Fórum témák
» Több friss téma |
Itt egy progi.
Belső oszcillátorról megy. A0 -> Zöld anód A1 -> Piros anód A2 -> Relé1 A3 -> Relé2 B0 -> Gomb alapból aktív nyomásra gnd. Annyit módosítottam hogy 1,32s on/ 0,68s off remélem ez annyira nem számít a 30s elvileg 30s... Tesztelni nem tudtam. A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2014
Danke, majd szerintem holnap kiprobálom, azt hogy oldjam meg, hogy a led csak kétlábú?
Idézet: „azt hogy oldjam meg, hogy a led csak kétlábú?” Pl. áramkorlátozó ellenállással sorbakötve két I/O kimenetre kötni. 1. Egyik láb magas, a másik alacsony: egyik LED világít 2. Egyik láb alacsony, a másik magas: másik LED világít 3. Mindkét láb alacsony vagy magas: egyik LED sem világít NyariG javaslata szerint (A0 -> Zöld anód, A1 -> Piros anód) 1. A0 magas, A1 alacsony: Zöld LED világít 2. A0 alacsony, A1 magas: Piros LED világít 3. A0 = A1 esetén egyik sem világít. A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2014
Sziasztok.
Panelen belül, két pic közt melyikkel lehet elérni nagyobb adatátviteli sebességet, úgy hogy az még biztonságos maradjon. UART vagy IIC?
Köszönöm, majd tanulmányozom!
Közbe egy olyan kérdés vetődött fel, hogy a kód amit bemásoltam ide, olyat csinál, hogy 100 és 99 még jól működik, de 98-nál már villog a kijelzés, 90-nél meg már nem is lehet látni semmit az LCD-n. Ez mitől lehet?
Olyan mintha folyamatosan resetelne a pic.
Az SPI nem játszik? Ha nem, akkor az I2C.
Az órajellel szinkronizált átvitel megbízhatóbb, mert nincs elcsúszási lehetőség nagy bitsebesség mellett sem. A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
Igen, tiltva van. Csak akkor csinálja ha az idézett részből több van mint kettő. Ha kevesebb van akkor működik rendesen.
Probald meg ugy, hogy a kis reszletnek megfelelo szamu NOP-ot teszel kozeje, meretben mintha harom lenne, de valojaban csak ketto, jo nagy hellyel kozotte. Ha igy is lefagy, akkor valami tulfutasos gondod van.
De szerintem - mivel linearis az osszefugges - egyszerubb extrapolalni az eredmenyt. Idézet: „De szerintem - mivel linearis az osszefugges - egyszerubb extrapolalni az eredmenyt. ” Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?
Magyaran, egy egyenessel leirhato a feszultseg-AD ertek fuggveny. Innentol kezdve a meredekseggel es a kezdoponttal szamolva kiszamithato egy tetszoleges AD ertekhez tartozo eredeti feszultsegertek.
Ezt értem, a programban való megvalósításhoz kellene a mankó.
De milyen szinten? Mert ez nem mas, mint egy mondjuk 16 bites szammal vegzett osztas-szorzas. Olyan peldat meg talalsz sokat.
Szoval: felveszed a ket vegpontot, amire akarsz vizsgalni. Aztan a ket vegpontot kivonod egymasbol es elosztod a ket AD kulonbsegevel. Ezaltal megkapod a meredekseget az egyenesnek. Kocskas lapon jol levezetheto. De bocsi, programot irni helyetted nem fogok. Idézet: „De bocsi, programot irni helyetted nem fogok.” Jaj már milyen vagy! Pedig azt hittem megírod nekem! Félretéve a viccet, nem is várom el senkitől. Ha magam megküzdök vele abból fogok tanulni.
0V -- ADRESH = 0 -- 0 %
5V -- ADRESH = 255 -- 100% V[%] = (ADRESH * 100) / 256 Ez a képlet 100 % helyett csak 99.6% -ot ad, de igen egyszerűen lehet elvégezni az osztást - csak a felső byte -ot kell használni. Így nem látjuk, mi okozza a problémádat. Töltsd fel a program többi részét is.
Köszönöm! Az osztás szorzást részt még meg kell emésztenem, de nézegetem azt oldat amit linkeltél minap.
A programban, ha kikommentelem az AKKU_98 utáni részt akkor odáig működik rendesen, de ha már akár csak a 98 benne van már nem működik.
SPI is játszat. Ezek szerint játszik is. Köszi!
Tulajdonképpen milyen akkuról van szó?
Az akku kisütési görbéje nem egyenes, főleg, ha több cella van sorbakötve.
Egy szünetmentes tápba való akku. Igazából nem kell pontos mérésnek lennie csak valami tájékoztató adatnak, hogy mennyit bír még az akksi. Ha már itt tartunk sehol nem találtam egzakt adatot arra, hogy hány voltnál számít teljesen feltöltöttnek és hány voltnál kisütöttnek.
Mellékelek egy adatlapot egy ilyen akkuról.
Más nem maradt, mint hogy a programod többi része, amit nem tettél fel, feltételezhetően törli a kijelzőt, ez okozhatja a villogást.
Köszi, ez hasznos lesz! Fent van a teljes program picit fentebb mellékletben. Én is arra gondoltam amit te írsz, csak azt nem értem, hogy ugyan az a kódrészlet ismétlődik egymás után csak az lcd-re írandó karakterek bináris kódjai változnak, legalábbis ez volt a szándék.
A PCLATH regiszter feltöltésének hiánya miatt állandóan inicializálja az LCD -t. Állítsd be az MpLab Sim -et debuggernek és lépésenként hajtsd végre a programot a szövegek kiíratásáig.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
Igen, a szimulátorban tisztán látszik, hogy amikor elkezdené beolvasni az első szövegtáblát akkor ugrik vissza az inicializálásra. Már csak azt kell megfejtenem, hogy hova és pontosan mit kell beilleszteni.
Csöves cuccnak a táp indítója (fűtés, majd 30s és anód táp)!
Elolvastam a "PIC16F kontroller: Mit tegyek, ha betelt a 2K?" című írásodat és teljesen egyértelmű lett a dolog egyből! Hálás köszönet!
Elolvastam a "PIC16F kontroller: Mit tegyek, ha betelt a 2K?" című írásodat és teljesen egyértelmű lett a dolog egyből! Hálás köszönet!
Na, beírtam tök jól müködik, csak az az 1 baja, hogy ujjabb gombnyomásra elölről kezdi a rutint, nem áll alaphelyzetbe!
Segitsen valaki legyen szives, semmi értelmeset nem tudtam kiguglizni...
Gyújtókábelről szeretnék fordulatszámmérőt késziteni PIC-el, de nem találok illesztő áramkört, azaz még ha kapcsolási rajz szerűt találok is, egyszerűen nem tudom magát a kábelre kerülő detektort miként kell megcsinálni. Mintha csak a vezeték köré lenne tekerve valamilyen vezeték. De milyen anyagból, hány menettel? Köszi! |
Bejelentkezés
Hirdetés |