Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   277 / 584
(#) mraulajos válasza botesz hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Az ntc nek nevezett kábelt a jól láthatóság céljámól direkt ki húztam. Mi ennek a szerepe???
További kérdésem, hogy a 2. 3. képen látható kapcsolókat szét szabad e szedni tistítás céljából??? A szét szabad e szedni alatt ezt értem, hogy nem ugrik szét ezer felé, hogy aztán el lehet dobni.?
(#) botesz válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Az ntc az a hőérzékelő.A középső nagy feketét biztos nem szedném szét de ha a többivel sincs gond akkor azokat se.Mi a baja a gépnek?
(#) mraulajos válasza botesz hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Nem melegíti a vizet. A képen látható középső kapcsoló az néha gondolt egyet, aztán forgott körbe-körbe.
(#) botesz válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
És a mellette lévő led hányat villlog?
(#) mraulajos válasza botesz hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Bocs, nem tudom mit kérdezel. Led? Ami a gép tetején van kijelző? Nem tudom. Most kijavítom a szemmel látható hibákat, összerakom, aztán ha fenn áll továbbra is a probléma, jelentkezem.
(#) botesz válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Igen ami a tetején van.Lehet fűtőszál hiba(szakadt vagy testzárlatos) NTC hiba illetve a fenti hőfokszabályzó hibája is bár akkor nem ad hibajelzést.
(#) mraulajos válasza botesz hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
A fűtőszál nem szakadt, igaz testre nem néztem. Az NTC, az hőfok érzékelő?
(#) zolesz válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia
Idézet:
„5. kép. Egy komoly forrpont leégés. Csak kíváncsiságból, ez hol okoz problémát?”


A fűtőszálat működtető relének a lába van kiégve. Szedd ki a relét és nézd meg, hogy működőképes-e még.
(#) mraulajos válasza zolesz hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Oké! Köszi!
(#) mraulajos válasza zolesz hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
A relé kiszerelten ellenőrizve, tökéletesen működik.
(#) ha3fis hozzászólása Feb 11, 2014 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a mosógépünkkel, amelynek az adatai: Zanussi ZWG1100M (914579808 00)
Két hete mosás közben leállt, mivel már lejárt a garanciája, belenéztem. A vezérlő
paneljén a táp IC (TNY276PN) 4-es lába "elégett". Rendeltünk a "nagyfaluból" egy újat,
meg is jött egy hét után, kicseréltem, a 3. mosás közben ismét leállt. Kicseréltem az
5 elkót, majd újra mosni próbáltunk, de az indulás után pár perccel leállt és kb. fél
másodpercenként sípol és felvillannak a LED-ek.

A komplett panelt 32.000Ft-ért lehetne megrendelni és majd csak egy hónap múlva
hoznák be az országba...., de ennyit nem tudok a javításra szánni és várni.

Mit kellene még kicserélnem, hogy menjen rendesen?
Köszi előre is a segítséget!
(#) Tityi hozzászólása Feb 11, 2014 /
 
Kedves Szakik!
Kaptam egy LG WD-80150NUP mosógépet.Az előző tulaj szerelővel megnézette,aki szerint panelhibás a gép,nem éri meg javíttatni.
Hibajelenség:Minden működik rajta rendesen,de a programot nem fejezi be,mert nem centrifugál.Mikor simán csak centrifugálásra állítom,akkor mutatja az időt,bekapcsolja a szivattyút.Ezután hallani,hogy a panelon bekapcsol az egyik relé és halk búgást jön a motor felől egészen addig,amig a relé hallhatóan kikapcsol.Mi lehet a probléma?
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!(Ha kell akkor holnap képeket is tudok a panelról készíteni)
(#) zolika60 válasza Tityi hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Első nekifutásra a szénkeféket nézném meg benne. Lehet, hogy már a centrifugához szükséges nagyobb árammal nem bírnak el. Ha az rendben. megvizsgálnám a relét is.
(#) Olife válasza Tityi hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Szia!
Nálunk is ez volt a gond és kicsréltem a szénkeféket ezzel megoldódott!

Van egy Indezit mosó-szárítónk.Hibajelenség :-Öblitő program alatt nagyobb ruhatöltetnél a motor dolgozik(zúg),de az üst nem forog - nem csúszik az ékszíj.Szénkefét cseréltem ebben is.
Valamilyen ötlettel tudnátok segíteni?WIDL106 a típusa.
(#) napocska hozzászólása Feb 11, 2014 /
 
Szerbusztok Szakik. AWZ-typ száritógéppel küzdök,sokan vagyunk így. Talátam a német kollegák

ügyesen megcsinálták és megoldották. * Köszönet nekik.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) Tityi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Megnéztem a keféket,elég hosszú.Azzal nem lehet gond.Néztem,hogy 9 vezeték megy be,abból 2 a tacho generátoré.Úgy tudom,hogy ezek soros motorok.Ebben az esetben pedig a panelon van sorbakötve a motor.Talán valamelyik relé nem jó?Honnan tudom,hogy melyik és hogyan mérem ki?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) zolika60 válasza Tityi hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Mekkora az elég hosszú? mert 1-2cm már rövidnek számít. Sajnos nem tudom melyik a reléje, de ha nem tudod kitalálni a vezetékekből, nézd át mindet. Lehet, hogy csak a forrasztása van kirepedve a panelon.
(#) Tityi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Legalább 3 cm.
(#) szepferenc hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy bosch WLM 40 mosógépem. Száma: WAE20361BY/03
Kiírt egy hibakódot F21-et amire a kezelési könyv a motorhibát mondta.Motor ki, szénkefecsere, tényleg el volt kopva, motor be. Ezek után is az F21 hibakódot írja ki és semmit sem csinál. Mi lehet még a baja? Talán valahogyan resetelni kellene a gombok és a tekerő egyidejű nyomkodásával.
Ha valaki tud segíteni azt előre is köszönöm.
Természetesen az összes ilyenkor szokásos tisztítást, ellenőrzést a gép egyéb alkatrészein elvégeztem.
(#) keoma76 hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok.
Olyan problemam van, hogy...
AEG lavamat motyogep..
Minden program mukodik rajta, de egy ido utan megal. Program fuggvenye, hogy hany percnel. Atlag 20 perc mosas utan. Utanna, vagy elorol kezdem,( akkor minden ugyanaz, kb husz per es megall)
vagy attekerem a centrire. A kijelzo jelenn esetben 56 percnel jar. Par perc es visszaugrik 66 ercre. Halas koszonet elore is. Jahhhhh a futoszal mukszik, vizet felmelegiti
(#) botesz válasza keoma76 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
A Starthoz legközelebbi gombot lenyomva tartva a startal kapcsold be a gépet és nézd meg hogy tesztmódban milyen hibakódot ír.
(#) keoma76 válasza botesz hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Nagyon koszonom a gyors valasz.
Ezt a funkciot egy gomb benyomasaval sem tudom elohozni.
Ahhoz, hogy induljon, a programkapcsolot is el kell forditanom.
Ebben az esetben viszont csak az adott program hatralevo idejet irja.
Probakepp az osszes gomb egyenkenti inditasaval probaltam ( a fent leirtak alapjan) de
nem irja, csak az idot. Sajnos. Megegyszer halasan koszonom. Amugy
Lavamat 64560
(#) botesz válasza keoma76 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Tehát:A starhoz legközelebb eső gombot nyomva tartod a startal együtt majd a programválasztót 1 et jobbra fordítod.
(#) keoma76 válasza botesz hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Sajna ugyanaz. Semmi. Csak a hatralevo percet irja.
(#) botesz válasza keoma76 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Akkor a fűtőszálat nézném meg testzárlatra.....sajnos így nehezebb lesz....
(#) keoma76 válasza botesz hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Ez volt az elso amire gondoltam. De kibelezes nelkul erezbi, hogy mukodik. Meleg az uveg.
Vagy ennek ellenere meg lehet futoszal, vagy futoszal relle hiba?
(#) botesz válasza keoma76 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
De én nem azt írtam hogy nézd meg hogy jó e hanem hogy vezet testre vagy sem.....
(#) keoma76 válasza botesz hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
: . Oke oke. Koszonom szepen holnap megkukkantom. Ma mar nem bombazom szet, mert.... akinek van felesege, tudja miert nem. megegyszer nagyon koszi. Es holnap irom a fejlemenyeket.
(#) Tityi válasza Tityi hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Megmértem a panelon a motorra kapcsolt feszültséget.Mivel csak egy pillanatra kapcsol be és digitális műszerrel mértem nem biztos ,hogy pontos az érték,de így csak 54V-ot tudtam mérni.Ha levettem a szíjat,akkor is ugyanez volt a helyzet.Egy hozzászólás szerint lehet a triac is bűnös.
(#) joci.kun hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Sziasztok !

Egy Candy cs2 125 elöltöltős mosógép csapágyazás és összerakás után egyszer elindult, aztán se kép, se hang.
Bekapcsolom, beállítom, elindítom... A nagy tekerő gombon levő kis villanymotor kb működik, mert hallom a zümmögő hangját. Közben állítja is a mosószer adagolást. Utána viszont semmi. Azt vettem észre, hogy néhány perc után a mellékelt képen látható 3 piros led villog, 10 másodpercenként 2 -t. Remélem, hogy ez valami hibajelzés és meg tudjátok mondani, miért makacsolta így meg magát.

candy.jpg
    
Következő: »»   277 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem