Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Akkumulátoros fúró
Az igaz, hogy a minőséget, használhatóságot leginkább az akku jellemzi. De én ódzkodok a 12 V -nál nagyobb feszültségű akkumlátorral szerelt gépektől. Persze, nagyobb feszültség, nagyobb teljesítmény a gyengécske motortól.
Talán nem véletlen, hogy a márkás gépek 7.2, 9.6 V -osak, (Makita, Würth) azonban az ilyen gépekkel akár egy 8 órás műszakot is le lehet tudni, igen intenzív használat mellett. Ma már inkább LiPo akksisat vennék. Nem merül az állásban, elég jól túlterhelhetők, viszonylag gyorsan tölthetők. A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
Precíziós munkáknál nem látom eme eszköz létjogosultságát. A csavarozáshoz bumfordi, fúráshoz pontatlan és lassú. Egyedüli ésszerű felhasználási területe a ház körül talán a gipszkartonozás. Igazából terep munkákra találták ki, otthon esetleg annak jöhet jól még, aki emeletes házban lakik, s az utcán parkoló autójában fúrna pár lukat. Ehhez meg így még a tacskós változat is túl drága. A profi gépek tizen éve 12, újabban 14,4V-osak, és a mai napig kaphatók ni-cd akkuval is, ugyanis minden hátránya ellenére még mindig ennek a legjobb az áram leadási karakterisztikája. Több sebességes fém hajtóművel csak az 50e fölötti kategóriában találkozni az általad említett márkáknál, ilyet kevesen engedhetnek meg maguknak hobbi célú alkalmi használatra... A nyolc órát nyilván pót akkuval értetted? Mert a motor itt is annyit vesz fel, mint az olcsónál - talán a precízebb mechanika és a minőségibb akku dob rajta egy keveset.
Az akkus fúró-csavarozóval kapcsolatban köszönöm a válaszokat.
Az NiCd akkut leszámítva mi a véleményetek erről? Bővebben: Link Tényleg csak hobbi célú alkalmi használatra kell. Próbálom minél olcsóbban beszerezni a legjobbat, ami esetleg komolyabb fúrásra is használható. Vasbetonnak szerintetek ésszerű ezzel nekimenni? Nem biztos, hogy ez lesz, de ennek a specifikációi jónak tűnnek.
Szia!
Nem hinném, hogy betont vinné. Oda ütvefúró kellene. Olyat meg akkusba ennek a duplájáért se találsz, szerintem. Saját tapasztalatból tudnám ajánlani a L*dl saját márkás akkús fúrót/behajtót (Parkside márka). Kb ennyiért szokták árulni (~10eFt), Li-ion akksi van hozzá, és nem utolsó sorban 3 év gari. Nekem lassan 3. éve van meg, és nap mint nap használva hálás kis jószág.
Én is a Li-ion aksisat ajánlanám, végül is én is egy ilyennél kötöttem ki. Az a jó benne, hogy előveszed, és már fúr is, csavaroz is. A NiMH -snál állandó küzdés volt az aksival.
Igaz nem precíz munkára való, de jó a ház körül.
Vasbetonnál esélye sincs. De semelyik ilyen teljesítmény kategóriás akkus fúrónak sem.
Gyanítom, hogy a linkelt masina is akku problémás lesz, nem is a távoli jövőben. A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
Létjogosultsága akkor van, amikor sok sok csavart kell gyorsan behajtani. Jó példa erre, amikor leszabattad magadnak a bútorlapokat, és otthon nekiállsz összecsavarozni. Előfúráshoz, majd csavarbehajtáshoz jól jön azért. A lakásban szinte az összes ilyen jellegű bútort magam építettem, és ha mindent kézzel kellett volna betekernem, akkor kétszer ekkora lenne már az alkarom
Tudom hogy a nagyok ilyenkor ragasztani szoktak, de nekem nincs erre egy egész műhelyem hogy tudjon hol száradni, és így az egész megvan pár óra alatt. Családi béke kompatibilis
Köszönöm mindenkinek. Szóval az ideális fúró-csavarozó valahogy így néz ki:
- 12V< Li-ion akku - állítható nyomaték - minél nagyobb max. fordualtszám - 1.5 kg súly - lehetőleg minőségi mechanika 15.000 körül szerintem csak akciós lesz ilyen, ha lesz. Parkside-ot azért nem vennék, mert olyan a pákám is, aminek pár hónap használat után forrasztás közben beszakadt a hegye. Tudom, hogy a fúró nem egyenlő a pákával, de azoknak én többet egy fillért nem adok.
Amit linkeltél gépet, ugyanilyen van a cégnél is, csak sárga és nem tudom a nevét. De kinézetre ugyanez. Pár hónap intenzív használat mellett (mint drótkorongozás) betojt a vezérlője.
Köszönöm. Na pontosan ez az, amiért elkezdtem kérdezősködni, mert az ilyesmi nem látszik a képeken, se a specifikációban.
Ha furásra is akarod használni akkor csak 2 sebességü jöhet számitásba, és nem árt ha 2 akkud van és külsö gyors töltö.
Egyszer visszavittem egy vadi uj gépet, mert az akkuval 2 orát lehetett dolgozni, de 8 oráig töltötte a töltö. Igy a 2 akku is értelmetlen dolog. A mostani gépem is 2 akkus, de 20 perc alatt tölti a külsö töltö. ( immár 5 éves és valoszinü megint ilyent veszek)
Átnéztem a választékot és csak egyetlen egyet találtam 15.000 alatt, ami Li-ion akkus. Link
Elég jókat írnak róla és az értékelései és a véleményezése is jó. Ha ki bír fúrni 10db 5mm lyukat 1mm lemezben, akkor tökéletes.
Ha 15000Ft. a maximum, én pont ennyiért vettem akciósan a 9.6V BOSCH fúrómat. Mint írtam, kb. 5 éve, néha mostanában is van ennyiért. Azóta jó az akkuja, meg az egész gép. Vannak jobbak, mint itt is írják, de ha 15e. a határ.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
Köszönöm. Az a helyzet hogy egyetlen projekthez kell, utána csak ritkán venném elő.
Az nem az én műfajom. De most ezt megrendeltem, mert már csak 4 napig akciós és a kiszállítás is ingyenes. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Sziasztok!
Egy akkus csavarozóban halk pukkanással megadta magát egy 6A4-es dióda. Legalábbis szag és melegség alapján ő a hunyó. Az ilyen diódák csak a fordított polaritás ellen vannak a gépben? Azaz nincs rá feltétlen szükség ha jól gondolom. Kiköthetem büntetlenül?
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Lehet nem jó topicba írok, de jobbat nem találtam neki: Adott egy bosch psr1440-es akkus csavarbehajtó, melyben 2 éve meghalt a NiCd telep. Szerintem azért főleg, mert ritkán volt használva. Van továbbá egy olyan gondja is, hogy ha 90 °-kal elfordítva használom (az aksi jobbra néz csavarozás közben), akkor finoman húzva a kapcsolót, néha hirtelen felpörög maxra. Apa szerint gyárilag ilyen volt. Ez normális ennél a kategóriánál, amibe ez a gép tartozik? Kipróbáltam, ha normál helyzetben használom, úgy is tudom reprodukálni a hibát, de ritkán jön elő. Lehet csavar, ami kilazult esetleg a kapcsolóban? A kapcsoló tisztítása segítene a problémán? Poros helyen sohasem volt használva. Mivel nem értek hozzá, feleslegesen nem szedném/szedetném szét. Érdemes még hozzá aksit (vagy ha lehet kapcsolót) venni? Évente max 1-2-szer használnám, amikor rám jön a barkácsolhatnék. Ez már nem aktuális, de kíváncsi volnék a véleményetekre: Nemrég volt kapható a Lidlben Parkside márkájú, 18 V-os Li ion aksis gép. Pontos típust sajnos nem tudok Van valakinek tapasztalata ezzel a masinával kapcsolatban? Válaszaitokat köszönöm. Üdv: István A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2014
Az első taktusra nem tudok érdemben válaszolni, de a Parkside-osra talán.
Nekem lassan 3 éve van Parkside akksis fúróm-csavarbehajtóm, igaz a 10,8V-os verzióból (3 Li-ion cellás). 100%-ig elégedett vagyok vele. Ahhoz képest, hogy otthoni barkács készülékként árulják, naponta használom, nincs kikímélve. A 3 év gari is abszolút meggyőző tud lenni.
Sziasztok!
Tudja valaki hogy a Bosch ixo csavarbehajtó nyáklapján levő hátsó karos kapcsolónak mi a szerepe? A képen a bal oldali kapcsolóról van szó, ez a kép youtube-ról származik. Nálam le van törve, és nincs átkötve sem. Azt látom, hogy mikor meghúzom a kart, hogy forogjon a motor, akkor benyomódik a gomb. Gondolom ekkor szakadás lenne. Ha ez a kapcsoló zár, akkor látom, hogy két soros diódából készül egy referencia feszültség, kb. 1.6V értékben, és ez megy tovább félvezetőkre. Köszönöm.
Meg lett a megoldás, az kapcsolja be a LED-et, de még az előtt, hogy a motor elindulna
Sziasztok!
Van egy 14,4V-os akkus fúróm,amibe li-ion aksikat akarok belerakni! Az lenne a kérdésem hogy 3 vagy 4 db 18650-est kössek be? Feltöltve 4,2V Tehát vagy 12,6V vagy 16,8V?
Hello!
Nem túl jó ötlet. Azokból a cellákból kevés amper vehető ki... Megmérted valaha, hogy a fúród hány ampert "fogyaszt" teljes terheléskor, vagy indításkor? Ugye nem? A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
Persze léteznek nagyobb árammal terhelhető cellák is, pl.: Bővebben: Link
Helló! Nem az volt a kérdésem hogy hány ampert vesz fel teljes terheléskor, vagy indításkor!
Párhuzamosan is össze lesz kötve....
Már megtaláltam a választ..
Egy 14,4V-os Ni-Cd akksi,teljesen feltöltve eléri a 17V-ot is!
Ezt írtad, szószerint:
Idézet: ...nos ezt nem tudtam elképzelni, hogyan lehetne "párhuzamosan kötni", hogy meglegyen a "12,6V vagy 16,8V" feszültség.„"3 vagy 4 db, 18650-est kössek be"” Ha "világosabban" fogalmaznál, akkor értenénk is... Én is ilyen Li-Ion akku váltáson "elmélkedem", de még nem győződtem meg arról, hogy testi épségem mennyire lesz biztonságban, notebookokból bontott akkucellák használata mellett... A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
Mindenekelött egy feszültség szonda kell bele ami legalább fütyül, ha a teljesitmény miatt a cellák feszültsége kb. 3,3V alá esik. Enélkül igen rövidéletü lesz a dolog. Én már vagy 4 éve átépitettem a furogépet, és nagyon jol megy.
A gyári gépek nem sipolnak, hanem lekapcsolják az akkut. A lényeg, hogy nem terhelheted a végtelenségig mint a NiCd vagy NiMh akkukat. A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
Ezek a fúró/csavarozógépek rettentő nagy áramot vehetnek fel, pl. mikor egy beszorult csavart tekernék ki velük, vagy éppen mikor már tövig becsavarunk egy csavart, de még "nyomjuk" neki. Persze nem "racsnis" üzemmódban, hanem teljesen összezárt kuplunggal "fúrás" módban...
Li-Ion feltöltött cellának ez akár egy rövidzárral is egyenlő lehet...amit meg ugyebár nem annyira szeret? (Erre gondoltam) 70-90A-es FET a beepített szabályozóelemük... A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |