Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Sziasztok!
Ez a kapcsolás működőképes? A háromszorozóra gondolok.
Az LTC1286 helyett van itthon LTMB 24 bites ADC-m. Az jó lenne hozzá? Bár azon sem látok AGND -t .
A relé lábaira hogyan kell diódát kapcsolni, illetve kell rá egyáltalán?
És ha igen, miért? A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
Érzékeny áramköröknél illik: Bővebben: Link
Működnek, de túl nagy teljesítményt nem nagyon lehet átvinni ilyen egyszerű kis áramkörökkel..
Köszi Pali!
Max 100mA lenne. Összeraktam, de nem jó. A nyák jó, igaz, bontottak az alkatrészek, lehet, ott a gond.
kis terhelest tegyel ra, mondjuk 1MOhmot, ugy merd le. Ha akkor is rossz, akkor tenyleg nem jo, egyeb esetben csak egyszeruen tulterhelted.
Hello!
Az érzékelőd is egy olyan ellenálláshíd, mint a 9. ábrán van, csak éppen egy piezorezisztív. Vagy is az érzékelő kimenetét a erősítő +- bemenetéhez kell csatlakoztatni. Innentől nem biztos, hogy tudok segíteni. De ezért javaslom, hogy a dolgokat cseppet át kellene gondolni/számolgatni. Mert 16..24 bit? - A 16 bitnél, egy bit 0,015 ezrelék feszültséget jelent. Az érzékelőd linearitás hibája +-1%. Ahol az 1%, már itt is 655 bit-et jelent, a 16 bites feldolgozásnál. Akkor mit is mérünk, mivel? Mindenképpen célszerű az érzékelő adatlapját tanulmányozni. - De a szenzor tápfeszültsége is gondot fog jelenteni. Mert a kiegyenlítetlen hídátló feszültsége arányos a tápfeszültséggel. Vagy úgy is fogalmazhatnánk, hogy a hídátló feszültsége egy fix nyomás alatt is százalékosan úgy változik, mit a híd tápfeszültsége. Avagy 16 bit esetén, ha egy bit hibával akarod tartani a feszültséget, akkor a tápfeszültség is maximum (feszültségváltozásra-hőre) 0,015 ezreléket változhat. Ez ugye 15ppm.. Tehát kompenzáció gyanánt az AD refrenciát is a hídtáp kell hogy adja. - Nézd meg az LTC2400 adatlapjának 30. ábráját, hogyan oldják meg egy hídáramkör kimeneti feszültségének feldolgozását. Egy LTC1043 analóg kapcsolóval alakítják át a differenciális jelet aszimmetrikussá, majd ezt egy LTC 1050 Chopper stabilizált erősítővel erősítik, és egyben az LTC2400 GND-lábát használják vonatkoztatási pontként. - Ha megnézed, már a 30. ábrán is jelölik a csillagpontos földelést. Nem véletlenül, mert a 24bit 16E6 nagyságot jelent, vagy is ha az áramkörnél valahol 100mA folyik, akkor abból csak 6nA folyhat hibaként arra, amerre az AD van. De 6nA akkor is képződik, ha a kezedet a panel felett legyezel egyet. Tehát az áramkör nyák tervét kialakítani sem móka kacagás. üdv!
Sziasztok,
Ezen a linken néztem egy digitális órát: http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=aMHXW7IEIg De viszont nem igazán értem, hogy pl. a másodperc 10-eseknél miért a 74LS92 IC szerepel a rajzon ugyanis a maximális számjegy 5-ös kéne hogy legyen, mivel 59 perc után lesz újra a perc értéke nulla. Az IC adatlapján meg azt lehet látni, hogy 11-ig számol el (H L H H). Tudnátok ajánlani egy olyan számláló IC-t ami csak 0-5-ig számol?
Hello! Cseppet tévedésben vagy. Mert az óra nem 59 perc után lesz nulla, hanem a 60. percnél. Az IC ugyan 11-ig számol, de nézd meg az igazság táblázatot. A 6-os számjegynél, a D kimenet H szintű lesz, ami az R1-R2 törlő bemenetre van vissza vezetve, vagy is ekkor 6-nál a számláló, újból nulla lesz. (De ezt már egyszer leírtam, valamelyik számlálós topikban. Nem lehet hogy pont neked?) üdv!
Sziasztok! Nem tudná vki megmondani,hogy ennek az NTC 50D-9 -nek 25 fokon mekkora ellenállása van? Próbáltam utánanézni, de kínaiul van.(nekem). Mivel helyettesíthetö?
50 ohm. Úgy látszik, protekciós vagyok a guglinál. Bővebben: Link Első találat második oldal utolsó sora.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
Lehet, hogy így van, már jó pár hete annak, ha arra nem válaszoltam akkor bocs. Megnéztem az igazságtáblázatot, azt odáig értem, hogy a 6-ik lépésben lenullázódik az IC, de a 6-ik lépés után végig H szint van, ami azt jelentené, hogy az utána következő lépésekben is lenullázódik egészen a 11-ik lépésig?
Üdv! egy ilyenfűtőelem táplálása megoldható elemekről?
http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/525000-549999/53289...0W.pdf
Gazdaságosan nem. Nyolc darab góliát elem jó esetben talán húsz percig bírja.
köszi
akkor 12 v dc adapter kellene elvileg ugye? abból van kisméretű ami elég ampert ad?
Javaslom, hogy a helyesírásodra jobban figyelj oda. Nagybetűk használata, írásjelek, meg ilyesmi.
Van egy NTC-m ami 25fok-on 30ohm-rol indul. Ha azt sorosan kötöm egy 20ohm-ossal, az 50 ohm. Szeritetek ez így müködne az 50D-9 helyett?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
Sziasztok
haverom építget pár doglot szeretne majd többet is csinálni belőle az ismerőseinek .... és lehet hogy a telefon akkumulátort szeretné kiváltani benne ... tudnátok ajánlani valamit? így hirtelen ezeket találta .... http://www.argep.hu/trend/37VA/3-7v-akku.html van ennél olcsóbb 3.7V-os akkumulátor is valahol? Mod: A sok pötty helyett, a shift gomb is megtenné, a mondatok elején. A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
Bővebben: Link
A feszültségen kívül kellene tudni a terhelőáramot, kapacitást, és nem utolsósorban a mennyiséget.. Ezek ismerete nélkül nem lehet jó választ adni a kérdésedre. A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
Miért van az, hogy 220/22.2v 4A toroid trafón, 28 voltot mérek? 3 wattos izzóval is 28v. Két multiméterrel is mértem. Megvettem, de amihez kellene, az max 24 volt. Van ilyen?
A régi 220V helyett, már 230V a hálózat (lehet, hogy nálatok még több is). Ergo, nől a szekunder feszültség is. Egy 3W-os izzó, -nudli-, tegyél rá 50W-ot. Akkor már kiderül, mennyi az annyi.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
Trafó kimenő feszültsége függ a terheléstől. Üresjáratban magasabb, mint a megadott érték. Trafó belső ellenállása és a terhelő ellenállás aránya adja ennek mértékét. Különböző mértékű terheléseknél azonos stabil feszültséget csak trafó utáni stabilizátorral lehet biztosítani.
Erre 230v van írva, de tényleg 238 volt mérhető a hálózatban. Az a baj, hogy egy fejhallgató erősítővel használnám és terhelés szempontjából az is nudli.
Talán megpróbálkozok a szekunder tekercsből letekerni, mert azt olvastam, az segíthet. |
Bejelentkezés
Hirdetés |