Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   5 / 118
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Haladtam az USB-vel is. 4.000.000 baudrate is megy. Egyelőre csak egy Hello word-öt küldök vele a PC-re.
(#) (Felhasználó 1306) válasza bbatka hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Én is körülnéztem itthol a műhelyben, és kincseket találtam. Egy p1-es alaplapon találtam 4 db is61c512-15n -es memóriákat. Ezek 8 bites 512k-s példányok, pdip tokban, 15ns-os elérési idővel, és ami a legjobb csak 5V kell neki. Valszeg én ezeket fogom felhasználni + valami elég gyors 8 - 12 - 14 bites a/d-t, amiből már van itthol is egy pár, amit termékmintában kaptam. Thenx maxim.
De a többi rész még homályos, és annyira nem is értek a nagyfrekis cuccokhoz, úgyhogy ez húzós lesz.
(#) (Felhasználó 1306) válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Ilyen foglalatot lehet venni valahol, vagy tud valaki szerezni, megvenném tőle.
[pic]http://www.pjrc.com/mp3/sta013_and_adaptor.jpg[/pic]
(#) Gory válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Szerintem ilyet csinálni is lehet. Akár egyoldalas nyákból is.

Bbatka: A trigger és egyéb vezérlés gyorsítására esetleg dsPIC-et is lehetne alkalmazni. 30 MIPS, harvard architektúra.
(#) (Felhasználó 1306) válasza Gory hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Ha ilyen szépen tudnék panelt csinálni, akkor nem kellene ez a foglalat.
(#) dbase válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Dip 8 ast lehet ha jól emlékszem ezen helyen:
[link=http://www.chipcad.hu/]http://www.chipcad.hu/[/link]
(#) (Felhasználó 1306) válasza dbase hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Igen, de nekem nagyobb kellene.
(#) dbase válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Gondolom van nagyobb is
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Ez a dsPIC érdekes. Valahogy elkerülte a figyelmem.
Megoszthatnád velünk az USB-s kommunikációs eredményeid ha gondolod. Nincs kedvem kísérletezgetni vele.
Egyenlőre eddig jutottam. File mellékelve.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Szerintem az lenne a legjobb hogy a mérést és a RAM-ba pakolást nem mikrovezérlővel kéne megoldani, mert sokkal gyorsabb lenne így. 74HC4060-ra gondoltam hogy a RAMot címezné, de "az első 3 bitje" nincs kivezetve. Ezért lehet hogy mikrovezérlős megoldás marad a végére. Mondjuk AVR-rel (atmega16 @16MHz) és assembly-ben írt programmal egész nagy sebességet lehet elérni.
De órajelforrásnak használhatnánk a Linear Technology gyártmányű LTC6903-mat. Ez egy 1.021kHz-től 68MHz-es oszcillátor, SPI busszal lehet beállítni a frekvenciát. Már rendeltem belőle mintát, majd kiderül hogy elküldik-é....

USB:
Szerintem használhatnánk USB illesztőnek FT232-es IC-t. ez egy SOROS->USB->SOROS átlakaító. Sorosként kezeljük a mikrovezérlővel, usb dugjuk bele a gépbe, a gép pedig soros portként kezeli. Ha valakit érdekel a dolog akkor erre van egy jó oldal: (http nélkül) avr.tavir.hu itt van minden, kapcsolási rajz, mintaprogramok satöbbi...

Ha a mikrovezérlős megoldás marad akkor meg az egyik a RAMmal bíbelődik, a másik pedig a kijelzőt, gombokat, USB-t vezérli, Kijelzőnek valamilyen grafikusat, x×y felbontásút, esetleg laptop kijelzőt használhatnánk...
(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Ahh elveszett az oldalas hozzászólásom
Na mindegy akkor vázlatosan beírom megint.
- Az USB még kisérletezés alatt áll, majd jövő héten beszámolok
-FT232 chip az lehet hogy lassú, egy PIC18F4550-el gyorsabban lehet adatot küldeni nem sokkal drágább és vezérlést is egyben elláthatja amit kell.
-Grafikus kijelzőhöz FPGA kell szerintem használni. Ha laptop kijelzőt szeretnél, akkor nem lesz utánépíthető egykönnyen, de neked lesz egy elég jó szkópod
Hétvégén én is saját kijelzőn agyaltam. Még egy VGA monitorra is lehetne esetleg egyből küldeni a cuccot.
-Láttam a chipcad-nél 10-15 ezerért 320*240 felbontású grafikus kijelzőt. Bár lehet hogy az meg kis felbontás ide.
(#) (Felhasználó 1306) válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Bár amikorcsak lehet én is mikrovezérlőt használok, de ez pont egy olyan feladat, amit nem ezzel fogok megoldani. Vagyis nem teljesen. A számlálót mindenképpen gyorsabb TTL ic-kkel fogom megoldani. A pic csak a kommunikációt fogja lebonyolítani, vagyis a mérés alatt nem fog szerephez jutni. Így nem gond a pic sebessége.
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Nézegettem én is tegnap a 74HC4060 adatlapját, aztán rájöttem hogy hiányzik belőle a q1,q2,q3,q11 kivezetés.
Én már megvettem mindent ami kellhet a szkóphoz, úgyhogy nem variálok. Egyébként tetszik a megoldásod.
USB-hez Pic18F sorozat egyik tagját fogom használni. Úgyanez a Pic fogja kiolvasni a 6-8db. RAM tartalmat is. Első lépcsőben Pic16f877 lesz RS232 eléréssel, aztán ha müködik akkor váltok USB-re.
A kvarcgenerátor 74HC14-el lesz megépítve. Ezt osztja tovább 2db 74LS390. A memória címzést 74LS161-esek végzik majd. A RAM-ok közötti váltást, trigger kezelést meg egy 2. Pic fogja végezni. Kijelző meg PC lesz.
Azért is maradok egyenlőre a PC verziónál mert késöbb komolyab terveim vannak a mérési adatokkal (pl.FFT analízis)
Mindig felteszem majd a kapcsolási rajzot ide, ha már eljutottam egy bizonyos szintig.
(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
bbatka: Az eddigi kapcsolásodhoz csak egy minimális ötletem lenne. Ha az első erősítő bemenete előtti 1n4148-as diódákat valami shottky tipusra cseréled, akkor még kisebb feszültséggel fogja meg azt a jelet ott, mert azok nem 0,6V körül operálnak, hanem 0,2 körül és gyorsabbak is. Meg az utolsó műveleti után is lehet így.

Annyi kérdésem lenne, hogy az az L1 tekercs az milyen célt szolgál ott? A másik hogy szerintem egy vonallal össze is kötheted a TDA-nál az analóg meg a digt földet és akkor egyértelmű és nem kell odaírnod..Amúgy nagyon korrektnek tünik eddig, kicsit hasonlít az MK3-ra de így a multiplexerrel jobban tetszik mint az.
(#) (Felhasználó 1306) válasza bbatka hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Hi.

Tetszik a rajzod, ha majd kész lesz a végleges ver. akkor is közzéteszed? Mert ha igen, lehet az a/d-ig a te megoldásodat fogom használni. Persze ha nem baj.
(#) G-Lex válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Ha gondolod csinálok neked, csak add meg az IC tokozásának típusát.

ja meg,h mekkora legyen a panel... vagy PDIP legyen?
(#) (Felhasználó 1306) válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Még sokminden homályos az én szkópommal kapcsolatban. Még az sem teljesen biztos, hogy milyen a/d-t fogok használni.

A jövőhéten fogok egy pár tipust kipróbálni, aztán majd meglátom, hogy melyi lesz a legjobb.
És ekkor tudom csak meg, hogy mit hogy akarok.
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Azthiszem a diódák védelmi szerepet látnak el tehát 1.2Vcs-cs-ra korlátozza a bemenőjelet. Ez nekem jó mert 1Vcs-cs-ra terveztem.
Az L1 tekercs frekvencia kompenzálás. A multisimulátor szimulációja szerint 1Mhz-nél van a sáv vége. Az L1 kicsit kiemeli ezt az 1Mhz körüli tartományt, kicsit korrigája, sarkosítja.
Azért nem kötöttem össze a földet mert automata huzalozást szoktam használni, és az hajlamos össze-vissza kötni mindent. Ezért kézzel kell bekötnöm közvetlenül a TDA8703-nál. Ez nekem szólt emlékeztetőnek. Úgytudom a Protel úgy is tud huzalozni hogy kézzel bekötök néhány huzalt, aztán a többit automatában kötöm be. Kipróbálom.
(#) bbatka válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Közkincs lesz. Valószínűleg a teljesen müködőképes verzió (szoftverekkel) még jónéhány hónap, de az alapelképzelés szerintem jővőhétre elkészül.
A teljesen kész verziót meg majd elküldöm Topinak a kapcsolások közé.
(#) bbatka válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Szerintem az AD-vel kapcsolatban a zajszint is egy fontos tényező. Ez talán segít egy kicsit a szűrésben. Végülis ez egy műszer lesz.
pl. TLC5510 -> 40-46dB
TDA8703 -> 60dB
(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Tehát ha jól értem akkor azt a tekercset kihagyva sem lenne semmi gáz? Nekem a tekercsek mindig macerásak, mert nem lehet készen kapni aztán ahányat csinál az ember annyi féle, ráadásul a vasmag miatt még nehezebb jót csinálni.
Még egy észrevételem lenne tisztelettel. Ez az LF357-es már nem igazán kapható elavult tipus. Én valami más erőstőt nézek a helyére, vannak ma már nagyon jó sebességüek kis fogyasztással, alacsony tápfesszel.

A diódás rész úgy működik, hogy az 1megás ellenálásról jövő feszültséget nem engedi VCCA+0,6 volt fölé a másikkal pedig -VCCA-0,6 volt alá. Ez van egy sima diódánál. Shottkynál a 0,6V (vagy 0,7V) 0,2 V-ra módosul, tehát még jobban kordában tartja.
(#) Tomee válasza Gory hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Van egy ötletem, hogy az alkalmazott alkatrészekkel, hogy lehetne duplájára növelni a sávszélességet.
Még pedig úgy, hogy az az órajel ami hajtja az egészet, lépteti a számlálokat annak az órajelnek venni a negált alkját és egy másik A/D átalkítót meg SRAM-t+ vezérlő áramkört hajtani vele. A két rész között lenne egy nagy impedanciás leválasztó amivel a mintavételezési időszak alatt szét lehetne választani a két részt.
Így ezzel az elgondolással az órajel mindkét részét fel lehetne használni.
Igaz, hogy 2 SRAM, A/D meg kiegészítő áramkörre van szükség, de viszont dupla sávszél ugyan azon alkatrészek felhasználásával.
Kiolvasásnál meg egyszer az egyiket utána meg a másik RAM-ot kell olvasni, hogy a helyes jel alakot megkapjuk.
De lehetne igy két csatornát is alkalmazni, de ha kell akkor a két A/D-t összeköti egy jelforrásra és úgy használja csak nagyobb sávszéleséggel.
Szerintetek müködő képes az ötletem?
(#) Gory válasza Tomee hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Elvileg jó lehet az ötlet, ha működik az órajel másik élére is a memória és az ADC vagy kétfelé kell osztani és egy inverterrel meg kell fordítani. Elméletileg ennek jónak kell lennie, ha az inverternek elég kicsi a késleltetése.

Ha ez a megoldás lesz, akkor szerintem lehetne azt csinálni hogy az egyik A/D a memória páratlan számú helyeire ír, a másik a párosra, csak az LSB bitet kell egyiknél 1-re másiknál 0-ra tenni, és akkor a kiolvasás is egyszerűbb, egymenetben ki lehet húzni az adatot, nem kell kiolvasás közben variálni.

Viszont így kétszerannyiba kerül a szkóp. Kétszerannyi memória, ADC lehet hogy sokba kerül a 40MHZ helyett a 80MHz. Ehhez valami jó gyors műveleti erősítő kell, videó jelhez való.
Tip: a maximnak van sok gyors erősítője, és tőlük gyorsan lehetrendelni mintát.

bbatka: Egy rövid App. Note a maximtól ADC-hez való műveleti erősítőkről.
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Induktívitásokat ma már lehet kapni. Nem kell tekercselni. És nem is drága. De elhagyható.
A Baji elektronika bt-től származnak az LF357 seim. Nem is volt drága. Ha van valami tipped valami gyorsabb típusra aminek kicsi a zaja, nagy a sávszélessége, könnyen beszerezhető,olcsó akkor írd le, mert érdekel a dolog.
A diódáknak csak védelmi szerepe van. Épp az a lényege hogy legalább 1Vcs-cs engedjen át, de felette, alatta vágjon. Sőt először 2db. 2,7V-os zenerben gondolkodtam. Lehet hogy elöbb utóbb az is lesz betéve.
(#) bbatka válasza Tomee hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Müködik. Már én is gondolkodtam rajta. Csak úgyvagyok vele hogy először az egy csatornás verzió müködjőn. Van egy olyan Pic fejlesztőnyelv hogy JAL. Ezeknek a JAL rajongóknak van egy WEBoldala ahová a kapcsolásaikat felpakolják. Na az egyik egy olyan szkópot készített Pic-el ami ezt az elvet használja és 3 AD átalakítást futat egymás után. Ezzel 3 szorosára emeli az AD átalakítás sebességét. Ha nem felejtem el behozom.
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Köszi a Maxim összefoglalót. Ingyenes mintaként vajon hajlandó lenne a Maxim 6db.-ot elküldeni? Próbáltad már?
(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Hát ingyenes mintaként szerintem maxim(um) kettőt fognak küldeni. Lehet hogy több menetben kell megrendelni. A HQVideo árlistát átfutotam de ott nem találtam jó erősítőt ami elég gyors. Az a baj hogy nálunk ilyet nem lehet kapni szerintem, de azért megnézem a RET árlistát.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
Itt a JAL-os kapcsolás. A html-t megnyitva nem jelenik meg a kapcsi rajz, de az elemei között ott van.

JAL Scope.zip
    
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
Bocsi hogy nem írtam egy jó ideje (nemsoká majd lesz netem...)

Igen a 74hc4060 helyett én jelenlegi elgondolásom szerint 74HC4040-et raknék bele. Ez egy 12 bites bináris számláló. aminek mindegyik lába ki van vezetve

Még nem jött meg az LTC6903 még nem tom hogy hogy lesz megoldva az órajelgenerátor.

Grafikus kijelzőhöz nem kell FPGA, láttam már avr-re és pic-re kapcsolt projecteket.

Valaki írta a VGA monitort: A neten láttam AVR-re elkészített verziót, eléggé bonyolult program, karakteres üzemmódot használ (kb 10 sor meg 20 karakter)meg ehhez kicsit lassú az AVR.
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 25, 2006 /
 
Én dobtam fel a VGA-t. De nem olyan lehetetlen azt megoldani PIC-el.Nézd meg ezt
Ha nem használjuk mindhárom színcsatornát, akkor még többet ki lehet belőle hozni.
Következő: »»   5 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem