Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   117 / 199
(#) fongab válasza maria hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia
Sajnos egyet kell értenem, Gold007 el. Ehhez, nem kell nyáktervező.
Első nyákjaimat, 1980 ba készittettem, colos négyzethálos papir ( magyar megfelelője a miliméter papir) 0,3plexilemez rátéve a vonalak átrajzolva. Majd a IC lábaknak megfelelően kifurkodva Lásd, a képen.(bövebben link ) Rotring ceruzával, nagyon jól le lehet tenni, a kis karikákat, ahol furat lesz. Aztán ezeket, a kapcsolásnak megfelelően összekötni. Ha kész lett a rajz (nagyon sok radirozás árán ) a papirt a lemezre átpontozni, és fuható is volt. pl.:
Bővebben: Link
A kép, a plexi lap alján lévő szerkezetbe, volt a festék téve. A vékonydrót a fúratba és körkörös mozgással, meglehetet rajzolni, a forrasztó szemet. A túskihúzó, festékbe mártva, és lehetet rajzolni a vonalakat.
Ez után jótt a fellendűlés a alfaset matrica, ott márt nem kellet gondolkodni hogy a két IC láb között hogy lesz a vezeték. Pausz papirra lett az alfaset rátéve, majd tússal, összevonalazva, és lehetet fotózni.
Majd jött a számitógép 1990 be márt azon lehetet pötyögni a alkatrészeket. Egyedüli könnyebség, hogy a rajzolat, 50 törlés után is, tiszta lesz. Míg a papírnál, márt ez nem mondható el.
Ha papirlapon sikerül megcsinálni, és úgy döntesz továbbra is akarod csinálni, csak akkor vedd meg.
Ha továbbra is program kell windos alatt a Paint ba is lehet készíteni igaz meg kell rajzoni a forrszemeket de lehetséges.
Tehát ha panelt akarsz csinálni, akkor lehet, számitógép nélkül is. (Mint leírtam, első panelem után, 10évvel lett a számológép. Otthon még kellet 3évet várnom.)
üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) niedziela válasza Gold007 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szerintem pont most vagy rossz oldalon.
(#) Gold007 válasza niedziela hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Miért? Mint már írtam, ez a forrasztási oldalról nézve lett megrajzolva (későn jutott eszembe). Szóval igazából mindegy, hogy melyik oldalon van, az a lényeg, hogy nyomtatás előtt tükrözni kell(vasalásos technikával szeretném csinálni)

Viszont azt többre értékelném, ha valaki megnézné, hogy stimmel-e a kapcs rajzzal, mert nem szeretnék fölöslegesen dolgozni vele

Szerk.: Megnéztem, és valószínűleg semelyik oldal sem jó, tényleg, az említett probléma miatt. Szóval lehet, hogy mégis igazad van De mindegy, az a lényeg, hogy tudom hogyan kell kinyomtatni.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) niedziela válasza Gold007 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ez még nem érett meg arra, hogy kinyomtasd.
Én újra kezdeném, átgondolva jobban a rajzolást.
Lyuk a lyukba... kusza vonalak...stb ez még nem az.
(#) Gold007 válasza niedziela hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
És az baj? Nekem teljesen mindegy, hogy szép-e vagy hogy van-e benne görbe vonal. Elég hogyha működik. Ráadásul ezzel is dolgoztam már elég sokat, szóval nincs sok kedvem csinálni egy újat a nulláról.
(#) kirally válasza Gold007 hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
Tanulási céllal meg próbáltam megcsinálni, ha tetszik, akkor nézd át alaposan, hogy biztosan nincs-e benne hiba.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014

eq_1.LAY
    
(#) Gold007 válasza kirally hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia! Köszönöm a tervet, egyértelműen jobban néz ki mint az enyém Még átnézem, hátha találok benne hibát, de azért biztosabb lennék ha egy hozzáértő is megnézné.
(#) Alkotó válasza kirally hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nem kellett volna!
(#) kokozo válasza Gold007 hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Ez tuti nem jó, de én ilyen irányba indulnék el..

hangszin.lay
    
(#) kirally válasza kokozo hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Te nyertél, ez gyönyörű.
Ez csak megjegyzés: Nem lehet gond a földhurokkal?
(Nem értek hozzá csak sok helyen hallottam róla ilyen esetekben.)
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) kokozo válasza kirally hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ez csak egy gyors skicc, ha a sajátom lenne még 1 órát játszanék vele hogy szép legyen.
(#) kokozo válasza kirally hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Teli földet ha bekapcsolod nem hinném hogy gond lenne.
(#) Gold007 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia!
Ez tényleg nagyon szép lett! Átnéztem és jónak tűnik,(miért "tuti nem jó"?) de találtam benne egy kérdéses részt: (lehet hogy jó, csak nekem furcsa) Az nem baj, ha az IC pozitív bemenetei össze vannak kötve? Elvégre az két külön jel, nem?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) reloop válasza Gold007 hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
Az a kondenzátor miatt teljesen hideg pont, nyugodtan összeköthető.
(#) kokozo válasza Gold007 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Mert lehet hogy fordítva működik és ha feltekered a basszust leveszi Ez nem volt a rajzon
(#) Gold007 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Mondjuk az nem szerencsés Honnan tudom kideríteni, hogy így fog-e működni, vagy normálisan?
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia! Jól látod, az óramutató járásával egyező csillapít. Mikor a csúszka a bement felé áll akkor pedig kiemel.
(#) kokozo válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Köszi!
Gold007:Akkor adott a házi feladat szerkeszd át a megadott rajz alapján hogy a potik jól működjenek. Szerintem az irányvonal megvan csak pár alkatrészt kell átmozgatni
(#) Gold007 válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Tehát akkor ha jól értelmezem ez alapból(poti óramutatóval ellentétes állásban) kiemel, és ha tekerem óramutatóval megegyezően akkor csökkenti a kiemelést és egy idő után már csillapít? Vagy egyáltalán nem emel ki, csak csillapítani tud?
(#) reloop válasza Gold007 hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
Emelni és csillapítani is tud, középállásban lesz lineáris az átvitel. Ez a szabályzó áramkör Baxandall nevéhez fűződik. Ha volna még az áramkörrel kapcsolatos kérdésed, írd a hangszínszíbályzós témába! Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) Gold007 válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Én is erre gondoltam, csak kicsit bonyolultabban fogalmaztam meg. Viszont ez kiváló, pont olyan amilyet szeretnék.
kokozo: A potik átkötésével már remélem boldogulok, ha nem akkor meg úgy kell nekem, már így is elég sok segítséget kaptam
(#) Gold007 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Azt hiszem sikerült, remélem jól csináltam. Illetve 1-2 helyen még beállítottam a méreteket hogy passzoljon az alkatrészekhez(pl a 100K-s potik lábtáva csak ~7mm) meg csináltam hozzá feliratokat mert úgy jobban szeretem.
(#) sany hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Sziasztok!
A mellékelt kapcsolási rajzot Eagle- ben átrajzoltam NYÁK készítése céljából. Én már többször átnéztem, de hibát nem vettem észre. A kérésem az lenne, hogy valaki lenne, olyan kedves aki leellenőrizné, hogy jól kötöttem-e be az eredeti rajzhoz képest?
A fáradozását előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) _JANI_ válasza sany hozzászólására (») Jan 10, 2014 / 1
 
Szia! A D11 ( D1 ), D12 ( D2 ) irányát fel kell cserélni vagy az R5-öst kell áttenni a D12-(D2)-ről a D11-(D1)-re. Az R2-nek nincs értéke. ( Bár ez nem nagy baj. )
A C4 ( a te rajzodon C6 ) értéke nem 68PF hanem 68nF! A kondenzátorok pozíciósorszámát is az eredeti rajzhoz lehetne igazítani mint ahogy a P1 potenciométer ( R6 ) miatt csúszott az ellenállások sorszáma. De ez is csak esztétikai szőrszál hasogatás.
Én más hibát eddig nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) sany válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Köszönöm szépen, hogy átnézted!
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Hello. Egy ilyen kapcsolásnak szeretnék nyákrajzot készíteni Sprint Layoutban. Nemtudom hol kezdjek bele ebben kérném a segítséget.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Szia!
Szerintem először a vásárlással kezd, és amekkora alkatrészeket kapsz akkorákhoz tervezz nyákot. Trafó mérete, GM cső mérete, 250V-os kondik mérete nélkül elég nehéz bármit is elkezdeni.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
A GM csövet külön szeretném,meg persze a hangszórónál is csak 2 tű lessz bent. Az alkatrészek megvannak,már csak nemtudom hogyan kéne nekikezdeni.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
A trafót rakd le középre az lesz a nagyfesz és a kisfesz elválasztó, ezután pakold le az alkatrészeket és kezdj el játszani hogy szép elrendezést kapj majd kötözgesd össze.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Megpróbálom,remélem sikerülni fog. Egyszerű de hatásos módszernek tűnik,szép.
Következő: »»   117 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem