Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1033 / 1385
(#) Hp41C válasza Szpisti hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Olcsóbb megoldás: nyakkendőben vasalni a panelt...
(#) eyess válasza efraim hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Arról nem volt szó , hogy fólia avagy papír , de hellyel közzel ugyan azt írtad le amit én.Ellenben a tasakos megoldás , mert amit leírtál az lesz belőle eltud meleg hatására húzódni egymáshoz képest , mivel a nyáklap nincs rögzítve.De ha a nyáklaphoz is rögzítve van biztos , hogy nem tud elmozdulni főleg még akkor sem , ha a vasalóval ide oda nyomkodva a hegyével csinálja .A tasakos megoldásnál már ez nem mondanám.
(#) efraim válasza eyess hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Az utolsó mondatom: "Azért kétoldalas lemeznél a laminátor célravezetőbb!"
(#) eyess válasza efraim hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Igen olvastam , de attól még a lemináló is el tudja húzni , ha nincs rögzítve a nyák.
(#) efraim válasza eyess hozzászólására (») Jún 10, 2014 1 /
 
Nézd eyess, mint hajdanvolt site-admin, zsigerből utálom a fölösleges vitákat. De egyrészt az 1 mm-es furat és a gombostűs illesztés eleve nem pontos ( a gombostű átmérője 0,6 mm) másrészt az általad javasolt ragasztószalagos megoldás a vasaló hőjétől egy pillanat alatt elenged. Az pedig, hogy az adathordozó importált fólia, avagy valami divatlap fényes borítója, az teljességgel közömbös.
Fejezzük be ezt az értelmetlen vitát, a modi úgyis törölni fogja.
(#) NickE hozzászólása Jún 13, 2014 /
 
Tudna valaki segíteni, Miskolcon hol lehet szalmiákszeszt (ammónium-hidroxid) venni?
(#) Beles hozzászólása Jún 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Elkészült az első próba előhívásom photoresist fóliával. Azonban a vezetősávok szélei elég csúnyák lettek. Ez normális? Vagy mit rontok el? Ilyen kis cafatok lógnak le.
(#) zsenipocok hozzászólása Jún 14, 2014 /
 
Lehet, hogy a fólia nem jó, de nekem mindig szép élesek szoktak lenni a vezetősávok és a padek is.
Ez túlságosan rossz, hiszen közeli sávoknál vagy Padeknél könnyen lehetnek átvezetések maratás után.
Én laminálóval viszem fel a fóliát 160C és átengedem rajt kétszer-háromszor. Utána levilágítom kb 15 mp, majd előhívom.
(#) Beles válasza zsenipocok hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Lehet hogy tovább kellett volna előhívnom.
(#) papus51 válasza NickE hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Szia!
Miskolcon is valószínűleg bármelyik festékboltban.
(#) elektros90 válasza Beles hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Hogyan "sütötted rá" a fóliát? Nekem úgytűnik, hogy a laminálás elmaradt. Nekem is szépen szokott leázni. Honnan vetted a fóliát?
(#) zsenipocok válasza Beles hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Ha beledobom az előhívóba (pl mosószóda), akkor puha ecsettel segítek neki. Addig mosom, amíg a felesleg szépen lejön.
Ha jól látom, akkor maga az előhívás elég jó, hiszen szép, egyenletes kék.
Lehet, amit elektros90 is ír, hogy nem jó a felvitele a fóliának.
Milyen eljárással jutottál el eddig?
(#) NickE válasza papus51 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Kb. 15 üzletben voltam pénteken, festékboltok, háztartási tisztítószerek, vegyiáru, érdekes módon mindenki gyógyszertárakba küldözgetett, de az sem nyert. Lehet, hogy megrendelem a neten, csak sokkal többe kerül a szállítás, mint a szalmiákszesz.
(#) Beles válasza elektros90 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Laminálóm 3x küldtem át. Előhíváskor én is ecsettel simogattam(smink ecsettel), lehet hogy túl durván. Még ma megpróbálok egyet, amit nem simogatok. A fóliát egyébként itt vettem:Bővebben: Link
(#) elektros90 válasza Beles hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Szia! Szerintem lehet, hogy a fóliáddal van a gond. Nemtudom na. Én ha durván dörzsölöm, akkor simán lekopik, de nem lesz ilyen "szőrös", mint a képen. Szerintem próbálkozz, hátha jó lesz az. Az nemlehet, hogy tömény az előhívód és felázott?
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) pluto válasza Beles hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Szia!

A fénykép alapján pontosan ráismerek a saját hibámra, amikor áttértem P20-ról a dry fóliára. Sorrendben a következőket csináltam: Az UV-cső és a nyák távolságát ca. 6cm-ről (scanner-ház) 40cm-re növeltem. Itt már nagyságrendekkel jobb minőséget tudtam elérni. Sikerült megszüntetni a film felfekvési hibáit a nyáklemezre. Ez már szinte 100%-s eredményt adott. Majd áttértem "igazi" filmre, levilágító stúdióból. Tehát nem gondolom, hogy előhívási gondjaid lennének. Mindenesetre nálam így javult meg.
(#) Beles válasza pluto hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Na én kb 3cm-ről világítom Szóval kipróbálom ezt is!Egyébként eddig én is P20-aztam. Remélem nem a fólia a rossz, bár kétlem.
(#) Beles hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Na mostmár lényegesen jobb lett, de nem mindenhol. Ez tuti a nem megfelelő maszknak tudható be! Még csinálok egyet, amit magasabbról fogok levilágítani. Egyébként most az előhívót is kimértem, előbb csak szemre csináltam
(#) szili83 hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
CEM1-es NYÁK-ból készült munkát tudnátok mutatni?
Gondolkodom, hogy kell-e nekem olyan.
(#) ktamas66 válasza szili83 hozzászólására (») Jún 15, 2014 / 1
 
Nekem tetszik!
(#) CHZ válasza szili83 hozzászólására (») Jún 15, 2014 / 1
 
Nekem tetszik, jobb mint az üvegszálas. Fúrása, vágása könnyebb, esztétikailag is előnyösebb számomra, stabil.., bátran merem ajánlani..
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) Beles válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Hol lehet kapni ilyen nyákot? Ez engem is érdekelne!
(#) mate_x válasza szili83 hozzászólására (») Jún 15, 2014 / 1
 
Itt van egy kis leírás, amit találtam, a különböző típusokról: Bővebben: Link
(#) CHZ válasza szili83 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Amíg betudom szerezni, csak ezt használom. Atilla ismét vállalja a beszerzését..
(#) szili83 hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Köszi nektek , ez tényleg jól néz ki. (CEM1)
(#) szili83 válasza Beles hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
ITT
(#) every válasza szili83 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Csak 2 oldalasa nincsen sajna.
(#) szili83 válasza every hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Nekem az nem gond.
(#) Beles válasza szili83 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Néztem ebayon, rendeltem is egy próbát. Sajnos a posta drágább, mint a nyák.
(#) CHZ válasza every hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Létezik két oldalas is, nekem is van még kis darab...
Következő: »»   1033 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem