Fórum témák
» Több friss téma |
Rendben, megprobálom. Azért tettem ide mert igy nem offolom a másik témát.
Hali!
Növeld meg a várakozásokat a kiíró rutinban. Ha még mindig szemetel, időnkét inicializáld újra. Az is lehet ha hosszú kábelen van, valami megszórja, pl relé, triak, stb
Közben utánna jártam és azt olvastam hogyha a PIC ipari környezetben van akkor ajánlott a WDT bekapcsolása csak nem tudom mennyi az inicializálás (ez nehéz szó :banghead nehog az is bezavarjon. Igazábol csak kijelzö (csillivilli) de sok funkcioja nincs viszont a PIC fontos hogy fusson mert az a reléket szivattyukat kapcsolja és az nagyobb bajt is okozhat.
Sziasztok! Kérlek segítsetek, ha tudtok. Kezdő vagyok még nagyon az elektronikában, ezért tűnhet majd (valószínüleg) debilnek a kérdésem.
Szóval van egy kis arduino projektem és az adatokat egy lcd-n szeretném megjeleníteni. Van egy könyvem is ahol szépen le van írva, hogy pontosan melyik LCD pint hova kell kötni az arduino. A gond ott van, hogy én beszereztem már egy LCD-t de annak a pin kiosztása (letöltöttem az adatlapját) teljesen más mint a könyvben jelölté. Egy Excel fájlban (csatolva) összeírtam a kiosztásokat (könyv és vásárolt oszlopok) de sajnos nem sikerült minden pint azonosítanom. A vásárlás oszlopban zölddel jelöltem az azonosított pineket és fehérrel azokat melyeket nem tudtam beazonosítani, illetve a vásárlás oszlopban pirossal jelöltem azokat melyeket ugyancsak nem tudtam azonosítani. A keretes táblázat pedig a könyvben leírt bekötés. Kérlek segítsetek, ha tudtok a pirossal jelölt (vásárolt lcd) pinek azonosításában, illetve abban, hogy ezek mely (könyv szerinti) lcd pinekre vonatkoznak. Ez amúgy egy grafikus 128x64 pixeles lcd kijelző. Segítségeteket előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
Hali!
Szerintem sajnos ez így nem működik, a két LCD-n más vezérlő processzor lesz, sem vezérlésben, sem utasitáskészletben nem azonosak. Az LCD kontrollerekről nem írtál semmit. Próbálj a jelenlegi kijelző vezérlőjéhez megfelelő szoftvert/bekötést túrni....
Köszönöm a választ. Az kontrollerek amúgy könyv LCD: KS0108B; vásárolt: ST7920.
Szervusztok!
2x16 karakteres, (qc1602a) hd44780 kompatibilis kijelzőm van és LPT portról szeretném vezérelni.Az egyik problémám az hogy az én alaplapomon már nincs csatlakozó aljzat csak egy tűsoros alaplapi csatolófelület és nem igazán tudom beazonosítani a lábakat.Nem szeretnék elbarmolni semmit a porton.Egy pontos útmutatást tudnátok adni ,hogy milyen és mekkora értékű alkatrészekre lesz még szükségem a beüzemeléshez?esetleg nyákrajz ha szükséges.Köszönöm Nektek előre is.
Szia! Javaslom keresd elő az alaplapod leírását, és abban minden lábkiosztás benne van! Onnantól hogy az megvan, már könnyű dolgod van! Főleg hogy nem is kell az összes tüskét felhasználnod!
Szia!
Ha még meg van az alaplapod doboza, nézd meg, nem kaptál-e hozzá kábelt, aminek az egyik végén olyan csati van amit rá tudsz dugni az alaplapra, a másik vége pedig az LPT csati. Ha nincs, akkor kérdezd meg egy számtech. boltban, párszáz forintért lehet kapni. Vagy a neten: Bővebben: Link. Itt pedig egy leírás a kapcsoláshoz: Bővebben: Link.
Az az igazság ,hogy külön csatlakozót nem kaptam.Gondolom biztos ezekhez az újabbakhoz már nem igazán erőltetik.De őszintén nem is szeretnék tyúkbeleket kivezetni a házból,a ház belsejében lenne jó megoldani.Persze csatlakozóval egyszerűbb ,nem olyan babrás.A leírás jó.A kérdésem annyi ,hogy mindenképpen szükséges külön nyákot gyártanom.Mert ha jól olvastam a sorok között az csak a kontraszt meg a fényerő állításhoz kell.De szóljatok ha hülyeséget írok.Jó lenne megépíteni mert lehet el kell adnom a gépet és azért dob az árán ha egy két pluszt hozzáépít az ember.Köszi az eddigi válaszokat.
Viszont ilyen csatlakozóra szükséged lesz, mert rá kell valahogy csatlakozni az alaplapi LPT csatira. Bár máshonnan is be lehet szerezni, esetleg nézz szét vaterán, vagy hasonló oldalokon. A NYÁK azért célszerű, mert akkor lehet rögzíteni az egészet, és ezzel sok bosszúságot meg lehet előzni (a PC tápból elég sok áram ki tud jönni, hogy pl. tüzet okozzon egy rövidzár...).
Ha eladod, akkor meg főleg szempont a rendes szerelés. Hidd el, nem érdemes ezen spórolni.
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Egy 2x20 karakteres Batron kijelzőt cseréltem egy Midas típusra, és a kijelzőn csak csupa teli karakter jelenik meg. Elvileg minden egyezik a leírások alapján. Előre is köszönöm a segítséget!
Még azt nem néztem, de ahogy itt beleástam magam valószínű az lehet (remélem)
köszönöm a gyors választ
Semmi változás, max annyi hogy bekötöttem a vezérléshez egy 10k potit, és így csak a felső sokban jelentek meg a karakterek...
Az eredeti viszont működik, csak az meg nem a teljes kijelzőn mutat karaktereket
Hello! Ha csak a felső sorban vannak teli karakterek, az annak a jele, hogy nincs inicializálva a kijelző. Ez lehet hardver elkötés, szoftver hiba, vagy akár időzítési hiba is. üdv!
Nem vagyok egy nag elektronbüvész de milyen kapcsolásban van??
Parallel kapcsolás, tipikus 16os csatiból 14 használva, kettő pedig a háttérfény (na az tökéletes legalább)
Esetleg egy képet csatolnál az eszközről? A Batron kijelzőről Midas kijelzőre váltás hogy volt? Az lcd paneléhez tüskesorral csatlakoztál, vagy egyesével beforrasztottad a vezetékeket?
A Batronról nincs használható képem, csak típus szám. De az újról van.
Igen forrasztottam.
Mivel vezérled? Mármint mikroproci, vagy pcvel?
Ez egy vezérlőegység kijelzője, egy nagy panelből jön ki a 16 eres csatlakozó, közel s távol semmi olyan alkatrész ami erre utalna
Sziasztok!
Van egy kb 12 karakteres egy soros LCD kijelzőm. 7 kivezetése van. Hátulján felirat: LPH3785-1. Vajon hogyan kell működésre bírni. Kösz. L.
Erre a kérdésemre esetleg tudtok valami tanácsot adni?
Szerintem érdemes lenne egy másik kijelzőt venned és megpróbálni. Én akkor tapasztaltam ilyet (asztali telefonnál) amikor a kijelzőhöz ragasztott szalagkábel kezdett elválni és elkoszolódni. Könnyen lehet a kijelző és a nyák lapja között kontakthiba van.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
Sziasztok!
Még mindig a fent említett probléma napirenden van... Arra jöttem rá a doksik bújásába, hogy a két kijelzőnek más az órajele és az időzítések. Erre valakinek ötlete hogy hogyan lehetne összehozni, ha a vezérlésbe nem tudok belenyúlni... Előre is köszi
Sziasztok!
Egy LCD kijelző frissítési sebességét mi befolyásolja ? Ha 4 vagy 8 bites üzemmódban hajtom ? Atmega8 ra írtam egy saját drivert ami 4 bites üzemmódban dolgozik 6 vezetékkel. Csak amikor teljes szöveget váltok, menüt csináltam kicsit lassú, ha 8 bitben hajtanám gyorsabb lenne? Itt egy videó: Bővebben: Link Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2014
Szia,
Mivel 4 bites módnál kétszer kell engedélyezni (küldeni), ezért az lassabb. |
Bejelentkezés
Hirdetés |