Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1518 / 2499
(#) kérdező válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Értem. Igazából nem nekem kell, hanem egy osztálytársamnak a traktorba.
(#) lukacsp válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Ha a gyártót, és típust még megosztanád velünk, az lehet, hogy előre vinné az ügyet.
(#) zsozso72 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Van egy pár internetes piac ahol igaz használt de jó állapotú készüléket lehet vásárolni töredék áron mint amennyiért készítesz egyet.
(#) kérdező válasza zsozso72 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Végül is neki nem minőség, hanem hangos tuc-tuc kell, tehát megfelel egy használt gyári valami is. (Egy MTZ traktorban akarja bömböltetni, mikor körbemegy a faluban.) Hangszórónak meg H2000. Aki hangszórót keres, annak mind ilyet ajánlok. Inkább ezt vegyék, (mert munkát ad Fehérváron) mint valami csungcsinájnicsungot, meg egyébként is kiválóak, én is ilyet rakok mindenhova.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) martin66789 válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Jajj lemaradt a melléklet is mindjárt pótolom.
A gyártója SHARP a tipusa házimozi 5 kimenettel. A pontos neve SHARP CD-DP2500 Powerfull Home Theather Sourround. 300W MPO és 180W-RMS és van hozzá eredeti FRONT hangsugárzó.

A probléma csak a Front LEFT kimenetnél van, a másik Front Right sugárzó szépen szól ( ja és hangsugárzó hibája nem lehet mert már átcseréltem a másikra is de azon is ugyanolyan rossza a hang. A center és a két sourround szépen szól.
Hátulról a lyukakon benézve egy hatalmas hűtőbordát, két hatalmas panelt ami össze van kötve, egy ventilátort ( ami csak akkor indul el ha nagy a basszus vagy ha felveszem jól a hangerőt ugyanis a két erősítő IC eléggé fűt) ja és egy hatalmas Transzformátort.
Hallgassátok meg a felvételt amit működés közben vettem fel csak a Front Left kimeneten szóló hangsugárzóval ( a felvétel nem a legjobb de a hiba hallható benne.


Idézet:
„Sziasztok
Aki ért az erősítőkhöz az segítsen már van egy erősítőm aminek a Left kimenete nagyon rosszul szól. Felvetem róla egy kis hangot amin nagyon érezhető a rosszul szólás valamiért olyan mintha akadozna a hang de nem tudom mitől lehet, a zenét nem gépről hanem MP3-ról játszom le, úgyhogy szóba sem jöhet hogy a gép hibája. Mindenről ilyen rosszul szól főleg a basszus hangok de miért ?
Ja és még csak 12-es hangerőn van ha feljebb veszem még rosszabb.
És olyan ez az erősítő magyarul gyári nem én készítettem van benne egy venti ami ha feltekerem akkor értelem szerűen bekapcsol és hűti a cuccost. De már 12-es nél már megy eddig olyan 22-es hangerőnél szokott elindulni.
Válaszokat várok hogy mi baja lett ?
Remélem nem égett le, nem is volt túljáratva nem szólt még életében 22-es nél hangosabban.”
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia! Az IC701 pozícióban lévő LM2876-ot vedd közelebbről szemügyre. Tapasztalsz-e a többiektől eltérő melegedést például? Lehet, csak újra kell pasztázni a hátát, mert nem megy el róla elég hatékonyan a meleg.
Hallgasd meg fejhallgatóval, ha ott is torz a bal csatorna akkor proci hiba.
Amennyiben mindent rendjén találsz, ellenőrizd az IC701 [1] és [4] táplábain a feszültséget. Ha a tápot és a bemenő jelet rendesen megkapja, akkor érdemes az IC-t cserélni. Szerencsére beszerezhető darab
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Most tesztelem fülesről és annyira nem nagyon csak egy nagyon kicsit észrevehető a torzítás.
(#) fierback hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Üdv
mi a véleményetek erről az erősítőkről?
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2014
(#) reloop válasza fierback hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Üdv! Hogy sikerült ilyen portugál kapcsolást előásni? Sajnos nagyon messze van az elfogadhatótól.
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Óóó páka híján sok okosságot talál az ember!
Na és ez?
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2014
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Még mindig kínlódok ezzel a Technicsel. Hiba jelenség ugyanaz még mindíg. Bekapcsolást követően egy kis idő múlva a ball oldalon -56V lesz jelen és bekapcsol a védelem. Kiszedtem a végtranzisztorokat dióda és hfe mérésben is megmértem őket és jók. A meghajtók is jók. Védelmi résznél lévő tranzisztort is kiszedtem és az is jó. Már lassan az összes forrpont újra lesz ónozva. Biztos, hogy valami apró baj lehet, de egyszerüen ez már érthetetlen. Annyi volt még vele, hogy a nyugalmit beállítottam mindkét oldalon 20mV-ra. Íg el is ment egésznap. Aztán kipróbáltam hangszóróval, hogy szól e, és kb 5 perc múlva kikapcsolt az emlitett hiba jelenséggel... Lassan már az lesz, hogy kidobom belőle a gyári erősítőt és épitek bele egy ST151-et.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Az AN7062 hibáját abból ismered fel, ha ilyenkor a bementek egymáshoz viszonyított polaritásának ellentmond a kimenet állapota. Lehet még rossz ellenállás is akár, vagy a rajzon elég áttekinthetetlen DC szervó valamilyen nyűgje.
(#) reloop válasza fierback hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Jó a PWM végfok, de egyáltalán nem kezdőknek való.
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Én csak pénzelném a projektet ha meg éri,mert 16rFt-ért 2x150-1x300w-ost lehet rendelni.Itthon a két ic nem kerül 5000Ft-ba de lehet nyákot is rendelni hozzá.
A portugál 2n3055-ös kapcsolás elektronikailag rendben van mert szeretném megnézni bd táranyókkal?
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Ez már szép kihívás lenne
(#) Steven002 hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Sziasztok. Van 2 B1375-s tranzisztorom és úgy tudom hogy lehet belőle egy erősítőt csinálni. Kerestem a neten kapcsolási rajzot de nem találtam. Ha valakinek van rajza elküldené. Előre is köszönöm.
(#) reloop válasza fierback hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Felejtős a kapcsolás, nézz be az ST151 témába!
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Már bocsánat, de szerintem valamit elnéztél.
Az erősítő neve : SHARP CD-DP2500H

A doksiját itt találod amiben az összes panelterv benne van:
Bővebben: Link

Amit írtál az nem ez lesz mert most szedtem szét a szerkezetet és a doksi szerint el kezdten kikeresni az IC-t és az IC 701pozícióban nekem nem LM2876-van hanem IX0333AW
SYSTEM MICROCOMPUTER. És ennek nem nagyon hiszem hogy sok köze lehet a hang problémához mert ebből a legtöbb kivezetés a kijelző felé megy.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Ezzel a keresési módszerrel a HT változatára bukkantam elsőként, nem számítottam ekkora különbségre.
Itt sajnos nincs közvetlen rálátás a végfok bemenő jelre. Az IC 901 a vizsgálandó eszköz, 36.o A-2 mező. A CNP501 csati 4 (jel) 5 (test) lábain tudsz belehallgatni.
Ha az STK40271-re terelődik a gyanú, annak beszerzése már kicsit problémás.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Igen és ha az említett csatin a 4-es és 5-ös lábra kötök egy hangsugárzót akkor azzal kitudhatom hogy mi a hiba forrása ? Ha itt tesztelem akkor nem lehet olyan hogy még jobban elromlik, vagy oda rákötök egy hangszórót teszt képpen nem lessz semmi baja a cuccnak ?
Gondolom csak akkor van baj ha nagyon nagy hangszórót kötök rá.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Az említett helyen vonali szintű jel van, ez semmiképp nem terhelhető hangszóróval. Legalább 47k bemenő ellenállású külső erősítőt, vagy oszcilloszkópot kell használni. Szerintem ez Neked való feladat lesz.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Hát oszcilloszkópom az nincsen esetleg apámnak de ő most nincs itthon sajnos lehet hogy neki van.
Viszont van egy kisebb erősítőm TDA2003-as IC-vel szerelve amit egy autórádióból ( Videoton RD 5686 OCM ) mentettem meg. A Jack bemenetére egy 100NF-es cuccot tettem mindkét bemenetre ( még anno más ezt írta ).
Arra ráköthetem ?
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Nem sok kockázattal jár a kísérlet, azért nyugodtabb lennék, ha volna egy jártas segítő a közeledben.
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Üdv. Egy két tanácsot vagy jó szót kérnék egy Vermona regent 660 átalakítása 1060-á témában. Az ok hogy 4Ω terhelhető legyen. Ha jól látom a dogsijában a következő dolgok különböznek csak : Trafó 100watt helyet, 200wattos feszültségek gondolom megegyeznek, puffer kondi 2200µF helyett 4700, R529-530 0,68Ω helyett 0.33Ω , R527-528 22Ω helyett 10Ω na de ezt nem is kell cserélnem mert ebben gyárilag is ezzel szerelték, Végfog tr kd607(2n3442) helyett kd503(2n3773) nagyobb biztosíték, nagyobb nyugalmi áram.

Trafó kivételével megvan minden, de szerintem jó lesz így is, nem lesz hajtva.

Van valami ami felett elsiklottam, vagy életképes a történetem ?

köszönöm előre is a tanácsokat.

660_2_1.gif
    
(#) marone hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Sziasztok !
Egy tranzisztoros végfokot azt lehet terheletlenül hagyni ? (szemben a csöves erősítő kimenőjével)
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Még ha esetleg a számítógépem bemenetére kötném ?
(#) Balaa16 válasza marone hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Szia! Lehet.
(#) dante01 hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Elpukkant az egyik végfokom.Van hozzá gyári kapcsolási rajzom,a hibás alkatrészeket kiméregettem,és kicseréltem,kivéve a végtranzisztorokat,mert azok nincsenek itthon.
A gond az,hogy nem is találok már olyan típust amit a kapcsolási rajz hoz,viszont kinéztem áramban,erősítésben,feszültségben adatlap szerint többet tudót mint a gyári tranzisztor,viszont totál más típus.
A gyári tranzisztorok : 2sc 1253 2sc 1293
Amit kinéztem : TIP 142 TIP 147
http://www.hestore.hu/prod_10020889.html
http://www.hestore.hu/prod_10020890.html
Helyettesíthetem-e a gyári típusokat ezekkel?

végfok.jpg
    
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Az is éppúgy megfelel, ügyességeden múlik, hogy ne vezéreld túl.
(#) marone hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Kösz !
Még megkérdezném hogy épített itt már valaki műveleti erősítős előfokot ?
Milyen típus/gyártó ajánlott oda ?
Csak mert próbáltam egy (gondolom kínai) TL072-t, és nem volt valami meggyőző.
Vannak nagy minőségbeli különbségek a különböző típusok és gyártók között ?
Következő: »»   1518 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem