Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   328 / 489
(#) tibapu hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Tisztelt fórumozók!
A hétvégén összedobtam egy táp panelt a 67-Ledes(nem Kly-féle) propellerhez,átlagos a fiókban található alkatrészekből.Dioda FR302-es stab kocka L7812 majd L7805.A 47uF25V-os puffer a 12V-os stab kockához,a 100nF63V és 100uF6V-os pedig az 5V-os kockához.A kimeneti áram egy kissebb villany motort szépen pörgette.A propelleren a ledek viszont foghíjasan működtek a két szöveg lefutása után pedig a kép szétesik.Ezt tudjam be annak,hogy gyenge a táp vagy keressek forrasztási hibát?
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szerintem a meghajtókhoz kell tenni (mindegyikhez egyet a 100nF hidegítővel párhuzamosan) 47µF kondit nekem az segített.Kis 6V tantálok vannak bent nekem.
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Nem csak a hidegítéssel van baj.
Az eredeti HEX amit letöltöttél és lefordítottál nem működik a Patexati féle nyákhoz általuk beszerzett led meghajtókkal!!! Csak az eredetiekkel! Pont ilyen hibát csinál. Működésre lehet bírni de át kell írni a forrásban az SPI init részt meg néhány időzítést. HP41C még írt softwares SPI-t is hozzá annyira nem volt jó.Törte a képet. Később megoldottam a HW SPI-vel is.
Miért kínlódsz azzal a forrással? Nem tud az semmit alapból. Ott az én HEX em töltsd bele és menni fog. Vagy kérd el HP41C-től a hackelet.
(#) KKobra hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Bele szaladtam egy érdekes (bosszantó) hibába. Működik a wireles power szépen megy az óra.
A Hdd motor vezérlése LB11880 . mivel ezzel a HDD vezérléssel csak 1400-as fordulattal meg a motor kicseréltem a vezérlést MTD6501C -re
És nem megy a kijelzés! Ha vissza cserélem a motor vezérlőt akkor jó mi lehet miért nem megy az MTD-vel ??
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Végülis csak náhány nagyon bosszantó hibát kellett megtalálnom és kijavítanom, aztán már ment is a programod a mi meghajtónkkal is:
- Tápátvezetésben a rugón esett majdnem fél volt. Acélrugó jelyett egy vastag alkatrész lábból hajtott "rugó" lett a megoldás.
- A meghajtók csak darabonként 22µF és 100nF kondenzátorral hidegítve voltak hajlandók működni.
- A táplálási gondok miatt a led -ek fényerejét jelentősen csökkentenem kellett.
- A mérések közben körberaktam a dsPIC -et hidegítéssel, de nem tudom, hogy valóban kell vagy ezekután le is vehetném.
- Az IrDa infra vevő táplálását megszüntettem.
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Idézet:
„megtalálnom és kijavítanom, aztán már ment is a programod a mi meghajtónkkal is”

Mármint nekem ,mert én jötttem rá mi a baja az időzítésnek.. Te egy szoftware SPI megoldást küldtél nekem hogy tegyem be a kódba.Arra már nem emékszem hogy azzal működött e? Ha működött is tuti lassabban.Mindegy ,már történelem lehet belőle érettségizni maholnap.......
A lényeg hogy az eredeti software megoldás és forrás nem működik a (nem tudom a típusát) módosított led meghajtókkal.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2014
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Tény, hogy az STP16C596 lassabb, mint az eredeti STP16CPS05. Míg a fent felsorolt hardware hibákkal küzdöttem majd 3 hónapig (gipszes jobb kézzel), már a V10 -nél tartottál. Mint írtam, azzal sikerült életre kelteni.
(#) m_ix válasza tibapu hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Можно посмотреть на вашу плату? PCB Layout

You can look at your fee? PCD Layout

Akkor nézd meg a díjat? PCB Layout
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia! A dsPIC -et hidegítés nem kell de a meghajtóknál elengedhetetlen. A táp és a rotor nyák között kis árnyékoló lemez is elengedhetetlen a hagyományos táplálású megoldásnál.
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Szia!
Fontos hogy Tantál kondi legyen?Attol tartok,hogy a tantál kondi magasabb mint a normál µF-os kondi és a második meghajtónál csak a mágnes irányában van hely.Így is egy ügyetlenkedés alkalmával a mágnes letörte a 100n-s kondit.
(#) tibapu válasza kly hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Szia!
Őszintén mondva próbálkoztam a vac.hu lapon található PIC30F6015-höz tartozó Hex-ek betöltésével de a programozó (Figyelem: Néhány beállítás szó nem hex fájlt.
Győződjön meg arról, alapértelmezett értékek jobbra fent elfogadható.) figyelmeztetést küldött.Attol függetlenül látszolag betöltötte,de az eredmény 0-lett.Azzal a forrással Hp41C segítségével legalább odáig eljutottam,hogy a forditó lefordította a programozó pedig betöltötte és a végén lévő ledek villogtak ahogy Patexati irta.A cél az volt,hogy kiderüljön,hogy minden a helyén van-e,nincs-e elforrasztás vagy hibás alkatrész habár ezt még mindig nemzárhatom ki 100%-ban.Az L7805-ös stabilizátor csak 1,5A-t ad papir szerint de legalább nemfut meg és a propellerem még mindig ép.Köszönöm a segítséget,ha van ötleted,hogy mit állítsak át a programozón ahhoz,hogy a te programod elfogadja és betöltse azt nagyon megköszönném.
(#) Pali79 válasza tibapu hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Az smd tantál kisebb mint bármelyik, az elkótól meg főleg.
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Melyik HEX el próbálod? Milyen kvarc van a rotoron(MHz)?

Ezzel próbáld:
kvarc legyen 7.372MHZ
HEX

Ja és milyen a PIC? 30I vagy 20E ? Ha 20E akkor nem tudom mi van mert az elvileg csak lassabb órajellel mehet mint ami a HEX ben van. De lehet nem jól tudom.....Elindulni el fog vele az biztos. Talán jobban fog melegedni csak az a különbség?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2014
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ugyanaz hiányzik belőle: az FICD konfigurációs regiszter beállítása. Jó a default érték is.
Ebben benne van az összes konfigurációs regiszter...
MpLab/Select device/dsPIC30F6015;File/Import hex;Config/Confuguration Registers;File/Export hex - all data.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2014
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Az ötletem az, hogy amplitúdó modulációval kommunikálok a bázis és a rotor között. Arra gondoltam, hogy az 1 mondjuk 1voltal nagyobb, mert ugye a frekvencát nem változtathatom, mert különben villogna. Mi a véleményetek?
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Szia!
A kiindulás jó. Keress rá a 16F16F886 -os SMD rotorra, ott van az RC5 lábra menő komparátor... A Bázison pedig a PWM jel kitöltésével lehet modulálni. Kész, bemérve.. 200bit/sec adatátvitel megvalósítva a básiz(ok) és a rotor(pk) között fillláres anyagköltséggel. Az infra vevő, az RTC, a mérőkörök elhagyhatók a rotorról... A rotorral megjelenített idő DCF77 -ről (GPS -ről) szinkronizálható.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Erre gondoltam, hogy kb minden elhagyható, csak mint kijelző fog működni, és a DCF77 volt az ötltadó. De ha már az kommunikál akkor menjen minden a bázisról. De nem lehet több 200 bit-nél?nem építek után,szeretném az egészet magam csinálni
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Nem találom azokat amiket mondasz.
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Rotor kapcsolás kiegészítés: Bővebben: Link
Kezelő program: Bővebben: Link
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Köszönöm, megnézegetem őket..
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Még filléresebben szeretném. Egy szimpla feszültségosztó és a picen belül a komparátoron. Én jóval gyorsabb kommunikációt szeretnék. Nem tudom mennyire lesz zavaros a vétel, lesz-e elég gyors a tekercs. Ez lehet hülyeség, lehet csak lassabban tudom megvalósítani, lehet éppen a feszültség tüskék miatt ennyire lassú a te amplitúdómodulációd?
(#) Pali79 hozzászólása Máj 9, 2014 /
 
Még hiányzik pár apró alkatrész az órámhoz. Valaki meg tudná mondani, hogy pl a hestore kínálatából melyik hall szenzort vegyem? Vagy mindegy?
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Szerencsém volt. A rotoron az LM358 fele volt felhasználva, így a komparátor nem került semmibe. A pótlólag beépített két dióda, 5 ellenállás, 2 kondenzátor és egy darab NPN tranzisztor tényleg csak filléres költséget jelentett. A kapcsolás lényegét nem is érintette....
(#) Tomi666 hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
Hali, újra itt. Az óra végre MŰKÖDIK csak még akadt pár problémám, elso az hogy ha kikapcsolom a taviranyitoval a ledek továbbra is világítanak és csak akkor kapcsolnak ki ha kihuzom az orat a konnektorbol. A másik pedig az, hogy a reklámszöveget betudom kapcsolni és aztan bizonyos idokozonkent megjelenik, de nem tudtam rájonni hogy kapcsoljam ki. Valami tipp? Ja és még az hogy az osszes led halvanyan vilagit, mindig.
(#) Hp41C válasza Tomi666 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Az "eredeti", Soubry Henk féle programban van egy csomó hiba. Már több éve kijavítottam...
A Demo módból való kikapcsolást akkor próbáld, amikor az időt mutatja.
(#) tibapu válasza kly hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia!
A rotoron 20 MHz-es kvarc van.Szinte mindegyik hex-et megprobáltam.Ha átcserélem a kvarcot 7,3728-s ra és beletöltöm ami hex-et akkor elvileg mennie kell?
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
A dsPIC30F6015 16 -szoros PLL -vel csak 7.5 MHz frekvenciájú órajelet tud fogadni az órajel bemenetén. V10 -től 7.3728 MHz -es Quartz kell neki.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
A 30MIPS -es verziókhoz dsPIC30F6015-30 kellene.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia!
Sajnos valami nem kerek.Probáltam beletölteni az általad küldött hex-et,de sajnos azon kivül,hogy a betöltés végén a propeller végén a kék és piros led villant egyet,sajnos nem jutottam elörébb.Elképzelhető,hogy ez az utánépített programozó nemképes a dsPIC306015-ös felprogramozására?Mert látszólag betölti de kiolvasáskor csak 0-ákat olvas ki a processzorból.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ.Így ne a programozót hibáztassam.
Következő: »»   328 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem