Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   272 / 582
(#) Gabó válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Bővebben: Link
Ez alapján be tudod határolni, hogy mi a hibakód. A világító ledeket kell nézni.
(#) szdavid_96 válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
A második led ég. Az egyik oldalon ezt találtam:

-x--- 08 F08 Fûtõbetét hiba (szakadt?, testzárlat?)
(#) botesz válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
És mit csinál?Bekapcsolod forgat párat és megáll?
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Igen a kód helyes de lehet hogy azt jelzi hogy a mosási fázisban van.Mert ugye az a led ég amikor mos.
(#) Gabó válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
A második led ég és a kis kulcs jel?
(#) szdavid_96 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Igen a kis kulcs is ég. Ha tekerem a programkapcsolót nem történik semmi. Egyébként igen forgat párat és leáll.
(#) botesz válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Akkor eldurrant a fűtőszálad.De azért mérd ki.
(#) szdavid_96 válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
OKé, hétfőn ránézek. Csak még egyszer sem szedtem szét ilyet. Mennyire nehéz szétszedni/összerakni? Ebbe a típusba egy fűtőszál kb. mekkora árkategória?
(#) szdavid_96 válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Most elindítottam újra. Nem írt ki semmilyen hibát. Programkapcsolóval szépen lehetett váltani. Ezt mért csinálhatja? Egyszer jó, egyszer nem? Vagy jól gondolom, hogy csak meleg állapotban írja ki a hibakódot?
(#) VIM válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia! Ha nem megy semmi az nyilván a fűtőszál meghibásodásából ered, mert ha az így megy tönkre rendszerint viszi magával a "főtriakot" is. A fűtőszálban lévő hőbiztosítók feltehetően kioldottak. .... de mit jelez ki a dominó kijelző ha bekapcsolod a gépet?
(#) botesz válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Esetleg még lehetne a szintszabályzó is mert át van rajta vezetve a fűtőszál vezetéke.Bár akkor F8 helyett F23-at írna.
(#) Gabó válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Ha újraindítod, akkor csak beáll alapra. Ha beállítanád mosásra, és indítanád, újra fordulna párat és kidobná hibával a mosást. VIM táblázata alapján mérd meg a hőérzékelőt is. 20fokon 23,9ohm körül kell lennie. Nekem mechanika hibás volt, azért állt le mindig.
(#) szdavid_96 válasza VIM hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Dominó kijelző? Ezen a típuson csak ledek vannak.

botesz: most, hogy mondod lehetséges mivel a második led ég csak és én azon az oldalon ahol néztem meg sem néztem hogy mit jelentenek az x-ek meg a köt.jelek.

-x--- 08 F08 Fûtõbetét hiba (szakadt?, testzárlat?)
vagy
x-xxx 23 F23 Vízszintszabályzó hiba (fűtőbetét testzárlat?)

Itt most nem tudom, hogy az x mit jelöl? Ég vagy nem ég?
(#) botesz válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Ég természetesen.Helyesebben világít
(#) szdavid_96 válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Akkor mégiscsak az F08-as hiba lesz. Kimérni csak hétfőn tudom.
Szétszedni/összerakni mennyire bonyolult?
(#) botesz válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
A méréshez nem kell kiszedni a szálat.Nem bonyolult.Szakadásra és testre mérd meg.
(#) VIM válasza Gabó hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Csak én feltételezem, hogy a fűtőszál károsodhatott (ha gőzt csinált a dobban) és a triak ami viszont az ajtózár reteszt is működteti. Ha az nem kap áramot akkor nem fog menni a segédüzem, mivel minden ciklus előtt ráellenőriz az ajtóra, hogy zárt állapotban van-e.
(#) Bécógyerek válasza VIM hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Sziasztok.egy másik topikban,már kértem segítséget,de ott nincs senki jelenleg.
Mosogatógép vezérléssel kapcsolatos.

A kérdésem,hogy van egyellenállás,dióda,vagy nem tom mi,ezt szeretném kideríteni.képet csatolok,meg isjelölöm.a kérdésem.Ha a multiméterrel rámérek úgy hogy nincs áram alatt,abban a funkcióban ahol összeérintema szárakatakkor sípol.kéne kapcsolatnak lennie a két vége között?
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
ha tudtok,kérlek segítsetek,már meg esz a méreg.
(#) nagyonhelga hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Üdv!Albérletben lakom,és van itt egy Indesit mosógép és a levezető csövet a WCbe kell tenni,és ma 4x mostam és amikor betettem a ruhákat elfeledkeztem a csöről,és amikor leengedte a vizet akkor a földre folyt és gyorsan kihúztam,amikor visszakapcsoltam már nem müködött.Tekergetni kell a programot és 0-ra tekertem de semmi magától forog körbe...Minden próbáltam már,már progtamot beállitani de semmi... felsziva a vizet és engedi le..és közbe forog...Ha valakinek van valami ötlete a szerelő hivásán kivül azt sziven várom!
Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza nagyonhelga hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Tedd a csövet a helyére és próbáld szivattyúzáson. Ha ilyen nincs centrifugán. Ha kiürült akkor próbáld újra használni.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) nagyonhelga válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Köszönöm ezt már próbéltam de nem marad meg a beállitott programon forog tovább... :'(
(#) botesz válasza nagyonhelga hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Elvileg mellette van egy led ami villog.Számold meg hányszor villog.A villogások száma egy hibakód lesz.
(#) zolika60 válasza nagyonhelga hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Próbáld egy hosszabb időre, mondjuk egy két nap kihúzni és utána indítani.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) neocska válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Esetleg hasonlo képpen járt mint a mi mosogépünk, müködött, villanyt elvették, eeprom tartalma sérült, hasonlo tünette volt (indesit kijelzös).
Szerelö kijött, ujra irta a programot, valamit még babrált, majd elindult, egyhetet ment s elégett a vezérlö.
Indesit mosogépek eléggé instabil szerkezetek!
(#) teglascs hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Sziasztok,

anyósom Samsung Fuzzylogic SensorQuick p1205j típusú mosógépe olyan hibát produkált, hogy feltöltötte magát vízzel, és megállt.
A mosást jelző led villog, mintha mosási program lenne, de a dob nem mozdul. Vártam egy jó 1/4 órát, ugyanez volt a helyzet.
Ismételt ki-bekapcsolás, ill. más programban történő indítás után ugyanezt csinálja.
Nem is szivattyúz, nem is centrifugál. Ott ázik most is benne a koszos ruha (alapos előáztatás. ).
Egyszer, egy idő után átváltott "ER"-re a kijelző, ill. egyszer "E1"-et is mutatott. A dob a szennyes belerakás előtt kézzel könnyen átforgatható volt.

Mit tehetek, mivel próbálkozhatok? Jelenleg a masina semmire nem reagál.

Köszönöm előre is a válaszokat.
(#) zolika60 válasza teglascs hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Ha ürítésre kapcsolod akkor sem nyomja ki a vizet?
(#) teglascs válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nem, képzeld. Teljes áramtalanítás után sem.
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Elsősorban a motorszénkeféket nézném meg.Alul a szűrőnél le tudod engedni a vizet és nézd meg hogy nincsen e akadályoztatva a szivattyú lapátkereke.
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Köszi. A szűrőnél történő vízleengedésre nem is gondoltam.
Ennél a típusnál mi a mechanikus módszer arra (a pajszertől eltekintve ), hogy az ajtót kinyithassuk?
Következő: »»   272 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem