Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1189 / 1679
(#) slogan válasza (») Jún 14, 2014 / 7
 
És ha a vasárnapi ebéd a példa ?

-na... finom lett drágám ?
-majd a témájában megbeszéljük ,most egyed !


A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) kocsgab002 hozzászólása Jún 14, 2014 / 1
 
Sziasztok.
Épülget a következő órácskám.. Az elválasztó glimmek már villognak, a csövek beületése, a 2 panel összeillesztése, és a dobozolás van hátra.
(#) pjg válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Melyik kapcsolás alapján?
(#) kocsgab002 válasza pjg hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Tom025 az alapja. Vicsys kapcsitápja dolgozik benne, és Sooty Mester glimm villogtatójával van megbolondítva.
(#) Andrasirex hozzászólása Jún 15, 2014 / 1
 
Üdv mindenkinek!

Bemutatom a frissen elkészült labortápegységemet.
A lelke az Itt megtalálható kapcsolás,kicsit megfűszerezve egy digitális kijelzővel amiben egy ATmega8 dolgozik.Ennek a mérőáramkörnek a tápellátását a kissé ágyúval verébre típusú független kapcsolóüzemű stabilizátor végzi.(5V 2A)
A mikrokontroller szoftverének fejlesztéséért és a panelek legyártatásáért köszönet Szabó Győzőnek (spectraman).
Véleményeket,építő jellegű kritikákat várok...
(#) Bakman válasza Andrasirex hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Érdekes elgondolás az átlátszó plexi előlap, nekem tetszik. Kár, hogy a jobb felső csavart kicsit túlhúztad a hátlapon.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) TAKLACO válasza Andrasirex hozzászólására (») Jún 15, 2014 / 1
 
Hello!
Remellem hogy a teljesimeny cuccok ugy vannak rogzitve, hogy nem kap langra a fadoboz. A huttobordat 4db 5mm-es tavtartoval fognam fel a plexire -ezaltal is javulna a huttes. Hianyolom meg a muanyag vedoszelencet a hallozati kabelen. Ennyi jutott eszembe elso latasra.

Mod: A duplázott betűk, NEM pótolják az ékezetek hiányát!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) Zoli_bácsi válasza Andrasirex hozzászólására (») Jún 15, 2014 1 /
 
A belső rendezett összképet mutat, nyom nincs az összehajigált drótozásnak.

A dobozolás nekem nagyon nem tetszik. Pláne a plexi előlap. Ezzel a dobozolással komolytalan kinézetet kölcsönöz. Sokan sajnos elfelejtik, hogy a dobozolás a legfontosabb dolog. A csomagolás, a tálalás. A dobozolás már elkapkodott. A hátulján a letört sarok. Ennek ellenére lefotózod, "jól van az úgy" gondolattal. Borzalmas. A dobozolás a teljes igénytelenséget mutatja.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) Gránátalma hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Elkészült a gitáros pedálboardomra az egyik legújabb alkotásom.
Egy kompresszor pedál sustain és kimeneti szint szabályzóval.
Prototipusnak egy kötésdobozt árnyékoltam ki öntapadós fémfóliával. Teljesen zajmentes volt az egész rendszer, tette a dolgát, ahogy kell, hát megérdemelt egy kis dobozkát
A dobozt felső maróval martam ki, mert az előző próbálkozások, amikor ragasztott dobozokat készítettem, nem voltak annyira szemrevalóak. Nagyobb is volt méretre,mint ez, mégsem fért annyi minden bele.

Legközelebb egy Lovepedal fuzz mastert, majd egy Ibanez TS808 modded torzítót fogok bedobozolni, ha minden igaz.
(#) Andrasirex válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
A plexit sajnos nem én törtem el,a dobozolásnál segítő asztalosnak megszaladt a kezében a fúró.
Természetesen ki lesz cserélve csak még nem kaptam cseredarabot.
(#) don_peter hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Ugyan nem most és nem 1db-ot készítettem az elmúlt 1 évben, (most is készülőben van 2 példány) de úgy gondoltam talán ez kicsit vagy, lehet nagyon más mint a mai napon visszaolvasott több mint 200 oldalon látottak, így arra gondoltam lenne itt hely eme projektemnek is.

"Egyébként nagyon ötletes és szépen kivitelezett kapcsolások vannak, (az előző 200 oldalon) de nem kezdek el mindenkinek egyesével írogatni akié tetszett, így egy kis kommentbe gratulálnék mindenkinek aki készítettet valamit és meg is merte azt mutatni a nagyérdeműnek... "

Amit most szeretnék veletek megosztani az egy 80-90-es évekből ismerté és nagy sikereket elért játékgép alaplapjának konzolosítása. (konzolosítás: egy olyan átalakítás amely lehetővé teszi a játéktermi vagy kocsmai játékgépekben rejlő játékok futtatását otthoni körülmények közt is)
A játék fogadó egység neve: NEO GEO típusa : NV-1FZS
Mivel én nagyon szerettem volna gyerekkoromban ezekkel a játékautomatákkal játszani, de anyagi lehetőségem csak nagyon ritkán engedte ezt meg, így soha nem teljesedhetett ki ezen vágyam, belekezdtem egy információ majd fizikai formájában is gyűjteni a NEO GEO játékokat.
Az elmúlt évek során azonban fordult a kocka egészen odáig, hogy elkezdtem egy saját tervezésű NEO GEO dobozt megtervezni majd megépíteni.
Az hogy ez az alkotás ide kerülhetett kellett bele pár olyan egység melyet én terveztem majd kiviteleztem, ilyenek pl.: Mono - állsztereó átalakító kapcsolás, RGB - Svideo, Coposit átalakító kapcsolás, LCD kijelző élesztése és funkciók kijelzése, játékfogadó egység átépítése...stb

A konzolom neve: DPTP CMVS
Továbbiakban készült 2 játékot kezelő változat is amelyet majd egy újabb bejegyzésbe mutatok be.
Most jöjjön pár kép a kivitelezésről és majd az elkészült gépről...
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
További képek:...
És egy 10 perces videó a tervezéséről és készítéséről: DPTP CMVS
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) Zoli_bácsi válasza don_peter hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Nagyon szép a doboz!

Letisztult, igényes kivitelezés. Látszik benne a munka.

Viszont az építők 95 %-a elfelejt díszkeretet tenni az LCD köré. Anélkül rettenetesen pocsék. Ha lenne rajta, makulátlanul szép lenne. Így is gyönyörű, némi szépséghibával.
(#) don_peter válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Köszönöm!
Bellűről kifelé van színéig süllyesztve az LCD ezért nem került rá keret.
Nem akartam megbontani a felületét egy kiálló + kerettel.

Egyébként a tervezés kivitelezéssel együtt bő 3 hónapot vett igénybe.
Mondanom sem kell, hogy majd minden nap foglalkoztam vele.
Készült belőle natúr lakkozott (prototípus) és matt, fényes fekete is.
2soros és 4soros kijelzővel.
Vannak videók érdemes megnézni őket.
(#) sny válasza don_peter hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
A kijelzős részre ragaszthatsz öntapadós fóliát, amely feketével kitakarja a kijelző szélét, és feliratokkal is lehet tarkítani.
(#) don_peter válasza sny hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Igaz, köszönöm..nagyon jó ötlet.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy olyan passzentosan van bemarva a kijelző, hogy esztétikailag kifogástalan legyen. Nekem így tetszik hogy látható a kijelző kerete. Tudom ízlések és pofonok.
De gondolom, ha ez nem tetszene már nem lett volna probléma a fedése, mert csak kicsit lejjebb süllyesztettem volna és egy passzentos megfestett vékony plexit elé ragasztottam volna
(#) Bakman válasza don_peter hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Hány játékod van hozzá? Annó javítottam ilyen gépeket, az egyik nagy kedvenc volt a Metal Slug (összes) . A kijelző tulajdonképpen miért van benne? Ha jól sejtem, a feladat oroszlánrésze az RGB jel átalakítása (Jamma csatlakozóról).
(#) don_peter válasza Bakman hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Kb 100 játékom van hozzá, Metal Slug-okból csak az 1,2,3,4 és az X van meg...
A kijelző értesít az üzemelésről, a készítőt hirdeti vagy is engem , készítésének dátumát írja ki és persze a fő funkciója az, hogy méri a bemenő feszültséget, az aktuális áramfelvételt és az aktuális fogyasztását..
Csatoltam egy képet a játékaim egy részéről
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014

IMAG3059.jpg
    
(#) nedudgi válasza don_peter hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Ötletes, tetszik.
A szalagkábelt nem így, szálanként forrasztva kellene csatlakoztatni egy NYÁKhoz. Nem tartós, talán tüskesor jobb lenne.
(#) don_peter válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Köszi..
Sok más variációja volt mire a végleges forma kialakult.
A hely szűke és rugalmatlansága miatt sajnos semmilyen tüskesort, csatlakozót...stb nem használhattam.
Ezek a forrasztások nem mozognak szóval nem lehet gond velük
(#) gajdossmd hozzászólása Jún 16, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Végre feliratoztam elkészült pedáljaimat. Tudom elég gagyira sikerültek!
Egyszerű öntapadós fólia és semmi extra.
(#) don_peter hozzászólása Jún 16, 2014 / 3
 
Nos tegnap az 1 kazettás NEO GEO gépemet mutattam meg ma pedig az egyel komolyabb 2kazetáss átalakításomat.
A neve: DPTP CMVS 2S
Típusa: MV-2F
Itt már nagy történetet nem fűznék hozzá a lényeg, hogy egyik ötlet szülte a másikat, viszont azt kell mondjam, hogy talán ez lett a legszebb konzol amit valaha is elképzeltem, megterveztem majd valóra is váltottam
A tervezés kivitelezéssel együtt már sokkal rövidebb idő alatt meg volt mivel az 1 kazettás változatnál sokat tanultam és gyakorlatilag ezt már pikk pakk összeraktam
Azért így is megelőzte egy kb. 1hónapos előkészület.
Az egész projekt kevesebb mint 2 hónap alatt testet öltött...
Egy videó a készülés fázisairól: DPTP CMVS 2S
És persze pár képet is csatoltam róla..
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2014
(#) Norberto válasza don_peter hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Öröm látni ilyen jól kinéző berendezéseket!
(#) Trivium93 válasza mmistvan hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
A kapcsolási rajzon van ami nem muszáj hozzá, a gate ellenálláshoz a dióda. Nekem itthon az erősítő megy két ilyen tápon, csak nekem 2x52V-ot ad ki és megy szépen. Nem meleged 10A-os fettel se, kivéve a diódák, azok melegednek, mert határon vannak. Jó kis tápok ezek.
(#) SzervízMacska válasza don_peter hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szia! Mindkét géped nagyon szép, letisztult. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen kontrollerek vannak hozzá? Gondolom, azt is Te készíted?
(#) Trivium93 válasza pjg hozzászólására (») Jún 16, 2014 / 1
 
600W környéke, jól ismerem ezt a tápot.
(#) don_peter válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 16, 2014 / 1
 
Norberto: köszönöm.

SzervízMacska:
Köszönöm és igen készítettem hozzá kontrollert is
Pár képet töltök fel, de több infó ezen a linken találhatsz a készítéséről: Bővebben: Link
Megterveztem, kiviteleztem.
(#) Zoli_bácsi válasza gajdossmd hozzászólására (») Jún 16, 2014 / 1
 
Sokan példát vehetnének a dobozolást, feliratozást illetően. Letisztult, egyszerű, átlátható, érthető. Ennél több már fölösleges csicsa. Nagyon el van találva a csomagolás.Gratulálok, így kell ezt csinálni.
(#) Zoli_bácsi válasza don_peter hozzászólására (») Jún 16, 2014 / 1
 
Makulátlan. Igényes, letisztult, egyszerű klasszikus forma. A lehető legjobb formai választás ez. Kérem szépen. Itt az élő példa - megjegyzem abszolút iskolapélda- a fából készített dobozolásra. Made in Hugary. Legyünk büszkék erre az alkotásra!
(#) don_peter válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Ohh köszönöm szépen..
Egész meghatódtam.
Én büszke is vagyok rájuk főként a 2 kazettás változatra.. (nem meg persze erre: Made in Hungary)
Élőben sokkal durvábban néz ki, szinte mellbe vágja az embert a látvány és nem csak azért mert batári nagy
Következő: »»   1189 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem