Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1136 / 1679
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Sziasztok! Korábban már feltetem ide a kis erőlködőmet, ami azóta is kifogástalanul működik. Azonban a Janimester képén is szereplőhöz hasonló hangfalcsatlakozóim eléggé vacakok. Jobbakat keresek. Legrosszabb esetben újra megcsinálom a hátlapot - cnc-vel nem nagy gond. A mostani érintkezői a csíptetés során be tudnak csúszni. Milyen jobb és könnyebben beszerezhető megoldást tudnátok sima vezeték csiptetésére ajánlani? Nem mellesleg az is gond, hogy a vezetékeim 2,5mm2-esek - ez már be van húzva a falba, nem szívesen bombáznám ki.
(#) kérdező válasza Gardener89 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Tőlem egy lány egyszer LED-es fülbavalót kért. Sokáig gondolkodtam, hogy hogyan valósítom meg, de aztán nem lett belőle semmi. Nem úgy alakultak a dolgok.
(#) Csupasz válasza kérdező hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Megrázta a fülbevaló?
(#) kameleon2 válasza kérdező hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Attól még megcsinálhatod - jó lesz a következőnek .. Én készítettem régen ónpókot egy nagyobb körre feszítve, drótból. Nagyon szép lett - az egyetlen hátránya, hogy mérgező.... :O
(#) kérdező válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Ahogy írtam, nem lett belőle semmi, nem készítettem el. Egyébként valószinű, hogy gombelemről ment volna. De így utólag van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne megvalósítani? Hátha egyszer jól jön.
(#) kaqkk válasza kérdező hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Egy 8 lábú smd pic és hozzá 5-6 smd led meg egy 3,6v os "gombelem "
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2014
(#) Csupasz válasza kérdező hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Egy nagyobb gombelem, és egy led.....
(#) mhatalyak válasza kérdező hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Régebben lehetett kapni olyan telefonra ragasztható, akasztható LED-es izéket, amik villogtak, amikor hívás érkezett... Nokia 5110-eshez is lehetett ilyen antennát kapni, egy LED volt benne, egy rugó, ami tekercsként funkcionált meg még valami, ilyet is lehetne gyártani, amikor telefonál és a fülénél van a telefon simán villogna elem nélkül.
(#) Csupasz válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Sőt karkötőben lehet is ilyet venni.
(#) kérdező válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Jó ötlet, bár a PIC-hez még nem igazán értek, igaz előbb utóbb meg kell tanulnom. A gombelem a füle mögött lenne, a lyuknál meg a LED. Ha mérgező, nem baj, mert úgyse a szájába megy.
Jó ötletek az elem nélküliek.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2014
(#) mhatalyak válasza kérdező hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
10mm-es LED-et a fülébe, úgy is menő manapság a fültágító...
(#) vicsys válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Idézet:
„az egyetlen hátránya, hogy mérgező.... :O”
Akkor ez egy mérgespók!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
TaranCUla
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia!
Nekem van Szegeden egy pókász barátom. Lehet, hogy ismeritek egymást.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 30, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Elkészült az UV-s nyáklevilágítóm. Számomra egy kicsit nagy falat volt,de kedves "Prendick" sokat segített,így köszönöm neki a segítséget.
Egy halott köröm melegítőnek a csöveit használtam fel.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) Szpisti válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2014 / 1
 
Nálunk meg pont fordítva van, az én nyákvilágítós arcszolimmal keményíti a körömgyantáját az asszony
(#) Melphi válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2014 / 1
 
Szia!
Nagyon szuper lett, gratulálok.
Csak valaki mondja már meg, hogy mi a franciskának kell egy levilágítónak LCD kijelzés, de ezt már több embernél is láttam, én is építettem egy ilyen eszközt csak én 20cm es UV csövekkel, nekem pontosan 50 másodperc kel, de bátran mondhatom nagyon profi levilágítás lesz az eredménye.
Nekem Vicsys féle időzítőm van, ami minimális alkatrésszel maximális szolgáltatást nyújt, az idő leteltével hangos sípolással jelzi, hogy a levilágítás elkészült, szerintem a legjobb eszköznek sem kell többel rendelkeznie.
Én úgy gondolom, hogy ezt az eszköz akkor a legprofibb, ha letisztult és minden helyzetben maximális stabilitással működik.
(#) vladcepes válasza Melphi hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia! Köszönöm. Ezek csak 13cm-esek. Megoldható ez stopper órával is akár és még csipognia sem kéne.
Ez is a beállított idő leteltével sípol,közben lekapcsolja a relé a csöveket. Még nyákot nem csináltam. Ma lett kész. Remélem jó lesz
(#) gajdossmd hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Sziasztok! Összedobtam egy kis csöves torzítót PCF 802-vel! Szép distortionos hangzása van.Sajnos a feliratozása az már gondot jelent,nem tudom hogyan lehetne kivitelezni ezen a felületen!? Ha valakinek estleg lenne valami ötlete szívesen fogadnám! Szép napot mindenkinek!
(#) (Felhasználó 46585) válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 31, 2014 / 1
 
Csak vigyázz, hogy a nyomógomb helyett nehogy a csőre lépj rá...
(#) borvendeg válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 31, 2014 / 1
 
Baromi jól néznek ki rajta a pengetők. Én ráragasztanám
(#) pjg válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szerintem egy db. jobb lenne.
(#) nzozz válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Arra a csőre valami masszív védőburkolatot mindenképp tenni kéne.
(#) gajdossmd válasza nzozz hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Van hozzá egy árnyékoló serleg ami a második fotón látszódik és ha az rajta van szerintem az elég neki.
(#) gajdossmd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Igaz,nem muszály ezt földre rakni! A következő csöves torzítóban már dobozon belül kap majd helyet a cső!
(#) nedudgi válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szép. Szerintem külön lábkapcsoló kellene. Még egy pengető eltakarhatja a lyukat, ami a kapcsolónak készült.
(#) nzozz válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Vagy egyszerűen maradhat ott az a meglévő kapcsoló, csak ki lenne vezetékelve külön egy lábkapcsoló is.
(#) gajdossmd válasza nzozz hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Igen az is jó megoldás,de szerintem nem lesz gond így sem, ami jobban aggaszt az a feliratozás!
(#) nedudgi válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Az a kérdés, milyen módon lesz használva. Otthon, fixen telepítve, vagy előfordul szállítás? Szállítás esetén életveszély még az alumínium búrával is.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) kameleon2 válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szia! Én a meglévő előlapot csiszolnám le, mert a műanyag festék elég rücskös. Drótkefével szépen szálra lehet húzni. Lézerprinteres, vasalásos technikával megfeliratoznám, aztán maratás, de rajta maradna a fekete festék is. Kis passziválás szappanos vízzel, majd a végén lakkréteg. De maratás után lehetne a rücskös, maratott részt is festeni - mejd eltávolítani a szálrahúzott feliratokról a tonert oldószerrel, óvatosan. Akkor fekete lenne a háttér szálrahúzott alu feliratokal. Majd ismét lakk. Először ne az előlapon próbáld ki, csak egy kis darab aluminiumon. Persze lehet cnc-vel is gravirozni valamit rá, vagy öntapadós előlap - bár utóbbi meg sem fogja közelíteni az előzőeket. A maratás kissé magyarázatra szorul. Igen, ugyanazzal a gyorsmaratóval kel maratni, mint a rezet. 3dimenzióssá varázsolja az előlapot.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
Következő: »»   1136 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem