Fórum témák
» Több friss téma |
mi (apám és én) sima mezei ősrégi forrasztópákával megforrasztottuk persze baromi óvatosan, meg használtunk hozzá egy kis gyantát (azaz gyantás ónnal forrasztottuk), meg persze előtte jó alaposan megcsiszoltuk, hogy tiszta legyen amúgy meg baromi kellemetlen, mikor egy elem a képedbe robban! (gombelemes tapasztalat )
Gyárilag eegyébként ponthegesztéssel készül, de a bbb kolléga által írt okból (
Idézet: ) nem javaslom házilagos kivitelre!„baromi kellemetlen, mikor egy elem a képedbe robban!” Ha mindenképpen rögzíteni akarsz rá valamit, azt csakis forrasztással, és úgy, hogy közben hűtve legyen az elem! (Pl.: Satuba befogva óvatosan! a testét, és úgy forrasztani! A másik (kisebbik, ált. pozitív) pólus legyen lefelé, amíg a negatívot forrasztod, mert ha robban, akkor azt a felét veti le!
Hátha valaki hasznátveszi egy kis videózásnak
Most néztem meg nagyon hasznosnak találtam, minimális angol kell a videóhoz. Egy kérdés még, a "flux" kishazánkba mien néven fut? És kb mennyibe kerül? Köszi Idézet: „a "flux" kishazánkba mien néven fut” Olyan néven pl., hogy: fluxtoll esetleg flux pen Beszerezhetőségei: www.c-e-t.hu/ www.cf.hu/ http://tme.hu/ www.epshungary.hu/ www.noniusz.hu/
A "flux" jelentése: folyasztószer. Rengetegféle kivitelben van, és sokféle anyagból. Én a Microsolder kft-nél szoktam venni (ónt is).
Köszi a tippeket.
Noniusz listájának második oldalán 1 liter folyasztószer gyanúsan olcsó (többihez képest) Mezei fenyőfa gyantát lehet folyasztószernek használni? XD
Ha már felmerült a gyanta. Én régebben vettem hangszerboltban egy tégely hegedűgyantát, és azt használom néha. Szerintem nincs baj vele, de Nektek mi a véleményetek erről?
Elvileg jó a kolófónium hegedűgyanta is megfelel erre a célra, de szerintem olcsóbb és célravezetőbb a kifejezetten forrasztási célra gyártott gyanta használata.
Fenyőgyantát den.szeszben oldva is lehet egy félig-meddig működőképes forrasztógyantát készíteni.
Valahol olvastam hogy a Flux az fenyőgyanta olaj.
Csak 7 darab hozzászólást kell visszanézned, ott egészen véletlenül pont ez a link szerepelt!
http://www.speedshop.hu/main.php?page=termek&iid=12892 CSak ne ezt vedd kezdésnek.. de haladóknak tökéletes
Utána néztem, a "flux" (wiki szerint) savat is tartalmaz hogy a felületet megtistítsa. Gondolom a fenyőgyanta nem savas, lehet hogy hozzáadják? o_0'
A gyanta dolog érdekes, szerintem nekiállok valamit kotyfasztani lol
Esetleg tartalmazhat hozzáadott savat, de a normál gyanta inkább reduktív úton fejti ki hatását. A rézfelületen megjelenő réz-oxid oxidáló hatású, magas hőmérsékleten oxidálni tudja a gyanta szerves összetevőit. A gyanta azért is hatékonyabb, mint az egyéb savas tisztítási módszerek (NH4Cl, HCl), mert a redukció végeredménye elemi réz, ami a felületen marad, tehát nem vékonyodik a rézfólia a NYÁKon.
A természetes gyanták tartalmaz(hat)nak nagy szénatomszámú szerves savakat is (abietinsav, pimarsav), de ennek ellenére a fő tisztítási elv a redukció. Ha a gyantasavból keletkezne is rézsó (réz-abietát), a forrasztás hőmérsékletén azonnal visszabomlana réz-karbonáttá, -oxiddá, vagy elemi rézzé.
Szuper, de ahogy látom ezek a gondoltaok más fejében is megfordultak
Amint lemennek a vizsgáim belevetem magam ebbe a flux projektbe
Üdv.
Azokhoz intézném kérdésemet akik szoktak SMD alkatrészeket fórasztani, hogy mivel és milyen tehnikával fórasszák be az alkatrészeket? Vékonyabb cint kell beszerezni hozzá? Vagy esetleg ilyen fecskedős fóraszpasztát?
Forrasztani, én a következőképpen szoktam:
- Folyasztószerrel bekenem a NYÁK -ot és az alkatrész lábait - Pici ónt megfuttatok a NYÁK -on. - Csipesszel az alkatrész rárakom a helyére és a lábait belemelegítem az ónba. - Ha kell, a fölösleges ónt harisnyával leszedem. Az Ón vastagsága nem igazán számít. Ha normális a panel, van, hogy egyesével forrasztom be és nem ónozom elő. -Folyasztószerrel bekenem. -Van egy olyan hegyem amiben van egy vályú ami pont illeszkedik a lábhoz. Azt feltöltöm ónnal és végighúzom a lábon. -szerintem-
A nyákon az alkatrész egy lábának helyére ón pötty, majd csipesszel az alkatész lábát beletenni ebbe a pöttybe forrasztó segítségével, majd pozícionálás, és a többi láb beforrasztása. Semmi extra felszerelés nem kell hozzá, bár a vastag ón nem előnyös.
Lépj fel a YuoTube-ra! Ird be a keresőbe, hogy "SMD" és máris láthatsz egy-két megoldást: pl. hogy is lehet ic-t függőlegesen.
Szia !
Ahogy miklosch írta, semmi extra. Lásd itt Azért azt még hadd tegyem hozzá, hogy az SMD forrasztás akkor lesz gyors és egyszerű, ha megfelelő pákád is van hozzá. Nem kell kenegetni semmit, a panelt legyen tiszta ! Üdv!
Üdv!
Folyasztószernek milyet érdemes használni? Van még itthon gyanta, abból nemlehet kikeverni valamit? Láttam az egyik videón, hogy a csávó paszát nyomott a panelre és belenyomta az IC-t. Milyen árban lehet kapi ilyet? Csak ugy kiváncsiságból? Nekem 1mm es cinem van, nemfórasztottam még sokat csak néhány alkatrészt, de a fórasztás után ottmaradtak a mócsingok.
Én Wolf TS560 -at használok forrasztáshoz
Nem tudom a gyantával mit lehet kezdeni, én a pákahegyet nyomom bele és rácsöppentem a forrasztási helyre.
Nem tudom volt-e már ez az ötlet, ha volt, akkor a modik nyugodtan törölhetik. Ha nagyon lefolyik a pákáról az ón, akkor az ónt érdemes egy kis sósavba mártani. Mi még általános iskola 7. osztályában tanultunk forrasztani kis 24 voltos Junior pákával. Sósavat a takarítónők nem használtak, így a sósavat a kémia szertárból szedtünk.
Ja igen, akkor csak egy LED-et és egy ellenállást forrasztottunk be, mivel 4,5 V-ról üzemeltettünk egy LED-et
egy 30g-os fecskendő kiszerelésű forrpaszta kb min 3e huf
Az ólomtartalmút vedd meg, az ólommentesnek otthoni körülmények között sok értelme nincs. Főleg kis mennyiségű, átlagos felhasználás esetén. Ráadásul olcsóbb is...
Ok, köszi
1700 ft talán nemolyansok kipróbálni milyen. Amúgy lehet tudni kb hány befórasztásra lesz elegendő?
Eléggé sokra elegendő lesz! Jópár-száz alkatrészhez elég simán...
Próbáltam kiemeléssel segíteni a helyesírásodon, korábban....... tehát helyesen: FORRASZTÁS
Rövid "o" és két "r" Üdv, és bocs az OFF - ért. |
Bejelentkezés
Hirdetés |