Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1509 / 2499
(#) melorin hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy OPA228-al épített kimenő buffer a DAC-om kimenetén, csatoltam a képet.
A DAC chip 2Vrms-t küld ki a buffernek. Mivel nekem kusza a kapcsolás, nem tudom mennyit erősít ezen.

Szükségem lenne megnövelni az erősítést annyira, hogy kb. 8Vrms jöjjön ki az OPA kimenetén.
Melyik ellenállást és mekkorára kéne lecserélnem, hogy annyit kapjak?

Köszönöm!

2Vrms.jpg
    
(#) zsozso72 válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Nagyon köszönöm az információkat,az alkatrészek már rég megvannak csak időm nem volt vele foglalkozni így egy ideje pihen és most úgy érzem lassan be kellene fejezni.Az élesztésre voltam igazán kíváncsi hogy mire kell jobban odafigyelni,viszont a hangjára nagyon kíváncsi vagyok.Ha kérhetném tennél fel képeket az általad elkészített végfokról.
Üdv.
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Itt van pár kép, becsúsztatható perforált lemez a teteje, az még sajna nincs meg. A ventillátorok szívóra vannak fordítva. Ha jó hang(falat)sugárzót illesztel hozzá és minőségi preamplifier-t, tömörítetlen zenével, nem fogsz csalódni! Én egy nagyon drága hangkártyával hajtom meg, és nagyon eléágedett vagyok ezzel az összeállítással, equlizert eggyáltalán nem kell hozzá használni.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
A Sipos által is leközölt Crescendo-tól is jobb?
(#) Pistii12 válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Köszönöm !)
(#) kriszti1998sub hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Hello kaptam egy erősitőt amit meg kell hogy szereljek és az lenne a kérdésem hogy a D2030A-t helyettesithetem TDA2030AV vagy A-val? mert ha nem akkor keresek valamerre a neten csak nem leltem sehol D2030A IC-t köszi előre is a segitéget.
(#) vipera1997 hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Hello!Segítséget szeretnék kérni, van nekem egy trafóm ami 2*55VDC és erre kellene nekem valami 2*150W/8ohmos végfok ami már beváltt valakinek vagy több embernek.

Köszönöm!
(#) zsozso72 válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Gratulálok,nagyon szép munka.A fa doboz miatt nincs gondod,értem nem szedi össze a mágneses zavarokat?A hűtőnél hőmérséklet vezérelt a ventilátor?Nekem egy 200*75*60-as borda hűtene egy oldalt ventilátor nélkül remélem elég lesz mivel az eredeti 200*100*40.
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Köszi! Nem tudom mennyit segíthet a fa doboz ezen. A ventillátor hömérséklet szabályzott, bár valójában ehhez a ventihez nem is kellet volna, mert 1000-es fordulaton 14dB-es, teljesen eszrevehetetlen. Hát elvileg jó lesz azzal, de a magas nyugalmi miatt alaphelyzetben is közel 50 fokos lesz, 250mA-es beállítás mellet szivó ventivel, 40 fok felett van nekem a 200x100x50-es hűtőborda, de 8ohm-on terhelés mellett se melegszik fel 55 foknál jobban, 4ohm-on viszont durván be tud fűteni.
(#) zsozso72 válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Még egy kérdés,22000uF63V-os kondenzátort jó áron hol találtál mert elég sok helyen néztem és vagy horror árú vagy kifutó termék vagy beszerezhető csak ki tudja mikorra.
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Nem éri meg megvenni, csak ebay-en láttam reális áron, de nem mertem megvenni, így vettem inkább 8db 10 000µF-os 63V-at. Tökéletesen jó, meg azt is mondják, jobb a több kisebb, mint egy nagy.
(#) zsozso72 válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Az ebay biztonságosabb mint a hazai online piacok.Lehet én is ennél maradok bár 4700uF100V-ból van 16db.
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Hát én felhasználnám a helyedben, még kettő és pont megvan az előírt!
(#) pinyó39 válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Én a helyedben a 100V-os kondikat egy bazi nagy erősítőre tartalékolnám.
(#) vipera1997 válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Hello!Segítséget szeretnék kérni, van nekem egy trafóm ami 2*55VDC és erre kellene nekem valami 2*150W/8ohmos végfok ami már beváltt valakinek vagy több embernek.

Köszönöm!
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Nem segít senki kiszámolni?
(#) granpa válasza melorin hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Mit? Nézz szét a rajzok között, van jó-néhány!
(#) Lali24 hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Sziasztok nemrég építettem ezt az erősítőt kb egy hónapja. Két TDA7294-es van benne mostanában azt vettem észre, hogy teljes hangon azt hallani halkan mintha egy szúnyog zümmögne a hangszórókba. Ez baj? Még nem volt ilyennel problémám!
(#) CHZ válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Szia!

Úgy látom ventilátor is van benne. Talán ezek működése okozza, a nem megfelelő tápellátásuk miatt. Ha kikötöd, kiderülhet, hogy jól tippeltem-e..
(#) Lali24 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Szia!
Már próbáltam de akkor is megmarad a zaj!
(#) CHZ válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Akkor belső kábelezése nem megfelelő, szórt zajokat szed össze.
Ez lehet árnyékolás hiánya, trafó közelsége is megszórhatja.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2014
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Szia! Mit jelent a teljes hangon? Teljes hangerőnél? Esetleg jel nélkül, feltekert hangerőszabályzót?
(#) szili83 hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Lenne egy ilyen IC-m.
TA8276H

Ebből érdemes erősítőt építeni? Sajnos ehhez 4ohmos hangszórókat ír, nekem 8 ohmos van.

Vagy inkább vegyek valami más IC-t? Tudnátok ajánlani valami hasonlót?
(#) reloop válasza szili83 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
A 8 ohm-mal semmi gond. Ki tudod mind a négy csatornát használni?
Mielőtt megkérdeznéd: hidat tovább hidalni nem lehet
(#) kriszti1998sub hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Hello kaptam egy erősitőt amit meg kell hogy szereljek és az lenne a kérdésem hogy a D2030A-t helyettesithetem TDA2030AV vagy A-val? mert ha nem akkor keresek valamerre a neten csak nem leltem sehol D2030A IC-t.
(#) melorin válasza granpa hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
És persze melléjük van írva, hogy mekkora az erősítésük, igaz?
(#) tiggersoft válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Igen, beteheted, a Hq is a TDA adatlapját dobja hozzá.
(#) abel25 hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Helló! Ezt az erősítőt szeretném megépíteni, ez lenne az első erősítőm.
Szerintetek mekkora teljesítményü hangszórót használjak?
Szép hangja van?Vagy ezt így nem lehet megállapítani?
MP3 lejátszóhoz kéne.

Névtelen.png
    
(#) Buvarruha válasza abel25 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
1W-os hangszóró már elég, a hanjgja pedig semmilyen, szól.
(#) Davidd hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok! Szeretnék kérni valamiféle kvázikomplementer megoldásos erősítő kapcsolási rajzot, ami működik +/-22V ró. A trafó kb 100W. (A 2n3055jeimet szeretném felhaszálni)
Következő: »»   1509 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem