásokat, illetve kondikat vagy saját magad alkotsz (több alkatrészt soros, ill. párhuzamos kapcsolásából), vagy pedig az ilyen 0.5%-os tűrésű alkatrészek között keresel megfelelőt.
De általában a hozzá legközelebb eső értékek is jók (kivétel persze, ha nagy pontosság kell, mert akkor marad a fenti módszer).
(#) Medve válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Helló, én annyival kiegészíteném, hogy a jelzett alkatrészek ritkák ugyan, de szabványosak, ám az értékük nem kritikus: pl 51 ohm, helyett jó a 47 is, az 52K trimmerrel sorban úgyszintén. Ha a 750 Ohm 680 lesz, megnő a zener áram, csak nincs annyira kihegyezve! Az 1,1k se sokat zavar, ha 1,2k lesz. 1,5 mikró? 1uF+470n párhuzamosan, ha remegne a LED sor az 1µF-al... Bizonyára pontosan méretezett konstrukció, de nem gyakorlatias.
(#) LANCIAZSOZSO hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Sziasztok! Segitségeteket szeretném kérni! Egy HI-FI-ben szétdurrant egy alkatrész, zárlat miatt. A száma: KD1351Y Ez egy három lábú teljesítménytranzisztor, legalábbis úgy nézem.Ez látja el árammal az 5V-os stab. IC-t. A tokozása TO-220-as! Kérdésem az lenne, hogy lehet-e ezt valamivel helyettesíteni???Szerintem az alábbi címen lévő az! Előre is köszönöm!Kép: Hivatkozás
(#) LANCIAZSOZSO hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Bocsi! Nem került be a cím.
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/69909/KEC/KTD1351.html
(#) zoly15 hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
sziasztok!
rossz enerkiatakarékos izzókból szert tettem pár 13003-as tranzisztorra mire tudnám ezeket hasznosítani?
(#) Medve válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
13003 c251? Ha jól sejtem nagyfeszültségű, kis teljesítményű kapcsolótranzisztor. Ez van pl némely mobiltöltőben is. Meg van feszítve rendesen, szeret tönkremenni. Jó ha van tartalékban.
(#) szjocek hozzászólása Dec 17, 2007 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy olyat kéredezni, hogy hol találok vagy hogyan tudok egy olyan táblázatot vagy programot találni ami minden féle elektronikus alkatrész rejzjelét tartalmazza lehetőleg leírással, hogy mi micsoda. Ne legyen elavult, hanem amit a napjainkban is használnak (rajzjeleket).

Ezekbe a jelekbe beleértem az ipari dolgokat is. Induktív-, kapacitív-, optó-jeladók. Automaták, nyomógombok kapcsolók, motorok, stb.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
(#) kocici17 válasza szjocek hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Alaphelyzetből az iskolai tankönyvboltban.
(#) denes44 hozzászólása Dec 17, 2007 /
 
Van egy alaplapra csatlakoztatható mini zümmerem/hangszóróm. Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet ezt 1-2mp-es csipogásra bírni? (két kivezetése van: + és -) Ha kell tudok képet is feltenni.
(#) titi válasza denes44 hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Mondjuk ha egy kétledes villogóban az egyik led helyére ezt kötöd be? Vagy ez így nem jó?
(#) denes44 válasza titi hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Konkrétan ebbe kellene, hogy legyen egy visszajelzés hogy elsültek a vakuk.
(#) Frankye válasza szjocek hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
(#) mandix hozzászólása Dec 18, 2007 /
 
Helláj!
Nekem lenne két dolgom amit nem tudok hogy mi. A neten se találtam róla semmit. Ti talán tudtok segíteni hogy ezeket a dolgokat tudnám-e hasznosítani a hobbioelektronika terén!
(#) mandix válasza mandix hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
itt a másik:
(#) Einstein válasza mandix hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Sok alkatrészt kinyerhetsz belőlük, ha már egyben nem tudod hasznosítani.(Zénerek ellenállások, drótok, ic(bár ezt nemtom) stb)
(#) csabee hozzászólása Dec 18, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ez milyen kondi?
Egy samsung vinyóba van a +5V-s bevezető ágon...
Létezik, hogy 4nF-s???

C.JPG
    
(#) Norberto válasza csabee hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Ez egy SMD tantál. Ezeknek az értéke kb. 0,5 µF-tól megy, egészen kb 100 µF-os nagyságrendig.

A képen látható szerintem kb. 4,7µF vagy max 10 µF lehetett.
(#) Fery válasza csabee hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Jézus Te mikroszkóppal fényképezel ?????
Eszement jó ahhoz képest, milyen kicsi ez a kondi.
Amúgy megnéztem náhány vinyót azokon 6.8 mikró volt úgyhogy tehetsz 10 mikrót is.
(#) uli válasza mandix hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
sztem amásodik egy freki mérő. nagyon ugy néz ki. a felső az out, az alsó az in. valószínűnek tartom legalábbis.
az első, hát elsőre azt hittem forrasztóállomás, de sztem köze sincs hozáá XD
(#) csabee hozzászólása Dec 18, 2007 /
 
Norberto: Köszi a segítséget
Fery: Neked is
Csak egyszerüen Csabee:SAMSUNG S500\makroba... örülök, hogy tetszik
4,7(hogy teszitek be a mikro jelet???)F-tosat tettem be és műxik
Köszi a segedelmet...
(#) Norberto válasza csabee hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Egyszerűen egy kis U betűt (mint Ubul) kell beírni a nagy F elé közvetlenül...és akkor az oldal, mesterséges intelligenciájának köszönhetően úgy jeleníti meg a mértékegységet, ahogy azt kell!

Én is betettem érdekességként egy képet egy (Maxtor) vinyó-elektronikáról...sima, mezei S5600-as FUJI géppel készült makro módban.

maxtor.jpg
    
(#) csabee válasza Norberto hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
µF sirály...
A kép is uF...a
Köszike...
Következő: »»   54 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem