Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2236 / 3968
(#) zolika60 válasza enmate95 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Oda van írva, mit szeretnél ezen számolni? 1Mohm 4,7Kohm.
(#) enmate95 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hello! Igen tudom hogy oda van írva de én meg akarom érteni azt hogy miért ennyi az annyi....és szeretném megtanulni hogy később bármilyen tranzisztorral meg tudjam ezt építeni.
(#) Collider hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Nem tudjátok, hol lehet kapni 200°C alatt olvadó ónt? Nem találok sehol.
(#) kadarist válasza Collider hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia!
Keress bizmut vagy indium tartalmú forraszanyagokat.
(#) gabrisherceg hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok,
Olyan karos kapcsolót keresnék, amelynek van egy ki egy be és egy pillanat be állása. Úgy hogy a pillanat kapcsolás része külön áramkör legyen. Régebben volt nekem egy ilyen, de sajnos már nem találom.
Ilyesmire gondoltam: http://www.hestore.hu/prod_10022020.html
Tudna nekem esetleg valaki akár itt hestoreból egy pontos linket küldeni?
köszönöm
(#) czigler.peter hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Tudna nekem valaki segítenni abban, hogy van egy fűtésvezérlő panelem, amin elszállt egy kondi. A gondom az lenne. hogy a melegedéstől nem látni rajta semmi feliratot. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudhatnám meg, hogy mi az értéke? Ez egy Computherm Q4Z vezérlő.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) vizor válasza gabrisherceg hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Üdv. On-OFF-ON kapcsolónak hívják, hestore link. Ha arra gondolsz, hogy az egyik oldalra fixen billenthető, a másikról meg visszaugrik középre.
(#) gabrisherceg válasza vizor hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Köszönöm, igen ilyenre gondoltam. Amit én küldtem az miben más? Általad küldött link leírásában az van, hogy stabil pozíciók száma 1, az enyémben pedig 2.
Úgy látom, hogy a címben szereplő "(ON)" és "ON" jelölés utalhat erre.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza gabrisherceg hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
A jelöléseknél az (ON) jelenti a visszaugrót. A tied ON-OFF-(ON) lehet.
(#) gabrisherceg válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
De akkor ez mindkét irányból visszaugró? Nekem olyan kéne ami két stabil pozíció és egy visszaugró
(#) djsms hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok!

LiIon akkuról szeretnék üzemeltetni pic+nokia5110lcd+db18b20+ds1302 áramköröket. A nokia lcd kivételével a többinek jó lenne a 3.5-4.2V fesz tartomány. Hogyan lehetne nagyon kis veszteséggel megoldani a tápot LiIon akkuról? Az akku lemerülés védelmére is várnék ötletet.
(#) mikrokapcsolo válasza gabrisherceg hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Arról, hogy melyik milyen kapcsoló, a HEStore-osok tudnak bármit is mondani szerintem. Kérdezd meg őket ITT.
(#) gabrisherceg válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
köszönöm!
(#) depi52 hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Nekem egy egyszerű kérdésem van hogy működhet a mellékelt ábrán levő bekötés, ha 230 váltóval tápláljuk és a fázis egyszer az 1-es aztán a 2-es pontra van kötve és mindkét alkalommal világít. Nem kéne a diódának gátolnia a világítást, ha a 1-es pontra van kötve a fázis?

DSC_0060.jpg
    
(#) proli007 válasza depi52 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hello! A váltóáram mind két irányba, váltakozva folyik. Ezért ez a neve. Teljesen mindegy melyik pontra mit kötsz. Ráadásul a kapcsolásnak fogalma sincs melyik a fázis. Viszont egyáltalán nem kellene világítania így mert a két dióda szembe van kapcsolva egymással. Viszont a Led-nek tönkre kellene menni.. üdv!
(#) mikrokapcsolo válasza depi52 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szerintem ez így egyáltalán nem fog világítani, mert mikor az egyik nyitna, a másik pont zár. A két diódát antiparalell kötve egyik félperiódusban a led világít, a másikban a dióda vezet. Úgy a led 50Hz-el fog villogni.
(#) depi52 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Erre gondoltam én is hogy lednek ki kéne égnie, de nem működött, igaz gyengén világított .
(#) sastas01 válasza depi52 hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Attól függ mekkora ellenállatot raktál elé. Nekem van 1-2 ilyen vandál elkövetésem ahol a 230-ból ellenállás 2-3 dióda jön semmi más. Természetesen érintésvédelmi szempontból is megfontolt helyeken. Meglepő módon működik
(#) chipi hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Arra keresem a választ, hogy usb porton keresztül lehet e egy másik eszközt olvasni usb potján keresztül?
Ez egy tp link router linuxos.
A kábel egy USB data link lenne.
Vagy lehetne e valami infót kiràngatni e porton.
Pl folyamati debug.
(#) efraim válasza chipi hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Ott van pl. a nyomtató. Az is USB-vel csatlakozik a számítógéphez. Vagy a scanner.
(#) Prome hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Egy kis segítséget kérnék motorgányolás ügyben.

CD-s kefés motort kell erősebbé tenni. Az alap az hogy a vékony vacak drótot leszedni s több részre vágva párhuzamosan visszatekercselni. Vagy egy vastagabb drótot a helyére. A lényeg, hogy több áramot vegyen fel, mert több erő kell.
A mágnesnek is erősebbnek kell lennie.
Az egyik kérdés az, hogy ha a mágneseket tekercsel pótolom, áramfelvételben és tömegben mire számíthatok?
Egy átlagos cd motor (12 Volt .5 Amper) mágnesét tekercsel pótolva mekkora energiát vesz el a táptól? S itt neodium mágnesre kellene cserélni, tehát annak az erejét kellene pótolni.
Tömegben melyikkel járok jobban, tekercsel vagy mágnessel?
Köszi
(#) zolika60 válasza Prome hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Mágnessel.
(#) Prome válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Köszönöm.
Az még a gond, hogy a jelenlegi mágnes gyenge.
ha megbontom a burkolatot s hozzávonzatok winyóból kiguberált mágnest azzal erősítem a mágneses terét?
Nem szívesen bontanám meg a mágnes fizikai pozícióját, hacsak nem jobb az a megoldás.
(#) zolika60 válasza Prome hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Próbáld ki elég jó-e úgy. A csere érzésem szerint jobb lenne, ha találsz megfelelő mágnest.
(#) samu81 hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok,
Elméletileg nem tartom magam (abszolút) kezdőnek, mégis belefutottam egy problémába, aminek nagyon is zöldfülű szaga van, ezért is ide írok.

A probléma a következő.
Vannak különböző, kínából rendelt LEDes fényforrásaim (lámpák).
Van amelyikben kapcs.táp van, van amelyikben sima dióda hídas a meghajtás (sok sorbakötött LEDdel)
Meg akarnám mérni a teljesítmény felvételüket.
És itt jön a probléma.

Mérni úgy szeretném, hogy 1. van egy teljesíménymérőm, conrados vagy 2. van egy átalakított dugaljam, amivel átfolyó áramot tudok mérni. Ezek a LEDek 230Vosak.
Árammérésre egy sima digitális multimétert használok, váltóáramú mérőállásban.

Egyes lámpák (hívjuk egyszerűsítve így őket) mért teljesítménye abszolút reális, mondjuk 3W, 5W. (mondjuk mérek 14mA-t, 20mA-t) a táplálásuk is változó, van kapcs.üzemű is köztük, és dióda hidas megoldás is.

De egyes lámpáknál, aminek a fényessége nem nagyobb az ismerten 3Wosnál, az árammérő tökre irreális értéket mutat. Mondjuk egy 3Wosnak árult és fényesség alapján is 3Wosnak tűnő lámpán mérek 40mA-t. Az 9W...
Ha ez igaz lenne, iszonyatosan melegednie kéne. De nem teszi.
Ráteszem a conrádos teljesítménymérőre, az 3Wot mér.

Aztán egy másik lednél viszont mi szintén 40mA a conrados mérő megzavarodik, és 100W fogyasztást mér.

Mi lehet a gond akkor, amikor nagyobb áramot mérek de a teljesítménymérő nagyjából jót mutat, és mi olyankor, amikor a teljesítménymérő is tökre hülyeséget mutat?

Szkóppal is ránéztem, nem látok hullámzást, persze lehet, hogy nem jót akarok ,mérni szkóppal.

Bármi ötletet szívesen fogadok, amin el lehet indulni.

Mivel a kínai barátaink nem nagyon szitáznak értékeket a lámpákra, ez egy elég fontos kérdés számomra, hogy el tudjam dönteni, valójában akkor mennyi is az annyi. (meg ha rá is szitázzák, szívesen ellenőrizném...)

Mit csinálok rosszul...
(#) Prome válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Van megfelelő mágnes. A winyó mágnese erős mint a bivaly.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem?
Vásároltam egy Cryptobox 600 HD műholdvevőt szeretném a magyar kézikönyvet lekeresni mert egy két dolgot nem tudok a magyar nélkül beállítani. Segítsetek, előre is köszike !!!
(#) Tarbur hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok!
A következő problémával fordulnék felétek. Az egyik kedves új kolléga nen tud meglenni rádió nélkül. Nem elhanyagolható nála a trollkodás faktor sem. Rajta kívül mindenkit nagyon zavar a folyamatos zaj, számokkal dolgozunk és nem sok hibát tűrnek el. A szép szó nem használ, csak olaj a tűzre, már csak az erős hátszele miatt is. Nem akarjuk tönkretenni a rádióját, csak valahogy megakadályozni, hogy a közös műszakban hallgassa. Egy kollégának van egy elemes fm transmittere, de azzal csak az egyik állomást tudjuk zavarni. Mit tudnátok ajánlani amivel max. 10 méterig tudnánk zavarni a vételt? Kérlek benneteket ne ajánljátok hogy érveljünk, vagy próbáljuk meggyőzni, rengeteg kört futottunk már ezzel hasztalan. Nagyon köszönöm előre is!
(#) Peet19 hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Mi a párhuzamos RLC kör impedancia számítás képlete?
A sima RC vagy RL kör képletét tudom,
Z = R * Xc / gyök alatt R2 + Xc2
, de azt nem tudom hogy Xc -t szorozni kell XL -el, vagy ki kell vonni egymásból?
pl: Z = R * Xc * XL / gyök alatt R2 + Xc2 ?
Nemsokára dolgozat írás, S.O.S.
Előre is köszi!!!!!
(#) Hilo hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok,
Nem tudom hogy ez e a megfelelő topic, de ha nem akkor úgy is elnavigáltok oda. Kétfázisú négyszögjelet hogyan lehet előállítani?
Ha egy H-hidas motor vezérlést veszek ahol a "motor irányát" váltogatom, ezzel ilyet kapok elméletileg?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2014
Következő: »»   2236 / 3968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem