Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1153 / 1679
(#) granpa válasza Istvanpisti hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Nincs a tiéddel semmi baj! Az diagnózisom 'Gafly'-nak (is) szólt.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) Szammer válasza Gafly hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Hát Gafly?
Nem tudom. Nálam ez a "Mc-Master" VS. Mc-Giver" kategóriában GYŐZTES!!!
(#) Zsora válasza Gafly hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Az az óra... nem semmi!
(#) Sanyi220v válasza Istvanpisti hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Hát ez elég fura projekt, de minden képen emelem kalapom szép a nyák megtervezés, és hát a forma is egész jó lett. Gratulálok!
(#) Sanyi220v válasza Gafly hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Hát cimbora még jó hogy feltettél egy olyan képet amiből mindenki megtudhatja mire is jó ez az alkotmányod, mert ha hiszed ha nem,én sosem találtam volna ki. de minden esetre egy dicséretet minden képen megér.
(#) SzervízMacska válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Én a ledeket felismertem...
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) nightlife hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Sziasztok, egyre több egység készül el az erősítőmhöz, íme a következő:
Toroidhoz négy lépcsős lágyindító erőátviteli oldal (160-80-40Ohm) és EMI szűrő.
Használt alkatrészekből / kivéve nyák, sorkapocs/ persze nem csak ettől csúnya.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) sirály12 válasza nightlife hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Nekem tetszik, szép munka.
Semmi csúnyát nem látok rajta.
(#) enree válasza nightlife hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Nagyon szép munka! Látszik a nyákon, hogy jól átgondolt dolog. Mekkora trafót fog ez indítani, hogy négy lépcsős?
(#) Schnitt válasza nightlife hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szép lett

A nyák nem üvegszálas, ugye? Olyan papírbakelit-szerű színe van.
(#) Gafly válasza enree hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Ezen a "négy lépcsőn" én is fennakadtam...
Következő fokozat a motoros toroid lehetne

Egyébként viszont teljesen korrekt szerelés, meg nem mondanám hogy bontott alkatrészekből készült
(#) Sanyi220v válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Hát a ledeket én is, na de hogy mire is lett volna jó azt sosem találtam volna ki.
(#) Sanyi220v válasza nightlife hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
nem is csúnya! szépen el vannak helyezve az alkatrészek.
(#) nightlife hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
@Snitt: Igen, bakelit alapú sajnos, ha sokáig forrasztok rajta felpúposodik a vezetősáv, ugyanez történik reflow kemencében is, munkahelyen kipróbáltam. Nagy csalódás volt, de hát van ebből a méretből majd egy egész életre való pakkal, kénytelen vagyok használni.
@Sanyi220v: Egymás mellett vannak a relék, aztán ezzel ki is fújt a szépen elhelyezés : )
@Enree, Gafly: Kilowattos trafó, elég lenne neki egyetlen lépcső, de relém volt bőven, és maradék I/O lábam is lesz majd az AVR-en. Abban reménykedek, hogy így később kopik, vagy ég be a relék pogácsája. Az őszinte válasz pedig valahogy így hangzana: Az egyetlen lépcső az olyan snassz nem? Mindenkinek van egylépcsős lágyindítója : )

Csúnya, mert úgy néz ki, mintha egy 10 éves projekt lenne előkotorva a fiók mélyéről. Lehet a nyák színe miatt érzem így. A tekercseken teflon szalag van körbetekerve, az ellenállások furattávolsága negyedwattoshoz lett tervezve. A TO borda csavarja majdhogynem hozzáér a segédtáp vezetősávjához. Az ellenállás rögzítőfüle belóg a szűrőáramkörhöz, pedig tudtam tervezéskor, hogy lemezzel kell majd árnyékolnom azt a részt. (Azaz, nem tudom, hogy kell-e, de úgy szoktam látni máshol.) A teljesítmény ellenállások kivezetéseit igazán szigetelhettem volna.
Végezetül pedig: Úgy érzem, hogy a forrasztásaim külalakja pocsék.

Akinek van tapasztalata ezzel a típusú nyákkal, megsúghatná, hogy mi az a bevonat az alkatrészoldalon. A képen a bal alsó sarokban ott egy megfolyás, azt NaOH-val sikerült elérnem, előhívás után nem figyelem oda eléggé, és a letöröletlen anyag lekapott onnan egy réteget. Mi lehet ez? Nem volna olyan rossz, ha fel lehetne használni pozíció rajzolathoz.
(#) eyess válasza nightlife hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Az önkritika mindig arra jó , hogy az ember tanul saját hibáiból , ha van persze.
Egy két észre vétel persze azon túl , hogy szépre sikerült a dolog.
Nos a tranzisztoroknál lévő ellenállásokat nem értem miért kellet úgy félig felemelten beültetni , mert ha elég ekkora kis teljesítményű is oda , akkor nyugodtan lehetett volna teljesen fektetve beültetni.
A másik észre vétel néha zavaró lehet egy csatlakozásnál lévő nagyobb alkatrész /kondenzátor/ közelsége akadályozza a vezetékek , illetve a csavarhúzó használatát.A többi egyébként rendben van.
(#) bapeti hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Sziasztok, tda-2030 nagyrészt bontott alkatrészekből.
(#) reddot válasza bapeti hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szia!
Nem fognak "izzadni" az elkók?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) bapeti válasza reddot hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Nem lesz annyira meghajtva
(#) Szammer válasza reddot hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Ha nem hajtja ki csak félig, nem, egyébként én kiemelném és elhajtanám őket.
(#) Kovidivi válasza Szammer hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Gratulálok a bicaj építőjének,
szerintem nem kell orvoshoz menni!
A fél hangerőn hajtott erősítő többet disszipál, mint egy maxon kihajtott!
(#) bapeti válasza reddot hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
PC hangszórókat hajt majd meg.
(#) vicsys válasza bapeti hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Jó lett, tetszik!
(#) hackerfish hozzászólása Márc 13, 2014 / 1
 
Sziasztok,
Gondoltam megosztom veletek egy kisebb sikeremet. Pár napja újra tekercseltem egy régi füles hangszóróját. Először csináltam ilyesmit, ennek ellenére sikerrel jártam pár próbálkozás után egy csévélő célszerszámmal, amit lego elemekből építettem.
Még impregnálni kellene a tekercset, de ettől eltekintve működik...
Itt olvasható a teljes sztori: Oktava TON-2 szovjet fejhallgató javítása és felújítása
Fejhallgatók javításával foglalkozom, de ez a múzeumi darab speciel a sajátom.
Kíváncsi lennék a véleményetekre is, hogy ez a megoldás mennyire számít professzionálisnak avagy kontárkodásnak.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) pjg válasza hackerfish hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Ügyes. Figyu. A lányom eszi a fejhallgatókat. Pontosabban a kábelt. Tudsz e valami szuper hajlékony, törhetetlen kábelt ajánlani, eladni, vagy forrást? Az én '85-ben vásárolt Sennheiserem még gyári kábellel megy. Ő 5 év alatt legalább 15 kábelt "megevett". Pedig nagyon pedáns, tényleg vigyáz rá.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) Alkotó válasza nightlife hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Az "egyfokozat", ha jól közelíted meg, akár "fokozatmentes"-ként is felfogható, ha nem ellenállást hanem NTC-t használsz. Ez az építés az egyik leghatékonyabb megoldás amit eddig építettem. Javaslom pillants rá, mert Skori ötlete zseniális eredményre vezetett (az NTC Attila86 kapcsán került a képbe).
A bontott reléid, és a velük való építkezés inkább adottság mint erény. Szerintem ezek a relék "áramilag" soványak lesznek az említett kW-nyi trafó primer áramához. Nem is a bekapcsolás miatt lesznek gondjaid, hanem a kikapcsoláskor.
(#) pont hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Egy kapcsolás ami a bemenetre érkező feszültség nagyságával arányos frekvenciájú négyszögjelet készít.

1.JPG

2.JPG
   
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Sziamia.
Pár szóban össze tudnád foglalni,hogy miért jobb ez a diakos megoldás az elektorosnál?
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Barátom lánya is eszi a fejhallgatókat, pontosabban a kicsi fülhallgatók kábeleit. Segítségemmel sokfélét, talán már mindenfélét próbáltunk, az 500Ft -tól a 10000Ft.-ig.
Eddig mind tönkrement hónapok alatt. Ezekből kettő az Iphone komoly(?) fülese volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) Alkotó válasza saraha hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Skori részletesen leírja a működést, legalábbis a relé vezérlési részét. Azt ott tudod hitelesen elolvasni. Ami lényeges, hogy a relé meghúzáshoz egy nagyobb feszültséget enged, amitől az nagyon stabilan kapcsol, majd utána szépen lecsökken a feszkó, ami még bőven meghúzva tartja azt, de a relén folyó áram sokkal kisebb lesz.
Az NTC egy másik remek okosság. Szobahőmérsékleten a két soros együtt 10R körül van, aztán mikor áram folyik rajtuk, akkor elkezd nőni a hőmérsékletük, ami ellenállás-csökkenést jelent. Ez a legjobb dolog ami történhet, olyan mint egy fokozatmentes indítás, amit a tutiság kedvéért még rövidre is zár a relé. Csak javasolni tudom, kicsi, olcsó, hatékony, és ötletes.
Azt nem tudom, esetleges több kW-os trafó esetén, ha azt terhelve indítjuk el vele, történik-e nem várt atrocitás, de ilyen felálláshoz már a relé megtalálása sem lenne egyszerű história.
(Olvasd el gyorsan -ha már ennyit körmöltem-, mert jó eséllyel ki fogják hamarosan törölni.)
(#) sastas01 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Az említett leányzó gondolom fiatal(20-25 alatt) ebből következik, hogy aránylag sokat mozog, a füles sokat van használva. Az "utazó füles"-ekre én is vigyáztam, már amennyire lehetett. Praktikusság győz a logika felett így zsebben történt a tárolás, de szépen összetekerve, nem tördelve a jacket, így a legtöbb tönkrement 2-3 hónap alatt. Egy 3000 Ft-os médiás "agybadugós"(ez a stílus jön be) bírta fél évig, aztán inkább visszakértem a pénzt.
Az Iphone fülesekről meg annyit, hogy az sem jobb minőségű mint akármelyik nagyjából 1-2 ezer forint közötti füles. Ugyan úgy nincs kábeltörés ellen a dugónál gumi, se a füles résznél, nem is agybadugós, bár ez ugye ízlés kérdése. Annyival jobb, hogy az eredeti az szilikonos a 300 Ft os kínai pedig PVC szigetelt.(Mondom ezt annak ellenére, hogy a divat szerint fogalmazzak, énis "Iphonos vagyok")

Kérem a moderátort, hogy ha lehet, ne törölje, hanem irányítson át a megfelelő témába.(Köszönöm.)
Következő: »»   1153 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem