Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   136 / 221
(#) reloop válasza Northman hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Szia! A választott tranzisztor áramerősítési tényezője rendkívül alacsony. Helyes, hogy cseréled.
(#) Northman válasza reloop hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Igen le kell nem az igazi így..., bár igen jól szól így is 4 ohm-on, csak hát a potit is megviselte a rajta átfolyó áram...
(#) keszeg01 válasza Northman hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Fix ellenálás.
(#) Northman válasza keszeg01 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Igen fix lett, de az állítást is nehezen bírta...
(#) Taki84 hozzászólása Ápr 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Épülget az én kicsikém is. Duál monó, független táppal, 1 trafó.
Egyenlőre egyik oldal és béta változat (a nyák eléggé bénára sikerült, nem megy ez a vasalás,jópárat kukáztam..), most este gyorsan csak beledugdostam az alkatrészeket, forrasztani már nem volt kedvem. 1%-os fémréteg ellenállatok, becsatolónak 4 variációs lehetőség van: Wima MKP10 - 1µF/400V, MKP4 - 1µF/630V, Remix 1µF/400V és egy K73-16 1µF 63V PETP Mylar.
Majd a hang eldönti, ha egyáltalán meghallani majd a különbséget. Szerintetek?
Becsatoló után egy Nichicon MUSE KZ van, a 330µF -os kondik egyszerű low esr változatok.
Kicsatolónak 2x2200µF/40V Siemens elkó egy K73-16 társaságában. Ez még lehet változni fog, ROE vagy ELNA, szintén hangtól függ. Tanács?
Köv. héten remélhetőleg megérkeznek a tápba szánt kondik is és a trafóm is úton van. Oldalanként 19.400µF/63V - 1x10.000µF + 2x4700µF összeállításban, Vishay BC -.
Lassan neki kell állnom a dobozterveket is véglegesíteni, barkácsolni.

további képek Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) keszeg01 válasza Taki84 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Jó estét.
A kicsatoló kondi nem kritikus alkatrész, a becsatoló annál inkáb majd a teszteken kiderűl melyik a befutó sokat lehet vele játszani.
A tranzisztorok is beleszólnak lehet azt is cserélgetni ha van rá türelem.
A nyákot nem szabad túl finom csiszolópapírral csiszonlni nekem a 200-as körüli vált be jobban mint a 400-as, azóta szinte elsőre sikerül persze ha a nyomtatás elég sötét.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) Taki84 válasza keszeg01 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Estét!
Türelem az van, attól függetlenül, hogy egyszerű egy kis szerkezet, már jó ideje szöszmötölök vele. De legalább hallottam már szólni, így tudom,hogy megéri a "fáradozást".
Kipróbálom a csiszolópapíros tippet, eddig 500-as papírral csináltam, utána alkonekkel zsírtalanítás - mindezt gumikesztyűben.Műnyomó papír, nyomtató rendesen beállítva. Én a vasalóra gyanakszom. Vagy túl erősen nyomom, ezért "folynak" meg a vonalak, vagy túl meleg. Esetleg a kettő együtt.
Már azon vagyok, hogy inkább megkérek valakit aki tud levilágítani, csinálja meg nekem.
(#) keszeg01 válasza Taki84 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Mosódik vagy megfolyik nem mindegy ha folyik akkor túl sőtét vagyis vastag a festék, én a vasalót max-ra állítom és nyomom ahogy birom és nem folyik meg.
Probáld meg 200-as körüli papírral és utána már ne zsírtalaníts én nemszoktam.
(#) Taki84 válasza keszeg01 hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Értem. Megpróbálom mindenképp!
Lehet az volt a baj,hogy a nyomtató beállításainál azt hiszem úgy van,hogy "tonal darkness",na azt az alap 8-as értékről maxra toltam.
Az a vicces,hogy 2x már sikerült szépre vasalni és pedig (elvileg) ugyan úgy csinálok mindent. De most randa,girbe-gurba,valahol utába kellett javítani filccel is... De nem adom fel!
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2014
(#) Northman válasza Taki84 hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Bocsánat, hogy bele vau, de a vezetősávok között a "lebegő" fóliaszigetek ha nincsennek földpotenciálon, nem fognak szórt kapacitásként működni?
(#) Taki84 válasza Northman hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Semmi gond,minden építő jellegű kritikát szívesen fogadok,amiből tanulhatok!
Tehát,szórt kapacitásként működne ha ott hagyom őket? nem szakmai szempontok alapján hagytam benne. Ennyire még nem értek hozzá,sajnos
(#) Taki84 válasza Taki84 hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
bár az megvan, hogy kvázi mint egy nagy "kondi" lenne,a lebegő réz csíkok. csak nem gondoltam volna,hogy ekkora jelentőssége van itt / minden esetben.
(#) Northman válasza Taki84 hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
A mai világban eléggé sok az elektromos berendezés, wifi tv, pc, és nem tudni hogy mit szed össze ha pici anntennaként, vagy kondiként működik...én kétoldalas nyákkal építettem meg úgy hogy az alkatrész oldalról nem marattam le a rézfóliát csak az alkatrészláb körül és így árnyékolásként viselkedett persze földelve...
(#) djkoko hozzászólása Ápr 7, 2014 /
 
Sikerült megszerezni a rajzokat a JLH 75 wattos változathoz. Ha valaki szemezgetne vele, megosztom a rajzokat.
(#) Taki84 válasza Northman hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
köszi a tippet! Jogos!
Még végiggondolom, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle. Egyenlőre úgy sem végleges, mert nem vagyok megelégedve a nyákkal úgy ahogy van.
(#) david9999999 hozzászólása Ápr 8, 2014 /
 
Hát lehet nálam van valami baj, de így hogy járattam pár órát a szerkezetet és össze melegedett, össze érett megérkeztek a fülszaggató mélyek is!
(#) david9999999 válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
És erre mekkora bordák kellenek? Érdemes rá üzemet nyitni?
(#) Orbán József válasza david9999999 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Ez nem annyira fűt, 0.1A a nyugalmija, a többi a 75W-nál jön elő, mint bármelyik hasonlónál.
(#) djkoko hozzászólása Ápr 9, 2014 /
 
Kedves Fórumtársak!
Elkezdtem építeni a JLH 75 wattos változatát, azonban kissé elakadtam. Mellékelem a rajzokat, és fotót. A 2n3440 és BF471 helyettesítő kellene, ill. maradt a rajzon egy kérdőjel.
Az átkötések még hiányoznak.
(#) Taki84 hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Szerintetek milyen lehet ha végnek BU508A van betéve? Ez jó tranyónak számít?
(#) reloop válasza Taki84 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Szia! A végtranzisztortól legalább 50, de inkább 100 feletti áramerősítési tényezőt várunk el. Ez szegény elakad 2,5 tájékán. Abszolút nem erre találták ki.
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
kiegészíteném annyival, hogy a rajzolt kép a forrasztási oldal, az alkatrészek a másik oldalon vannak.
köszönöm a segítséget!
(#) Taki84 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Szia!
Köszi az infót! Nemrég kezdtem foglalkozni a témával, még zöldfülű vagyok. Egy működő , amolyan deszka verziót már sikerült összerakni, most épp "csinosítgatási" stádiumban van.
Hozzám került egy adag a fent említett tranzisztorból, gondoltam hátha..
De akkor apróhirdetés lesz belőlük.
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Sziasztok! A szöveghez tartozó kép, ami lemaradt és nem egyértelmű nekem.
Köszönöm!

beül.jpg
    
(#) djkoko hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Sziasztok! Most szeretnék kérni egy kis segítséget. Nem nagyon akar elindulni ez az "átkozott"
A negatív feszültség felől rendben van, de a pozitívnál nagyon leesik. ?
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
A pozitív oldal csak úgy tud több áramot felvenni, ha a kimeneten terhelés van. Az élesztés ezen szakaszában még üresen kéne hagyni, és mérni a kimeneti egyenfeszültséget.
Mekkora a tápági áramfelvétel?
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Köszönöm, erre figyelni fogok! Szerintem az is gond, hogy tranyó lábakat felcseréltem, és 2 kondit is benéztem.
Jó hétvégét!
(#) Northman hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Elkészült a 2N3055-ös végtranyókkal az erősítő, le is fixáltam a potit helyettesítő ellenállásokat.
Nagyon jól szól meg minden de: a problémám a következő: adott egy HS100-as orion, kicsit tuningoltam rajta fóliakondi a hangváltókba, cat6-os kábelezés, na de meg is lett az eredménye nagyon jó szól egy DAC-al, de van egy SoundArt L2 hangfal ez 6 ohm-os... maga a hangfal vifa hangszórókészlettel van amolyan audiophile és nem szól vele jól, és nem tudom összehozni a két cuccot, az L2 -őn elveszik a magas és az énekhang sem az igazi, de a mély az brutálisan jó....viszont más erősítővel (onkyo) pedig kifogástalanul szól...
ha lenne valakinek valami ötlete hogy hol keresgéljek....
(#) highand válasza Northman hozzászólására (») Ápr 12, 2014 / 1
 
Véleményem szerint nincsen hibád. Az A osztály lényege a mély tónusú meleg hangzás. A JLH még az A osztályúak közül is kiemelkedik ezzel a tulajdonságával. Régebben a vinyl lemezek korában a hangszedők rengeteg mechanikus lekövetési hibából eredő intermodulációt termeltek, ami miatt a hang magasba húzott és karcos volt. Az ilyen hangnak nagyon jót tett az A osztály meleg hangja.

A mai digitális technikának mások a hibái és a stúdiókban lévő erősítők is ( amiken a hangot monitorozzák a keverés során) olyan hangúak, amiket 20 évvel ezelőtt a kukába dobtak volna. Végeredményben lehetséges, hogy ezért hallod részletgazdagabbnak, csilingelőbbnek a másik erősítőt.
(#) Alkotó válasza highand hozzászólására (») Ápr 12, 2014 / 1
 
Nagyon bölcs gondolatok. Benne van a lényeg, az jó, ami tetszik, és minden más lényegtelen szempont.
Következő: »»   136 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem