Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   275 / 582
(#) Beachway válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 2, 2014 / 1
 
Sikerült is megtalálni a hibát. Leszereltem a motort, és kifújtam a kefeport, majd átmértem meggerrel test zárlatra.Ez után a panelt néztem át, de mindent rendben találtam szemre.Aztán nekiláttam visszarajzolni a betáptól a motor áramkörig, és a vezetékek feltárása közben találtam egy kis dobozt lent az aljánál, melyben van egy egyenirányító.Pont a motor gerjesztésre ment, így azt is ellenőriztem.Zárlatos volt.Kicseréltem ,és már működik is.
Én az a tipus vagyok, aki szereti átlátni a rajz alapján az egészet.A legtöbben rutinból javítanak tudom.Azért is tettem fel ide a problámámat, hogy hát ha valami tipus hiba, és ne fussak fölösleges köröket le.Na és ,hogy meglett a megoldás remélem másoknak is segítséget nyújt a jövőben ha olvassák.
(#) korponaiz válasza korponaiz hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Közben sikerült megoldani. A nyomásszabályzót kiszedtem, egy picit szájjal átfújtam, átszívtam és most jó lett.
(#) handi hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Segítséget kérni! Indesit witp 82 típusú mosógépem van-volt. Szeretném megtudni, hogy menthető e? Hibakódját próbáltam megfejteni, de nem sikerült.
Bejelölt ledek villognak.
(#) saliati hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Üdvözletem!
Kis segítséget kérnék. Van egy Whirpool AWT 5100-as mosógépünk. Kb 8 éves. Megy szépen a program, mos, feltölti vízzel, forog a dob, leereszti a vizet, stb. Amikor az öblítés-centrifugázáshoz ér, a programkapcsoló megáll. Kis idő után alulról folyamatos zúgás-morgás. A motorra gondolnék, de az megy, hiszen a mosásnál szépen forgatta a dobot. Nem vagyok műszaki zseni, az elektromossággal különösen bajban vagyok, a mechanikus dolgokat meg szoktam oldani. Csak az érdekelne, mit, milyen módszerrel ellenőrizzek le, mielőtt elvinném szerelőhöz? A válaszokat előre is, nagyon szépen köszönöm.
(#) korponaiz válasza saliati hozzászólására (») Feb 2, 2014 / 1
 
Talán a szivattyú motor erőlködik, mert el van dugulva. Én se vagyok egy mosógép guru, de erre tippelek.
(#) botesz hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Esetleg valaki meg tudja mondani hogy milyen értékűnek kell lennie egy Miele WT 945 WCS tip. gépben a szárító NTC-nek?Mert szerintem nem jó az se mert túlfűt,kinyomta a hőbiztit. és szobahőmérsékleten 110-130kOhm között mérek,persze melegítésre csökken de én sokallom ezt az értéket.Aki tud valami információt erről az NTC ről az legyen szíves írja meg!

Előre is köszönöm!
(#) vanist hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.
Whirlpool 45135 mosógép F12-es hibakódot ír ki.
A fűtőszál ellenállása 24 Ohm. Indítás helyett elkezd szivattyúzni kb. 15 mp-ig majd leáll és kiírja a hibakódot.
Mi lehet a hiba? Vezérlés?

Előre is köszönöm!
(#) palko0125 válasza vanist hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia!
A betétet mérd meg testzárlatra is! A mega Ohm nagyságrendű testzárlat is elfogadhatatlan, leállhat amiatt is.
Üdv, Palkó.
(#) neocska válasza vanist hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szervusz!
Google a barátod.
Na de ha mégse találod, akkor a megadott tipusnál, a megadott hibakod, az Füttöszál/höérzékelö probléma.
Füttöszál 24Ohm-on elenállásal notmálisnak tünik.
Mérj egy höérzékelö elenállást.
(#) Csokiwrc1 hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok Segítséget szeretnék kérni 1 Gorenje wa 162 p típusú mosógép szervizelésében.A mosógép mosás közbe levágta az automatát azóta semmi életjelet nem add.A vezérlőpanelon pár alkatrész tönkre ment,de némi ismerettel nekiestem és a bejelölt alkatrészeket mind kicseréltem.így odáig eljutottam hogy a top 223p ic ből kijön 5 volt ami 2 diódához megy és ott megáll a feszültség.Semmi más értelmes feszkót nem találtam. A panel ako 564-687. Most meg a kis trafó ami a panelon van az döglött meg.Kérdésem azt pld mivel tudnám helyettesíteni ? Minden ötletet várok.És Minden segítséget nagyon megköszönnék.
(#) vanist válasza neocska hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Üdv!

Elfelejtettem írni, hogy a hibakód jegyzéket én is megtaláltam. Azért kezdtem el a fűtőszálnál keresgélni. Sőt a szervizkönyvet is megtaláltam.
A furcsaság az azonnali szivattyúzás.
Megnézem a hőérzékelőt is.

palko0125: megnézem a testzárlatot. Kösz.
(#) dani vince hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok.
Egy asszinkron motorral szerelt,mehanikus programkapcsolós géppel kapcsolatban kérdeznék. A probléma hogy a motor nem birja a dobot átforditani ha ruha és viz is van benne, próbál elindulni de csak meg mozditani birja. Kondi lett cserélve,centrin vagy mosáson is viz nélkül forgat.Lehetséges valami rövidzárlat a motorban?
Kösz.
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Nincs benne még valahol egy panel?
(#) dani vince válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Nincs.
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Egyszer volt egy hasonló problémám, akkor a pr.kapcsolónál volt érintkezés hiba, vagyis az egyik saru forrósodott és beoxidálódott.
(#) botesz válasza dani vince hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Lehet hogy a tekercselés rossz.Én ignissel voltam így.Centri jó volt de mosásnál csak billegtetés volt.Persze másik motorral jó lett.
(#) dani vince válasza botesz hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Én is gondoltam arra hogy nem-e a prk-nál lehet valami érintkezési hiba,de ez maid legközelebb kiderül.Abba kellett hagynom a munkát,mert a kliensnél elázott a fürdőszoba(dugulás),szóval a motrot sem tudtam leellenörizni korrekten.Mindenesetre kösz a segitséget,az eredményről irni fogok.
(#) kallaci válasza saliati hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Üdv! Én még megnézném a vákuumkapcsolót is, mert ha a víz eltünik a dobból, akkor az nem engedi tovább a prk-t, ami meg üresen járatja a szivattyút. (nekünk már 17-éves a készülékünk, ismerem minden kínját)
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia Botond! Ariston előltőltős 12 éves gép. Hiba jelenség. Vizet beengedi, a szint az jó, kiírja hogy vizet fűt, közben a dob tesz egy fél fordulatot. Megáll, vizet kienged és F10 hibakód. A 10es az biztos.
A fűtőbetét testzárlatos, kimértem. Ez a gép leáll erre a hibára?
Köszi szépen.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 3, 2014 / 1
 
Nekem F10 re nyomáskapcsoló (se nem üres se nem tele vagy üres és tele)hibát ír.Ettől függetlenül szerintem okozhatja a betét is főleg ha át van vezetve rajta.Persze ariston/indesit nél sose lehet tudni.
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Köszi! A vizszint normális értékre beáll. Ha meg csak öbklítésre teszem, ugye ott nem fűt, akkor csinálja a dolgát rendesen.
(#) zoz11 válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 3, 2014 / 1
 
Üdv, ha testes akkor alap, hogy kiáll hibára
(#) Koncsar válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Az, testzárlatos, biztos, kimértem. Köszönöm a megerősítést.
(#) zoz11 válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Indesit, Ariston, Hotpint gépeknél, ezt a szintszabályzós hibát dobja rá.
(#) Koncsar válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Zoli akkor Neked is köszönöm a gyors választ. Üdv.
(#) neocska válasza vanist hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Ezt nállam is produkálta egy Indesit, vagyis mikor elinditottam a programot, elkezdett szivatyuzni majd megállt, s 2 ellenáláselégett.
Ellenörizd a csatlakozokat is, nem-e szenesedtek el,vagy nem e nedvesek, mert az zárlatot is okozhat. Fütöszálat teshez mérd ki (mind2 csatlakozoját)
(#) vanist válasza neocska hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Köszönöm az ötleteket mindenkinek a Whirlpool 45135-ös géppel kapcsolatban.
Végül neocska hozzászólásán felbuzdulva panelig szétszedtem. Azon semmi elváltozást nem láttam, de összerakás után már lefutott a gépen a teszt. Valószínű kontakthiba lehetett. Remélem a mosás is zavartalan lesz!
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
(#) l0rika válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Értem...köszi
(#) dtimi hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Szép jó napot kívánok mindenkinek!
Sajnos nem vagyok egy műszakis, ezért kérném az Önök segítségét!
Tegnap kaptam egy használt Electrolux eww 1690 -es mosó-szárítógépet. Nagy örömmel kipróbáltam, mostam és szárítottam vele, minden simán lezajlott. Mikor a második mosást szerettem volna indítani, a víz beengedése után a mosógép leáll, az indító gomb villogni kezd, s a mosógép kijelzője visszaáll az eredeti programidőre, mintha el sem indítottam volna a gépet. Kicentrifugáltam, az végigment rendesen. Lenulláztam, újraindítottam, ugyanez a helyzet.... Semmiféle hibakódot nem ír ki, vajon mi lehet a probléma? Remélem, hogy csak én zagyváltam össze valamit, hiszen az első mosás gond nélkül végigment!
Kérem, aki tud, segítsen, mert sajnos a kezelési útmutatójában nem találtam erre vonatkozó instrukciót!
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Deákné Tímea
(#) zoz11 válasza dtimi hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Üdv
Testzárlatos fűtőre gondolnék így elsőre.
Az első mosás lehet azért ment végig, mert akkor még éppen jó a volt a fűtő.
Következő: »»   275 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem