Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC és mobiltelefon összekapcsolása
Lapozás: OK   2 / 2
(#) MPi-c válasza 5cmarzo hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Szerintem az A sorozatú Siemensek nem jók erre, tudomásom szerint hiányzik belőle a modem, ami a soros komunikációt megoldaná.
Egyébként itt a HE-n is van több, ezzel foglalkozó topic, csak keresni kellene!
Üdv!
(#) 5cmarzo hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
OK! Csak nekem az alapoktól kellene elmagyarázni
(#) 5cmarzo hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
pl: az AT parancsokat hogyan kell használni és egyáltalán mik azok.
(#) AM2k hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Az AT parancs amivel vezérelni lehet a telefont. Általában a telefonokhoz a gyártó oldalán adnak ki ilyen doksikat, én SE és siemenssel foglalkoz(tam/ok)
pl.: http://developer.sonyericsson.com/
első körben kihagynám a kontrollert és pc-ről terminállal kisérletezgetnék, csak hogy lássál is vmit.
A parancsok le vannak írva a doksikban szal próbálgatni kell őket.
Ha elakadtál nyugodtan kérdezz

üdv
AM2k
(#) Tower hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Sziasztok!

Nagyon fontos a PIC és a Mobil kommunikációjánál, a kiküldött utasítás pontos szintaxisa. Ezt lárhatóvá tehető, gyakorolható egy SIEMENS 35-45 sorozatú telcsivel, egy adatkábellel, és a SX45CZ nevű programmal, amit a Netről le lehet tölteni. A felhasználói felület megnézhető a mellékelt képen. Bocs, hogy a progit nem teszem közzé, de konkrét igény felmerüléséig nem áldozok időt a keresgélésre.


Kép: Hivatkozás

sx45cz.jpg
    
(#) MPi-c válasza Tower hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
SiMoCo néven kell keresni és a honosító műhely lapjáról letölthető. Egyébként Free!
(#) 5cmarzo hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Hello!
Egy béna kérdés, a telefonnal szikron vagy aszinkron soros adatátvitellel kell dolgozni?
(#) raron válasza 5cmarzo hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
RS-232 (pc coros port) aszinkron.
(#) 5cmarzo hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
Nagyon érdekelne, hogy a mit jelent, mert a cseh oldalon nem tudtam sehogyse értelmezi és lefordítani
(#) 5cmarzo hozzászólása Dec 29, 2007 /
 
erre a parancsszóra gondoltam
(#) 5cmarzo hozzászólása Dec 29, 2007 /
 
CR meg LF
(#) MPi-c válasza 5cmarzo hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Az a kérdésed, hogy a CR és az LF mit jelent? (Miért kell barkóbázni?) A CR "kocsi vissza" az LF meg "új sor". Ezek vezérlő karakterek.
(#) pbalazs válasza 5cmarzo hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Én jobban meg tudom jegyezni a rövidítéseket, ha tudom, hogy miből jön, meg úgy általában több értelme is van, mint magyarul (félrefordítják néha).
Hátha te is így vagy ezzel:
CR: carriage return
LF: line feed

Egyébként magyarul úgy van, ahogy MPi-c mondja.
(#) 5cmarzo hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
Hello! Nagy nehezen sikerült beszereznem egy jó állapotú Siemens C35-öt. A bekötése érdekelne (tudom, hogy a Google-ben lehet találni, de egy rakás változat van. Azt szeretném megcsinálni, ami nektek is működik). A 7-es és 8-as láb micsoda, mert nem bírtam lefordítani a nevét, és mindenféleképpen a testre kell kötni?
Köszi
Hello
(#) Cöcö hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Én pont a fordított problémával próbálkozom. Egy Nokia E51-ről szeretnék AVR-t vezérelni. Jó lenne, ha kétirányú lenne a kapcsolat.

Gondoltam, hogy az AVR-hoz szerzek egy
Bluetoot modult. A HEStore-en lehet is ilyen eszközt venni 3,5k körül, de nem tudom, hogy ahhoz kell-e antenna. Másrészt nem szívesen használnék RF eszközt 1 cm-re.

A másik lehetőség az IR kapcsolat. Vettem is IrDA chippet, de olyan picik a lábai, hogy nem merem forrasztani.

USB port is van rajt, de az csak slave-t tud.

Arra is gondoltam, hogy a képernyővel egy foto ellenállást világítok meg és ezt érzékelem az AVR-ral, de ez csak egyirányú és a környezeti fényviszonyok is nagyban befolyásolják az eredményeket.

Esetleg az audio ki/bemetetét tudnám használni. Adás: JavaME-vel tudok adott frekvencájú hangot kiadni. Ezt egy diódával egyenirányítanám és egy kis kondin keresztül mérném adott frekvenciával a feszültséget. Vétel: audió felvétel és az eredmény file-t elemezném (mondjuk pcm 8kHz).

Mi a véleményetek?

Kösz!
(#) mps hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem tud valaki Sagem myv-55-höz at parancsokat? Sajnos sehol nem lelek
Előre is köszi a segítséget!
(#) Pepito23 hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok!

"Siemens mobiltelefon soros adatfolyam átvitel PIC mikrovezérlő között adatkábellel" kapcsolatban tudna valaki segíteni nekem?
Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.:
Peti
(#) apanka válasza Pepito23 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia! Mi a pontos kérdés?
üdv. apanka
(#) jozso25 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
sziasztok, szeretnék összerakni egy
olyan kütyüt ami sd/mmc röl usb re,
lehet e? ha igen lčgyszives tegyetek
kapcs rajzot.
ipaq h6340 van usb host sajna nincs gyarilag. pinoutot megsasoltam de olyan icipici lábakat inkább nem forrasztok igy marad az sd foglalat, vagy az infra.
(#) Lvone hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Sziasztok!

Sok helyen keresgéltem, de sehogy nem sikerült, így megkérdem itt is, talán.
Adott egy nokia 6310i, és egy gyári DLR-3 kábel. Gép és telefon között gyönyörűen megy az átvitel. De ha a DLR ábelt kihúzom a PC-ből, és RX, TX, Gnd-t rákötöm pl a pickit2 UART szimulációnak megfelelően, akkor nem megy. Mit kellene tenni? RTS, stb tüskékre is adjak feszt? Láttam az egyik fórumon, hogy a MAX 232(ezt tett a kábel és a PIC közé) szabad o/p lábára tette a Soros csati 4-es,és 7-es lábát, majd a TTL bemenetet Gnd-re húzta. Kipróbáltam ezt is, nem ment. A többi lábat is kell vhova kötni? Egyáltalán jó az, ha 4-es, és 7-es lábat is +9V-ra teszem?
Ezzel a kábellel szeretném megoldani.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) djadji hozzászólása Jún 4, 2015 /
 
Hello!
Nem tudom olvassa e valaki ezt a fórumot, de kíváncsi lennék hogyan változott a dolg az okostelefonoknál. Nem találtam róla infót, hogyan lehetne kinyerni infót a telfonból és vezézelni is azt a micro USB-n keresztül egy PIC-kel. Milliónyi dolgora lehetne hazsnálni ha kinyerhetném belőle a GPS kordinátákat, a gyorsulás mérő eredményeit, meg egyebeket.
Valaki tud ebben segíteni, hoygan tudok elindulni?
(#) enté válasza djadji hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Szia, nézz körül itt:
http://www.techbitar.com/sensoduino.html
(#) pucuka válasza djadji hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Az okostelefonokban van egy operációs rendszer. Ehhez a rendszerhez kell írnod egy olyan programot, ami kezeli a képernyő, a szenzorok információit, és az USB csatlakozón kersztül az adatforgalmat, ahogy látod azokat a programokat, amiket az oprendszerhez tartozó áruházakban árulnak. Csak neked a saját igényeid szerint kell megírnod. Ha jól sikerül, és elfogadtatod, Te is árulhatod a saját készítésű programodat.
A fórumot sokan olvassák, ha beleírsz, még ezt a topikot is.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem