Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 64
(#) cua válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Nem, belsô IP-t kapsz.

Két dolgot tehetsz (egyszerûen):
1. Proxy szervert (programot) telepítesz a gépedre
2. Dupla NAT-ot használsz.
Ez utóbbi azt jelenti, hogy a te géped is NAT-ol, valamint a szolgáltató is.
(#) proba válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Szerintem egy routert beraksz, azzal senki nem fog foglalkozni.Ha azt kiszűrik, akkor a csomagok alapján a több eszközt is ki fogják.( ha nem árulod, kétlem hogy bárki foglalkozna vele) Ha meg ki akarnak tiltani, előtte illik felhívni a figyelmet a jogsértő tevékenység abbahagyására akkor ráérsz gondolkodni mi legyen a teendő. Az hogy egy vezetéket húztak nem jelent semmit, ha kifejezetten nem tiltották a több eszközt. Ha csak egy IP címet adnak, az nem jelent semmiféle tiltást.Én gépet biztosan nem használnék erre a célra, felesleges áram fogyasztó, zajkeltő, és sokkal drágább javítani.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) cua válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
..mellesleg vices, hogy egy szolgáltató a Széchenyi egyetem domain alatt "üzemeltet" name servert
Idézet:
„C:\>nslookup 193.224.129.226
Server: ns.is.hu
Address: 217.65.117.244

Name: ns.sth.sze.hu
Address: 193.224.129.226
Aliases: 226.129.224.193.in-addr.arpa

Kiváncsi lennék milyen IP-t használ NAT-ra....(amit ô maga 'tilt')
(#) afterbit hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Építettem egy helix wifi antennát, egy tplink wr1043-ra kötöttem, minden klaffol, csak a router elég gyenge jelet ad ki. Ezt szeretném egy erősítővel feltornázni a szabályos 1 wattra, esetleg 500 mW körülire. Ehhez hogyan lehetne egy erősítőt építeni?

Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) kendre256 válasza afterbit hozzászólására (») Ápr 2, 2014 / 1
 
Sehogy.
2,4 GHz nem az a frekvencia, amelyikre otthon lehet barkácsolni erősítőt (valamint antennaközösítőt is kellene!..)
Antennát sem egyszerű rendeset építeni egy ilyen frekvenciára, de sokkal jobban lehet, és annak az az előnye is megvan, hogy nem csak az adott jelet "növeli", hanem a vett jelet is.
(#) cua válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Az elmúlt 14 évben nem találkoztam olyan esettel, amikor az erôsítô normálisan mûködött volna. Egyszerûen nem váltak be.
Sokkal jobban jársz ha veszel olyan routert, ami gyárilag 1W-os (ami mellesleg rengeteg).
(#) DRAWS hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Sziasztok. Volna egy olyan kérdésem, hogy a WiFi routertől milyen messzire lehet elvinni az antennát X ohm-os koax kábelen keresztül ? A cél : Szintkülömbség kiküszöbölése. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2014
(#) pucuka válasza DRAWS hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Nem x ohmos, a routerre szabványos 50 ohmos kábelt, csatlakozókat szereltek. A hosszabbítás is csak ilyen hullámimpedanciás lehet.
Hogy milyen messze tudod tenni, az attól függ, mekkora csillapítású kábelt használsz. 2,4 GHz -en a koax kábelek méterenkénti csillapítása már elég nagy. Lehetőleg minél vastagabb, minél kisebb csillapítású koax kábelt kell használni. A kábelnek nagyobb csillapítása mint az antenna nyeresége nem nagyon lehet. Ebből számíthatod a koax max hosszát.
(#) DRAWS válasza pucuka hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Köszönöm. A router saját antennáját szeretném magasabbra tenni. 75 ohm-os koaxon 10-15 méteren sokat esne az antenna sugárzó teljesítménye?
(#) cua válasza DRAWS hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
75Ohm-os koax nem jó.
Miért nem rakod az egész router-t fel? Ha esetleg beltéri a cucc,akkor is beleteheted egy olcsó IP dobozba...
(#) DRAWS válasza cua hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Bocsánat 50 ohm-ost akartam írni. Azért mert dupla antennás a router és az egyik antenna bentre a másik az udvarra menne. Az udvar erősen emelkedik és az udvar végén is szeretném a telefonon használni a wifit. Szia.
(#) pucuka válasza DRAWS hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Akkor tedd az ablak közelébe a routert, hogy minél rövidebb legyen a koax, és a második antennát az ablakon kívülre. 1 - 2 m -nél hosszabb kábelt ne használj.
(#) kendre256 válasza DRAWS hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Ilyen kábelből 10 méter csillapítása kb. elfogyasztja az antenna nyereségét. De ha ezzel pl. egy-két falat "átugrasz", akkor nagyobb jeled lesz, mintha a jelnek a falakon kellene átmennie.
(Hőszigetelt ablakok üvegei is (fémréteg van rájuk gőzölve!!!) elég tetemes csillapítást jelentenek 2,4 GHz-en. Egyszer kimértem egy ablakkal, 10 dB-t csillapított a (minden valószínűség szerint) fémezett üveg. Látszani nem látszott semmi az üvegen... A közönséges üveg nem csökkenti a jelet.)
(#) DRAWS hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Köszönöm az infókat. Végül is arra jutottam ,hogy kiteszem időjárásálló dobozba a routert. Utp-n messzebbre el tudom vinni.
(#) adam21. hozzászólása Jún 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Korábban kaptam egy ZTE routert a T-Hometól. A WIFI-je viszont eléggé gyengének mondható, a kert végébe már nem látni. Jó, mondom egy egy antennás kis vacaktól ne várjak csodát. Akkor beruháztam egy 3 antennás 300Mbps Acces Pointra, mondván ezzel biztos frankó lesz minden, és majd nyugodtan használhatom a netet a kert végében is. Igenám, csak jött a meglepődés amikor kipróbáltam. A WIFI jel szinte ugyanaddig elég, mint a T-s router WIFI-je, sőőt inSSID-er szerint pár századdal még rosszabb is. Most nem tudom eldönteni, hogy az AP xar hogy semmivel sem erősebb, mint a T-s eszközé?! Az eszköz típusa: D-Link DAP-1353. Alapból elég drága egy ilyen eszköz, 25e újonnan. A gyári antennák nyeresége 3dbi. Túl gyenge lenne? Próbáltam játszogatni a csatornával, de az sem segített, szóval várom az ötleteket. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2014
(#) zolika60 válasza adam21. hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Gondolom a kert végéből nincs rálátás és csak szórt jelek vannak. Azok terjedését pedig igen nehéz megjósolni. Próbál fizikailag máshová tenni, az segíthet, esetleg egy külső antenna is jól jöhet.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2014
(#) adam21. válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Azon gondolkodtam, hogy a gyári 3dbi antennát lecserélni 8dbi antennára. Ilyenkor célszerű mind a 3 antennát lecserélni?
(#) zolika60 válasza adam21. hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Igen célszerű. Bár ha találsz neki egy jobb helyet, lehet nincs rá szükség.
(#) Inhouse válasza adam21. hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Igazán biztosra akkor mehetsz, ha a kapott ZTE routert utána kötöd AP módban a DLinknek. És olyan helyre rakod, ahol a legközelebb van a kívánt kerti vételi ponthoz.
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Nem fordítva? A ZTE ből gyün az internet. Azt jó helyre kell tenni, és a hatósugarában legyen a DLink, híd üzemmódban.
(#) Ktulu válasza adam21. hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Érdemes kipróbálni a Windsurfert. Sokat használtam mielőtt rendes antennát építettem, és ingyen van.
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Azt írta a ZTE-t lecserélte a DLink-re, tehát most arról kapja a netet. Nem biztos, hogy a javasolt formában lesz jelentősége a növelt teljesítménynek, vagy az elhelyezés miatt tudna érvényesülni, akkor meg mindegy. Ha elsőre jó így, akkor jó, ha nem, akkor cserélgetheti.
Én inkább arra gondoltam, hogy legyen a 2 router között UTP, ha megoldható, és utána AP mód.
(#) adam21. válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Nem a ZTE-t cseréltem le, hanem a ZTE után kötöttem rezen egy D-LINK Access Pointot. Csak sajnos a helyzet változatlan. Vettem 8dbi antennát a gyári 3dbi helyett de semmi javulást nem tapasztaltam hatósugárban. Próbáltam azt is hogy az AP-t a szekrény tetejére tettem, hátha jobb lesz, de nem. Az AP a kerthez legközelebb eső helyégbe van elhelyezve. Fogalmam sincs mi lehet a gond. Lehet az AP hibás? Igaz használtan vettem, de működik. Egyedül a hatósugara kicsi, szinte ugyanakkora mint a ZTE wifijének.
Csatolok egy képet az AP teljesítményére vonatkozó beállításairól:

2.jpg
    
(#) Buvarruha válasza adam21. hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Azt az antennát meg is kellene hajtani, ha nagyobb távolság kell, 3 antennás routert szerezz be. A nagyobb antennának szinte semmi haszna, sőt a hosszabb kábeles megoldások még rosszabbak is olykor, érthető okoból.
(#) adam21. válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Ez egy három antennás modell. Ezért sem értem, hogy miért ilyen kicsi a hatótávolsága.
(#) bbalazs_ hozzászólása Jún 7, 2014 /
 
Kulonos problemara keresek valaszt.
Adott egy Thomson coaxos szolgaltatos modem, D-link Wifi router.
Egyszer mar mukodtek egyutt minden tovabbi nelkul. Thomsonon csak egy ethernetes kimenet, D-linken egy bemenet, nem lehet melledugni.
Jelenseg: 5 perc utan internet szakadas, wifi szakadas nincs (jelerosseg tokeletes, kapcsolat a routerrel megvan). Ugyanez kabeles kapcsolat eseten nem jelenkezik. Harom kulon szamitogeppel is kiprobaltuk.
A jelenseg resetelheto a wifi router rovid kihuzasaval es visszadugasaval, ujabb kb 5-6 percre.
Ma reggeltol megint minden rendben.
Mi lehetett a gond?
Elore is koszi.
(#) Inhouse válasza adam21. hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Abból, amit írtál, nekem ennyi jött le, hogy helyette, nem mellette van.
A kerthelyiségben van áram?
(#) kiralyfalvi hozzászólása Jún 8, 2014 /
 
WIfi probléma. A tabon folyamatos használat közben időnként kb. 15-20 percenként kiírja, hogy nincs jel.
Minek a problémája?
(#) sargarigo válasza kiralyfalvi hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Lehet a routeré és a tabé is. Abból amit leírtál akármi is lehet. Router márka, melegszik-e, szakadás után visszatalál-e, mennyi idő alatt ha igen, nem folyamatos használat mellett is csinálja-e...
Nekem anno egy smc routerem volt, az nem bírta a folyamatos üzemet. Melegedett a szerencsétlen, és szakadozott rajta a net. A derótos végin. Aztán csere, és minden jó lett.
Az is lehet hogy a tabod melegszik, és leold a hővédelem. Kipróbálhatnád aktív hűtéssel, hogy növekszik-e a rendelkezésre álló idő. Egyszer a tabot hűtöd, próba. Egyszer meg a routert és megint próba. Szerintem ez melegedés gond lesz. Kb ezek jutnak eszembe.
(#) zolti válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Sziasztok/Jónapot.Lehet hogy rossz helyen járok de azért érdeklődnék.
Van egy mezei megfigyelő kamerám,bemenet 12volt kimenet koaxális .Akérdésem a következő:hogy tudnám összehozni a zte modememmel ami pesze wifi jellel látja el az egész házat (családom tele van mideféle wifivel működő kütyüvel)hogy "rákössem a megfigyelő kamerát és én modjuk egy nyílt hálózatú (meki)_nél lássam az "okostelefonommal" amit a kamera lát.Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   26 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem