Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Thomson TV javítás
 
Témaindító: robi1962, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 22
(#) nagyjanos55 hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
van egy thomson 21mf 15 et tv nehezen indul és utána ki be kapcsol kapcsolási rajz is jó lenne
nagy55@citromail.hu
(#) endrusz válasza nagyjanos55 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szia! A rajz ami használható hozzá. üdv pali
(#) endrusz válasza nagyjanos55 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szerintem első körben az összes tápegység elkó cseréje.
(#) kallaci hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Sziasztok! Kaptam egy panasonic tv-t, de ilyen hibát még nem láttam. A kép alja kb 3centivel fel van tolódva, amúgy minden tökéletes a képpel. Függőleges eltérítésben kondicsere, potis utánállítás?
(#) BarnaPili válasza kallaci hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Thomson sasszi van benne?
(#) kallaci válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Nem, de te most kötekedni akarsz?
(#) BarnaPili válasza kallaci hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Akkor nem tettem volna vigyorit. De van általános TV-s téma,ott jobban helye volna.Ha nem torz a kép,meg kellene próbálni a beállítást.Azt,hogy potis,vagy szervizmenüs,a típusszám nélkül nehéz eldönteni.
(#) kallaci válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Na majd holnap belenézek,addig a tipusátleírom:TX-21s4tp
(#) nagyjanos55 hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
SZIASZTOK
THOMSON 21 MF 15 ET NEHEZEN INDUL ÉS KI BE KAPCSOL
(#) viktors hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Sziasztok! van egy RP 52-es projektoros tvnk, a hiba hogy időről időre csattan egy kisebbet, kikapcsol és ujraindul. egyszer már ezzel javították, elvileg akkor melegedést mondtak rá de szerintem most is( újra) ez a baja. mer taz első fél órát simán bírja utána kapcsolgat így le.

Tipp? ötlet? tapasztalat?

Elekrtonikában jártas vagyok, de a tv-k világában még annyira nem...
(#) BarnaPili válasza viktors hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Hello!
Valószínűleg a nagyfesz elosztója (splitter) csattog.Nézd át a sorkimenő trafótól kezdve a képcsövekig a vezetékeket is.
Ha sokat csattog,komolyabb gond is lehet belőle(konvergencia elmegy...)
István
(#) nagyjanos55 hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Thomson 21mf15cl táp hiba TÁP NEM INDUL KONDIKAT KICSERÉLTEM DE SÍPOL DE NEM INDUL
(#) BarnaPili válasza nagyjanos55 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
A szekunderen megjelennek a feszültségek? Sortáp,és társai?
(#) viktors hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
sziasztok! köszönöm a hozzásólásokat, priviket, de úgy néz ki, nem akarok tvszerelő lenni, kísérletezni a javítással.
priviben vagy mailban tudnátok ajánlani szerelőt aki mondjuk így a 2 ünnep között is vállana javítást Budapest, délpesten?
thomson rp52 icc9 ről lenne szó. többit mailban vagy priviben.

köszönöm és kellemes ünnepeket nektek!
(#) buburobi hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Thomson 21mx132 (itc008 en) tv. Nem kapcsol be csak villog a led. 110-ig számoltam és meguntam. Merre keressem a hibát?
(#) eyess válasza buburobi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Mindenféleképpen 110 után.

Mindenképpen a tápnál kezd.
(#) BarnaPili válasza eyess hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
MI van,ha csak gyerekzár? Ezek nem hibakódos szörnyetegek.
(#) buburobi válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Feszültség alá helyezem a készüléket, benyomom a főkapcsolót és már villog is, gyerekzár nem volt rajta, mivel a szekrény tetejére egy 3 éves nem ér fel, így fölösleges. Úgy kezdődött a jelenség, hogy kikapcsolt és azóta villog. Sorvégtranzisztor ok, táp tranzisztor, diódák ok. a kondiknak és ellenállásoknak egy részét néztem még csak át a tápban de eddig ok.
(#) BarnaPili válasza buburobi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
A távirányítóval sem tudjátok bekapcsolni?Multifunkciós a távkapocs?Ha igen,nincs átnyomva DVD-nek pl?
(#) buburobi válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Van egy Thomson videóm is ugyanolyan távval és nem, nem megy egyikkel sem, és nincs sem dvd sem vcr módba kapcsolva. Eddig így működött ahogy most van, kikapcsolt magától és elkezdett villogni. azóta csak villog. nincs gyerekzár, nem a táv szar, hanem a tv.
(#) BarnaPili válasza buburobi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
OK,ezt fontos tisztázni.Elég sok Thomsont megjavítottam,és nem véletlenül mondtam a gyerekzárat.
(#) buburobi válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ezt értem de már egyszer írtam, hogy nincs. Konkrétan ezt már én is 2x javítottam. először a sorvégtranzisztor ment nyugdíjba, majd a scart csatlakozó forrasztásai engedtek el. Ezek egyszerű hibák. De a mostanival nem tudok mit kezdeni. Már találkoztam olyannal amikor hasonló volt a hibajelenség csak ott néhány villanás után leállt. ott 1 vagy 2 dióda volt zárlatos és 3 vagy 4 ellenállás szakadt. Már nem emlékszem pontosan milyen tv volt de nagy dög és nagyon okos pip, rengeteg csatlakozó a hátulján, stb. De itt eddig nem találtam semmi döglöttet. A tápban és a sorkimenő környékén keresgéltem, gyanús forrasztások átmelegítve...
(#) BarnaPili válasza buburobi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Rajzot kerítettél már hozzá?A tápról lejövő feszültségek rendben vannak? Stby és üzem állapotban is.Táp elindul a sorvégtápot izzóval terhelve?Rajz az Elektrotanyáról(GetManual)
(#) buburobi válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
A feszültségek megvannak, de nincs üzem állapot csak stby. Az elektrótanyán kezdtem. Televagyok rajzal, javítási tipp, mindent leszedtem. lehet, feladom. Csak azért ragaszkodtam hozzá mert mégiscsak egy síkképernyős Thomson és nem egy 11ak30-as westel (amiben már nem BU808DFI van mert megdöglött)... amit most néz a fiam helyette.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) BarnaPili válasza buburobi hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
A proci kiadja a tápnak az indítás jelet.Valami megjelenik a vezérlőjelekből?Egy üres memo IC-t dugj bele.Én legalábbis megpróbálnám.
(#) buburobi válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ennyire nem vagyok benne a dologban. Sajnos. A jeleket nem tudom. Egy multiméternél kimerül a műszerezettségem. Tudom van PC-Szkóp de nem mertem eddig ilyesmivel kísérletezni. Az eeprom nem foglalatban van és nincs itthon üres. Majd nézelődök tovább a tápban...
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) BarnaPili válasza buburobi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A proci 1-s lába a PO(power ON).Itt vizsgálódj.Az STV8130 (IP030) egy stabilizátor IC,ezt is kapcsolja a processzor.Ezt is nézd meg.A rajzon vannak piros és fekete feszültségértékek.A pirosak a stby-ban mérhető feszültségek.
(#) ligyakeli hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
sZIASZTOK FORUMOZOK ,VANEGY tHOMSON21DG170G KÉSZENLÉTI VAN TÁVKAPCSRA VILLOG ÉS NEMCSINÁL SEMMIT MILEHET?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) BarnaPili válasza ligyakeli hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Kézzel a tasztról sem kapcsol be?
Következő: »»   17 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem