Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1188 / 1679
(#) don_peter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Van egy rakat SMD PIC-em így ezeket használom fel mert ez ingyen van
Szándékosan nem mondtam el a teljes bekötésem ezzel nyitva hagyva pár ajtót.
Inkább egy felhasználási területet szerettem volna bemutatni mind sem azt hogy ez csak autóba való...
Végezetül: nem feltétlen ott van az elektronika ahol az interfész is.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2014
(#) tkovacs válasza don_peter hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Szia!
Gratulálok az áramkörödhöz! Igazad van, a legjobb védekezés a tolvajok ellen az egyediség. Olykor egy rejtett kapcsoló többet ér egy immo-nál.
Én is csináltam már hasonlót, garázskapuk nyitására AVR-el.
Csak annyit jegyeznék meg, hogy egész jónak tűnik az a vasalt nyák, lehetett volna az egészet SMD alkatrészekből megépíteni. Az IC-k foglalatba helyezését, vagy a te esetedben fia nyákra való helyezését én gépkocsikba hosszú távon nem tartom szerencsés megoldásnak.
Még egyszer elismerésem a kapcsolásodhoz.
(Ha még nem próbáltad a laminátoros nyák készítést, akkor feltétlenül javaslom. Egyébként ez nem egy C vectra?)
(#) don_peter válasza tkovacs hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Köszönöm...
A megvalósítás nagyon sok mindenhez jó lehet pl.: autó-indítás gátló, kapuajtónyitó, bejáratiajtónyitó, cégek vagy irodahelyiségek beléptető rendszere, széfek...stb.
Csak PIC-ekből (és még pár apróságból) van SMD-m, most kaptam vagy 100-150db-ot vegyesen szóval gyakorolhatok ezerrel... (12-16-18-as családokból és pár Atmel-t)
Eredetileg úgy terveztem, hogy az IC is fixre lesz forrasztva, de a prototípus miatt muszáj volt így megépítenem.
Már rég akarok laminálót vásárolni eddig nem sikerült megfelelőre bukkannom, de nem adtam fel, illetve a levilágítón agyalok lehet inkább egy olyat építek..
(Ja és H Astra )
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2014
(#) Kovidivi válasza don_peter hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Arra gondoltál, hogy mi van akkor, ha a nyákon lévő 12V-ot egyszerűen rákötik a relére, amitől az behúz?
(#) TAKLACO válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Szerintem az nagyon bonyolult volna en inkabb amondo volnak hogy rovidre zarjak a rele erintkezoit es indul az auto.
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Biztosan gondolt rá ezért el fogja rejteni a nyákot valahol az autóban......
(#) vicsys válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Rákötik? Átkötik!
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Ha rájön a lopó hogy mi a baj és elkezd keresgélni , de ha én tolvaj lennék hagynám a fenébe , inkább felnyitnék egy másik autót . Ja most jut eszembe régen láttam egy okos megoldást ,és az piccel is egyszerűen megoldható lenne : gyújtáshibát szimulált a cucc . Engedte hogy elindítsd a motort majd elvette egy idő után a gyújtást , ha újra indítottál megint elindult majd megint leállt . Én inkább ilyen cuccost építenék mondjuk rejtett tasztatúrával és random időzítéssel , hogy ne gondolhassa a tolvaj hogy a lopásgátló veri át .
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2014
(#) don_peter válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
*
Egyébként, hogy válaszoljak is a kérdésedre: Gondoltam és nem elég csak a relét megkeresni ennyire nem lehet valami egyszerű...
De feljebb meg is jegyeztem: "Szándékosan nem mondtam el a teljes bekötésem ezzel nyitva hagyva pár ajtót.
"

*
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2014
(#) zsoltee0001 válasza don_peter hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Még az jutott az eszembe (mert hát muszáj hogy belekössek ) gépkocsi esetén érdemes, ha állandó 12V ról megy a stb 5V-os, hogy ne fűtsön annyit, jobb hatásfokú (gondolom drágább) létezik 5 voltos modul valamelyik cikkben, ha jól emlékszem PIC-es gépkocsi belső világítás kapcsoló áramkörnél, vagy ilyesmibe olvastam erről.
itt is van
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2014
(#) don_peter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Nem kell sokat elfűtenie mivel a buzzer és a relé 12v-os...a PIC meg a led nem sokat vesz fel így a melegedés nem veszélyes. A túláramot meg szabályzom szóval...
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2014
(#) zenetom válasza don_peter hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Szia,
Gratulálok a projecthez, szerintem nagyon tetszetős lett!
A fóliabillentyűzetet hol sikerült beszerezni?
(#) don_peter válasza zenetom hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Köszönöm.

940Ft volt 5db itt: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2014
(#) zenetom válasza don_peter hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
A manóba, mindig ez az ebay, ettől mindig idegenkedek...
(#) don_peter válasza zenetom hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Itthon is lehet kapni : Bővebben: Link
Kintről azért jóval olcsóbb pár dolog, de ha csak 1db kell akkor javaslom az oldal ajánlását.. "hestore.hu"
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2014
(#) dbase hozzászólása Jún 12, 2014 /
 
Mai projektem volt a mellékelt képeken látható átalakítás. Helyi tv stúdióba dolgozom operatőr-vágóként, s vezeték nélküli Sennheiser ew100 G3-mal dolgozok. Frankó kis cucc, jó drága is volt. Tölthető elemekkel meguntam az odafigyelést, és az állandó töltögetést. Alapba feltöltött állapotban frissen 10 perc után már 3 rublikából már 2-t jelez már csak ki. Döntse el az ember mennyit is bír még majd. Nos a vevőbe ami a kamera tetején van rendeltem egy DC-DC konvertert. Kamera akku 16v-12ig sül ki. A lelke Lm2596s Ic, a forr pontokra forrasztottam egy kétoldalas panelt, meg egy rugót és kész is. A képen mellette van az első projekt, lm317-tel kialakított verzió. Sajnos nagyon melegedett. Ez az új a jó hatásfoka miatt nem is érzem hogy melegedne.
(#) cupika97 válasza dbase hozzászólására (») Jún 13, 2014 / 1
 
Szia. Minden álmom egy ilyen stúdióban dolgozni. Kell hozzá valamilyen végzettség ?
(#) Zoli_bácsi válasza dbase hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Szia!

Detto ugyenezt a portot használom én is. Teljesen korrekt darab. Simán kibír 5 órát a 2700mAh-s akksi. Hiába van két jelzés, nagyon jó fogyasztása van. Az első jelölést már az új akksi esetén is az első órában levette, de mint mondtam, 5 órát minimum kibír. (Látom B.Ch 1.1-en használod Én is )
(#) Zoli_bácsi válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Igaz nem hozzám intéződött a kérdés, de azért válaszolok, mivel én is TV-s vagyok.

Kell, igen. Mozgókép gyártó minimum, elektronikai minimum. Én 15 éve végeztem a mozgókép gyártóit, szerintem még van ilyen képzés. De igazából a helyszínen töltött idő, az itt szerzett tapasztalat a legfontosabb. Nekem a személyes véleményem az, hogy először vágni kell megtanulni, mert akkor lényegesen könnyebb forgatni. A helyszínen már eleve összeáll a kép, hogy mi lesz majd bevágva, milyen snittekkel kell majd dolgozni, és eleve ilyen musztert kell forgatni
(#) cupika97 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Értem, és ilyesmit foiskolán nem tanitanak?
(#) pjg válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
A filmművészetin. De oda bejutni...
(#) cupika97 válasza pjg hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Értem, szóval nehéz.
(#) soskajoska válasza papus51 hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Helló!

Mivel az általad említett "UV Curable Solder Mask Repairing Paint"-nek utána nézve az oldalon csak pasztát találtam, azt szeretném megkérdezni, hogyan vitted fel a panelre?
(#) soskajoska válasza papus51 hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Másik kérdés:
A pozíciófelvitele előtt hogyan fixálod a lötstop-ot, hogy az előhívásnál ne oldódjon le?
(#) pjg válasza soskajoska hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
30 perc UV besugárzás után nem oldódik le.
(#) vipera1997 hozzászólása Jún 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Ma lettem kész a műterhelésemmel 15ohm és 240W-ot bír el.Remélem tetszik
(#) borvendeg válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Szép lett!
Én személy szerint az ellenállásokat távolabb tettem volna és nem is teljesen ültetném a panelba.
Üdv.:Matyi
(#) pjg válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 13, 2014 1 /
 
Végül is az ellenállások pontatlansága kiadhatja a helyes értéket.
(#) vipera1997 válasza pjg hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
24 db ~2,2 ohmos elenállás ebból 12-12 sorba és azok párhuzamosan
(#) sargarigo válasza (») Jún 14, 2014 /
 
Idézet:
„Ha elmentek egy festménykiállításra, akkor arról beszéltek, hogy ezt a festményt, Ti hogyan festettétek volna másképpen, milyen rossz lett a vászonválasztása ennek a palinak, a 16. században?”

Ez nagyon ott van!
Következő: »»   1188 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem