Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Be-/kikapcsoló nyomógombbal
Lapozás: OK   14 / 36
(#) Warloxk válasza proli007 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Vennék én ilyen IC-t de nem tudom hogy ez milyen IC.
(#) Warloxk válasza proli007 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Ezen rajz esetén ha jól értem akkor ezek az alkatrészek szükségesek:

R1: http://www.hestore.hu/prod_10024400.html
R2, R4: http://www.hestore.hu/prod_10024431.html
R3: http://www.hestore.hu/prod_10024386.html
R5: http://www.hestore.hu/prod_10024443.html

Q1, Q2: http://www.hestore.hu/prod_10020801.html

C1: http://www.hestore.hu/prod_10027834.html
C2: ?

S1: http://www.hestore.hu/prod_10022461.html

A C1 amit találtam az nem 40 hanem 50V-os ez gondot jelent?
Illetve a C2-t nem találtam.

A rajz alapján egy ilyen LED működtethető vele?

Köszönöm!
(#) vicsys válasza Warloxk hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Itt egy egyszerű változat, ha mikrokontrollerrel is jó. Persze a tápfesz 5V vagy kevesebb legyen.
(#) Warloxk válasza vicsys hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Köszönöm szépen!

Mind a kettőt megépítem, csak, hogy tanuljak
(#) proli007 válasza Warloxk hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Hello! Ha már minimálprojekt - elem - egy Led, akkor inkább ezt építsd meg. Mert ennek fogyasztása kikapcsolt állapotban szinte semmi, bekapcsolva a Led kb. 15mA-t kap. Egy szem CD40106 kell hozzá. üdv!
(#) Warloxk válasza proli007 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Köszönöm szépen, ezt is megpróbálom
(#) Warloxk válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Elkészült, működik

led_kibe.jpg
    
(#) proli007 válasza Warloxk hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Hello! Na ugye! "Szemre" kicsit túl fényesen világít a Led. Mérd meg az áramát. Ha túl nagy, a Led-el sorba kötött ellenállással csökkentheted. üdv!
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Azt akartam írni még, hogy akkor legyen benne automatikus kikapcsolás is. No nem órákra, csak kb. másfél percre. üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2013
(#) Warloxk válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Szia,

Hogyan megoldhato az automatikus kikapcsolas?
Bonyolult mondjuk 3 percre idoziteni?

Koszonom!
(#) proli007 válasza Warloxk hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
"Hogyan megoldhato az automatikus kikapcsolas?" Magyarul: Hogyan oldható meg az automatikus kikapcsolás?" De ott van a rajz hozzászólásomban.
Megoldható, de általában 1 perc felett időzíteni, már nem célszerű analóg módon. (ellenállás-kondi) Mert a kondi szivárgása miatt, esetleg bizonytalan lesz az időzítés. Mármint vagy kapcsol majd, vagy nem. De az R3-at 220µF-ra cseréled, az idő hosszabb lesz. Célszerű lenne tantál elkó, de ekkora kapacitással már nem minden bokorban terem.. üdv!
(#) etm hozzászólása Okt 7, 2013 /
 
Hello!Tudna-e valaki segíteni abban,hogy hogyan tudnám megvalósítani hogy egy nyomógombbal egy 6 Voltos kis izzót bekapcsoljak és világítson míg másodszor megnyomom ugyanazt a gombot,ami ekkor már kikapcsolja?
(#) proli007 válasza etm hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Hello! Miért nem kerestél a kapcsolási rajzok között? Pld. ez megfelelhet. A lámpát kapcsoló Fet-et, a lámpa árama szerint lehet/kell megválasztani. De pld, egy IRLR024N tökéletes lehet e célra és 6V-ra. De egy ilyen kis tokban mind két Fet használható erre a célra. üdv!
(#) etm válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Köszönöm.Üdv!
(#) doki99 válasza Skori hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Megépitettem a ki-be kapcsolás nyomógombal,mert ehhez hasonlóra volt nagy szükségem.
Nagyon jó és megbizható ,köszi.
(#) Ferrari1 hozzászólása Nov 19, 2013 /
 
Sziasztok! Nekem olyan kapcsolásra lenne szükségem, hogy ha megnyomok egy mikro nyomogombot egy pillanatra akkor egy áramkör meghúz egy relét és kb. 5 másodperctôl 5 percig meghúzva maradna amit trimmerrel lehetne szabályozni. Ha lettelik a beállitott idő akkor elengedjen a relé. Egy újabb megnyomásra újra elinduljon ez a folyamat. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) szlaci001 válasza Ferrari1 hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Ennél egyszerűbb nincs!
Bővebben: Link
(#) proli007 válasza Ferrari1 hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Hello! Nem igazán értem, ha beregisztráltok egy fórumra, miért nem olvassátok el a szabályzatot? Írva vagyon, hogy egy kérdést két helyre nem teszünk fel!
Amit írtál abban két buktató van.
- Egyik, hogy általában egy trimmerrel nem lehet ekkora átfogásban állítani valamit. (De egy potival is csak akkor, ha az helikális.) Mert az átfogás amit kérsz, 1:60 arányú. Vagy is egy 100kohm-os trimmerel 1,67kohm-ot kell beállítani. Az pedig a csúszka elején-végén nem lesz stabil. De általában a gyakorlatban ekkora beállítási tartományra nincs is szükség.
- A másik, hogy nem értelmezhető kellő képen az, hogy "Egy újabb megnyomásra újra elinduljon ez a folyamat." Mert nem tudni, mire gondolsz. - Ha késleltetési időn belül nyomod meg, akkor elölről induljon a késleltetés, vagy csak a késleltetés lejárta után lehessen újraindítani.
Mert ahogy az 555-ös topikban is válaszolták, ez a funkció, amit szeretnél, egy monostabil multivibrátor működése. De azok között van "újraindítható" és nem újraindítható". Az 555 alapból a "nem újraindítható" kategóriába tartozik. De ezen kívül még létezik az él-vezérelt, és szint-vezérelt változat is. Vagy is mi legyen, ha az indító gomb folyamatosan nyomva van. Akkor az számítson, vagy ne számítson. Tehát ezek a variációk, léteznek.
A téma nem tartozik egyébként ebbe a topikba, mert itt az egy-nyomógombos ki-be kapcsolóról van szó. A feladatod meg nem erről szól, hanem egy időzítésről. De azért válaszolok itt, mert az 555-el, nem igazán szerencsés 5 percig időzíteni. Ítt már számlálót célszerű használni, vagy mikróvezérlőt.

Amit rajzoltam neked, ott választható hogy újraindítható legyen vagy sem. De élvezérelt. Vagy is csak a gomb megnyomása számít, nyomva tartása nem. üdv!
(#) szabi95 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Üdv.
Megépítettem ezt a kis kapcsolást és nem működik(egyébként 1.8 as zenert sehonnan nem tudtam szrezni úgyhogy 1.6-os vagy1.4 es van benne már nem tudom).Hogy kéne átalakítani hogy ezzel is működjön?
(#) vicsys válasza szabi95 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Nem működik... Bővebben? Nem kapcsol be vagy ki?
(#) szabi95 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Rákötöm kb 5 voltra és csak halványan világít a nagyfényerejű kék led(közvetlen ráraktam a kimenetre)és a gomb nyomkodására semmivel sem reagál.
(#) vicsys válasza szabi95 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Kb. pontosan 3V-ra van méretezve. Ott sem jó?
(#) szabi95 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
nem
(#) vicsys válasza szabi95 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
1. Mérni, ellenőrizni.
2. Aztán mérni, ellenőrizni.
3. Ha megvan a hiba,- korrigálni.
4. Tesztelés.
5. Jó? (ha igen, vége) (ha nem, ugrás az első pontra)
(#) szabi95 hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Nem nagyon értek hozzá ezért nem igazán tudom hogy mit kéne mérni.
Az áramkör tuti hohgy jó mert 3 szor volt megépítve.Az elsőt már szétszedtem a második megvan nincs benne hiba a harmadik is megvan szerintem az se hibás de az SMD ben van megcsinálva.
(#) szabi95 hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Közben megcsináltam egy másikat(itt találtam a fórumon hosszú keresés után)ez már működik szal hagyjuk a másikat.

gomb.png
    
(#) tamasgal válasza szabi95 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Pontosan ilyenre van most szükségem csak 12V-os ra! Mit kellene ezen változtatni, hogy ne 2V-al működjön, hanem 12V-al és annyit is adjon ki? Köszönöm
(#) Sebi válasza tamasgal hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
R1 és R3 értékét növeld 5-6-szorosára.
(#) tamasgal válasza Sebi hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm, kipróbálom. Így a kimentére is 12V-ot fog kiadni?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) ktibor69 hozzászólása Ápr 3, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Parkradart (12V DC, max. 20W) tervezek beépíteni az autómba. Az első szenzorokat a gyári kapcsolóval szeretném aktiválni, illetve deaktiválni. A kapcsoló gombnyomásra negatív triggert ad. Létezik olyan relé amivel az lenne megoldható, hogy gombnyomásra bekapcsol a parkradar (folyamatos 12V-ot biztosít utána), ha mégegyszer megnyomom kikapcsol?

Én egy bistabil relé alkalmazására gondolok, mint a rádiótávvezérelt lámpa felkapcsolásnál, ilyet már szereltem otthon és működik.

Autóba lehet kapni ilyen relét (nagyon hőmérséklettartomány és intenzív rázkódásra méretezett változatot)?
Üdv.: Tibor
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2014
Következő: »»   14 / 36
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem