Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   56 / 254
(#) NyariG válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Csütörtökig ha nem jön meg jelentsd az ebaynak. Ennyi.
Én is vérok egy csomagot, ha péntekig nem jön meg akkor jelentem! Már most hétvégén is akartam csak akkor irták hogy még nem jelenthetem mert még egy hét van a megadott szállitási határidöig...
(#) Csongi_ válasza NyariG hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Es ha az eladonak szolok? Esetleg negativ szavazatot adik?
(#) Csupasz válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Először írdd meg az eladónak, hogy nem kaptad meg az árut, kéred vissza a pénzt, vagy elindítod a Case-t, és negatív minősítést adsz.
Ha holnap reggelig nem válaszol, indítsd el.
(#) Ricsi89 válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Ki kell várni, amíg eltelik az a megadott idő, ha azután sem jön meg, akkor lehet írni az eladónak, hogy nem jött meg a csomag. Nagyon készségesek, fel szokták ajánlani, hogy visszafizetik a pénzt, vagy küldenek újat. 1-2 ilyen esetem volt már, mindig egyből reagálnak és nagyon pozitívak, nem szabad egyből negatívot adni, mivel akkor oda az áru és a pénz is. Nekik az a lényeg, hogy ne kapjanak negatívot. Az nekik mindennél rosszabb, mert nagyon rontja a statisztikát, tehát inkább visszafizetik a pénzt, csak ne kapjanak negatívot.
(#) NyariG hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Negativot ne osztogass csak ha vége mindennek . Az hogy csak simplán az eladónak szólsz vagy jelented az ebaynak mindegy végsösoron elöször úgy is ti beszélitek meg. És nekem is az a tapasztalatom hogy gyorsan reagálnak és vagy küldenek újat vagy a pénzt vissza.
(#) acoustic hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Sziasztok.
Sajnos még mindig ott tartok hogy várom a pénzt vagy a csomagot.

Azt szeretném kérdezni hogyha az eladó, feladottnak jelölte a csomagot, 03.03.2014 dátummal meddig kell várnom(országon belüli küldemény)? Gondolom 1 hét várakozás már elegendő....

És hol tudom ezt jelenteni az Ebay felé hogy nekem se pénz se csomag nem jött?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.
(#) Csongi_ hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Udv!
Ma ameddig nem voltam itthon, A postas hozott egy boritekot, bedobta postaladaba. Egy eBay-rol rendelt telefonvedo hatlap erkezett meg. A kissebb termekeket, amik elfernek egy boritekban, azt a postas ki szokta hozni mindig, vagy neha utanna kell menni a postara? A fentebb emlitett csomagom is elfer egy boritekba. Szerintem
(#) Ricsi89 válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Ami befér azt bedobja, ha meg nem fér be, akkor becsenget, bekiabál, ha van otthon valaki, akkor átadja, ha nincs, akkor elvileg hagy valami értesítést, hogy csomagod jött, menj érte a postára.
(#) zoly15 hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék rendelni az Ebay-ról, ez lenne az első eset, hogy rendelni szeretnék, valaki el tudná mondani, hogy hogyan mennek a dolgok?
Pl kinézem amit szeretnék, hogyan vásárolnom meg, hogyan utalom a pénzt, itthoni számláról lehet-e utalni külföldi számlára, a bank egyből átváltja-e a külföldi pénznemre stb..
Előre is köszönöm!
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Kell egy paypal számla, amihez a legjobb, ha csatolod a kártyádat, így 20 másodperc alatt el lehet intézni a vásárlást és fizetést is. Lehet a paypal számlára utalni is, de sokkal hosszabb folyamat. Kb minden második oldalon le van itt írva a folyamat, mert minden héten megkérdezik.
(#) Csongi_ válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
En ezt meg ezt vegigolvasva tudtam meg sok kerdesemre a valaszt.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Köszönöm! El fogom olvasni, azt sem tudtam hogy van ilyen téma, csak áthelyezték a HSZ-emet.
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Van amelyik eladó elfogadja a sima átutalást is, de akkor ugrik egy 100$-os biztosítás, amit a paypal alapból ad minden vásárlásra.
(#) Koree hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Szervusztok.
Ebay regisztrációnál megadtam a címemet annak rendje és módja szerint.
BP címről lévén szó aránylag hosszú.Egy kérdés.Fontos megadni a kerület számát vagy untig elég az irányítószám?Mondjuk én a state-nél beírtam Római számmal de lehet hogy a cím elejére kellene írnom?
(#) Szpisti válasza Koree hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Itt csak az a lényeg, hogy azt a címet add meg, ahová a helyi posta biztonsággal megtalál küldés esetén. Ugyanígy a PaPal esetén , mert ezeket az adatokat közlik az eladóval is.
(#) Koree válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Jólvan köszönöm.Gondoltam,hogy nem egetverően fontos, mert Post code a mérvadó.
(#) vanzerr hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Sziasztok!

A paypal számlaszámom hol találom? Szeretne egy eladó visszatéríteni nekem és a számlaszámom kéri...
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2014
(#) Ricsi89 válasza vanzerr hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Ha paypal-ra akar utalni, akkor az email címed kell megadni, amivel regisztrálva vagy a paypalra és amivel belépsz.
(#) icserny válasza vanzerr hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de szerintem a Paypal-nál regisztrált E-mail címedet kell megadni.
(#) vanzerr válasza icserny hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Erre nem is gondoltam... Köszi mindenkinek a segítséget!
(#) madazg77 hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék eladni az német e-bay-en. Az első listázásomkor nem volt gond. A másodiknál van egy hiba üzenet hogy az elődleges pénznemem nem eltér az e-bay-en használatostól. Ekkor elvisz a Pay-pal oldalára és ott a bankártyám adatait kéri. Ezen a ponton nem nagyon akarok tovább menni. Amikor megnyitottam a pay-pal számlát akkor csak dollár számla volt, most csináltam egy eurosat és beállítottam elődlegesre háta az a problémája, de nem. Az első terméket nem adtam el. Ha jól tudom akkor azért nem számol fel díjat. Megtudja valaki mondani hogy miért akar velem másik számlát csináltatni az e-bay? Vagy hogy miért van ez?
Ez a pontos üzenet:
"Your PayPal account's primary currency is different than the currency eBay uses to bill your seller fees. If your PayPal account does not contain funds in eBay's billing currency when your bill is paid, necessary funds will be converted to match eBay's billing currency."
(#) Szpisti válasza madazg77 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Pedig valószínű az a gondja, hogy ott a dolláros is, hiába lett primary az eurós.
Próbáld meg letiltani a másodlagos dollár kártyádat, valószínű elfogadja úgy.
Nekem a MasterCard esetén mindegy neki hogy .de vagy .com oldalon vásárolok, a számlámról átirányított forint összeget a PP. konvertálja a szükséges fizetőeszközre.
(#) waterbear válasza acoustic hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Nyugalom, általában a feladás dátumától minimum két hét, mire megérkezik a csomag (levél) nekem ez a tapasztalatom, de amit megadott szállítási határidő, azon belül biztosan.
Szóval ha 03.03 a feladás dátuma, várakozz nyugodtan, majd 24.-e után ráérsz idegeskedni.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2014
(#) madazg77 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Töröltem a dolláros számlát és tettem 2€-ot az erurosra, de ígysem fogadja el. Nekem úgy van beállítva a pay-pal, hogy nincs hozzá rendelve a bank kártyám, lehet hogy ez a gondja?
(#) kilvadi válasza madazg77 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Nem lehet az a gond, hogy a listázási díjat akarja levonni az ebay?

myaccount->seller account

Ott látod milyen pénznemben van a seller accod és van-e tartozásod.
(#) Szpisti válasza madazg77 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Biztosan van többféle PP feltöltési lehetőség, én csak a saját verziómat ismerem. Nálam egy MC kártyaszámra utalok a la-foról, ezt fogadja és kezeli a PP.
Amikor az Ebayra a PP-t hozzá regisztráltam, tőlem kérte a kártya típust és a számát , ellenőrző számát és lejarati idejét.
Mielőtt lejárt volna a kártyám, időben jelezte az Ebay, hogy frissítenem kell.
Tehát valószínű Tőled is várna egy általuk is elfogadott kártyatípushoz tartozó számlaszámot.
(#) Szpisti válasza zapkorte hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Van pár erre specializálódott szállító cég, nézz körül a guglival. Pl. ők is ilyenek
(#) zapkorte hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
zsír, köszi. Majd meglássuk, mennyit kérnek...
(#) Koree válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Üdv.
Gondolom a Paypal-en nem annyira fontos a pontos cím megadása,mert az ebay-en megadott címet közlik az eladóval.
Még egy kérdés.Fontos az irányító számot ilyen formában megadni "H-****",vagy elég a négy számjegy?
(#) acoustic válasza waterbear hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
szia.
Köszönöm, igazad volt, 2 hét várakozást(körömrágás) meg kellet várni.
Már megérkezett a csomag és nem idegeskedek, ez idő alatt kiidegeskedtem magam

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
Következő: »»   56 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem