Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szimmetrikus tápegység
Lapozás: OK   6 / 41
(#) tomi9 válasza mex hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Hali!
Kipróbáltam,amit írtál,és bevált.
Nagyon köszönöm!
Üdv. tomi9
(#) mrex hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Megcsináltam rendesen A 723-al már régebben készített tápot most sprintlayout-tal nézzétek meg a különbséget s ez is lehet egy programok közötti választás alapja
(#) G.Viktor hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy + - 28V-os tápegység kelllene egy 80W-os


erősítőhöz. már mindenütt kereatem és sehol sem

találom. Légyszives ha van ötlete valakinek vagy

kapcsolási rajza segítsen. Előre is köszönöm
(#) Doncso válasza G.Viktor hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Ez nem olyan nehéz, fogsz egy megfelelő trafót, pufferkondit meg egy graetz hidat és kész is. Ha akarod lerajzolom.
(#) G.Viktor hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Igen, annak nagyon örülnék köszönöm szépen.
(#) Doncso válasza G.Viktor hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Szia, itt a táprajz, ez egy általános graetz hiddal egyenirányitott majd elkókkal pufferelt táp 2*28V os tranyszformátorhoz, a legtöbb erősítőhöz ez használatos, ha nincs duplán tekert trafód akkor használhatsz 2db 28V-osat is.
Remélem segítettem. Üdv: Doncso

Táp rajz.PNG
    
(#) G.Viktor válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
nagyon szépen köszönöm.
(#) Doncso válasza G.Viktor hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Szivesen.
(#) G.Viktor válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Szevasz!

Hogyha szereo erősítőt akarok csonálni akkor nem +/- 80V kell?
(#) szilva válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Ez a rajz nem az igazi, nehogy megépítse valaki!

A pozitív tápnál a trafó és a graetz vezetékei össze-vissza vannak keverve. Ha megépíted, csak hagy durranásokat fogsz tapasztalni, a puffer megkapja az egyik trafófélről a teljes váltót, és a graetz diódái is direktben kapnak onnan feszültséget.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Hali!

Te...ez a rajz így nagyon nem jó!
a pozitív ág össze van kötve a testtel !
Ez rövidzár akárhogy nézem.
Ide raktam egy jót.

tap.jpg
    
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Úúúúú ,BOCSÁNAT, igazatok van ezt nagyon elnéztem, ugy látszik nagyon fáradt voltam amikor ezt rajzoltam, én kérek elnézést.
(#) Doncso válasza szilva hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Igazad van, ez nem jó. Sorry de nem figyeltem. Ennyire nem lehetek láma, hogy egy sima graetz+puffer tápot nem tudok lerajzolni tisztességesen, köszi az észrevételt és a javításokat és mégegyszer BOCSÁNAT, legközelebb 100 szor is átnézem mit adok ki a kezemből.
(#) Doncso válasza G.Viktor hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
bocs tőled is, egyébként nem kell 80 volt, egyáltalán nem, mindkét végfokot párhuzamosan kösd a tápra,tehát egyformán, pozitivakat a pozitivra, negativokat a negativra, földeket a földre. Miből gondoltad hogy 80V kellene?
(#) 4ckatro hozzászólása Ápr 10, 2008 /
 
Hello!
Van egy tápegységem (egy házimozi tápja)
S szeretnék kihozni beleőle +-22 voltot, s találtam rajta -22voltot.Át lehet ezt alakítani valahogy +- 22 volttá?
jah és találtam rajta még 5 voltot.S ha az 5 volt s a -22 volt között mérek akkor 27 voltot mutat a mérőműűszer.S esetleg abból ki lehetne hozni +- 27 voltot?(ez jobb lenne )
(#) G.Viktor válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Semmi gond. Azért gondoltam mert találtam egy másik erősítőt ahol az írták ha sztereót csinálok akkor 2*80 kell.
(#) Doncso válasza G.Viktor hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Nem értem miért kellene a feszt felemelni ha sztereót csinálsz mono helyett?? Az áramerősséget, vagyis jobbanmondva a táp terhelhetőségét ilyenkor értelemszerüen emelni kell de nem a feszt. Belinkelhetnéd konkrétan miről is van szó.
(#) G.Viktor válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
bocs . de megnéztem megint és csak én néztem félre. mert Csak a teljesítményt kell megnövelni.
(#) G.Viktor hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
Kellene még egy kis segítség. Abban a boltban amibe vásárolok abban csak 2*24 és 2*32 V-os van 2*28-as nincs melyiket válasszam a + - 40V-hoz?
(#) Doncso válasza G.Viktor hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Hát ha a 2*32-est választod akkor abból megközelítőleg 2*44-45V lesz, ha a kisebbiket akkor abból 2*33-34V. Az a baj hogyha nem az előirt feszültség alá helyezed akkor eltolódhat a DC-szint (amennyiben nem potis) persze ez nem biztos csak meglehet, illetve ha nagyon ki van "hegyezve" a tápfeszre akkor lehet a többletfeszültséget valami nem fogja bírni, segitene ha adnál egy rajzot. Bár én inkább a kisebbet választanám és rátekernék egy pár menetet hogy 28V legyen, de ez csak az én véleményem.
(#) 4ckatro hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
-27 voltból hogy lehet +- 27 voltot csinálni?
(#) kanoc86 hozzászólása Máj 20, 2008 /
 
Helló mindenkinek!
Egy kérdésem lenne csak.
Akarok rendelni egy KIT-et, de mivel ezekhez nincs kapcsrajzom és elég csekéj leirást nyújtanak a megrendelés előtt és ott a táphpz csak ennyi van leirva:
+25V/-25V - ez miért igy van irva?
Nem kell neki test?
És kb. milyen teljesitményű trafó kéne egy 2*100 W-os erősitőhöz +25V/-25V-al.
Egyébként az erősitő TDA 7250-nel és BDX33, BDX34 tranzisztor parral van megoldva.
Előre is köszönöm!
(#) maTaKee válasza kanoc86 hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Bővebben: Link Egyszerre csak egy helyen tedd fel a kérdésedet
(#) kanoc86 válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Igazad van.
Köszi az infót és szerinted +-25v-al kijön 2*100 w?
erről lenne szó
(#) proba válasza kanoc86 hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Számomra ez majdnem a PMPO kategóriának tűnik , de ha igen akkor is csak 4 ohm vagy kisebb hangfalakkal. 25 V tápfesz mellett ELMÉLETILEG 78 wattra lehet csak képes.(Bár lehet rosszul gondolom)
(#) sixtek válasza kanoc86 hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Ahh, dehogyis!

Kb. 35...40W/4Ohm , 20...25W/8Ohm. (RMS)

(Feltetelezve, hogy a +/-25V a nyugalmi/terheletlen tapfesz, es a tapegyseg hagyomanyos es nem stabilizalt.)
(#) kanoc86 válasza sixtek hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Na igen, mondatok valamit mert van egy másik
ami szintén TDA7250-nel van megoldva és 2*100 w a tápfeszültség: +-10 V ... +-45 V.
Akkor hol itt az igazság
(#) kanoc86 válasza sixtek hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Ja és van még valami...
Van nekem egy 2*36V/300W-os trafóm és ez nagyábol +-50 V. Ezt elbirja szerinted a 2*130W-os erősitő és hogy elég e neki a 300W (persze teljes kivezérlésen )
(#) kanoc86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
szerintem az még nem biztos hogy fel is vesz 450 W-ot.
Pl.: az ST151 100 W/4ohm-hoz kell neki 150W-os táp ami stereoban a duplája az pont 300W.

Egyébként elég komoly lehet az a trafó (mármint méretekben)
Gondolom van súlya az erősitőnek?
(#) szamóca válasza kanoc86 hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Az adatlap szerint -+45V amit elbír, Ha ezt a magasabb feszültséget (50,76VDC)ráküldöd, nagyot durran, azután elhalgat. 45/1,41=31,9V-os szekunderfeszültség lehet a max. Biztonságból én 2X30V-ot mondanék.
Számoldki a teljesítményigényt 2X130W=260W-ot szeretnél, ahogy értem "csutkán hajtva". 65%-os hatásfokot feltételezve, 400VA adódik.
Az ST 151 100W/150W=0,66x100= 66%
Következő: »»   6 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem