Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   246 / 375
(#) reloop válasza frici.hu hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Szia! A rajz a WPA600 részlete. Lelőhely: Elektrotanya. Szerintem az a félszekunder biztostéka. Nézd meg mit csinál egy 10 ohm-os ellenállás a biztosíték helyén! Ha nem melegszik nagy baj nem lehet.
(#) zaza99 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Solarmax MAV-300W-P4 tápegységhez keresek rajzot. Csak 1db IC van benne /TL494/ melette 11 db tranzisztor.

Köszönöm.
(#) frici.hu válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszönöm reloop, viszont ez akkor sem hangzik jól. Az erősítő ezek szerint fél secunderről, de tökéletesen működik, viszont a biztosítékot azonnal kivágja. F001-es bizti. Megmértem, secunder oldalon váltóban 42V van mind a két ágon középnullhoz képest, egyenirányítás után 54,8V és 55,7V a + - feszültség. Menet közben félhangerőnél órák után ütötte ki a biztit. Nem tudom mire véljem ezt.
(#) reloop válasza frici.hu hozzászólására (») Jan 2, 2014 / 1
 
Nézd meg diódavizsgálóval az egyenirányító hidat, komolyabb probléma esetén menjünk át valamely javítós topic-ba!
(#) frici.hu válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszönöm reloop, diódahíd egyik diódája, érdekes, hogy ettől még ment. 1N5402-es, furcsa, hogy csak 3A-es. Köszönöm a segítséged!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Helló. Egy olyan kapcsolás keresnék amivel képes vagyok TTL jelet vezeték nélkül továbbítani. Az mindeggy milyen sávon,de lehetőleg (fizikailag) ne legyen nagy méretű áramkör lehetőleg,mivel a készülékeimben nem sok hely áll sajnos rendelkezésre. Remélem tudnak ebben segíteni. Még annyi hogy legalább stabil 100m-t át kéne hidalnia a kapcsolásnak.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Esetleg valaki tud valami megoldást a problémámra? Picit sürgős volna. Elnézést az éjszakai siettetésért...
(#) kaqkk válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Tessék választani Aki keres az talál....
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) szikorapéter válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Valami háziasabb megoldásra volna szükségem ha lehetséges. És köszönöm az éjszakai megtisztelő válaszod.
(#) kaqkk válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Akkor itt nézz körül De te is tudnád használni a keresőt ....
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) szikorapéter válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Köszönöm,akkor a továbbiakban ott keresek tovább.
(#) bandyta009 hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Udv mindenkinek.

Segitseget szeretnek kerni, szuksegem lenne egy Grundig TK 246 HIFI orsos magno kapcsolasi rajzara.Vagy ha valaki tud segiteni abban hogyan talaljam meg a tap bemenetet es h mifele csodabogar tap kell neki nagyon megkoszonnem.
(#) gabor63 hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
BUÉK és Üdv. mindenkinek !
Segítséget kérnék,hátha megvan valakinek az OLE190 B-D4, LOGIK tipusú, LCX15LN4E modelszámú
LED Tv kapcsolási rajza.A tápegysége "megadta magát",legfőképpen ennek a kapcsolási rajza érdekelne .Köszönöm előre is a segítséget !
(#) endrusz válasza bandyta009 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia! Tessék itt van a leirás. üdv pali
(#) kowi hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Sziasztok! Samsung CK-5062 AT Rajza meg van valakinek?
(#) eyess válasza kowi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Egy chassi szám , vagy ha nincs , akkor egy kép a tv alaplapjáról jó lenne , és akkor talán lesz.
(#) kowi válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Elvileg:Sasszi: P68SA1
(#) eyess válasza kowi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Ilyen az alaplapja ?

Samsung.PNG
    
(#) kowi válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
A kis paneltől eltekintve ami függőlegesen bele van állítva az alaplapba teljesen ugyanaz!
Több sasszival szerelték volna?
(#) kowi hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Itt egy kép róla.
(#) eyess válasza kowi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
A kis panel az nem lényeg az egy hangmodul.Akkor szokták bele tenni , ha külföldről való a tv.
Akkor neked ez a rajz kell hozzá Azt most ne nézd , hogy ez a rajz a ck3362ATR hez van.
De a rajz lényegében ugyan az , mint ami neked kell.
Egyébként mi a probléma a tévével ?
Ja és ha lehet amott folytassuk ezt a témát a tv és forumban.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) kowi válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Köszönöm szépen! A problémám leírtam a TV Mi lehet a baja topikban.
(#) (Felhasználó 109689) hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Kapcsolási rajzot keresek:

Adott egy INFRA LED dióda, amit szeretnék nyomógombbal ki-be kapcsolni. A nyomógomb alatt az egypólusú érintőkapcsolót értem.

A LED adatai:

5W 850nm infraled

adatlapján:
fesz: 1.5-1,7 V
áramerősség: erről sokfélét olvastam 300-1500 mAh-ig, nem tudom hogy mi a megfelelő:
Bővebben: Link

Mindezt egy CR123A Akkuval szeretném meghajtani, mely
2000 mAh, 3.7 V Li-Ion akku.

NAGYON köszönöm a minél egyszerűbb kapcsolási rajzot

UI: kérlek olyan, és hasonló választ, hogy "...minek neked a ki-be kapcsoló..." neeee.

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 109689) hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
A megfelelő áramot megkerestem. A LED fényképén olvasható linken szereplő weboldalt felkerestem, és megnéztem a LED adatait. Itt, ezen az oldalon megtalálható.
A lehető legegyszerűbb rajzot a segédprogramok között az előtét ellenállás számolása címszó alatt megtalálod.
A szükséges adatok: 1400mA a LED árama. Ez lehet kevesebb, az adatlapon a maximális áram szerepel, a kevesebbel is működik, legfeljebb tovább tart az akkumulátor, és megnő a LED élettartama. A nyitóirányú feszültségnek a minimális értéket, 1,5V-t add meg. A tápfeszültség változik az akkumulátor merülésével, amely feltöltött állapotban 4,2V, és a kisüléssel párhuzamosan csökken. A 3,7V egy átlagérték.
Ez a megoldás, a soros ellenállás a legegyszerűbb, de nem gazdálkodik hatékonyan az akkumulátorban tárolt energiával. Ha komplikáltabb, hatékonyabb megoldást választasz, akkor bizony félvezetők, induktivitások is kellenek az áramkörbe.
Igényeiddel ellentétben mégis vissza kell kérdezni. Ezt az egypólusú érintőkapcsolót fejtsd ki bővebben. Ez egy nyomógomb, vagy a klasszikus értelemben vett érintőkapcsolóra gondolsz, ahol nem kell mechanikai erőt kifejteni a kapcsoláshoz?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) (Felhasználó 109689) válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Köszönöm.
Én azonban egy komplett kapcsolást keresek, amely ezt a LEDET bekapcsolja, ha egy nyomógombot megnyomok (tehát két érintkezőt rövidre zárok). Persze a kapcsolás része maga a LED előtét is, de amit írtál, még csak a fele a megoldásnak. Viszont ezt is köszönöm.
(#) Bari- válasza (Felhasználó 109689) hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Szia

Nyomógombos ki be kapcsolásra a cikkek között van egy egyszerű áramkör, szerintem megfelelő lenne. Én több helyen használtam már. Ha 500mA-tól nagyobb áram kapcsolására szeretnéd használni érdemes a kapcsoló bc327-et egy nagyobb terhelhetőségőre cserélni vagy FET-et használni helyette. ÜdvBari
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) .colin hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Üdv Mesterek !
Keresem Universum dynamic's system hifi 2500-nek a kapcsolási rajzát. Sajnos a gugli nem segitett.
Itt egy kép A bestia
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) hkl hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Perei Gábor alsóőrsi horgászlámpa készítőtől vásároltam kb 20 éve egy kiváló Pe-Ga lámpát. Már a vásárlás óta néhány 12 V-os akkut elfogyasztott, mostani csere után viszont egyáltalán nem világít a fő égője, a hátsó mellékégő működik. Nem jöttem rá a hibára. A gyártóhoz próbáltam fordulni, de sajnos Ő időközben elhunyt..
Kérdésem, nincs e meg valakinek ennek a lámpának a kapcsolási rajza?
(#) OFK hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy AKAI CS M-2 vagy 3 robbantott rajzát keresem, ha tudna valaki segíteni.
Köszönettel előre is!
(#) majorka hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Szerbusztok.Szertnék épiteni egy fervenciaméröt .Tudnátok e segiteni. *
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
Következő: »»   246 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem