Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 72
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Miért ne használjam?
Rontana a hangminőségen?
Azért gondoltam erre, mert úgy akarom megoldani hogy 2 bemenet legyen, egy erősített, és egy nem erősített. Ezért nem akartam magának a végfoknak az erősítését módosítani
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A szoros visszacsatolás a tranziens hibák malmára hajtja a vizet. Próbáld ki az ajánlatomat!
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Értelek.
Most arra gondolsz hogy az ST151-es kapcsolásban, az R5 (820 Ohm)-os ellenállás módosítsam ?
Nekem azért kéne egy külön egység, mert többször van olyan, hogy szintet kellene emelni.
Mellékletben pedig egy nagyon hasonló megoldás, amit kit-ben lehet megvenni. (M.Pedro-féle)

op2_htm.jpg
    
(#) djsala válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Hogy érted, hogy válogassam a tranzisztorokat? Ezt a kifejezést még nem hallottam
(#) granpa válasza djsala hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Bétára, azaz erősítési tényezőre legalább. Olvass utána a témájában (melléklet). De javasolnám a megfelelő szakirodalmat is.
(#) steelbird válasza djsala hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Párba válogatás, hogy lehetőleg közel azonos paraméterűek legyenek.
A bétára válogatás minimum ajánlott egy diff. erősítőnél, sőt, a két tranzisztor közötti hőkontaktus is, de mivel itt kis zajú előerősítő fokozatba kellenek a tranzisztorok, ezért eleve zajra is jó lenne válogatni. Zajra válogatni lehet például egy szélessávú mV-mérővel, egy próbaáramkörben, de ilyen műszer nem terem minden sufniban...

Én PC segítségével válogattam, vannak jó szoftverek hangfelvételhez, rögtön lehet monitorozni a bemenő jelszintet. Persze, ehhez meg kell egy jó hangkártya. (Nekem van, úgyhogy inkább ezzel a módszerrel válogattam).
Érdemes a munkaponti áramokat is módosítani a tranzisztor típusához, ha fontos a minél kisebb zaj. Ahhoz meg jó kiindulási alap a gyári katalógus.
A rajzon lévő BC549 kis zajú tranzisztor, de a 2N2443 -ról a katalógusokban sem láttam zaj adatot, az nekem gyanús. Lehet, hogy inkább BC550 lenne jó helyette.

A D osztályú erősítődnél is érdemes a fázisfordító fokozatnál bétára párba válogatni a tranzisztorokat.
(#) bencikusz hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Reloop!

Ez a te kezed munkája, jó szívvel ajánlod?
Bővebben: Link
Köszi.b
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Szia! Mai fejjel a csavaros csoki kicsit durva egy előerősítőhöz, de attól még működik kifogástalanul.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Értem!
A csatlakozásokat amúgy is kicserélném
Köszönöm!
B
(#) djsala válasza steelbird hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
A béta válogatás oké, azt ahogy látom tudja a multiméterem. Viszont a zajra egész pontosan hogyan fogom tudni ezt kivitelezni?
(#) steelbird válasza djsala hozzászólására (») Jan 20, 2014 / 1
 
Nem kell túlmisztifikálni a dolgot, szerintem bétára válogasd össze a tükör-pozícióban lévő tranzisztorokat. A Q1 a Q3 -mal, a Q2 pedig a Q4 -gyel legyen lehetőleg bétára azonos és mindkét típus legyen kifejezetten arra gyártott, kisszajú tranzisztor. A BC549,550 páros olyan, azok megfelelőek lesznek.

Házilag elég körülményes az előerősítő zaját megmérni, és zajra válogatni a tranzisztorokat.
A zaj is jel, tehát tulajdonképpen az előerősítő kimenetén detektálható. Csak kicsi a jelszintje, ami probléma. Itt most nem is a pontos értéke a lényeg, hanem az, hogy a tranzisztorokat válogatva a legkisebb értéket kapjuk.
PC -vel és jó hangkártyával megoldható, talán ez házilag is járható út. Csak hosszadalmas... és inkább akkor érdemes, ha nagyon fontos az, hogy a lehető legkisebb zaja legyen az előfoknak (pl. hangfelvételek, amire nekem kellett).
Megfelelő szintű jellel meghajtva nemigen fogja senki észrevenni, hogy 3...5 dB -t sikerült válogatással csökkenteni az előerősítő bemenő fokozatának a zajszintjén.
Attól függ, mire szeretnéd használni, érdemes-e az amúgy is kicsi zajával bíbelődni..
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Még valami Reloop!
A 2,2u-s kicsatoló kondi ebben az értékben csak elkóban van itthon.
Mit ajánlanál?
2 darab 1u-s kondi párhuzamosan a kimeneten
1 darab 2,2u-s elkó
vagy 1 darab 3,3u tantál?
Előre is köszi.
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A kapacitás értékét a rákötött fokozat bemenő ellenállása határozza meg. Ha eleve csatolókondenzátorral kezdődik a végfok, akkor ide már nem is kell!
(#) Davidd hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Sziasztok! Cseréltem szoftwarert a telefonomon és meghalkabb lett. A mellékelt kapcsolási rajz 3.7V ról dolgozik, az 56K kicserélve 47K ra. Így most per pillanat mekkora az erősítése? Lehet vele mégnagyobb erősítést elérni. A bc547-nek majdnem 500as bétája van.Ez a kis kapcsolás.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Jelenleg 3-szorosan erősít, R2/R1.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Mennyire tudok vele "felmenni" erősítésben ésszerü határok között? Mennyire érdemes?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
A torzítás határáig növelheted az erősítést. A bemenő jeled nagyságán is múlik.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
A bemenő jelem a legjobb esetben is csak 200mV. Kimeneti feszültségnek pedig olyan 1V közeli értéket.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
R1 legyen 180 ohm például.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Oké köszönöm szépen, írok a fejleményekről.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Kicseréltem. Még pont egy határon belül van ahol nincs torzítás. Kisérletezgettem, de ha jóval lentebb vittem az ellenállás értékét, ott már torzított. A 180 ohm maradt benne.
(#) Primary hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek PT2258-as 6 csatornás I2C buszos hangerőszabályzóról?
Doksi
Alacsony költségvetésű házimozihoz kellene. Ezzel lenne a legegyszerűbb talán.
(#) aramis hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok! A rajzon látható erősító+ táp + előeresítő bekötését szeretném kérni tőletek mert nem tudom ,hogyan kössem be,
üdv: aramis
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) reloop válasza aramis hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia! Célszerű a stabilizált 15V-ra kötni. Valahová hangerőszabályzó is kéne.

Bekötés.jpg
    
(#) boris92 hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Üdv, van egy Onkyo TX-7720 bontott erősítő,megvan belőle az előfok, segítség kéne a táp ellátásába.
(#) szamóca válasza boris92 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Service manuál letölt hozzá, és szezám tárulj!
(#) boris92 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Nem találtam hozzá,itt van 2 db kép. 2db 4558dx műveleti van rajta.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Nézd meg a 4558 táplábai (4, 8) hová vannak kivezetve!
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Akkor ami ki maradt az a GND ? Az-az szimmetrikus táp kell neki ? Ja és mekkora V-t ?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) szamóca válasza boris92 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
A 4558 a többi standardhoz hasonlóan 12-15V-os szimmetrikus tápról üzemeltethető. Bővebben: Link
Következő: »»   28 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem