Idézet:
„Vagy arra gondoltam, hogy belül átéghetett pár menet és melegebb?”
Szerintem ez lenne a legkevésbé valószínű...
Idézet:
„A forrasztó ón marhatja szét?”
Igen az ón "feloldja" a rezet magas hőmérséleten . három megoldás van . 1: sűrűn cseréled 2 :gyártasz magadnak rézdrótból hosszabb hegyeket
3 : vastagabb "drót" de az jobban terheli a páka trafóját .
A hozzászólás módosítva: 14:19
Főleg, ha a szekunder két menet.
Vagy rövidebb hegyet használsz, ezért melegebb, más minőségű ónt használsz, gyorsabban oldódik, más anyagból van a hegy, mint régen, ezért rövidebb az élettartama. Amúgy 1,5mm2 réz szigetelt vezetékből olcsón lehet hajtogatni póthegyet. Max a csavar kopik ki idő előtt, a sok cserétől.
Idézet:
„Valamilyen töltött 90-es évekbeli ónt használok”
A benne lévő gyanta marja a vörösréz hegyet. Másik gyantás ónnál ugyanígy, ez ilyen dolog, gyakori hegy csere. Vagy más anyagból a hegy, mint írták.
Nem a gyanta marja, hanem az ónban oldódik a réz. A réztartalmú forraszanyagok kevésbé oldják a rezet, a tömeggyártásban ezért használnak ilyen anyagot.
Köszi. Akkor rosszul tudtam. De valami igaz lehet a gyantában is, volt szokásosnál eléggé agresszívabb gyantás ónom -adatai szerint is- ez jóval gyorsabban ette a vörösréz hegyet.
Én is kaptam egyszer olyan forrasztóónt ami nem oldotta, hanem két pofára zabálta a pillanatpáka hegyét. A benne lévő folyasztószernek eléggé csípős szaga volt. Két-három cserehegy után dobtam el az ónt.