Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1465 / 2514
(#) levi102 válasza Davidd hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Tápfeszültség kb. 70V dc-re gondoltam.Bár van itthon egy fisher erősítő ami 2*150W-ot tud névlegesen 8 ohm-on(Ez 2*70V-al dolgozik 510VA-s trafóval) és már hajtottam 4 ohm-on is és bírja egy csatornával , mert kettőnél kilövi a biztit , lehet maradok annál.De köszi a segítséget! Boldog Karácsony és Boldog új Évet!
(#) levi102 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Pont nem én szekáltam , de inkább nem építek 405-öst .
(#) Davidd válasza levi102 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
+/-70 V on már 8ohmon is megvan a 200w kimenő teljesítmény(még valamennyivel több is, kapcsolástól függ). A primerben lövi ki a biztit? Azért bánjál vele finoman mert 4 ohmon már 2x akkora áram folyik, így mar oldalanként 400w ot szeretne leadni, de a trafó nem képes ra. Nem megfeledtkezve hogy a végtranzisztorok nem bírják. Szóval nagyon vigyázz, nem egy hosszú életü dolog. Köszönöm viszont kívánok!
Hangszoros pedig arra gondolt(szerintem), hogy amit te csinálnál magával hozza azt a tényt hogy bele kellene nyúlni, és ezt már kitárgyaltuk hogy miért nem stb.
@hangszoros: Én írtam le levi102-nek hogy nagyvonalakban mikbe is kellene belenyúlni és ott én is leírtam hogy nem ajánlott a piszkálgatás. Az egyik indok pont amit te is leírtál.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Nos kb ennyire futotta nekem a tehetségem Eszközölve vannak azok a változtatások amelyeket ajánlottal. Az egyik képen látszik a 2 db SMD ellenállás beiktatása. Az egyik az elmaradt 2k2 os bemenő ellenállás a másik a C ellenállás 27 K. Még egyszer köszönöm. Még hátra van a tranzisztorok pontos hajlítása és hűtőbordara illesztése , majd a várva várt élesztés és bemérés (Azok a takony kondik majd lecserélődnek csak nem volt kellő értékű kondim )
Üdv:Levente
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
(#) Koncsar válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Szia! Szép lett. Grat.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Remek! Sikeres élesztést kívánok!
(#) blasz hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
Szia Reloop, először is boldog békés karácsonyt kívánok,és persze mindenkinek úgy szintén.
Amit csináltam 2x600w st-t, abba mekkora biztosítékot javasolnál?Amim van 6.3A,10A
Köszönöm.

U.I:békés karácsonyt kívánok külön amatőr társamnak Koncsár Gyurinak,és egyik mentoromnak Fülöp Zsoltnak is.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Ó de Kedves Vagy. Köszönöm szépen. Neked is, és Kedves Családodnak úgyszintén.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Szia! A kettő között van az igazság, 8A táján. Hajtsd kíméletesen és használj egyelőre 6,3A-est, persze a 10A is jobb mint a direkt táplálás.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Gyuri mondta neki kiverte a 6.3 biztit ezért gondoltam nagyobbra,nincs 8A biztim nem kaptam.Csak 10A ami megfelelne
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Szia! Forrasz össze párhuzamban 2 db 4A st. Az sincs?!
Az nem jó bocsi.
Ha hangoskodni szeretnél akkor 10A, de ha halkabban szeretnél hangoskodni akkor valóban 6.3A.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Jaj,meg sem hallottam ezt. Igy csúnya lenne
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 / 1
 
Az egyik ujjadat meg kell harapni Boldog Karácsonyt!
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Ez nagyon tetszik, már az ujjharapás. Ez működik rendesen.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Kap 10A-set,utána már nehéz lesz cserélni ha kakukk lesz netán,ha beteszem a dobozba majdan.És panellal lefelé lesz a borda lesz felül,úgy már nem könnyű cserélni
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013

DSCN2307.jpg
    
(#) pjg válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Autóba, motorkerékpárba árulnak 8A-est. Nekem is van a Simsonban.
(#) blasz válasza pjg hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Szia, nem azt mondtam nincs,hanem nem kaptam,itt Ócsán csak ezek voltak sajna
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Ezeket a szép végfok paneleket, már a fotót honnan töltötted le. Ilyet kéne építened! Látod ez szép!
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Szólj a boltosnak, hogy ez vicc!
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Ha-Ha,tudod hogy ez a kezem munkája!!!
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Mondtam neki miket szerezzen be nekem.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Kiváncsi voltam, hogy reagálod le. Kedveskedni szerettem volna!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Köszi sejtettem a jószándékot.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Nem építünk valamit? Valami jó erősítőt? Hátha találunk hozzá alkatrészeket otthon. Végül is Karácsony van. Hátha kapunk ajándékba egy jól működő kapcsolást .lay Sprint formában. Na??
Mit szólsz hozzá?
Mondjuk még egyet kell aludni, hogy megjöjjön a Jézuska! Megvárjuk a holnapot?
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Benne vagyok, 600w felett minden jöhet!
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Reloop Pisti IC -s kapcsolása nagyon szépen zümmög most itt a hátam mögött. Grat.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Sose ic tudod,a2db Stk is a nyakamon maradt
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Olyan nincs, hogy a nyakadon marad, tessék hozzá csinálni egy Nyákot, jó lesz az a műhelyedben.
(#) blaci válasza blaci hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Dracula gróf nem adja meg magát... Újabb gondom van, ötletem semmi.
Most már minden alkatrész a helyén, a nyugalmi áramot beállítottam 80mA-ra, de csak rettenetesen halk kimenetet kapok, szinte semmit. A tápfesz 29V, mert momentán nincs több, de azért úgy gondoltam, ettől is elindul. Vagy rosszul gondolom?
(#) blaci válasza blaci hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Bocsánat, előbb kérdeztem, utána néztem a kapcsolást. Természetesen működik, csak nem mindegy, hova kötöm a kimenetet...
Következő: »»   1465 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem