Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1544 / 2501
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Jó le fogom ellenőrizni.
(#) Robikk válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Üdv
Nekem is volt hasonló házimozirendszerem csak az Sony volt, az öcsém tett róla hogy többet ne szóljon...
Ha esetleg végfok íc-re van szükséged akkor megnézhetem pontosan abban milyen volt, ha az emlékezetem nem csal még az íc formája és mérete is ekkora.
(#) martin66789 válasza Robikk hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Találtam hozzá utángyártott ugyanolyan erősítő IC-t, meg egy kicsit erősebbet is. Az áruk majdnem ugyanannyi így inkább már az erősebbet rendeltem meg.
A nagyobbnak is jónak kell lennie bele egy picit visszább itt tárgyaltuk ezt.
(#) Tiggey válasza Davidd hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Üdv! Ha repült a bazár, akkor tüzetesen át kell nézni kontakt hiba, repedés szempontjából. Végtranyót bővíteni NAGYON jó döntés, csak nem mindegy hogyan, és honnan veszed őket. Illik válogatni őket. Ha nem akarod párba válogatva venni, akkkor úgy vedd hogy minden gyártási szám azonos legyen a tokokon. Én így szoktam cserélni őket, még nem volt probléma.
(#) Davidd válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Ebben valaki nagyon csunya munkat vegzett. Kepzeld el ugy van parhuzamositva a tranyok, hogy van 2sc, meg valami mas tranyo, ezek parhuzamositva. Szerintem ezek siman egymasra nyitottak. Masik dolog, mind a 2 oldalon latszik kivan cserelve a vegtranyo. Ilyen tranyokat, meg a parjat tennem mint gyarilag. Mar van egy teljesen jo allapotu ilyen erositom, az is ki van bovitve. Na de az meg a fura jelenseg, hogy egyik oldalt nagyon hamar kialszik a fault led, igaz arrol masfajta rele van teve, es a rele ellenallasaval parhuzamosan van teve egy nagy wattos ellenallas. Termeszetesen nem olyat tettek bele, ami belepaszolt volna. Az egesz panelen lehetnek hajszalrepedesek? Gyarilag is 2sc5200-2sa1943 van benne. A bal oldal ami szol, mintha kicsit recsegosen szolna, lehet kisebb a betaja a tranyonak mint az eredetinek es nincs eleg nyugalmi, mert szerencsere ahoz nem nyultak hozza, ugy van ahogy le van ragasztva.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2014
(#) fredee4444 hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Sziasztok. Egy problémával kapcsolatban írok. Meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség az IR4427 és a TC4427A FET-meghajtó IC között? Mert én nem láttam az adatlapjaikban semmit, mégis az IR-el megy, a másikkal is, de a tápfeszültség folyamatosan növekszik, ha ez van benne. 150V felmegy 200 fölé - tovább nem menettem. Az erősítő egyébként Stetsom 7K - 2ugyanolyan panelből áll, az egyik fele elment, mindent kicseréltem amit kellett, már csak ez az egy a probléma. Valaki tudna segíteni?
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Átnéztem az összes vezetősávot és 1 hibát találtam amit még 1 éve sem vettem észre ki is javítottam kipróbáltam és mikor bekapcsolom betölt és kiadja hogy "PROTECT". Kikapcsoltam és újra átnéztem hogy van-e hiba de semmi bekapcsoltam és még a stand-by módban ezt a PROTECT írást adja ki és nem lehet csinálni vele semmit. Most mi lehet a probléma ?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) Tiggey válasza Davidd hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
A fault időállandóját egy R-C tag szokta megadni. Lehet kondi száradás miatt húz be gyorsan. A bal oldal recsegése az kérdéses dolog. Lehet akár nyugalmi áram is. Össze kéne a másik erősítőd egyik moduljával hasonlítani a nyugalmi áramokat, de azt is ki lehetne próbálni, hogy közvetlen hajtani a modult hogy egyáltalán a végerősítő, vagy előtte valami a recsegés oka.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
A végfok IC csere megtörtént már?
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Még nem érkezett meg az új végfok IC, a régi van még benne.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
A végfok kimeneteken (legyen az akár kibontott IC helye) nincs véletlenül egyenfeszültség?
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
A múltkor amit mértem a Front R kimeneten volt elvileg 34V a multiméter szerint.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Pont elég ok a jelzésre. Csúnya lenne ha ebbe az állapotba beletörődne a készülék
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Akkor ez most egy hibakód lenne hogy a fégfok IC rossz ?
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Igen, így értelmezem.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
És végfok IC csere után már elvileg nem fogja kiírni a hibát hanem normálisan beindul ?
(#) Davidd válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Én csak reménykedem, hogy csak a kisebb bétáju tranyók miatt nincs elég nyugalmi áram. Ha minden igaz meg van a rajza. Mellékelem, biztos segíteni fog. Gondolkodom hogy bővítsem-e, ha gyárilag működik annyival, akkor elég, de attól félek hogy a tranyók nem a legjobb minőségüek, és amiatt tennék 5 párat. Kicserélem a tranzisztorait, hétfőn elviszem a sulimba műterhelésre kötöm oszcilloszkópra, meghajtam digitális jelgenerátorral.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Távolítsd el a hibás STK-t! Már ettől el kell múlni a hibaüzenetnek. Figyeli a hangszórók felé menő egyenfeszültséget, ez normális esetben nem több pár tíz mV-nál.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Oké eltávolítom majd holnap ma már nem és le is ellenőrzöm a hangszóró kimeneteket.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) Tiggey válasza Davidd hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Ezek a tranyók nem bd249 és társai, amit boldog-boldogtalan gyárt több kevesebb sikerrel. A bővítés inkább a szórás végett ajánlott. A gyári konstrukciók általában pengeélen "táncolnak" Ekkora javításnál már nem abba a tranyó párba fog az ember belerokkanni.
(#) Davidd válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Na jólvan akkor beruházom arra a néhány plus tranzisztorra. A fejleményekkel majd jövök, köszönöm a segítséget. Gondolom a primerben ugyanúgy az izzó jót fog tenni.
(#) Tiggey válasza Davidd hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Az egyértelmű. Fő a biztonság. Sok sikert!
(#) 13_Balu50 válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Már bocsi, de sokan rossz véleménnyel vannak a BD 249C-250C tranzisztor párról, nekem még sose volt vele semmi gondom. Megépítettem egy végfokot 3-3 db-al és ugyanazt kiváncsiságból 3-3 db 2SA1943-2SC5200 párossal . Igazán semmi különbséget nem tapasztalok köztük, Csak nem szabad +-50 V nál nagyobb tápfeszültséget adni neki.
(#) Tiggey válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Nekem is van bd tranyóval végfokom. Nehéz jófajtát találni, ahol én vásárolok, ott egy jóminőségű bd és 2sa-sc közöt pár forintos különbség van csak. Azért preferálom a 2sc tranyókat.
(#) fraba hozzászólása Máj 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy JBL SCS 178 hangfalszettem, amiből a két front hangszóróhoz szeretnék építeni egy stereo erősítőt. A kérdésem/kérésem az lenne, hogy tudna valaki adni pár linket/tippet, melyiket/mit lenne érdemes megépíteni?
Valami már megépített, bejáratott cucc kellene nekem, ami tuti működik, és még tán szépen is szól (nem millókért).

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2014
(#) hariimi hozzászólása Máj 16, 2014 /
 
Sziasztok!van egy eröszitöm olyan kérdés volna hogy halkan és szagatottan szol.mi lehet a baj?
(#) reloop válasza fraba hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Szia! Egy link az LM3875-höz.
(#) reloop válasza hariimi hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Szia! Milyen erősítőd van? Tudnád mérni a tápfeszültséget terhelés közben?
(#) hariimi válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Szia az erösitö (telewatt e-60)mindjárt mérem a tápfesültséget.
(#) reloop válasza hariimi hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Hű, de szép darab! Bővebben: Link
Következő: »»   1544 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem