Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1519 / 2499
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Most teszteltem, amit írtál hogy kössek oda erősítőt az nagyon szépen szól. Csak annyi itt a probléma ha nincs jel akkor valami kis sípolás vagy zágás zavar észlelhető de zene alatt nincs ilyen gond sem. Meg annyit vettem még észre hogy ha a rendes kimenete van a hangfal akkor a hangszóró nagyon be meg ki járkál.

Úgyhogy most már tuti hogy a végfok hibás.
Ezzel lehet tenni valamit vagy csak a csere segít ?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
(#) 13_Balu50 válasza marone hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Kinek, hogy én egy márkás erősítőbe, sima 741 -es IC-t (mono IC csak) raktam mivel csak ez volt itthon ja és sokkal olcsóbb is , nem vetten észre lényeges különbséget. Igaz csak sub erősítőknek használom egy 300 W-os végfok meghajtófokozatában van.
Attól függ milyen minőséget igényelsz.
(#) Primary hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Mi a véleményetek a TAS5630 alapú ebay-es erősítő modulokról. Tápnak is arra gondoltam, hogy rendelek e-bayről egy kapcsoló üzemű tápegységet.

Két 8 ohmos hangszóróhoz használnám, mélynyomóban.
48V 10A tápegységre gondoltam. 2x 100W-ra van szükségem.
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Márc 9, 2014 / 1
 
(#) VIM hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Sziasztok! ITT próbáltam érdeklődni az egyik Orion erősítővel kapcsolatban a végfok meghibásodásáról. A durva zárlatot már sikerült felszámolnom, de a végfok csak nagyon gyengén akar szólni (halk). Valaki el tudná mondani nagy vonalakban, hogy a fokozat hogyan épül fel és az egyes tranzisztoroknak mi a feladata? Most jelenleg az a probléma, hogy ismeretlen eredetű tranzisztorokkal próbálta valaki szóra bírni a végfokot, de az erősítés nagyságrendje messze elmaradt a valóditól. A segítséget előre is köszönöm.

orion.gif
    
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Igen, a végfok IC csere tűnik az egyetlen megoldásnak.
(#) reloop válasza VIM hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Szia! Az erősítés durván az R315, R313 hányadosán múlik, azaz 100-szoros. Az értékek ellenőrzendők. Ha az a halk hang cincogásra emlékeztet, akkor C311 lehet kiszáradva, amitől a kapacitása lecsökkent.
Az R301, 303, 305 sem lehet durván eltérő, mert túl nagy leosztás keletkezhet, az amúgy aluláteresztő szűrőként működő áramköri részen.
Passzív elemek közül látszik valamelyiken csere nyoma?
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Köszönöm ezt teszem!
(#) blaci hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Most volt időm összekötni a dracula erősítőt, a mellékelt képen látható a jelenlegi állapot.
Ha nincs rádugva semmi, akkor borzalmasan sistereg, ha pedig rádugom a CD-t, hangkártyát, vagy a telefonomat, akkor már alig, de azért még úgy is bőven hallható.
Próbáltam már, hogy az RCA-k árnyékolt kábellel voltak bekötve, de az nem sokat változtatott a sistergésen. Leginkább semmit se.
Most a két RCA a házhoz van csavarozva, de ez se javított semmit.
Mit kössek másképp, hogy jó legyen? Vagy ha belerakom a dobozba, akkor attól rendbejön?
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
És egy ilyen végfokot merre találok a legolcsóbban ?
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Ezzel a kérdéssel megfogtál.
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Mit is rejt az a tápegység?
(#) blaci válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
A táp a Te 723-as kapcsolásod, oldalanként 2x 10000µF kondival.
A bemenő 2x34V, a kimenőt +-28V-ra állítottam be.
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
A hosszú kivezetékelés kicsit aggályos.
Keress a végfok panelen valami lehetőséget 100-680nF helyi tápszűrésnek!
(#) cupika97 válasza blaci hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Ha szabad egy kérdést, miért van ketto Greatz híd bekotve?
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
(#) blaci válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Megpróbálok helyet találni neki, de előbb még teszek egy próbát mellékelt elrendezéssel.
Így a két hosszú tápkábel majdnem a harmadára rövidül.
(#) blaci válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Reloop kolléga javaslatára olvastam Király Tibor tanácsai között.
(#) cupika97 válasza blaci hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
El fogom olvasni. Csak azért kérdeztem mert 1 is elég hozzá.
(#) VIM válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szia! Nagyon köszönöm a segítségedet, sokat segítettél ezzel az útbaigazítással. Aki belenyúlt az azt gondolta, hogy a tranzisztorok valamelyike romlott el és azokat cserélte, aminek nyomán kis híján tönkre tette a panelt a forrasztási tudományával. A "T305 és 307-312" komplementer tranzisztorok nem azonosak a rajzon lévőkkel csak a polaritásuk (pnp-npn) stimmel, majd cserélve lesznek az eredetire. Az "R 333" az "elfüstölve" az "R 327" pedig meg volt nyúlva (137Ohm-ra), de ez a zárlat miatt lehetett, amit a kimenetnél okozott a testeléssel a "javítója". A javítás során a fejleményekről okvetlenül megírok mindent.
(#) pjg válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Jobb a kettő.
(#) reloop válasza VIM hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szia! A pótlásnál figyelembe vetted a tranzisztorok lábkiosztását? A T307, 312-ben ECB volt a rajz szerint.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Még esetleg olyan baja nem lehet hogy az erősítő rész előtt vannak mindenféle cuccok ( ellenállások , kondik stb ) azokból lehet valamelyik rossz. meg csak az egyik erősítő lehet rossz mert a többin nagyon jó a hangzás.
Meg a kapcsolási rajz szerint ez valami különleges erősítő mert ahogy elnéztem az egyikbe bemegy és onnan meg átmegy a másik erősítőbe is na de miért ?
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Az általad bemutatott hangmintán tipikusan a jel félperiódusa hiányzik. Ezt félvezető hiba tudja okozni, az pedig csak a végfok IC-ben van a környéken. Legalábbis innen nézve ez látszik. Egy szkóp szépen ki tudná mutatni.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Hát akkor megpróbálok szerezni, de egy kell vagy kettő ?
Inkább lecseréljem ha találok mind kettőt ?
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
A surround csatornáknak tudtommal nincs hibája, az az IC-t minek cserélnéd?
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Nem mindegyik jól szól a sourroundok is, csak én annyi rosszat mondok róluk hogy szerintem elég halkak.
Akkor most melyiket kell cserélni ?
(#) Szabi1 hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Találtam ezt a cikket Bővebben: Link Egy 70w-os D osztályú erősítő . Nos tudom hogy így átalakítva az audió jel nem igen lesz annyira tiszta, de ennek ellenére ha a H híd részét átalakítanám képes volna 200w RMS-t szolgáltatni? Autóba használnám mélynyomó erősítőként.
(#) pjg válasza Szabi1 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
200W kocsiba nem sok? Annyi volt anno a szabadtéri színpadon, az Illés zenekar összteljesítménye.
(#) Szabi1 válasza pjg hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Igen megint a wattos história .
A hangszórónál hangerőre nem a watt számít hanem a decibell! A szabadtéri professzionláis hangszórók érzékenysége 98-100dB/W de vannak ennél extrémebbek pl 103dB/w de azok nagyon drágák és ritkák.
Nos egy kocsiba készült hangszóró hatásfoka olyan 89dB/w (örüljünk ha ennyi).
Egy kocsiba más felfüggesztésű hangszóró szükséges az állandó légnyomás miatt, és ezért az egész mozgó-szerkezet nehezebb, tehát több áramot kell belepumpálni hogy ugyanakkorát mozogjon mint egy hangosításra szánt hangszóró.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
Következő: »»   1519 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem