Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   140 / 177
(#) mezga válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nem voltam elég pontos : a beállításokban persze hogy be lehet állítani a frekit .
Én az ütemadó funkcióblokkjának TR) időalapjáról beszélek. Az 2 ms nél kisebb érték beírása esetén hibaüzenetet ad.
Alapvetően nem akartam trükközni , ezt Ti ajánlottátok...., mert nem ismerem annyira a pic lelkivilágát. Azért is használom ezt a progit. Arra voltam kíváncsi ( ha már feldobtátok) milyen hatása lesz annak ha nem ugyanazt állítom be a progiban mint amilyen kvarcot használok.Ezzel is "tanulom az alapokat" !Alapvetően meg sem fordulna a fejemben hogy bármi mást állítsak be. Elnézést kérek ...............
Kösz dcsabi !
(#) kaqkk válasza mezga hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nem kell elnézést kérned (nem bántottál meg:friday ) ,csak legközelebb pontosabban fogalmazz .Egy kicsit sikerült elbeszélnünk egymás mellett..
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) dcsabi hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Harang vezérlés (ha valakit érdekel)...A lényeg, kell egy húzó tekercs harang mérettől függően. ez általában 3-6000 menet 0,8-1,5 CuZ. 50cm -140cm hosszon 40-60mm PVC csőre. A tekercs elé tegyünk egy dióda hidat (túlméretezve) pl: 50A-800V, tehát a telercsre egyenáram jusson, kondi nem kell. A teljesítményt egy triac vagy SSR, vagy kétirányú tirisztor modul ...stb kapcsolgatja egy opto csatolóval illesztve a PIC kimenetéhez, pl: MOC3083. A tiac, tirisztor SSR méretével se spóroljunk. A villámvédelem is legyen rendben a helyszínen. Az egyész áramkör védelmére használjunk "méretes varisztort", vagy gáztöltésű csövet. A progi Parsic új verziójában íródott, ezért csak a képét küldöm, A Hex filt is küldöm ha valaki egyből akarja használni. Működő project, a helyszínen rögtönöztem, lefagyott kézzel. A lengésí idő a potméterrel állítható, ezzel együtt a húzási idő is. Elég közelítéssel beállítani, az infra tárgyreflexiós érzékelő (0-10cm) ha megszakít azonnal húz és már szinkronban is jár. Az infra azért jobb, mert nem annyira érzékeny Pl a villámlásra...stb (ára kb 4-5e ft) Az infát kitakaró lemezt úgy kell méretezni és beállítani, hogy már a holtpont fölött egy-két cm-rel takarjon és a teljes húzási szakaszon takarnia kell.
A program más PIC-re is megírható, csak legyen analóg bemenete. Az aktuális verzió 12F683-ra készült.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) mezga hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Sziasztok !

Jó ideje próbálkozok léptetőmotor vezérlés építésével. Most hogy elkezdtem PIC -el foglalkozni adta magát a dolog . Volt néhány érdekes és bonyolult minta kapcsolás itt is -ott is.
Nem mindegyik működött sajnos. Belemélyedtem a dologba , szkóppal nézegettem,gondolkodtam , és sikerült egy nagyon egyszerű és működőképes programot kitalálnom. Szépen egyenletesen megy .
Ezt most közreadom , használja aki akarja , fejlessze tovább. Ez egyelőre unipoláris full step -es , de dolgozom a half step -en is . Tervben van még a bipoláris motor is.
A kapcsolást nem közlöm , tele van vele az internet . ULN 2003 as ic közvetlenül csatolva a PIC hez.
Két láb előre hátra (RA0, RA1), egy pedig gyors forgás ( RA7) , a másik állás lassú.
Betölthető kisebb ic be is.
Üdv :mezga
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) kaqkk válasza mezga hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szia! Valami ilyen megoldással sokkal egyszerűbb és könnyebben konfigurálható lenne a programod

NONAME.PIC
    
(#) mezga válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szia !

Nem tudom mire gondolsz . Végül is nekem erre volt szükségem.Még nem néztem bele a progiba.
Bár arra jó lenne valami megoldás , hogy a sebességet kivűlről lehetne állítani ,a motor határainak feszegetésére.
(#) kaqkk válasza mezga hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Ha a sebességet állíthatóra szeretnéd csinálni , keress egy picet aminek van adc bemenete , és az ütemadót csináld meg így .Egy potival folyamatosan állítható lesz ..2-255ms között
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014

freki.pic
    
(#) mezga válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Köszi , erre én is gondoltam , csak a megoldásig nem jutottam el..
(#) mezga válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Apropó , van akinek megvan az új parsic?
Belenéztem , ígéretesnek látszik.
(#) kaqkk válasza mezga hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
250 euróért már lehet jó , Dcsabinak megvan (a demó nem fordít tehát használhatatlan , a full verzió meg csak sok euróért elérhető)
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) mezga válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Én megvenném , gondolkozom rajta.
Jó néhány problémát meg tudnék oldani vele , lenne olyan munkám amiből megvehetném egyből.
(#) kaqkk válasza mezga hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Te tudod , de van ennél okosabb program is szinte ilyen árban ..
(#) dcsabi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Mi az az "okosabb" és mit tud? Mert ha grafikus LCD-t(képet is) kezel az nem lenne rossz...(ja és mennyi az a majdnem ennyi?)
(#) mezga válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Nem tudom , hiába kerestem ilyen jellegű progit.
Még van a flowcode , de az nem szimpatikus.
Az új parsic-ot továbbfejlesztették , elég sok mindent beletettek, én úgy látom.
De ha van egyéb ilyen program , szívesen veszem az infót.
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Idézet:
„Még van a flowcode”
(#) dcsabi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Némileg ismerem, de még komoly feladatot nem oldottam meg vele. Valahogy a Basic-re emlékeztet. Nekem az agyam jobban rááll a Parsic-os modulokra. habár nemrég az 1Wire betétet az oshon basic-ból merítetem némi fáradozás után. A Parsic kezeli INC-dal. Anno a TTL ic-kből nagyon sok áramkört építettem, illetve a Siemens Logo is hasonló módon programozható. Most az új Parsic-hoz akarok egy olyan INC betétet, ami kezeli a grafikus kijelzőt. Nem lesz egyszerű, de előbb-útóbb meglesz. A 18F8722 a 128kb-jával sok mindent elbír. Most 4550-t használom leginkább, de már 20KB-ig teleírtam...
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Én letettem miatta a parsicot , tudod kinek a pap....
(#) sprofan válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Az első általad mutatott példával játszadozom mivel azzal meg tudom oldani hogy csak 1db timert tartalmazzon az egész, de felmerült bennem egy kérdés: Van egy CNC vezérlőm aminek szeretnék manuális vezérlést készíteni, van ehhez egy botkormányom amivel mozgatni szeretném. Kis átalakítással 6 analóg jelet kapok 0-tól 5Vig bezáródóan amire korábban írtam hogy ehhez mérten kellene a kimeneten frekvenciát növelni. Összesen 6db ilyen kimenetre lenne szükségem, vajon hány db-ot bírhat el a PIC az időzítések miatt feltételezve, hogy egyszerre maximum minden esetben 3 kimenet aktív? Típust nem írtam mert még én sem vadásztam le a prédát, de gondolom a 4Mhz-es quartz és sok számítás miatt így is megsaccolható mi tanácsos még, és már mi nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) Szammer hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Szia "dcsabi"!
Most hogy már használod az újabb PARSIC-ot mi a tapasztalat?
Gyorsabban fut a fordított progi, vagy maradt minden a régi?
Igazából amire én használom a programot, nem volt eddig sebesség problémám, de azért egy-két esetben belefutottam a csőbe.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza sprofan hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia!
A CNC manuális vezérlés szerintem menni fog, legalábbis egy fórumtárs megcsinálta, igaz LINUX CNC-re és kézi-kerékre de PARSIC-al és működik neki ("Zoli_bácsi" a NICK neve).
Üdv:
Zsolt
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) dcsabi válasza Szammer hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Eddig amiben a hasznomra vált: a 12Fxxx jelzett tipusainak használata. Alkalmi, akár a helyszinen is 5-10 perc alatt lehet elsőre működő progit csinálni. (Jótanács: mindin legyen nálunk egy "lyukas" panel egy 8 lábú foglalattal, egy két optó-val csavaros forrasztható sorkapoccsal, eseleg led, meg egy 10k-s poti...stb.) Továbbá, a 18Fxxx tipusok közül a 4550-t választottam ki, erre írtam már jónéhány progit. ezek már nem 5-10perc alatt készültek, de nincs gond a "férőhellyel". A kijelzések eszik a memóriát. Aztán az egyéni karakterek is elég látványos segítség. Ha választunk egy barárságos TR időalapot ami biztosan kisebb lesz minden ciklusnál, akkor nem lehet sebesség gondunk. Használjunk 20Mhz-es quartzot.A 18Fxxx-el följebb is lehet menni. Azért vaktába itt sem lehet össze vissza rajzolgatni. A timert ZV modullal leosztva tudunk más impulzust vagy késleltetést hosszabb ütemű "villogót" és más idő alapu megoldást csinálni, akár 10-20db-t is. Én 100ms-t használok, ha nem szükséges kisebb. 2-4 ms azért meggondolandó, főleg kijelző frissítésre.(ide elég általában 100-1000ms) Láttam itt a fórumon feltett felelőtlen alkalmazást ez ügyben. Az oneshot az egy "jó találmány" azt sok mindenben segítségünkre lehet. Az igazat megvallva most egy nagyobb progit írok és valami összekavarodott, vagy valami miatt az egyik porton nem tudom használni az SPI buszt. Jelzem 22kb-nál tartok 4Mhz és még ahogy látom a 32k szűkön lesz elég. (Azt hiszem jó lesz barátkoznom a 8722-vel is.) 1Wire kezelést is írtam INC-be ez is tartja még magát. Most jön még az Uart, -ennek előnye, hogy minden frekin beállíthatóak a sebességek. Aztán a 16 bites táblázatkezelés kibővített tartományának is hasznát vettem...stb
(#) Szammer válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Köszönöm Csabi.
(#) Peticilin hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Most ismerkedem a Parsic-al és írtam is egy kis szivattyú vezérlő progit. A csekély feladatra való tekintettel a programot DIP 8-as tokozású PIC-be írnám,de nem találok olyat,amit a parsic és a pickit 2 is ismer. A parsic főként a C-s sorozatot ismeri,míg a pickit az F-et csak. Tudtok erre javasolni valamit? Vagy marad a 18 láb? Vagy esetleg amit kinéztem PIC12C508A-hoz valami programozó...

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv. Peti
(#) Hp41C válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A C sorozatú PIC -ek (a 16C83 és 16C84 kivételével) csak egyszer programozhatók. Csak az ablakos karámia DIP tokos (JW tokozáskód) páldányok törölhetők UV EEProm törlővel. Nem ajánlottak fejlesztésre... Némi programozási trükkel náhány verzió kipróbálható a C -s verziókkal is (0 tartalom (NOP) felé továbbra is írható az egyszer felprogramozott kontroller). A 12C508 flash memóriás (újraírható) változata a 12F508...
A PICKit fejlesztők programozó feszültség előállító áramköre nem tud akkora áramot előállítani, amekkora a C sorozat programozásához kell.
(#) dcsabi válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Tedd ide fel. Ha működik és hiba nélkül lefordítja az Mplab, akkor átfordítom 12f675-re, vagy 12F683-ra. De szerintem egy 16F628A simán megfelel erre a célra, ezt tudod használni a Parsic-al. Árban is minimális a különbség. De ha mindenképpen ragaszkodsz a 8 lábhoz, akkor az elején említett..Egy processzornál számomra az ár kevésbé fontos, észszerű határok mellett, mindinkább az, hogy tudom-e programozni.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) HA5AWS válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Szia!
Én már többször írtam 12F508-asba programot PARSIC-al. A 12c508-at kiválasztod Parsicba és a Pickit2-vel a12F508 ragyogóan programozható.
Üdv: Gábor
(#) Peticilin hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Köszönöm mindenki tanácsát. Azt hiszem,akkor maradok 16F628-nál,az a biztos. Vettem is már belőle egy pár darabot. Lenne egy pár alapvető kérdésem a progival kapcsolatba,de biztos csak én vagyok a béna.
Egy bemenetre két kimenetet lehet kötni? Mert például a ZV1 számláló RES bemenetére ha rákötöm ST1 kimenetét,akkor szépen működik,de ha rácsatlakoztatom OS1 kimenetét,akkor már ST1 kimenetét nem veszi figyelembe,pedig látom hogy a modul dolgozik. Ezt hogy lehet megoldani.

A szivattyú progi leírása: A PIC feszültség alá helyezéskor egyből induljon a szivattyú 3 sec-re,hogy a nyomás ki tudjon alakulni. A visszacsapó szelep lezár,így a csőbe is nyomás lesz. A csap kinyitása után a folyadék áramlani kezd,amit egy lapátos optikai impulzus adó érzékel ( infrakapu ). Ennek a jele érkezik a pic bemenetére. Amíg a folyadék áramlik,megy a szivattyú és a 3sec letelte után ismét megáll. A progit úgy képzeltem el, hogy OS1 folyamatosan reteszeli ZV1-et,amíg vannak bemenő impulzusok. Ha megszűnnek a bemeneti jelek a letelt idő után ST1 zárolja a kimenetet.
Még olyan kérdésem lenne,hogy az infrakapu LM5467-es ic-vel működne. Esetleg valami kis programmal a pic-ben ki lehetne-e váltani ezt az ic-t?

Tanácsotokat,segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv. Peti

Sz.PIC
    
(#) dcsabi válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
A logikai kapuknál és egyéb alkotó elemeknél megszokott módon kell itt is eljárni. Ha belegondolsz, a kimeneteknek van egy határozott végrehajtó funkciója, akár belül, akár a külvilág felé. Tehát ezek nem kapcsolhatók össze. Erre alkalmas a legegyszerübb módon a vagy kapu. 2-16 bemenetig beállítható. Értelem szerűen az egyéb tipusu kapuk is, ha a feladat ezt kivánja. Nyilván egy kimenet az több benetre is kapcsolódhat. Figyelni kell, hogy az adott vonal egy bitet, vagy éppen byte-os változó értékét viszi. Ezek nem keverhetőek, illetve az MX és a BV modul segít stb... A program automatikusan sorszámoz az említettek szerint. Nézz meg a topic elején, tettem fel sok mőködő programot, sok használható megoldással... A rajz az rajz, a szimuláció az egyik mérföldkő, itt nagy hibákat már kidob a rendszer. Ha már az Mplab hiba nélkül lefordítja, ez már egy működő program, itt derül ki, hogy jól "fogalmaztad-e" meg a feladatot...
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) dcsabi válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Ha az infrakapu 5V-ról megy, akkor nem kell semmi a PIC és e közé. Állíts össze egy "deszkamodellt" a kimenetre tegyél ledet, ledeket ellenállással és próbálkozz. Segítünk, de ha magad jössz rá, annak nagyobb értéke van.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) Peticilin válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Szia!

Nagy az öröm... Első progim és pic programozásom sikeres volt...

Úgy néz ki sikerült a feladat végrehajtása a mellékelt mód szerint. MPLAB szépen lefordította és már pic-ben is járt. A elvárások szerint működik. Annyi szépséghiba van csak,hogy a tápfesz elvételekor egy pillanatra felvillan a led. De jól van így is,ennek kiküszöbölésével már nem bonyorítom az életem.

SZ3.PIC
    
Következő: »»   140 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem