Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   164 / 1679
(#) Frankye válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Nem baj, ha csak fejben/papíron van meg, majd szépen átteheted gépre. De érdemes lenne foglalkozni vele!
Ja, és majd egy képet a "kábeldzsungi" utánról is szívesen megnéznék!
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Nem kell feltétlenül mindent, mindjárt PIC-el megvalósítani, bár tény, hogy a mai világban összerakni 40xx-ekből valamit, lehet, hogy drágább, mint PIC-el megvalósítani, de azért a jó kis logikai kapus megoldások még mindig beválnak!
40xx RULEZ!
(#) Peti_85 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Hát igen, a kábeldzsungi az mindenkinél megjelenik a próbaverziók alatt, aztán majd tisztázódik az a későbbiek folyamán. Bár volt egyszer olyan, hogy annyira belefáradtam a építgetésbe, hogy "tojtam rá" és úgy maradt. Bár nem is volt hosszú életű a készülék, később alkatrészként felhasználtam.
De a véglegesnek mondott cuccokat valóban érdemes rendbe szedni.
(#) kaqkk válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Itt a pókhálomról 1 kép a kapunyitó első (müködő)verziója több mint fél éve így van a garázsban

És még 1 kép a szerszámtartómról a szerszámokat régi wincsester-ek mágnesei tartják(nagyon erősek)
(#) Peti_85 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Ez igen! Ez már valami, gr89 szaktárs fejet hajthat neked!!!
Szuper kis darab, ki kell önteni műgyantával és még a jövőben régészeti leletnek is elmehet...
(#) Topi válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Elég kellemetlen lehet egy mágneses csipesz SMD forrasztásnál...
Én úgy védem a mágnestől szerszámaimat ahogy csak tudom.
(#) Istuuu válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
a szerszámtartód jobb alsó sarkában van a kedvenc szerszámom mostanában elég sokat használtam sörnyitó power
(#) kaqkk válasza Topi hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Az smd-vel még nem próbálkoztam de amint látod apró precizíós szerszám nincs rajta de azért a pillanat pálkát is megtartja nem arra találtam ki hogy az apró szerszámokat ne veszítsem el arra kitaláltak már kissebb tároló dobozokat.A 17-19 es kulcsnak szerintem nem árt a mágnesesség .
(#) Ricsi89 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
majd befogom vinni gépbe, csak még nem végleges verzió, meg jön a félév és kicsit javítani kellne a jegyeken is. Na meg vennem kell egy új multit is és utánna a maradék pénzből még fejleszteni kellene. Még tervbe van a távvezérlés megvalósítása is. De szerintem a héten rendberakom és teszek fel jobb képeket is.
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Idézet:
„40xx RULEZ!


Immobilizerem kapcsrajza
Erre nekem azt mondták nem lehet PIC nélkül megoldani. Dehogynem!
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Ez hogy működik
4számjegyes kóddal indul az autó?
(#) még1MbR válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
De ugye nem a gyújtás 12V-ját szakítja meg? Mert az 10 fillért nem ér... fognak egy mérőzsinórt, két krokicsipesszel a végén (akku plusz--->gyújtás plusz) és máris át van hidalva.
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Végülis igen.
Bővebben: Leírás
(#) Attila86 válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Azt szakítasz meg vele, amit csak akarsz.
(#) még1MbR válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Okés
Én a benzin elzáró szelepben hiszek, ezzel a kapcsolással azt is szépen lehet üzemeltetni
Csak azért kérdeztem rá, mert sok autóba szerelnek "titkos kapcsolót", ami a gyújtást hivatott kikapcsolni. A tolvaj meg röhögve kiiktatja egy darab dróttal, el sem kezdi keresni, hol is van.
(#) spagi hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Sziasztok!
Ha tudtok segítsetek ki egy STK 0040 II végfok kapcsolással, mert elszállt egy gyári erősítőm többször egymás után, látszólag ok nélkül és szeretnék a gyári cucc helyett építeni egy mezei véget a meglévő táp, doboz, stb felhasználásával.
Köszi!
(#) watt válasza spagi hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
A kérdést rossz helyen tetted fel! Itt saját készítésű elektronikus készülékek bemutatója folyik. Keress megfelelő topicot!
(szerintem ezt meg le lehet törölni...)
(#) Demson hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
hello, én is épitettem , a kiv. jelzőt zenére és jól sikerült bár egy kicsit gyenge a trafóm nade villog

DSC07750.JPG
    
(#) jdani válasza Demson hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
teccik! és az a gép kivilágitása se rosz! A kivezérlésjelző nekem is csak egy szinű, bár az tökmind1.
(#) Demson hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
még egy kis extra a kiv. jelzőről + a gépem de azt még fejleszteni fogom
(#) Demson hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
nos ime it egyik remekmüvem , amit életemben legelőször készitettem el ijen profin vasalással!! na jó ez nem ojan profi nade... ,a többit azt csak fixel rajzoltam azok csak ojan egyszerüek voltak nemlényegesek nade a lényeg ezet ugy készietetem hogy a pauspapirnak a négy sarkába kinyomtatam lézeressel a nyákot tehát 4x , é ugy vasaltam rá hogy sorba először egiket másikat tehát töbrétegben vitem fel az anyagot és sikerült mindig pontosan eltalállni , nade a maratásnál egy kis probláma lépett fel mert csak használt vaskloridom volt tehát nemszedett le mindent ezt a képen is látnie gy hejen avgy egy nagy tacsni , nade ez elsőre szerintem nem is roszz ez amugy a 10 ledes kiv. jelzőnek a forditot rajza amit elnéztem nade megcsináltam
(#) válasza Demson hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Wow, királyul néz ki! Még talán jobb is így h egy színűre csináltad az egészet. Egyébként hogyan oldottad meg az "égőket", mert amit látok, az feltételezem h nem LED ekkora barominagy fényerővel...


Ja és nem b.ogatni szeretnélek, de a másfél megás képeket lekicsinyíthetted volna pár száz kbyte-ra, mert tudtommal a fórum véges mennyiségű tárhellyel rendelkezik De hangsúlyozom mégegyszer h ezt nem kötözködésből írtam
(#) Peti_85 válasza hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Azok sztem ledek! :yes:
Nagy fényerejűek, és sötétben lettek lefényképezve, vaku nélkül, azért tűnik olyan fényesnek...

Demson!
Az a ledsor egyébként most hogy jelzi a jelszintet? kívülről befelé? Vagy hogy?
(#) Cs.-Istvan válasza Demson hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Én is próbálkoztam vasalással. Laser fotópapírra nyomattam. Többé-kevésbé sikerült, de csak viszonylag kicsi panelhez jó, a széleken nem sikerült átvasalni a mintát. Első próbálkozások után váltottam előre lakkozott panelre.
(#) jdani válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
ha nekem igy sikerülne a nyák, falnak szaladgálnék örömömben. Ez nagyón jol sikerült
(#) szabi83 válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
szerintem, azért a fotópapír nem kell... elég a műnyomó
amugy jó lett
(#) Demson válasza hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
na jesz majd lefogom kicsinyiteni, kösz hogy szólltált, és a kiv. jelzőben abban valóban LED-ek vannak és azért is ojan erősek mert vaku nélkül volt fotózva ahoyg Peti 85 emlitettte, meg azért is mert ezek viszonylag nagyon erős ledek a paramétereikhez képest bár csak 2.180 mcd de ahhoz képest nagyon erős
(#) Demson válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
köszi szépen dani, nade ha te nemlennél azért nemlenne ijen jóó
(#) Demson válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
nos a LED-sor ugy jelzi hogy a két végétől befelé tehát a közepe felé, mint amikor van az a film a knight rider abba is valahogy igy van és megtetszett hát igy kipróbálltam és nekem bejött, összeraktam én ugy is hogy a közepétől mennyen a széle felé de ugy nemtetszett
(#) jdani válasza (») Dec 28, 2007 /
 
na az ugy nekem se tetszett, hogy középről megyen szét. . ugy látványosabb, ha kintről megy befelé.
Következő: »»   164 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem