Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   485 / 727
(#) Primary hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Cső
Erről mi a véleményetek?
(#) andras99 válasza Primary hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nekem bejön a hangja a kis Sony-nak, most átkerült 18l-es dobozba, hangolási freki 60Hz.
(#) Primary válasza andras99 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Hangváltóval sikerült haladnod?
Van itthon egy pár videoton hangdoboz, felújítani már nem érdemes. Bele applikálnék egy ilyet, valami magassal, a közép helyére pedig menne egy cső. Szegény vidik olyan rosszul néznek ki, hogy már nem akarok rá költeni. Perem se a mélyeknek, se a középnek nincs. A mély lóg összevissza, hangváltó már nem a régi, tök más hangja van a két doboznak.

Azt mondod, hogy tizenpár literes dobozban is jól szól?
(#) elektrorudi válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Szia,
Olvastam egy másik fórumon, hogy egy nagyon igényes hangsugárzó építő kb. 20db gumiperemes (úgy emlékszem SEAS) hangszórót járatott, kb. egy hétig. A határfrekvencia átlagban 1-2 Hz-el lett alacsonyabb, mint bejáratlanul. Na most, ha valaki meghallja, hogy 40 vagy 41 Hz-nél van a -3dB-es (-6dB-es) szintesés... akkor járassa.
(#) BiG_Lui-Gee válasza Primary hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Én is kísérleteztem ilyennel, munkaidő kitöltés céljából, 1wattos kis pc hangszóróval. Jól el lehet vele szórakozni és lehet belőle tanulgatni. Másra nem jó, de meglepően jó hangot ki lehetett csikarni ami alapból nem mondható el ezekről a pici hangszórókról.
(#) pont válasza Primary hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
(#) Primary válasza pont hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Köszi, már egyeztetek a kollégával azóta.
(#) Primary hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Egy szimpla PVC csőnél nem lehet gond az, hogy vékony a fala?
Másik kérdés: A reflex csőnek nem kell feltétlenül befelé lógnia ugye? Tehát lehet olyan cső is, ami teljesen vagy részben a dobozon kívül van?
(#) Pacsek hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Van arra nézve valami megállapítás, hogy egy mély hangszóró impedancia csúcsa milyen határon belül jó? Egy 25-ös mély hangszóró adatlapján közel 90 ohm-os csúcs van a gyári adatlapon, és begépelve az unibox is kb. annyit hoz.
(#) Pacsek hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
A kérdés lemaradt, hogy ez jó, vagy nem?
(#) ptesza válasza Pacsek hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Azzal nem kell foglalkoznod. Lényegében abból kerülnek kiszámításra a T/S paraméterek.
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Esetleg ezt a mélyközepet párosítani hozzá?
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Ezt konkétan megmondani akkor lehetne ha lenne hozzá FRD és ZMA file . Akkor pl a Passive crossover designer progiba be lehet tölteni és ki lehet próbálni néhány variácót váltóra.
(#) Primary válasza ptesza hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Ezeket a FRD és ZMA fájlokat elő lehet állítani házi mérésből? Van program direkt hangváltóra, ami ezekből méretez? Mennyire szokott beválni, sokat kell utána mókolni vele?
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Szia!

Nekem volt dolgom mindkét hangszóróval (27TDF, ER18RNX), igaz egy hangsugárzóba még nem használtam együtt őket, de szerintem jól működhet a kettő együtt. Mondjuk nettó 15L-es dobozmérettel sok mélyet ne várj az ER18-as hangszórótól. Persze elhelyezés kérdése is a mélyhangok mennyisége. Egy szó mint száz, jó kis hangsugárzót lehetne építeni az említett 2 Seas hangszóróval.
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Köszönöm lamalas!
BassBox-ba néztem, hogy 58Hz-es F3-al számolhatnék
Néztem még a CA22RNX-et, de azt nagyobb dobozba kellene tennem, viszont az érzékenységük illeszkedik, és két útban 2,5kHz-es váltással, ki lehetne hozni 40-50l közötti dobozba 40Hz alatti F3-at. Az már döfi lenne. Kérdéses terhelhetőség ilyenkor persze. Nem tudom a BBP6 tud-e membránkitérést számolni freki, teljesítmény, doboztérfogat alapján?
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Csinálj izobár elrendezést
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Mire fel? A doboztérfogat, kialakítás sem elég hozzá, veszítek az érzékenységből, elfűthetem a magas L-pad ellenállásain a 4dB-nyi különbséget.
Az izobárt kifejezetten basszusdobozba érdemes építeni. Jó, ha kevés a helyed, meg van böhöm erölködőd hozzá a veszteségek pótlására.
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Nem gondoltam komolyan. Azért is írtam szürkével. Viszont adott méretű dobozzal lehetne mélyebbre menni. Nem rég csináltam egy gondolat kísérletet egy izobár mélyes dobozzal, nem lenne értelme, csak ha tényleg bazinagy doboz kellene.
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Igen lehet. Az Limp ből közvetlenül is lehet menteni a ZMA-t. Az Arta méréseit is át lehet alakítani FRD fájl-nak.

Egy járható út van. Minden hangszórót be kell építeni a dobozba amik lesznek. Azonos távolságból , pozícióból, teljesítménnyel lemérni mindegyiket. Minden hangszóróról egy frd és egy zma file kell.

Viszont semmi olyan program nincs ami helyetted gondolkodik. Van olyan segédeszköz amivel ki lehet próbálni , hogy a különböző váltótípusokkal hogyan fog működni.És általában nagyon jól szokott megvalósulni is. Kisebb korrekciókra lehet szükség , pl az L-Pad értékei stb.

Ilyen progi pl: Passive Crossover Designer. Ez excel alatt fut.
(#) jcff4227 hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy hangfalat építeni, a szobámba, zene hallgatásra.
Link ehhez hasonlóra gondoltam, tetszik a kialakítása, (az akksit, és az erősítőt nem szeretném beleépíteni) egy 2x90W-os 8Ω-os erősítővel szeretném meghajtani, olvastam a fórumon a különböző doboztervező programokról (WinISD, Bassbox Pro6) sajnos nem igazán boldogulok velük. én egy 35cm magas, 100cm hosszú, és 40cm mély dobozra gondoltam (basszreflexre), a kérdésem az lenne hogy ebben elférne-e 2db 16cm-es mély (vagy 1db 25-ös), 2db közép, 2db magas? Egyelőre nincs eldöntve milyen hangszórót tennék bele (idáig az MNC-ket nézegettem).Örömmel fogadnék minden javaslatot a hangszórókkal, és a dobozzal kapcsolatban. Előre is köszönöm!

Sárga mező elolvasása, értelmezése! Mod.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) Primary válasza jcff4227 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Én biztos nem építenék ilyet. Sokkal jobban járnál két külön dobozzal. Ezt maximum akkor tudnám elképzelni, ha hordozni szeretnéd. De a megadott méretek miatt nem lenne túl hordozható.
(#) Baxi válasza jcff4227 hozzászólására (») Jan 25, 2014 / 1
 
Hi
Én nem nagyon vagyok szakavatott a témába, de ajánlom EZT olvasgatni. Itt megtalálod a dobozméretezéstől kezdve a hangszórókon át a hangváltóig mindent. Én lassan 2 éve gyűjtögetek a hangfalamra , nagyon drága mulatság ha egyedit és jót akarsz, nem pedig az általad említett hsz.-eket.
Még itt van pár oldal olvasgatni és pár bolt amibe körbe nézhetsz:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,
Olvasgass, számolgass, s vágj bele

Kételkedem hogy fal rendszerű hangsugárzót akarnál építeni. Mod.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) Primary hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Összebarkácsoltam némi megmaradt laminált padlóból a Sony 607-hez egy TL dobozt. Még nincs benne semmi csillapító anyag, még összeragasztva sincs, meg azért nem is túl pontosan vágtam le.
Imitt-amott még szele a doboz, de már így 0.1-es béta változatban is meglepő a hangja. Ezért a 700 forintért elfogadható, picit a magas tompa, (egy pici kiemeléssel már) bőven jó kategória háttérsugárzónak a kicsi szűkös szobámba. Egyetlen negatívumot mondanék, az pedig az, hogy nagyon irányított a hangja.
(#) Primary válasza Primary hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
0.2-es béta:
Légmentesen zárnak az élek. A hangszóró mögé beletunkolta, egy rongyot, úgy már megszűnt a dobozhang. Most próbálkoztam némi megmaradt csillapító anyaggal, egész csőben végig, de most így már semmi doboz hangja nincs, viszont már basszus sincs. Talán az lesz az optimális, ha csökkentem a csillapító anyag magasságát.
Az irányítottsággal nem tudok mit kezdeni.
A mostani Tannoy hangdobozpáromhoz képest nagyon hangos.
(#) golem hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Nézegetem most a hangszórókat van egy annak zárt doboz kell Vas értéke 650 liter és 50 liter es dobozt ajánl neki.
Én most néztem az enyémet zártat ajánl Vas 120 liter 1150 literest hozott ki a program létezik ilyen. Most jelenleg 50 literes dobozba van belerakva.
(#) elektrorudi válasza golem hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
A Vas értéke nem azt jelenti, hogy mekkora dobozba kell építeni. Javaslom, hogy nézz utána, hogy mi a Vas definiciója?
(#) golem válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Sok helyen azt írják hogy a vas fogja meghatározni a doboz méretet.
(#) elektrorudi válasza golem hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Idézet:
„Sok helyen azt írják hogy a vas fogja meghatározni a doboz méretet.

Ez majdnem így igaz. Pontosan úgy hangzana a mondat, hogy "a Vas is megfogja határozni a doboz méretét".
Mert azt sehol sem írják, hogy a Vas értéke = a doboz térfogatával!
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2014
(#) golem válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Csak jó lenne tudni hogy mégis mekkora dobozba való gyárilag ez a hangszóró.
Következő: »»   485 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem