Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2225 / 3975
(#) nagym6 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Nyilván a 12V -os akkuban dupla annyi energia van, mint a vele azonos amperórás 6V -osban.
De ezt a többletet - mint Szpisti írta - ebben az esetben step-down konverterrel lehet kihasználni, levonódik még a konverter vesztesége.
(#) Kovabe hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Sziasztok
Tudja valaki hogy mi van a fagyasztospray-ben?
(#) Aang hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
a LEDen mindig akkora áram folyik, amekkorára szüksége van? (20mA)
(#) kadarist válasza Aang hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nem, akkora áram folyik, amekkorát beállítasz neki.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Sziasztok
A mellékelt léptető vezérlő végfok ellenőrzését végzem.
Ha az 1, 3 és 20, 22 -test között nem érzékelek zárlatot, akkor elvileg kizárhatom a végfok fetek hibáit?
Üdv

sla.png
    
(#) Szpisti válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Rajta van az adatlapján : Isobutan, Propan, Butan (50-25-25%)
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Köszi. Tudsz (tudtok) esetleg olyan anyagot is adni ehhez, amin vannak példakapcsolások is?
(#) efraim válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Megesküdtem volna, hogy folyékony nitrogén
(#) zolika60 válasza efraim hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Ahhoz vékony volna a spray doboza. Normál hőmérsékleten csak vastagfalú acél tartályban volna lehetséges.
(#) kadarist válasza efraim hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Olyan anyag kell, amelynek nem sokkal szobahőmérséklet alatti a forráspontja, mert ez az eljárás is a párolgási hőelvonással működik. A forrásban lévő folyadék nagyon erősen párolog és ezért sok hőt képes elvonni.
(#) Szpisti válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Lehetne bent CO2 is, de annak sem árt egy izmos falú doboz, mert 60 atmoszférán cseppfolyósodik csak
Gondolom a "szénsavvaloltót" már sokan kipróbálták , milyen fagyasztásra képes.
(#) zolika60 válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Vagy a szifonpatront.
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Hello! Amíg nem tudod mi van a paneleden, addig nincs értelme "példakapcsolásnak". Egyébként nem kell semmi, a kimenetére kötik a Fet-et, bemenetére amiről hajtod és tápot adnak neki. A feszültség paramétereket meg az adatlap tartalmazza. üdv!
(#) Collider hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Szeretnék valami ESD munkafelületet tákolni, amiről meg is szereztem az ismereteket, a gond a földdel van.
Multiméterrel dióda állásban megmértem a konnektor földet és a radiátort. Folyamatos sípolásra számítottam, helyette szaggatottan sípolt, talán 50Hz.
Az a kérdés, hogy most hova földeljem magam, ha már a radiátor és a fali föld se egyezik?
(#) granpa válasza Collider hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A fali (dugalj) földnek kell a (hivatalosan) jónak lennie. Lehet, a vízhálózat (fűtés) be sincs kötve, vagy műanyag elemet tartalmaz. Nézd meg a bejövő elosztónál, hogy mi-hogy van bekötve.
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nem értem. Egyrészt azt nem értem hogy a FET vezérlő megismeréséhez, megértéséhez miért kell tudni mi van a panelemen, másrészt azt nem értem, ha nem kell semmi akkor végkép miért kell hozzá a panel ismerete, főleg ha az nem hozzáférhető, csak a működése mérhető? A gond az pl. hogy az egyik ábrán két kimenete van a FET vezérlőnek, s nem értem miért. A másik, ezek szerint semmi más alkatrész nem kell, csak a chip és a FET? Akkor meg miért számít a feszültség s a freki?
Én szeretem megérteni is valami működését mielőtt elkezdem forrasztgatni s eszközökre rákapcsolni...
Vagy rosszul állok hozzá?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
"Ilyen a búza? .. Ja, és hogy kell kenyeret sütni?" Kérdezz rá egy DC/DC vagy a "Nagy teljesítményű DC-motor vezérlés" topikba. üdv!
(#) Collider válasza granpa hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Valamiről meg lehet ismerni a főelosztót? 3 doboz is van egymás mellett. (Mármint a lakáson belül.) 10 emeletes panelházról van szó amúgy, itt állítólag 50V is szokott lenni a földön...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) granpa válasza Collider hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Szakember biztosan megismerné. Nézd aszerint, hogy melyiken vannak nagyobb bizti értékek, illetve melyikhez jön be a legvastagabb 3 drót. Ha pedig valós az ~50V(hacsak 5V akkor is!) a föld ponton, akkor a szolgáltatót kell "tetemre hívni". Olvass bele a villanyszerelős témába. Minden esetre próbáld lekövetni, hogy minden táblán az elmenő, és bejövők közt a zöld-sárga vezeték folyamatos kapcsolata meg van-e. Ha nagyon régi panel, lehet piros a föld vezeték. A dobozokban (táblán) lévő alsó sin a föld, arra rá kell legyen kötve a konnektorok elmenő föld vezetéke.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Köszönöm ezt megfogadom, inkább kérdezek többet mint egyszer elrontsam mert félreértek valamit.
(#) Kovabe válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Köszönöm, ami nekem van azon csak az van rajta hogy mit ne csináljak vele.
(#) Prome válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A panel nem kerül módosításra. Azonban az a fő baj hogy a kínaiak nem ismerik az adatlap fogalmát. Így ez megválaszolatlan elvi kérdés marad. Az inkább a fontos, csak olyasmi legyen ráillesztve ami nem nyírja ki.
Csak azt tudni hogy mit ad a motoroknak. A soros ellenállás értéke mitől függ?
És akkor mindkét kimenetre rá kell kötni a fetet? Mi az a Gate? A GND?
(#) hummer hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Dual-gate FET munkapont beállításról szeretnék többet megtudni, de egy árva szál könyvet nem találtam még, amiben ez szabatosan le lenne írva. Az nem érdekel, hogy "van a neten pár kapcsolás, nézzem azt..." Saját magam szeretném a munkapontot beállítani akárhova, akár milyen kapcsolásban. Tud valaki segíteni ? Nagyon megköszönném. Valami alapkapcsolások érdekelnek, akár egy egyszerű erősítő, akár egy keverő, tökmindegy. Legyen részletesen kifejtve, hogy hogyan történik a munkapont beállítása egy dual-gate FET-nek. Ha ehhez könyvet kell szkennelni, azt is vállalom. Köszönöm.
(#) usane válasza Prome hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Ha már a GATE fogalmával is gond van akkor elég nagy a hiányosság.
Tényleg utána kellene nézned hogyan is működik a FET.
(#) Prome válasza usane hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Tudsz linket ajánlani? Magyarul kéne.
Tényleg nem akarom leégetni az egészet.
(#) Hujikolp válasza hummer hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A munkapontját az adott alkatrész adatlapjából tudod beállítani. Itt a feszültség-áram, gate-source feszültség alapján tudod meghatározni. 3. oldal grafikonok. Körülbelül ugyan úgy kell, mint a bipoláris tranzisztoroknál. Ez a Link mutat pár példát erre-arra is. Hogy most egy gate, vagy két gate, az tudtommal lényegtelen.
(#) usane válasza Prome hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Konkrétan nem.
Google-be beírod: térvezérlésű tranzisztor
és kiad egy rakás linket. Nem szeretném mindet megnézni, hogy kiválasszam a legjobbat.
Szerintem itt a HE-n is van róla szó valahol.

íme.
Persze ez nagyon tömör. Keresni kell valamit ami jól elmagyarázza.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) Prome válasza usane hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Köszi, egyenlőre olvasom, s próbálom értelmezni. De a FET meghajtóhoz is kellene hasonló link...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) usane válasza Prome hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Hát arról nem tudok neked magyar nyelvű linket adni.
A lényeg, hogy a FET főleg a MOSFET érzékeny jószág. Például fontos a ki-be kapcsolási idő. Minél kisebb annál kevésbé melegszik, nagyobb teljesítményű kapcsolásoknál ez fontos.
A GATE-je kapacitív jellegű, nem biztos, hogy egy mikrokontroller meg tudja hajtani mert gyorsan kell nagy energiát a GATE-re kapcsolni, stb...stb.
Ezek és még sok más kompenzálására vannak a meghajtók.
Angol nyelven találsz róla doksikat.
(#) Prome válasza usane hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Azt nem értem miért számít mennyi a frekvencia, ha csak 2 IC és egy ellenállás az egész...
Hiába derül ki hogy más a freki, mint a tip, min. lehet változtatni?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
Következő: »»   2225 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem