Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpult építése, javítása
Lapozás: OK   47 / 78
(#) mugab válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 31, 2014 / 1
 
Elvileg igen. A kimenet ~775mV teljes kivezérlésre általában, bár van már a 2.5V-os rendszer is.
Olvasnivaló
(#) szikorapéter válasza mugab hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Köszönöm. Nagyon sokat tanultam a keverőpultok belső világáról és építési módjáról,nagyon jól jött.
(#) sysa hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
"Ismétlés a tudás alfája és omegája"!
Nagyon jó, köszi én is!
(#) csoka69 hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Üdv!

A kollégiumomnak elromlott a keverője. Hozzám került javításra, és elakadtam. Sajnos nem találok hozzá rendes kapcsolási rajzot, csak egy hibásat. A hiba az IC-k számozásában van.

A hiba helyét megtaláltam, de nem találom a panelon. Bármelyik bemenetére adva jelet, tisztán eljut a kapcsolási rajzon jelzett C94 - C95 kondiig, de az IC49 2-es és 6-os lábain már torz.

Második menetben az IC49 2-es és 6-os lábaira adtam jelet, és a MAIN2 OUT RCA csatlakozóján mértem, és itt már szépen áthalad a jel, torzítás nélkül.

A következtetésem az, hogy az IC11-el van a probléma. De a panelon az IC11 az egy 8lábú műveleti erősítő, a rajzon pedig van 9es láb is, valamint nincs kontaktusban az IC49-el.

A kérdésem az, hogy mi lehet az az IC11. Nem találkoztam még ilyen rajzjellel.

Köszönöm a segítséget, előre is!
(#) reloop válasza csoka69 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szia! Ha ennyire az IC11-re utal a hiba, rajzold vissza ezt a részletet. Milyen IC van itt?
(#) blasz hozzászólása Márc 22, 2014 /
 
Szia Reloop,kérdezném hogy nem lehet hogy a kis Beringer keverőm azért zajos mert csak pár wattos tápról megy?Sajna az eredetije nincs meg 2x15vAc kell neki,most puskás trafóról megy ami 2x15v 4w
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szia! Az alulméretezett trafó túlzottan melegszik, vagy nagyon leesik a szekunder feszültsége. Ez utóbbi akkor okoz zajt ha feszültségstabilizátor van benne és nem marad elég feszültségesés a szabályzáshoz. A zaj ilyenkor búgás jellegű.
(#) csoka69 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Üdv!
Többrétegű a nyák, tehát a visszarajzolás nem olyan egyszerű. Különben már megtettem volna. Az IC11 egy másik panelon van, és az egy 4580. A rajz szerint egy panelon kéne legyen az IC49-IC38-IC58-al. Ha tudnám, hogy mi az az IC11 valójában, akkor könnyebben megtalálnám. De mint említettem, nem találkoztam ilyen rajzjellel.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Nekem olyan kéz melegre melegszik fel,de talán kicsit búg,de nagyon sistergős,akkor marad a mosás,ebbe borult bele cola,vagy kávé nem tudom de ragad mindene
(#) reloop válasza csoka69 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Az 5241-re sajnos semmilyen értékelhetőt nem találtam.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
A sistergés valószínű oka, hogy a panelre került szennyeződés vezetőképes.
(#) csoka69 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Igen, én sem, de még sejtésem sincs, hogy mi lehet az. MIC_ON-hoz van valami köze, de próbáltam "kicsipogni" hogy a 2db MIC_ON kapcsolóból valamelyik kapcsolatban van-e valamelyik IC-vel. Hiába.
(#) reloop válasza csoka69 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Igen, ez az a sajnálatos eset amikor a gyártó a változtatás jogát fenntartja, de a módosítást nem dokumentálja.
(#) Massawa válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Az egy Mitsubishi dual VCA M5241L tipusu chip

A MIC ON meg a központi proci jele. Igy azt aligha tudod kicsipogni.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2014
(#) reloop válasza Massawa hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Teli-találat!
(#) csoka69 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
(#) tuskabalazs hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Sziasztok!

A nyárra tervezem egy keverő építését , sok-sok kapcsolást néztem itt is és könyvben is, viszont nem merek egybe se bele vágni mert félek hogy olyat építek meg ami már felépítésből adódóan zúgós stb.. esetleg valaki tud-e ajánlani nekem olyan kapcsolást , amit megépített és jó?Szükségem lenne 3 bemenetre (Minimum).Illetve mellékesen egy fejhallgató fok kapcsolásra lenne szükségem a keverőhöz.

Köszönettel Balázs!
(#) reloop válasza tuskabalazs hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szia! Nem a fel-, hanem megépítéstől zúg egy keverő. Annyi megbecsülhető, hogy minél több aktív elemet (műveleti erősítőt) tartalmaz annál nagyobb kihívás az elkészítése.
A nyomtatott áramkör, huzalozás, dobozolás mind hatással van a végeredményre.
Úgy tűnik, egy hibás gyári készülék kijavítása, felújítása egyszerűbb és olcsóbb mint nulláról megépíteni. A végeredmény esztétikumáról meg nem beszélve.
Amúgy valamilyen rajzzal kacérkodsz már?
(#) tuskabalazs hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Szia!

Van egy pár tippem... csatolom őket

Első tipp őt nézegettem eleinte de megkérdeztem egy valakit és azt mondta hogy a potik előtti ellenállások hatással lennének egymásra és ebből adódóan akár zúgna is az egész.

Gondolkodtam a 4.15-ös ábrán lévőbe, csak nemtudom a bc109 mennyire zajos

És végül ő
Az utolsóban bíznék a legjobban jó kis kapcsolásnak tűnik , te mit gondolsz?

Köszönettel Balázs!
(#) univerzum hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Üdvözletem, hozzám került egy phonic mm 1705-es keverő, jobb oldala nem működik a jobb oldala, már 7 ic-t kicseréltem, mert kijött a tápfeszültség a kimenetére.
Semmi ötletem nincs, hogy még mit csináljak rajta. ha a monitor állásba van a kivezérlés jelző akkor ott jelzi, hogy van kimenő hang.
Egyébként minden jó rajta, csak nem jön ki a jobb oldalán hang a mester csatornán.
Ötlete van-e valakinek?
(#) reloop válasza tuskabalazs hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Az "És végül ő" lenne a legjobb választás.
(#) reloop válasza univerzum hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Jó úton jársz, csak még nem jutottál el a hibás IC-ig. A műveleti erősítő adatlapján megtalálod a kimeneti lábat/lábakat. Nem lehet kifeküdve a tápra! Külső erősítővel bele tudsz hallgatni, és megtalálod hol vész el a jel. A biztonság kedvéért 100nF-dal és 47k-val illeszd!
(#) univerzum válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Szkópal lekövettem, 1 ic-t ki is szedtem és utána már időm nem volt.
Ezen az ic-n nem jött ki elméletileg semmi se.
Ez lesz a következő epizód.
Ilyen ic volt benne mint amit mellékeltem.

jrc.pdf
    
(#) reloop válasza univerzum hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Azért első sorban mechanikai eredetű problémát keress: poti, kapcsoló, vezetősáv repedés, hibás forrasztás. Gyakori előzmény, hogy belefolyt annak idején valami.
(#) univerzum válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
potik rendben vannak, forrasztásokat végig néztük. Vezetősáv?
Forrasztás?
Nem hinném, hogy valami bele folyt volna, ugyanis azt látni lehetne.
(#) kzolt hozzászólása Ápr 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Már volt szó erről a keverőről, de még kérdezni szeretnék egy-két dolgot. A fő keverő modulnál ki kell hagyni a C1 utáni R3-mat, akkor a C2 utáni R4-et is? A másik kérdésem az lenne, hogy ha két mikrofont és egy line jelet szeretnék keverni, akkor kell két bemeneti erősítő, utána a két tónus szabályzó, és ezután ugye két fő keverőerősítő kell? Engem az zavar meg, hogy a fő keverőnél egy bemenet és két (bal-jobb) kimenet van. Ugye ettől még a sztereó jelem nem lesz sztereó, tehát kettő kell, viszont akkor úgy fog kinézni a kimenetem, hogy a sztereó végfokot köthetem mondjuk a két jobb kimenet pontra és marad két bal kimenetem?
Köszönöm!
(#) Kovidivi válasza kzolt hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /
 
Helló!
A kapcsolás szimmetrikus, tehát ha elhagysz egy alkatrészt az egyik oldalról, akkor a párját is hagyd el a másikról. Nem tudom, miért akarod kivenni, de ha jó okod van rá, vedd ki.
Én R1 és R2 közötti összekötést elvágnám, a bal és jobb oldalt az ellenállásokon vezetném be, így működne a PAN szabályzás is, sztereó bemenetből sztereó kimenetet kapsz, ha a
PAN poti középen van, nem csinál semmit. Vagy P1 helyett sztereó potit raksz be, és ugyanúgy jársz el, ahogy írtam.
A bemenő modulnál nem tudom, van-e értelme a plusz tranzisztoros fokozatnak, én kihagynám, szerintem csak torzítást visz a rendszerbe, a műveleti erősítő torzítása egyébként is kielégítő, erősíteni is tud bőven, nem látom indokoltnak ezt a megoldást.
(#) kzolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) bencikusz hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy el tudjam dönteni, hogy a Behringer xenyx 502 típusú keverő kimenete szimmetrikus-e. Tudom elég amatőrnek hangzik, de a Zaj.hu-n azt írják, hogy szimmetrikus, de a mellékletben csatolt kapcsolási rajz alapján én ebben nem vagyok biztos.
Előre is köszönöm.
Üdv.b

502.png
    
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Igen szimmetrikus, magyarázat a negyedik ábránál.
Következő: »»   47 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem